• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עקרונות לפיזור גיאוגרפי של תיקי השקעות במדינות שונות

ADHD

משתמש רשום
דירוג
0
מתחיל להשקיע בארהב, אנהל את התיק שלי בעצמי.
בנוסף יש לי תיק השקעות נוסף בארץ שהתחלתי להשקיע בו לפני כ6 שנים.
כ-70 אחוזים מהכסף שיש לי שמיועד להשקעה) מושקע כרגע דרך התיק שיש לי בישראל.

אני תוהה מהי הדרך הנכונה ביותר לחלק את הכסף שאני משקיע בין שני התיקים.
האם להשקיע בשניהם עם פיזור גיאוגרפי זהה לפי אחוזים, או בכל תיק להתמקד באזורים מסוימים?

אציין שבתיק שיש לי בישראל אני משתדל להקפיד על פיזור גיאוגרפי.

חיפשתי באינטרנט על קצת חומר לקריאה אבל לא הצלחתי למצוא משהו (צירוף המילים השקעה וגיאוגרפיה/חול מוביל פחות או יותר רק לפרסומות של נדלן)

אני כמובן לא מבקש המלצות, הייתי רוצה לדעת איפה אני יכול לקרוא על הגישות השונות בנושא.
או לשמוע מאנשים אחרים במצב דומה איך הם מתנהלים.

תודה.

אולי תתחיל מפירוט התיק שיש לך בישראל.

על פניו, יש לך נייר אחד (או 2) שיכולים לכסות לך את כל העולם.

יותר חשוב באילו ניירות התיק שלך מושקע מאשר באיזו מדינה\בורסה אתה רוכש אותם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T תמהיל משתכנתא - עקרונות ויסודות להדיוט המתחיל נדל"ן 11
L הצגת עקרונות החסכון הפסיבי לבני משפחתי - התייעצות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
פ יש לי בית שאני רוצה להשכיר מה הדרך הבטוחה ביותר ומהם עקרונות הברזל בתהליך? אוף טופיק 31
L עקרונות ניהול התיק הפאסיבי שוק ההון 7
whybe איך לא לוותר על עקרונות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
ד רלוונטיות עקרונות הסולידית לבני 40 פלוס פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 41
whybe ״כשיהיו לך ילדים, כל ה׳עקרונות׳ שלך ילכו לפח״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 84
D האם אתם מנסים לדאוג לפיזור מט"ח רחב? שוק ההון 5
T מינוף ככלי לפיזור התיק הזמן שוק ההון 1
O רכישת קרנות אמריקאיות ואיריות לפיזור סיכונים? שוק ההון 3
Koby Paris שאלה בקשר לפיזור גיאוגרפי שוק ההון 3
Henchman34 מספר שאלות טכניות על בחירת קרן נאמנות \ קרן סל לפיזור גאוגרפי. שוק ההון 4
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
O חשיבות פיזור גיאוגרפי בתוך התיק הפטור שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה