• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

על דור המילניום המפונק

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,911
http://www.mako.co.il/video-blogs-weekend/millennials/Article-de27013bfdf5351006.htm

מי שישרוד את ההכללות הגורפות ואת התעמולה הנאו-סוציאליסטית, יצליח להבין את הפרטים הבאים:

1. גזע החייזרים המתקרא "דור המילניום" נכנס לשוק העבודה, ותויג עד מהרה כמפונק וכגרוע.
2. במהלך אירועי המחאה החברתית התחוור לבני אותו דור שהקטסטרופה הפיננסית אליה נולדו/נקלעו היא פועל יוצא של "המערכת", ושלה בלבד, ושחלילה להם מלהרגיש אשמים.
3. משנחשף לפניה האמיתיות של המערכת המעוולת, ולשוק העבודה הקפיטליסטי, המופרט לעייפה, נטול ועדים חזקים, קביעות ופנסיה תקציבית, התברר לדור ה-Y ש"החוזה הפסיכולוגי בין העובד למקום העבודה נשבר". לכן, הם לא חשים כל הכרת טובה כלפי המעסיק. הנה כי כן, בני דור ה-Y עובדים גרועים כל כך - משום שהם לא מקבלים את הביטחון הכלכלי שהם כל כך כמהים לו.

הדור הבא תמיד "גרוע" יותר הדור הקודם
חשבתי הרבה על האמרה הזאת והיא פשוט לא נכונה, היא לא יכולה להיות נכונה.
1. אם אנחנו באמת היינו יותר גרועים מהדור הקודם, אז פשוט לא היינו מתקדמים יותר מהדור הקודם, עובדתית כל דור יותר מתקדם מדור קודם ברוב התחומים, אם לא בכולם. חוץ מזה דברים שעכשיו הם BIG NO NO, בדור הקודם היו לגיטימים לגמרי, כמו לעשן במטוס, אוטובוס או מעלית.
2. הדור ה"גרוע" מחונך על ידי הדור ה"טוב יותר", אז האם הדור שכ"כ טוב, לא יודע לחנך?
3. אני חושב שהדור הקודם היה גרוע באותה מידה כמו שהדור הנוכחי, אבל הוא ממהר לשכוח את זה ולא רץ לספר.

בתור חלק מדור ה-Y, אני חייב לציין שאני נהנה לקרוא את הכתבות הנ"ל :)
במיוחד אני אוהב לקרוא מחדש מחדש את הכתבה הזאת "הנתון שמטריד בנקאים בעולם: 30 טריליון דולר שיעברו לדור ה-Y"
בנימה אישית יותר אני אציין שכן אני לא סומך על שוק העבודה היום (יותר מידי חוויות רעות עם מעסיקים נצלנים ומרושעים), היחיד שידאג לי הוא עצמי ופורטפוליו הנכסים\השקעות שלי. היציבות שלי מגיעה מהפורטפוליו ומהיוזמה שלי ולא ממעסיק נצלן כזה או אחר.

חשבתי הרבה על האמרה הזאת והיא פשוט לא נכונה, היא לא יכולה להיות נכונה.
1. אם אנחנו באמת היינו יותר גרועים מהדור הקודם, אז פשוט לא היינו מתקדמים יותר מהדור הקודם, עובדתית כל דור יותר מתקדם מדור קודם ברוב התחומים, אם לא בכולם. חוץ מזה דברים שעכשיו הם BIG NO NO, בדור הקודם היו לגיטימים לגמרי, כמו לעשן במטוס, אוטובוס או מעלית.
2. הדור ה"גרוע" מחונך על ידי הדור ה"טוב יותר", אז האם הדור שכ"כ טוב, לא יודע לחנך?
3. אני חושב שהדור הקודם היה גרוע באותה מידה כמו שהדור הנוכחי, אבל הוא ממהר לשכוח את זה ולא רץ לספר.

התחושה ש"הולך ופוחת הדור", לדעתי, נובעת מקיבעון מחשבתי וראייה קצרת טווח שככל הנראה אופייניים לטבע האנושי.
אנשים מבוגרים מקטרים על "הצעירים ההוללים" האלה, חסרי האחריות וחסרי הכבוד למבוגרים ולמערכת וכו', ואוי ואבוי איזה דור פגום זה, כל דור מחדש משחר ההיסטוריה.
הראיה קצרת הטווח עליה אני מדבר היא שאותם אנשים נוטים לשכוח שהצעירים ההוללים לא נשארים כאלה לנצח. אנשים משתנים ומתבגרים. מי שהיה צעיר הולל וחסר אחריות, ייתכן שתוך עשור יהיה אזרח למופת (עזבו כרגע לפי איזה קנה מידה). מי שקיטרגו עליו בעבר עשוי להשתנות לחלוטין ואף להפוך למקטרג עתידי.
אני מכיר כמה וכמה אנשים שמעידים על עצמם שהיו צעירים מופרעים וחסרי אחריות, שהיום הם אנשים מצליחים מאוד בתחומם ומסתכלים אחורה בחיוך מבוייש.
ההנחה שהאופן שבו אדם (ואף דור שלם) נוהג בנקודת זמן מסויימת יתקבע לנצח פשוט מופרכת.

אני חושבת שה"גרוע" הזה שכולם מדברים עליו היא לא יותר מאשר חינוך של דור קודם את הדור הנוכחי לערכים שאינם עולים בקנה אחד עם הצרכים או המציאות של הדור הנוכחי. דוגמא טובה לכך היא הריצה לדירה. ההורים נורא רוצים שנהייה "מסודרים" שתהיה דירה, אבל לא מודעים לקורבנות שצריך להקריב היום, לעומת אתמול, עבור אותה מטרה נכספת. דברו איתם על השקעות, דיבידנדים, טווח ארוך ויציאה מוקדמת משוק העבודה, והם יהנהנו בראש לשלילה ויקראו לנו עצלנים.

בתור חלק מדור ה-Y, אני חייב לציין שאני נהנה לקרוא את הכתבות הנ"ל :)
במיוחד אני אוהב לקרוא מחדש מחדש את הכתבה הזאת "הנתון שמטריד בנקאים בעולם: 30 טריליון דולר שיעברו לדור ה-Y"
בנימה אישית יותר אני אציין שכן אני לא סומך על שוק העבודה היום (יותר מידי חוויות רעות עם מעסיקים נצלנים ומרושעים), היחיד שידאג לי הוא עצמי ופורטפוליו הנכסים\השקעות שלי. היציבות שלי מגיעה מהפורטפוליו ומהיוזמה שלי ולא ממעסיק נצלן כזה או אחר.
מה לגבי מועסקים נצלנים ומרושעים? אתה משתמש באותה תעמולה זולה.
על כל מעסיק נצלן יש כמה וכמה עובדים נצלנים.

אני חושבת שה"גרוע" הזה שכולם מדברים עליו היא לא יותר מאשר חינוך של דור קודם את הדור הנוכחי לערכים שאינם עולים בקנה אחד עם הצרכים או המציאות של הדור הנוכחי.
לצערנו חלק גדול מהחינוך של הדור הנוכחי לא נעשה על ידי ההורים אלא על ידי תקשורת ההמונים שמחנכת לצרכניזם. לפעמים ההורים מנסים לחנך לחסכנות, סולידיות וכן הלאה, אבל ההשפעה של המדיה ושל החברה גדולה מאד. לפעמים גם ההורים בעצמם הם כאלה, כמובן. בדור הקודם גם אם היית רוצה להיות בזבזן לא היה הרבה על מה - מקסימום בורגר ראנץ' ומיץ פטל. היום יש הרבה איך ועל מה ואנחנו חשופים הרבה יותר ל"אידאלים" של הצרכניזם המערבי.

אתה משתמש באותה תעמולה זולה.
לא נכון, אני מספר על חוויותי ודעותיי האישיות.
מה לגבי מועסקים נצלנים ומרושעים?
בכל דור יש כאלה שטובים פחות וטובים יותר, יכול להיות שיש כאלו שמוציאים לנו שם רע (רק לצורך הדיון, אני נתקלתי ביותר סיפורים על חוסר גמישות ומעסיקים רעים מאשר על עובדים רעים,ואני שומע את שני צידי המתרס על בסיס יומי...נקודה למחשבה). הפואנטה היא אחת שאם בני הדור הקודם ימשיכו להרים אצבע מאשימה ולומר שבני דורי מפונקים, אזי הם יכולים להאשים רק את עצמם בקיבעון מחשבתי וקפיאה על השמרים (להזכירך עסק צריך תמיד להתגמש על מנת לשרוד את השוק, מי שלא מתגמש ומסתגל לא שורד).

1+
לפחות בתחום שלי (עכירת דין)- ההעסקה הפוגענית נהייתה ממש נורמה. לפעמים בצורה מפורשת ע"י כל מיני פסיכים ולפעמים בצורה מחוייכת ומרומזת במשרדים הגדולים, אבל פוגענית כך או אחרת.

אני האחרונה שתגן על שוק העבודה המודרני :) אבל יש דיסוננס די קיצוני בין הכמיהה של דור ה-Y לביטחון כלכלי ויציבות תעסוקתית וסביבת עבודה חומלת ומלטפת, לבין קוצר הראייה והתזזיתיות שמונעת מהם להשיג את הביטחון הכלכלי הזה מלכתחילה.
אם דור ה-Y אינו מפונק, יתכבד ויוכיח זאת על ידי "בליעת הצפרדע" לתקופה של 5-10 שנים, בהן ייגמל מהצורך האנושי הבסיסי לגור מעל כיכר המדינה, להחזיק רכב פרטי בתוך מטרופולין גוש דן ולאכול בג'ירף כל יום. ככה הוא יוכל ליצור בעצמו את הביטחון הכלכלי שחסר לו כל כך ולומר f**k YOU לאותה סביבה קפיטליסטית מנוכרת.

(הכותבת לפי הגדרות מסוימות שייכת לדור ה-Y, הבניה כל כך אמורפית שאפילו סוציולוגים מתקשים לעמוד על טיבה כל שכן לספק הכללות אינטליגנטיות לגביה).

לא נכון, אני מספר על חוויותי ודעותיי האישיות.

בכל דור יש כאלה שטובים פחות וטובים יותר, יכול להיות שיש כאלו שמוציאים לנו שם רע (רק לצורך הדיון, אני נתקלתי ביותר סיפורים על חוסר גמישות ומעסיקים רעים מאשר על עובדים רעים,ואני שומע את שני צידי המתרס על בסיס יומי...נקודה למחשבה). הפואנטה היא אחת שאם בני הדור הקודם ימשיכו להרים אצבע מאשימה ולומר שבני דורי מפונקים, אזי הם יכולים להאשים רק את עצמם בקיבעון מחשבתי וקפיאה על השמרים (להזכירך עסק צריך תמיד להתגמש על מנת לשרוד את השוק, מי שלא מתגמש ומסתגל לא שורד).
אם תבדוק את זה לעומק , תשים לב למסרים בין השורות בתקשורת :

העובדים טובים וצדיקים- המעסיקים רעים ונצלנים.
השוכרים תמימים וישרים- המשכירית תאבי בצע.
הלקוחות הוגנים ומסכנים-בעלי העסקים עושקים וחומסים.

הכל תעמולה זולה .
כמעט אף פעם לא יספרו לנו על הלקוח הנצלן שמחזיר חולצה משומשת והרוסה וטוען שכך היא היתה.
על העובד שיום לפני פיטורין מוצא סיבה חוקית לפיה לא יוכלו לפטר אותו.
על הפרילנסר שמחליט אחרי 10 שנים שהוא בעצם עובד חברה והוא זכאי לכל התנאים(אותם כבר גילמו לו בחוזה).
ועל השוכר שלא מתפנה ,לא משלם ,הורס את הדירה ולוקח חודשים ארוכים לפנותו.

הכמיהה של דור ה-Y לביטחון כלכלי ויציבות תעסוקתית וסביבת עבודה חומלת ומלטפת, לבין קוצר הראייה והתזזיתיות שמונעת מהם להשיג את הביטחון הכלכלי הזה מלכתחילה.
אני חושב שדווקא אין כמיהה לביטחון כלכלי ויציבות תעסוקתית. זה משהו שהיה לדור הקודם. אותי זה ממש לא מעניין ולדעתי גם אחרים לא.
אני חושב שהכמיהה היא להגשמה עצמית.
אם דור ה-Y אינו מפונק
אני חושב שאנחנו כן דור מפונק. אבל זה לא בהכרח אומר עובדים פחות טובים - אולי להיפך.

דיסקליימר - אני הייטקיסק מפונק.

בתור אחת ששייכת לדור ה-X וילדיה דור ה-Y, אני חושבת שהנסיונות לאפיין אנשים לפי דורות הם תמיד קישקוש מקושקש. אנשים מתנהגים ומתנהלים לפי האישיות שלהם בצירוף הסביבה בה גדלו והחברה שהם בוחרים להתייחס אליה.
לי היו בוסים מעולים ובוסים גרועים אבל זה לא קשור לרוע בהכרח. א)יש אנשים שלא טובים בלהיות בוסים. ב)אותו בוס יכול להיחשב נפלא על-ידי עובד אחד, וגרוע ע"י עובד אחר. זה תלוי אינטרקציה.
לצערנו חלק גדול מהחינוך של הדור הנוכחי לא נעשה על ידי ההורים אלא על ידי תקשורת ההמונים שמחנכת לצרכניזם. לפעמים ההורים מנסים לחנך לחסכנות, סולידיות וכן הלאה, אבל ההשפעה של המדיה ושל החברה גדולה מאד. לפעמים גם ההורים בעצמם הם כאלה, כמובן. היום יש הרבה איך ועל מה ואנחנו חשופים הרבה יותר ל"אידאלים" של הצרכניזם המערבי.
כשהילדים שלי היו קטנים (ובתקופות שהייתה לנו טלוויזיה), הייתי מתווכת להם את הפרסומות. מראה להם כמה זה שטות לחשוב, למשל, שאם תשתה קוקה-קולה תרגיש יותר מאשר מתיקות ועיקצוץ בלשון וגזים בבטן. אם ילדים גדלים בבית שהטלוויזיה היא סוג של בייביסיטר אז יש בעיה והיא לא קשורה לדור (גם חלקנו, המבוגרים, גדלנו על טלויזיה).
דור הקודם גם אם היית רוצה להיות בזבזן לא היה הרבה על מה - מקסימום בורגר ראנץ' ומיץ פטל.
הא? אמא של בעלי ביזבזה את רוב כספה על תחביבי נסיעות, חו"ל ומצלמות מכל הסוגים. ממנה לא זכינו לעזרה כלכלית בכלל. בדור שלי, חברים מסביבנו בזבזו על הרבה "שופוני" (בית יקר, רכב שווה מהניילון, קפיצות לחו"ל) וגם היום מבזבזים על שיפוצי הבית, חו"ל, מסעדות וכו'. אני ממעטת לפגוש אנשים לא בזבזנים. אולי בגלל זה שמחתי להצטרף לפורום הצפונים:)

@בת העמק כנראה גדלנו במקומות מאד שונים. בסביבה שלי כילדה באמת שהיה בעיקר בורגר ראנץ' ומיץ פטל.
ולגבי הטלויזיה - גם אנחנו ראינו הרבה טלויזיה כילדים, אבל לא היו פרסומות, רק "מודעות חסות", ובאופן כללי היתה הרבה פחות חשיפה לצרכניזם.

לגבי תיווך הפרסומות לילדים - נכון, זה מה שצריך לעשות. אבל כמה הורים עושים את זה? וגם כשעושים את זה (אני למשל עושה), כמה זה עוזר אם יש חשיפה מרובה שהרבה ממנה לא בשליטתנו או אפילו בידיעתנו? גם אם אין טלויזיה בבית - יש פרסומות בכל מקום.

לפחות בתחום שלי (עכירת דין)- ההעסקה הפוגענית נהייתה ממש נורמה.
אני אולי אגיד משהו לא מקובל אבל זאת דעתי על סמך היכרויות שונות.
יש מקצועות או תפקידים שבמהותם יכולים להוציא מהאדם בעיקר תכונות רעות. אני לא יודעת להגיד מה הביצה ומה התרנגולת, כלומר האם, למשל, מקצוע עריכת דין גורם לכך או שאנשים בעלי תכונות מסוימות בוחרים במקצוע הזה.
חוץ מעו"ד, גם מקצועות הפרסום והמכירה בעייתיים ואולי יש עוד. ויש כמובן תפקידים שבקלות עלולים לגרום לשתן לעלות לראש... צריך להיות מאד בוגרים כדי להימנע מכך.

לרוכבי אופנוע יש משפט שמסכם את הויכוח -
The older I am, The faster I was.
ככל שאני מזדקן, אני שוכח את ימי עלומי שהתחצפתי להורי, רבתי עם אחותי והברזתי משיעורים ודורש מהילדים שלי שיהיו עם אמות המידה שלי נכון להיום.

בפעם הראשונה שאמרתי לילד "תפסיק לריב עם אחותך", עצרתי וחיפשתי את אבא שלי מאחורי הכתף.

נ.ב.
אני מניח שגם -
כדי להיות זקן חכם צריך להיות צעיר טיפש, יכול לתפוס פה.

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה