• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סופר אינטרנטי - האם זהו הפתרון ליוקר המחיה בהרצליה?

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
כבר בטיול אחרי צבא (שלא היה ממש אחרי הצבא עבורי, ועד היום אני חושב שלעשות אותו בגיל 28 כמוני זה הגיל האידיאלי) הבנתי את משמעות ערך הכסף במדינות שונות. לרוב במדינות וערים חזקות ישלמו לך הרבה הרבה יותר, אך שם גם הכל יהיה הרבה יותר יקר. באותו טיול גדול הרווחתי הרבה בעבודה בארצות הברית, ואז טסתי לדרום אמריקה, שם ארוחה בשרית עם תוספות עלתה ארבע שקלים, ו"על האש" - שמונה שקלים. כששבתי ארצה הזעזעתי ממחירי האוכל בחוץ, והם היו אז זולים בהרבה מהיום. הבנתי שאם אני מרוויח את הכסף שלי במקום "חזק ויקר" - אך חי במקום "חלש וזול" - לרוב אני נהנה משני העולמות, ובמקרים הקיצוניים אני ממש נהפך ל"עשיר".
להייטקיסטים יש אופציות רבות יותר, וכיום שמעתי שהרבה טסים לגור בפורטוגל. האמת שזה נשמע אחלה, זה מקסום הרעיון - לעבוד במקום חזק שמשלם הרבה, ולגור איפה שלרוב האנשים אין את היכולת הזאת והכל זול. זאת השיטה.

גם היום, עם שכר הדירה המאד צנוע שאני מקבל על הדירה שלי להשקעה, יש מדינות בעולם שאוכל לחיות בהם בלי לעבוד. בכלל. הרהרתי במחשבה הזאת לא מעט, אבל הגעתי אז לצד השני של המטבע- אני חולם. החיים עבורי הם לא רק לחיות בנוחות, יש לי שאיפות והשגים שאני רוצה להגיע אליהם מבחינת יצירה וקריירה, ואותם אוכל להגשים כרגע רק בארץ.

אז אני בארץ. מדינה קטנה ויקרה בשם ישראל. ארץ ההייטקס והתן ביס, בה לאכול פיתה בחוץ לא עולה פחות מ40 שח.
אז מה עושים? מנסים לאכול פחות בחוץ, יותר לקנות מצרכים בסופרים ולהכין בבית. הבעיה שגם שם כבר הכל התייקר.

אני הצלחתי לעבור לאחרונה להרצליה. מקום יקר, אבל כיוון שאני מורה לפסנתר - אני "מוצר יוקרה" בעצמי. אני מקבל היום לפחות 200 לשעת שיעור, ולעיתים 250 ו 300. במקומות אחרים בארץ יהיה לי קשה לקבל ככה (וכמובן להשיג תלמידים מחדש). אני מרגיש שבשלב הנוכחי בחיי, בו אני צריך את הזמן שלי כדי ליצור ולהתקדם, הרבה יותר חשוב לי הvalew שאני מקבל לשעה מהסכום שאני מגיע אליו בסוף החודש. אני עובד יום מלא אחד בשבוע (5 שעות), שעתיים בכל אחד משני הימים שאחריו, ופנוי כל שאר הזמן. כיוון ששכר היחידה שמצאתי נמוך משמעותית (2400 כולל כל החשבונות פרט לחשמל) אני מכסה את החשבונות בלי בעיה, שגם ככה כמעט מכוסים עקב ההכנסה הפאסיבית שלי מהדירה.

אבל אני עדיין גר בהרצליה, והכל פה יקר יקר יקר. האוכל בחוץ (אפילו שמצאתי כמה מקומות זולים) יקר, הסופרים יקרים, אז מה עושים?
ואז אתמול ראיתי מודעה שוולט עושים סופרים אינטרנטים. ופתאם הבזיקה בי המחשבה שאולי זאת דרך המילוט. אולי באינטרנט המחירים חייבים להיות שווים בכל המדינה, כי זה באתר. הרי בחולון ופתח תקווה המחירים זולים יחסית להרצליה (זאת החוויה שלי מביקורים בהם, למרות שבכל המדינה יקר). נכון שזה לא תחליף לשוק ברמלה או בפתח תקווה, אבל לפחות אוכל להשוות מחירים. גם זכורה לי הפרשיה שמצאו ששופרסל, אם אני זוכר נכון, עשו אפלייה במחירים שלהם באתר החרדי. האם יש עוד כאלה אתרים? אני מנסה לראות כיצד אני מוזיל את סל המצרכים שלי באופן שלא מצריך יותר מדי מאמץ.

אה כן, לפני שתייעצו לי - אני לא מחזיק רכב. אני נוסע באופניים ממקום למקום ומגיע ל"מקום העבודה שלי" - התלמידים - תוך עשר דקות. חיסכון של כל הזמן שאנשים בפקקים - זה מעולה. אבל מה שכן, אני לא יכול ליסוע לאיזה רמי לוי או חצי חינם במקומות מחוץ לעיר. אני חייב פתרון בגבול הרצליה. לכן חשבתי על האתרים. אני מדבר בעיקר על מוצרי מזון.

צריך לבדוק ב-pricez או ב-mysupermarket פשוט.
מרכיב סל קניות והם אומרים לך מה הכי זול באיזור שלך...
וחוץ מזה, גם רמי לוי וגם חצי חינם, עושים משלוחים

בהרצליה יש את השוק של משק שוורצברג, ליד שדה התעופה, המחירים שם של הפירות והירקות ממש אחלה.
חוץ מזה מסופרים יש גם אתרים כמו שוקיט, דובדבני ושוקבוק שיש להם תוצרת מצוינת ומגיעים להרצליה.

שוק רעננה עושים משלוחים
תוצרת אובה
ומחירים סבירים

בלי קשר לשאלה שלך, אני בשוק שעברת מרמלה להרצליה וממש אשמח לשמוע על זה עוד! (למדתי על הסיפור שלך מתוך הפוסט שלך "שיחקתי הגנתי")

מה לגבי נסיעה לבני ברק או מקום אחר עם סופרים זולים פעם בשבועיים עם עגלה ניידת וקניית רוב המצרכים?

הרי זמן יש לך בשפע, הזמנת אוכל באינטרנט טובה למקרי בידוד או למשפחה שלפחות מבוגר אחד נמצא כל היום בבית ופנוי לקבל אותה, פחות ליחידים שגרים לבד.

בלי קשר לשאלה שלך, אני בשוק שעברת מרמלה להרצליה וממש אשמח לשמוע על זה עוד! (למדתי על הסיפור שלך מתוך הפוסט שלך "שיחקתי הגנתי")

מעולם לא גרתי ברמלה, יש לי שם דירה להשקעה רק :)
אבל אוהב את המקום ואילולא העבודה בהרצליה (התלמידים ועוד איזה גיג של העיריה) הייתי עובר לרמלה בכיף. אני באמת מדבר הרבה על רמלה אז אולי זה לא היה ברור.. אבל אני לא גר שם עדיין..

בהרצליה יש את השוק של משק שוורצברג, ליד שדה התעופה, המחירים שם של הפירות והירקות ממש אחלה.
חוץ מזה מסופרים יש גם אתרים כמו שוקיט, דובדבני ושוקבוק שיש להם תוצרת מצוינת ומגיעים להרצליה.

Say what?
שכה יהיה לי טוב, אברר על זה. נשמע מלהיב! זה גם עונה על צורך אחר שלא ציינתי הפעם, לאכול יותר בריא וטרי.

תודה, חיפשתי כיוון לאפליקציות, אבדוק אותן.
מה לגבי נסיעה לבני ברק או מקום אחר עם סופרים זולים פעם בשבועיים עם עגלה ניידת וקניית רוב המצרכים?

הרי זמן יש לך בשפע, הזמנת אוכל באינטרנט טובה למקרי בידוד או למשפחה שלפחות מבוגר אחד נמצא כל היום בבית ופנוי לקבל אותה, פחות ליחידים שגרים לבד.
אין לי אוטו ליסוע לבני ברק וגם אני משתדל לחסוך בזמן ואנרגיה (זה שאני עובד מעט, לא אומר שיש לי הרבה זמן לנוח. אני עושה הרבה דברים בזמן הפנוי..
דוקא יש אצלי מבוגר שבימים מסוימים נמצא כל היום בבית (אני) אז מהבחינה הזאת אין בעיה. הבעיה היא שאין לי כרגע מקרר גדול (פתיר) אז אני לא עושה קניות גדולות, אז התוספת משלוח כרגע לא ממש משתלמת לי..

רק למען הסר ספק, אתה בן 28 או 34?
כי בפוסט הקודם שלך כתבת 34, וכאן 28... :lol:

עריכה: הבנתי, טיילת בגיל 28.

נערך לאחרונה ב:
משלוחים באינטרנט, ואם רכב זו הבעיה, אפשר לשכור CAR2GO על בסיס שעתי ולנסוע לסופר מחוץ לעיר (שפיים?) לעשות קניה פעם בשבועיים ולחזור.
מעבר לכך, הדרך הטובה ביותר שמצאתי להוזיל את עלויות המזון של המשפחה שלנו הייתה ללמוד לבשל טוב יותר. אם אתה קונה מרכיבים בסיסיים ויודע מה הטכניקה להכין מהם מאכלים אחרים אפשר לחסוך הרבה כסף. אבל זה פיתרון שמתאים למי שנהנה מבישול ואוהב לעשות דברים במטבח.

מצטרף להמלצה על משק שוורצברג.
אל תגיע בימי שישי.
סחורה מעולה במחירים קצת יותר זולים מהסופרים בעיר.

אבל זה פיתרון שמתאים למי שנהנה מבישול ואוהב לעשות דברים במטבח.
או של מי שאוהב לחסוך איפה שאפשר, כמוני למשל. לא אוהבת לבשל ולא אוהבת לבלות במטבח...

הזמנות של מצרכי מזון באינטרנט הם לא פתרון ליוקר המחייה.
הם אולי חיסכון בסעיף הוצאה ספציפי מסויים, אבל יש עוד דרכים לייעל את ההוצאה הזאת.

שתי הדרכים שמאפשרות לי לצמצם את ההוצאה שלי בצורה משמעותית ביחס למשפחות אחרות שדומות לי:

1. קניות מרוכזות עם שכנים, חברים ובני משפחה, כשאני או בני משפחתי נתקלים במבצע על מוצר שאנחנו משתמשים בשגרה קונים ממנו כמות גדולה, וכמובן גם עושים קניות סיטונאיות יחד

2. לבשל חכם יותר וחסכוני יותר. להתבסס על מוצרי מזווה או קפואים, לעשות meal prepping ולהיעזר בפריזר

הבעיה היא שאין לי כרגע מקרר גדול (פתיר) אז אני לא עושה קניות גדולות
מהנסיון שלי כרווק קשה לקנות סופר גדול כי האוכל מתקלקל.
במוצרים יבשים אני עושה רכישה פעם בכמה חודשים וזה מחזיק יופי, דברים כמו חלב שמתקלקלים, לצערי משלם את הפרמיה של המכולת השכונתית

בדיקה כרגע של המחירים בסופרים האינטרנטיים שהוזכרו לעמלה - מחירים שערורייתיים ואז עוד לפני תוספת דמי משלוח. ממש לא פתרון ליוקר מחייה.

אני בדעה הזו, האתרים הללו הם יהלום להשוואת מחירים ואז להגיע ולקנות בעצמך.

לצערי מייסופרמרקט כבר כמה חודשים לא עובד. צריך להסתפק בפרייסיז על אף ה-gui הלא ידידותי.

מה עם משלוחים מרמי לוי אונליין? המחירים סבירים

מעולם לא גרתי ברמלה, יש לי שם דירה להשקעה רק :)
אבל אוהב את המקום ואילולא העבודה בהרצליה (התלמידים ועוד איזה גיג של העיריה) הייתי עובר לרמלה בכיף. אני באמת מדבר הרבה על רמלה אז אולי זה לא היה ברור.. אבל אני לא גר שם עדיין..

Say what?
שכה יהיה לי טוב, אברר על זה. נשמע מלהיב! זה גם עונה על צורך אחר שלא ציינתי הפעם, לאכול יותר בריא וטרי.

תודה, חיפשתי כיוון לאפליקציות, אבדוק אותן.

אין לי אוטו ליסוע לבני ברק וגם אני משתדל לחסוך בזמן ואנרגיה (זה שאני עובד מעט, לא אומר שיש לי הרבה זמן לנוח. אני עושה הרבה דברים בזמן הפנוי..
דוקא יש אצלי מבוגר שבימים מסוימים נמצא כל היום בבית (אני) אז מהבחינה הזאת אין בעיה. הבעיה היא שאין לי כרגע מקרר גדול (פתיר) אז אני לא עושה קניות גדולות, אז התוספת משלוח כרגע לא ממש משתלמת לי..
סקרן לגבי רמלה:למה אתה אוהב את המקום? והאם בטוח שם(המידע היחיד שלי כרגע זה עיתונים ,אז כל עיר בארץ מלאת רציחות של הפשע המאורגן וכו...)?

ועד היום אני חושב שלעשות אותו בגיל 28 כמוני זה הגיל האידיאלי
זה לא הנושא הנוכחי ולכן לא רוצה לשנות את נושאי השיחה כאן, אבל מסקרן אותי לקבל עוד פירוט לגבי זה. אולי לפתוח דיון אחר בפורום? :)

זה לא הנושא הנוכחי ולכן לא רוצה לשנות את נושאי השיחה כאן, אבל מסקרן אותי לקבל עוד פירוט לגבי זה. אולי לפתוח דיון אחר בפורום? :)

כפתוח השרשור אני מרשה לך לגנוב את הדיון.
בעיני ההבדל הוא הסיבה שאליו יוצאים לטיול. אם אתה יוצא לטיול "לחפש את עצמך", "להדחיק את הצבא", "לחוות שחרור", לדעתי האישית, רבים מהצעירים שעושים את זה בפעם הראשונה שהם מקבלים את העצמאות שלהם לידיים יכולים ללכת מאד בקלות לאיבוד. סמים, סדנאות רוחניות, כל הדברים האלה בגיל מאד צעיר יכולים לא להועיל ואף להזיק לצעירים מאד.
ועם זאת, גם לחכות לגיל מאוחר מדי לא כדאי, כי צעירים כולים לטייל בצורה שמבוגרים לא יכולים. הוסטלים לדוגמא. הוסטלים זה פי 1000 יותר כיף מחדרים מבודדים בבתי מלון ולמה? כי יש איתך מלא תיירות ותיירים ומסיבות ואהבות וריגושים. מבוגרים בדרך כלל מטיילים במלונות. היה לי פעם מבוגר פנסיונר בהוסטל איתנו. אנחנו הצעירים היינו נחמדים אליו, התייחסנו אליו בכבוד, אבל הוא לא היה אחד מאיתנו. הוא היה בעולם המבוגרים ואנחנו בעולם הצעירים. ואני, שהייתי בן 28, הייתי ועודני נראה צעיר בהרבה מגילי, הייתי מהצעירים. הייתי איתם בהוסטלים הזולים, בכל המסיבות, עם כל האהבות והריגושים והבום. אבל בסוד, הייתי גם עם דירה משלי, שצברה לי כסף בזמן הטיול, היה לי הרבה יותר כסף מכולם, והרבה יותר נסיון. וגם, ידעתי כבר מי אני. מה אני רוצה להיות, ממה אני רוצה להתפרנס. זה עשה את הטיול שלי להרבה יותר איכותי, מעניין. יכולתי להתמקד בטיול, ולא לחפש את עצמי שם. זאת אומרת, תמיד אתה מחפש את עצמך. אבל זאת לא היתה מטרת הטיול.

28 הוא הגיל לטייל. מעבר אליו, רק אם אתה אדם קיצוני כמוני, שגם היום בגיל 34 חי חיים של צעיר, יוצא עם חיילת, ורוקד כל הזמן.

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה