• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מזגן מיני מרכזי

שלום לכולם,
אני עתיד להיכנס לבית חדש בעוד פחות משנה כאשר ביום חמישי האחרון ישבתי לפגישת ייעוץ עם מהנדס מיזוג אוויר.
2 האופציות שהגיעו ל-FINAL מבחינתי:
א. מזגן מיני מרכזי 'מיצובישי', 5 כ"ס, אינוורטר, 48,000 BTU, ,דירוג אנרגטי A, כולל דמפרים לחדרים,עבודות גבס להנמכה, הובלה והתקנה - 40,000 ש"ח (כולל מע"מ).
ב. אותם נתונים רק מזגן של 'תדיראן' - 26,000 (ש"ח כולל מע"מ).
ע"פ דברי המהנדס, מזגן מיצובישי זה להתקין ומה שנקרא 'שגר ושכח' ,לנקות פילטרים כל חצי שנה וחיי המדף שלו יהיו הרבה יותר ארוכים מאשר כל מזגן אחר (בערך מעל 10 שנים). מצד שני, האם הפער של 14,000 ש"ח ממזגן 'תדיראן' שווה את זה? האם החיסכון בחשמל יחזיר לי את ה-14,000 ש"ח?
אם יש פה בעלי מקצוע או אנשים שמבינים בתחום, זה יהיה נהדר לשמוע את דעתם כי אני אכן בדילמה רצינית בנושא.
מי מבטיח לך שבמזגן של מיצובישי יהיו לך 10 שנים של שקט? כמה שנים אחריות יש על כל מזגן?

אני לא יודעת למה כל כך לא אוהבים פה מיני מרכזי, לנו יש כזה כבר 4 שנים, הכל טוב. צריכת חשמל סבירה. סוגרים בחדרים שלא צריכים עם דמפרים. במקרה שלנו הרבה מעלות ההתקנה היתה עלות התקנת התעלות וכדומה, ואת זה ממילא צריך בדרך כלל בבניינים חדשים, כי אסור לשים מנוע של מזגן בכל מקום שרוצים אלא רק במקום המרכזי. עוד יתרון של מזגן מרכזי הוא שלא שוכחים בטעות מזגן דולק בחדר כשיוצאים מהבית, צריך לכבות או להדליק רק במקום אחד.

צריכת חשמל סבירה. סוגרים בחדרים שלא צריכים עם דמפרים
דמפרים לא מנמיכים את פעולת המנוע, אלא רק מוודאים שלא יוצא אוויר איפה שלא רוצים.
אצלנו היו בעיות עם הדמפרים, באיזהשהו שלב הייתי מפרק את הרשת אצלי בחדר, מכניס יד לצינור ומזיז את הדמפר ידנית.

צריכת חשמל סבירה
יכולה להיות טובה הרבה יותר.

במקרה שלנו הרבה מעלות ההתקנה היתה עלות התקנת התעלות וכדומה, ואת זה ממילא צריך בדרך כלל בבניינים חדשים, כי אסור לשים מנוע של מזגן בכל מקום שרוצים אלא רק במקום המרכזי.
עלות תעלות גדולה הרבה יותר מעלות צנרת פשוטה.

עוד יתרון של מזגן מרכזי הוא שלא שוכחים בטעות מזגן דולק בחדר כשיוצאים מהבית, צריך לכבות או להדליק רק במקום אחד.
זה נכון. אבל היום כשיש מזגנים עם WIFI וכל השטויות האלה, זה גם כבר פחות קריטי.

מזגן מיני מרכזי מוסיף פשוט עוד הרבה רכיבים וחלקים - ולצערנו דברים מתקלקלים.
אני הייתי שומר על ראש שקט.

דמפרים זה פתרון מוגבל ביחס למזגנים עצמאיים. למשל במצב שיש מיני מרכזי למטבח, סלון, מסדרון ושני חדרי שינה ורוצים לחמם או לקרר רק אחד מחדרי השינה אז אי אפשר לסגור את כל האחרים כי זרם האוויר חזק מדי לחדר אחד.

מזגן מיני מרכזי מוסיף פשוט עוד הרבה רכיבים וחלקים - ולצערנו דברים מתקלקלים.
בינתיים 4 שנים והבעיות היחידות שלנו היו דליפות גז בגלל התקנה לא נכונה של הצינור על ידי הקבלן.

דמפרים זה פתרון מוגבל ביחס למזגנים עצמאיים. למשל במצב שיש מיני מרכזי למטבח, סלון, מסדרון ושני חדרי שינה ורוצים לחמם או לקרר רק אחד מחדרי השינה אז אי אפשר לסגור את כל האחרים כי זרם האוויר חזק מדי לחדר אחד.
נכון, העודפים יוצאים במקום אחד שזה הסלון במקרה שלנו. לא מפריע רוב הזמן.

דמפרים לא מנמיכים את פעולת המנוע, אלא רק מוודאים שלא יוצא אוויר איפה שלא רוצים.
בעקיפין כן, כי כשבכל החדרים שהוגדרו כממוזגים מגיעים לטמפרטורה הרצויה אז המזגן מפסיק לעבוד.

בכל מקרה, הנקודה העיקרית היא לא זאת, אלא זו שטכנית לדעתי לא בכל בניין בכלל אפשר להתקין מזגן נפרד בכל חדר כי אסור לשים מנועים איפה שרוצים ולא ברור שיש מקום לכולם במקום מנוע של מיני מרכזי אחד.

נכון, העודפים יוצאים במקום אחד שזה הסלון במקרה שלנו. לא מפריע רוב הזמן.

במקום למזג רק חדר צריך למזג גם את הסלון שפתוח לבית, כל הקור מתפזר ממנו וצריכת החשמל פי שלושה. לא כלכלי ולא ירוק. הרבה שנים היינו במצב הזה עם שני חדרי שינה עד שהתקנו מזגנים נפרדים לשני החדרים וסגרנו את הדמפרים של המיני מרכזי. מאז לא מפעילים את המיני מרכזי בלילה בכלל.

לגבי מיקום, ברבי קומות עם מסתור מזגנים מסודר שאי אפשר לשים מנועים על הקיר בחוץ בדרך כלל אפשר לדחוף מעל או ליד המנוע של המיני מרכזי לפחות עוד מאדה אחד של מזגן קטן שמספיק לחדר שינה.

נכון, ולכן רצוי להוריד את עוצמת המפוח [פאן].

מחיה את השרשור

אני רוכש (לאמא) דירה להשקעה
דירה חדשה 4 חדרים מקבלן עכשיו בתהליך בניה

הדירה תיהיה מושכרת לכנראה 2-10 שנים הקרובות ואחרכ תימכר

איזה סוג מזגן ממולץ להתקין?
הנחה 1: לא מעניין אותי יותר מידי צריכת חשמל כי לא נגור בדירה כלל
הנחה 2: מעדיף מנימום התעסקות בתקלות (בעיקר ממשק מול שוכרים בהקשר הזה)
הנחה 3: במכירה (מניח בהשכרה זה פחות משנה) מה עדיף מבחינת קונים?

ההכנות למזגנים כולל הנמכות גבס למזגן מרכזי הם ללא עלות על חשבון הקבלן
אופציה 1: מזגן מיני מרכזי תאדיראן WAVE50/3 - עלות 13,700 לפני מעמ - כולל הכל
אופציה 2: 3 מזגנים 1 כ"ס בחדרים + 3 כ"ס בסלון-מטבח - עלות מניח זהה עם כל ההתקנות

בגדול אני נוטה למזגנים נפרדים (מה שעשיתי אצלי בבית מתאמי חיסכון חשמל), אבל הקבלן די מתעקש איתי שעדיף מיני מרכזי אחד מבחינת קונים
*מכיר את הקבלן טוב והוא באמת בא לטובתי אז אין לו שום אינטרס

בגדול אני נוטה למזגנים נפרדים (מה שעשיתי אצלי בבית מתאמי חיסכון חשמל), אבל הקבלן די מתעקש איתי שעדיף מיני מרכזי אחד מבחינת קונים
לדעתי מיני מרכזי.
למה?
נקודת כשל אפשרית אחת במקום 3.
אם מזגנים נפרדים עם קדיחה בקיר חיצוני לצנרת, יש מצב שתהייה מתישהו חדירת מים לקיר מהגשמים. כמובן שזה תלוי באיכות ההתקנה והאיטום.

• אהבתי
Reactions: A42
אם מזגנים נפרדים עם קדיחה בקיר חיצוני לצנרת, יש מצב שתהייה מתישהו חדירת מים לקיר מהגשמים. כמובן שזה תלוי באיכות ההתקנה והאיטום.
זה בניין חדש שעכשיו הם בבניה של השלד שלו
זה כמובן לא ישפיע על האיטום ולא קודחים בקירות
עושים לזה עוד הכנה ביציקות ובבלוקים לפני כל שלב הטיח ...
נקודת כשל אפשרית אחת במקום 3.
בהגיון שלי זה הפוך 3 נק' כשל במקום אחד
כלומר אם נשרף חלק או התקלקל מזגן הלכו לי כל המזגנים ואצטרך לשלם על תיקון יקר או לקנות שוב מזגן חדש יקר
אם רק מזגן אחד התקלקל התיקון יהיה כמובן מוגבל לעלות תיקון מזגן בודד

יש לו אינטרס, זה יכול להיות סיוט להכין תשתית ניקוז למזגן בכל חדר
בניין חדש, עושים לזה הכנות עוד בשלב השלד
עיקר העלות פה היא האורך של הצינורות נחושת למזגן והם יותר ארוכים כי יש יותר
אבל זה הרבה יותר נמוך מאשר העלות של הנמכת גבס וכל הדברים האלה

*הקבלן הוא משפחה קרובה (-:

בגדול אני נוטה למזגנים נפרדים (מה שעשיתי אצלי בבית מתאמי חיסכון חשמל
חשוב לשים לב שיש מספיק מקום במסתור כביסה לארבעה מנועים כי אחרת עשויה להיות בעיה מבחינת פליטת חום ומבחינת איוורור (אני לא איש מיזוג אבל למיטב ידיעתי מרבית מסתורי הכביסה לא מתאימים לזה).

חשוב לשים לב שיש מספיק מקום במסתור כביסה לארבעה מנועים כי אחרת עשויה להיות בעיה מבחינת פליטת חום ומבחינת איוורור (אני לא איש מיזוג אבל למיטב ידיעתי מרבית מסתורי הכביסה לא מתאימים לזה).
בהחלט הערה חשובה
אצלנו זה יהיה על הגג של הבניין (יש לו רק שלוש קומות (-:)
תודה

אצלנו זה יהיה על הגג של הבניין (יש לו רק שלוש קומות (-:)
תוודא שיש מקום, גגות צפופים בימינו, בת"א למשל מצמידים חלק מהגג העליון לדירות.

לדעתי עם הקצת ניסיון שלי גם שוכרים וגם קונים מעדיפים מזגנים מפוצלים, המזגנים המרכזיים אני לא יודע למה אבל רואים את זה הרבה בבנייה חדשה, למרות שהלקוחות נאלצים לשלם עשרות אלפי שקלים בשביל להביא למצב האידיאלי....

• אהבתי
Reactions: A42
תוודא שיש מקום, גגות צפופים בימינו, בת"א למשל מצמידים חלק מהגג העליון לדירות.
תודה

זה בניין קטן
2 דירות בקומה
בקומה האחרונה יש רק דירה יחידה בשביל כל המזגנים ודודי שמש

אבל מה דעתך קונים של דירה יעדיפו, מזגנים נפרדים או מיני מרכזי אחד?

אל תיקנה מזגן א
[נמחק - בבקשה לא להשמיץ, זה לא פורום שיימינג...יוסיק]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
לא חושב שקונה יתן לזה יותר מדי שיקול, זה ממש לא בראש השיקולים.
היתרון הגדול של נפרדים זה שזה חוסך חשמל והרבה יותר פרקטי.
החיסרון הגדול הוא שזה מאד מכוער ולא ממש עושים את זה בפרוייקטים חדשים.
הפתרון הוא או מולטי-אינוורנטר, אפשר לשלב גם עם התקנות סמויות או מיני VRF. כמובן שהפתרון הוא לאין ערוך טוב יותר אבל גם יקר יותר, לזה כבר יש ערך מוסף לדעתי.
אפשר גם פתרון משולב (זה מה שאני עשיתי), למשל גדול בודד סמוי לסלון ועוד מולטי-אינוורטר לחדרי שינה.

תודה

זה בניין קטן
2 דירות בקומה
בקומה האחרונה יש רק דירה יחידה בשביל כל המזגנים ודודי שמש

מה בסוף בחרתם?

אפשר גם פתרון משולב (זה מה שאני עשיתי), למשל גדול בודד סמוי לסלון ועוד מולטי-אינוורטר לחדרי שינה.
שני מנועיים (מעבים) שמת במסתור כביסה? אם כן, לא עושה בעיות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
unrealx מזגן מיני מרכזי - יקר צרכנות פיננסית 15
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
B פירוק מזגן אינוורטר לבד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
yossik תיקון מזגן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
fizban בעל דירה שמתמהמה בתיקון מזגן נדל"ן 11
H תוך כמה זמן בעל דירה אמור לתקן מזגן? אוף טופיק 20
Tsachi01 ניקוי מזגן - שאלה למבינים פוסטים מאיכות נמוכה 14
M מזגן אינוורטר ומניעת יובש אוף טופיק 7
A מזגן נייד לאוהל? אוף טופיק 21
א מזגן עילי וסולידי 1.25 כוס סוס אוף טופיק 3
א מזגן לא מוציא אויר במצב חימום אוף טופיק 22
ת לפרק מזגן לבד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1