• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה קרה לעולם ההיכרויות ?

בכלל לא בטוח.
לדעתי רוב הגברים מחפשים את מה שכתבתי.
נדמיין ניסוי תיאורטי שלא יעבור אף ועדת אתיקה: חדר מלא גברים מצליחים ופנויים בני 40-50, שתי חיילות אטרקטיביות פונות לכל אחד מהם בנפרד: האחת מציעה ידידות אפלטונית לגמרי, כל יום יישבו בבית ויאכלו ארוחת ערב, הוא יספר לה על הצלחותיו בעסקים והיא על היום שלה בצבא וידברו על תחומי העניין של שניהם. השניה מציעה מערכת יחסית מינית בלבד. איזה מהן תזכה ליותר שיתוף פעולה? ושאלת משנה (קפיטליסטית) - מה היה מוכן הגבר להקריב (כסף, משפחה, יוקרה מקצועית) בשביל כל אחד מהקשרים האלו?
אגב, אני לא פוסל את מה שכתבת בקשר למה שחשוב לגברים. זה ודאי נכון. אבל, המקור למשיכה המינית לצעירה הוא אבולוציוני.
זה שהוא נמשך לנערה בת 19, לא אומר שאם הוא מחפש מערכת יחסים הוא יחפש עם אחת כזאת. מערכת יחסים זה הרבה הרבה מעבר לרמת המשיכה פיזית ממבט ראשון. ואם מישהו הגיע לגיל 40-50 בלי להבין זאת, אז כנראה שהוא באמת ברמת בגרות של מישהי בת 19.
לכן דיי להאשים את האבולוציה כשזה מגיע לצעדים שהבן אדם עושה.
כל מה שכתבת נכון, אבל לא ענית לשאלה עליה מדברים. מה המקור למשיכה אם לא אבולוציוני?
עריכה: הבנתי שאנחנו מדברים בשני מישורים שונים. ברור לגמרי שדחפים אבולוציוניים אינם הצדקה להתנהגות שאינה חוקית / מוסרית / מקובלת חברתית. התקדמנו מעט כחברה, והנימוק הזה לא קביל (ולכן אין משמעות לדיבור על "אשמה").

נערך לאחרונה ב:
נדמיין ניסוי תיאורטי שלא יעבור אף ועדת אתיקה: חדר מלא גברים מצליחים ופנויים בני 40-50, שתי חיילות אטרקטיביות פונות לכל אחד מהם בנפרד: האחת מציעה ידידות אפלטונית לגמרי, כל יום יישבו בבית ויאכלו ארוחת ערב, הוא יספר לה על הצלחותיו בעסקים והיא על היום שלה בצבא וידברו על תחומי העניין של שניהם. השניה מציעה מערכת יחסית מינית בלבד. איזה מהן תזכה ליותר שיתוף פעולה? ושאלת משנה (קפיטליסטית) - מה היה מוכן הגבר להקריב (כסף, משפחה, יוקרה מקצועית) בשביל כל אחד מהקשרים האלו?
נראה לי שהתשובות לניסוי ידועות, אבל לא בטוח שזה מהווה ראיה.

קודם כל, הבחירה בניסוי היא בין מין ללא ידידות לבין ידידות ללא מין.
אין לזה בהכרח קשר לבחירה שתתבצע בין מערכת יחסים (מין+ידידות) עם אישה צעירה או מערכת יחסים עם אישה מבוגרת.

בנוסף, אתה מדבר כאן על הצעה שנמצאת "על השולחן" כך שמי שמקבל את ההחלטה הוא בעיקר החלק המודע. בטח אם אין לגבר היכרות קודמת עם האישה.
אני מדבר על מה שקובע את המשיכה בעינינו, שזה החלק הפחות מודע.

קודם כל, הבחירה בניסוי היא בין מין ללא ידידות לבין ידידות ללא מין.
נכון, הקצנתי למצב שלא קיים במציאות כדי להדגיש את הנקודה.
בנוסף, אתה מדבר כאן על הצעה שנמצאת "על השולחן" כך שמי שמקבל את ההחלטה הוא בעיקר החלק המודע. בטח אם אין לגבר היכרות קודמת עם האישה.
אני מדבר על מה שקובע את המשיכה בעינינו, שזה החלק הפחות מודע.
קשה להפריד. אני מסכים.
[ובלי קשר - אני לא אופטימי לגבי תוצאות הניסוי גם אם יש הכרות קודמת והגבר סבור שמדובר בבחורה מושכת ומקסימה באישיות].

חיבור לטבע
לפי חוקי הטבע אנרגיות מנוגדות נמשכות זה לזה
יש לך איזה קישור למחקר על החיבור העודף של נשים ל"טבע" והתנהגות האנרגיות המנוגדות ב"טבע" הזה?

החברה המערבית מעדיפה תכונות גבריות וזה מה שהיא מעודדת בנשים וגברים.
לעומת החברה הדתית\מסורתית\שבטית שמעדיפה תכונות נשיות? או אולי בדיוק הפוך?

יצירתיות זה אחד הדברים הכי מדוכאים בחברה שלנו. חברה אנושית לא יכולה לשרוד ולהיות בריאה כל עוד היצירתיות מדוכאת.
עוד פעם לעומת מה? האידיאל המדומיין במוחו של ברנש? או לעומת חברה אחרת דתית\שבטית?
דברת גם על ה"רוחניות" שנפגעה מהעולם המערבי.....
כשבוחנים את העבודות העולם המערבי מספק שפע חומרי וזמן פנוי יותר מאי פעם ומספק את התנאים הנחוצים ליצירת "רוחניות" ו"יצירתיות" יותר מאי פעם בהיסטוריה האנושית.

כחובב היסטוריה נראה לי שקיבלת פחות או יותר(בממוצע)את התנאים הכי טובים אי פעם(ובמיוחד לאישה)ליצירתיות ורוחניות.....עכשיו הרוב תלוי בך תהני מהם ובמידה ואת רוצה שינוי בשיטה תכווני לשינויים קטנים ולא שבירת וריסוק המערכת כי זה יביא לכאוס,ובכאוס כולם סובלים ובמיוחד החלשים.

מצד שני הגברים לא השתנו ונשארו אותו הדבר.
לא יודע באיזו חברה את מסתובבת אבל בתור גבר חילוני משכיל ממרכז הארץ הגבריות מאוד השתנתה.
לשם העניין, כמות המעורבות ההורית של מרבית החברים שלי בחיי הילדים שלהם גבוהה עשרות מונים מבדור הקודם (בהייטק נותנים גם חופשות לידה של 4-16 שבועות לגבר בהמון חברות).
גם מבחינה רגשית הגברים היום הרבה יותר פתוחים מאשר לפני 30-40 שנה.

אני מכירה יותר מדי נשים בגילאי 35+ רווקות ואיכותיות.
אפס רווקים איכותיים.. כולם שבורים ו/או דפוקים (סליחה), אולי יש אחד.. אבל הוא לא רוצה זוגיות.
מנסה תמיד לגשש אצל אנשים טובים שאני מכירה, לא מוצאת גברים פנויים לשידוך.

אפס רווקים איכותיים.. כולם שבורים ו/או דפוקים (סליחה), אולי יש אחד.. אבל הוא לא רוצה זוגיות.
אז אולי הבעיה בך, אולי הדרישות שלך לא מציאותיות, מה זה בכלל רווק "איכותי"?

גבריות מתבטאת בחשיבה לוגית, חשיבה ביקורתית, אינדיבידואליות, חשיבה לטווח ארוך, עשייה, תכנון ואסטרטגיה, תחרותיות, הישגיות, מוחצנות וכו.
נשיות מתבטאת בחשיבה יצירתית ומסועפת, אותנטיות, פגיעות, אמפתיה, סלחנות, מופנמות, הרמוניה, זרימה עם הרגע הנוכחי, רגישות, הוויה, חיבור לטבע וכו.
ואולי התיוג של תכונות אופי בתור "גבריות" או "נשיות" זה סטריאוטיפ שהגיע הזמן להיפתר ממנו.
אישה לא צריכה "להתחבר לגבר שבה" כדי לפתח חשיבה ביקורתית - אלא אנחנו צריכים, כחברה, להפסיק להתייחס לחשיבה ביקורתית כתכונה גברית מלכתחילה.
באופן כללי אנחנו חיים בחברה שאין לה סבלנות לתכונות הנשיות שציינתי וזה כמובן יוצר הרבה בעיות, גם בחיבור בין שני המינים.
התכונות שתיארת בתור גבריות הן תכונות "קפיטליסטיות", כלומר תכונות הכרחיות לעשיית עסקים וצבירת הון,
ואולי זה קשור לעובדה שעד לא כל כך מזמן נשים היו די מחוץ למשחק הקפיטליסטי והן לא נדרשו לפתח יצר הישגיות ותחרותיות או לתכנן עסקים לטווח ארוך.
באופן דומה, בימים שבהם האב היה המפרנס היחיד ולא היה לו זמן לבלות עם אישתו וילדיו, אז לא היה לו צורך לפתח תכונות כמו אותנטיות, אמפטיה ורגישות (בקשרים עסקיים, אלו תכונות שעדיף להצניע...).

זאת אומרת שהחלוקה שלך לתכונות נשיות ותכונות גבריות הן לא בהכרח הבדל ביולוגי מובנה במוח אצל גברים ונשים, יכול להיות שהן פשוט תוצר לוואי של הנורמות החברתיות.
ועכשיו בימינו הנורמות האלו משתנות. גברים עובדים פחות ומבלים יותר זמן עם הילדים ונשים בונות לעצמן קריירה יותר מבעבר ונאבקות יותר לקבל שכר הולם לתפקידן, והבהתאמה גברים נהיים יותר אמפתיים ורגישים, ונשים נהיות יותר הישגיות ולוגיות מבעבר.

לפי חוקי הטבע אנרגיות מנוגדות נמשכות זה לזה. אנרגיה גברית לא נמשכת ולא מושכת אנרגיה גברית. אנרגיה גברית נמשכת ומושכת אנרגיה נשית.
אפילו אצל הומואים ולסביות יש את הצד הנשי ואת הצד הגברי. בכל קשר צריך שתהיה איזה שהיא ניגודיות אחרת אין לזה סיכוי.
לסיכום צריך איזון. החברה צריכה להבין שהיא לא יכולה להתנהל מתוך אנרגיה גברית לבדה ושזה יוצר הרבה בעיות בכל התחומים. החברה צריכה למצוא את שביל הזהב. כדי לעשות את זה היא צריכה לעודד יותר הסתכלות נשית כמו אותנטיות, אמפתיה, יצירתיות. יצירתיות זה אחד הדברים הכי מדוכאים בחברה שלנו. חברה אנושית לא יכולה לשרוד ולהיות בריאה כל עוד היצירתיות מדוכאת.
מה שמציק לי בתגובה שלך זה שאת מתשתמשת במילים כמו "אנרגיה" ו-"חוקי הטבע" שגורמות לך להישמע כאילו שאת מדברת על משהו נצחי, על טבעו של האדם, אבל בסופו של דבר התיאוריה שלך נשענת כולה על המערכת החברתית-כלכלית של ימינו.
את טוענת לקיומה של אנרגיה מותאמת למגדר ואומרת שמדובר בחוק טבע, אבל את מבססת את דבריך אך ורק על התרבות שלנו ובנורמות החברתיות שפיתחנו בעשורים האחרונים.

בשורה התחתונה את צודקת, מערכות יחסים בימינו הולכות ונעשות שטחיות ורדודות. והמקור לבעיה היא המחסור בתכונות של אותנטיות, אמפתיה, יצירתיות ועוד כמה (אצל שני המינים). אבל אין לזה קשר למגדר בכלל. וחשוב להבין את זה על מנת שנוכל לפתור את הבעיה. כי עצם הקישור בין תכונות אופי בין למגדר גורם לנו להגיד שטויות כמו:
מצד שני הגברים לא השתנו ונשארו אותו הדבר.
כלומר זה בסך בכל נותן פתח כדי למצוא מישהו אחר להאשים במצב קיים, ולהתעלם מהצורך שלנו לבדוק ולחפש בתוך עצמינו איפה אנחנו צריכים להשתפר.

אני מבין את התסכול שלך. את בגיל שכבר הביולוגיה + הסביבה שלך (במיוחד בארצנו) מאוד דוחקת בך כבר להביא חתן ולהתמסד. וזה אמנם בסדר וטבעי להוציא קצת קיטור על המקלדת, אבל זה גם לא מקדם אותך לשום מקום. לדעתי את לא באמת מחפשת, אמנם על הנייר כן, אבל לא באמת. כי אני יכול לומר דיי בוודאות שעל סמך הכתיבה שלך את מגיעה לחיפוש הזה עם יותר מדי מגננות ופוסלת מהר. אני מבין מאיפה זה נובע, את בגיל שאת מרגישה שאסור לך לעשות טעויות עם שידוך לא מתאים ולכן את מאוד בררנית. אבל את צריכה גם מאוד להיזהר לא לפספס בחורים שמתאימים לך , ואין סיכוי שאין כאלה.

נערך לאחרונה ב:
אפס רווקים איכותיים.. כולם שבורים ו/או דפוקים (סליחה),
אני מצטרפת לתגובות הגברים כאן, שתי ההנחות שלך לא נכונות בעיניי.

לכל הגברים הרווקים כאן, אני אומר לכם, מניסיון, הנשים צריכות אתכם יותר מאשר אתם צריכים אותן.
אז אל תסכימו לא לחתונה ולא נעליים, מקסימום ידועים בציבור + הסכם ממון.

לכל הגברים הרווקים כאן, אני אומר לכם, מניסיון, הנשים צריכות אתכם יותר מאשר אתם צריכים אותן.
הלכתי להביא פופקורן

חיפשתי נתונים ברשת, ומצאתי סקר מ2011 שמראה הבדל יחסי של כ28% בלבד בין הרצון של גברים ונשים צעירים להתחתן.

מה שכן, נראה שיש מגמה שונה בין המגדרים:
נשים צעירות ב2011 רצו להינשא יותר מאשר ב1997, ואצל גברים המצב הפוך.

1655625709289.png

נערך לאחרונה ב:
אז הגברים התחילו לקבל קצת שכל....
אפשר גם להסביר את המגמה בכך שגברים צעירים מעדיפים יותר ויותר לדחות את החתונה - לא לוותר עליה לגמרי.

זה מקבל חיזוק מסוים מהגרף של הרצון להתחתן בסקר של גילאי 18-64:
1655627027031.png
כאן רואים פער באחוז בודד, לעומת פער של 8% בגרף של הצעירים (גילים 18-34).
הצעירים הם יותר מ1/8 האוכלוסייה הכללית - אז איך פער של 8% בקרב הצעירים הפך ל1% בקרב האוכלוסייה הכללית?

ההסבר הסביר בעיני הוא שגם גברים מעדיפים להתחתן בסופו של דבר, פשוט בגיל מאוחר יותר.

אז אני אדייק - ההכללה הגורפת שלה לא מקובלת עלי, אבל בהחלט יש כאלה והם גם אוהבים להשמיע את קולם לצערי הרב...

אז אל תסכימו לא לחתונה ולא נעליים, מקסימום ידועים בציבור + הסכם ממון
אתה מודע לעובדה שיש גם נשים שמרוויחות יפה בזכות עצמן וחלקן גם מפרנסות עיקריות במשק הבית שלהן נכון?

אמ;לק
פעם היית מוגבל לנשים/גברים בשבט שלך, אולי של השבטים השכנים. מרחק הליכה/רכיבה על סוס.
עם הזמן המרחק גדל ולפעמים היית מוגבל לנשים/גברים מאותה דת משותפת האממ...
היום כשאתה יכול לשלוח פוסט מרגש ב-FB, או להכנס לאפליקציה ולחפש בטווחים גדולים...

והויכוח בסוף הזכיר לי את הפרסומת הבאה.

גבריות מתבטאת בחשיבה לוגית, חשיבה ביקורתית, אינדיבידואליות, חשיבה לטווח ארוך, עשייה, תכנון ואסטרטגיה, תחרותיות, הישגיות, מוחצנות וכו.
"להאשים" גברים בחשיבה לוגית/ביקורתית/לטווח ארוך כשהם יושבים עם חברים ב-פאב?

ההסבר הסביר בעיני הוא שגם גברים מעדיפים להתחתן בסופו של דבר, פשוט בגיל מאוחר יותר.

ייתכן ואחת הסיבות לכך שבאופן כללי אצל הגברים השעון הביולוגי ארוך יותר. בעוד שאצל אשה הירידה המשמעותית באיכות הביצית, ואיתה הכניסה להריון, נהיית קשה ומסוכנת יותר כבר בסוף שנות ה30 - תחילת שנות ה40 לחייה, אצל הגבר , איכות הזרע ואיתו הסיכון ליילוד לא בריא, יורדת משמעותית רק באזור גיל 55 +

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N לא בטוח מה קרה עם הדיבידנדים שקיבלתי ב-IB שוק ההון 5
L מה קרה לטוויטר? אוף טופיק 1
B שרות לקוחות מיטב דש - הוראת קבע שנתתי וכלום לא קרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
P קרה"ש כעצמאי, עם דמי ניהול סבירים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G קרה למישהו פעם ? מכירה רעיונית שוק ההון 5
P הגדרת החוק - מי רשאי לפתוח קרה"ש כעצמאי? צרכנות פיננסית 6
bobby חשיבות של בחירה נכונה בETF בחשבון פטור (פנסיה+קרה"ש) אם אפשר תמיד למכור ולקנות אחרת? צרכנות פיננסית 0
W מה קרה לבלוג "התמונה הגדולה"? אוף טופיק 2
ת מה קרה לתכלית TTF S&P 500 ב-2014? שוק ההון 3
adamshalev מישהו יכול להסביר מה קרה היום בשוק? שוק ההון 56
Gentlemen מה קרה למחירי הזהב והכסף? שוק ההון 1
Jane Doe הבלתי יאומן קרה - קיבלתי פיצוי מחברת תעופה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
ERE בלי ה E מה קרה להראל???? השתגעו!!! 0.8% דמי ניהול על קרן מחקה שקלי 2-5 שוק ההון 1
Avi משהו יודע מה קרה בתחום הפיננסים בארץ שוק ההון 4
S פתח לעולם המחשבים למבוגרים התפתחות אישית 2
A לעולם לא מאוחר מדי יומני מסע אישיים 8
י להיכנס לעולם הפיננסי התפתחות אישית 7
לאץ' "פקטור השינה הערבה" מחוץ לעולם ההשקעות. התפתחות אישית 45
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
סול התאמה לעולם התפתחות אישית 37
נ מעבר לעולם סולידי? יומני מסע אישיים 2
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
ר כניסת רגל לעולם ההשקעות - כאזרח אמריקאי שוק ההון 2
L כניסה לעולם אבטחת המידע התפתחות אישית 17
P חדש לעולם ההשקעות - מחפש עצות שוק ההון 5
M כניסה לעולם ה- IRA - תמהיל השקעות שוק ההון 6
J התלבטות בין מניות ארה״ב לעולם שוק ההון 7
amidar האם יש כאן מישהו שקשור לעולם הפסיכולוגיה בצבא? אוף טופיק 0
c881 צריכת מזון שבועית מסביב לעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10

נושאים דומים

Back