• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשטוענים שזו ההצעה הטובה ביותר- אמת?

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,522
אני בתהליכי מסע ומתן למציאת התנאים הטובים ביותר לניהול תיק.

כמה פעמים כשניסיתי להציג את התנאים הטובים יותר של המתחרה או את גודל התיק (200+k) קבלתי את התשובה שאלה התנאים הטובים ביותר שיכולים להציע לי.
לא הצלחתי להוריד מעבר להצעות הסטנדרטיות וכרגע מיטב ד"ש עם ההצעה הטובה ביותר (19.5 ד"נ חודשיים)

השאלה
א. אם זה נכון
ב. אם לא, במה זה תלוי או מה לא עשיתי נכון,
האם 200k לא נחשב עבורם תיק גדול מספיק?
ג. יש בושה לדבר ולנסות להתמקח שוב עם אותו נציג?
ד. אם אני עונה שאשמח להתקדם רק במידה שד"נ ירדו ל10 ש"ח והם לא מסכימים,
להסכים בלית ברירה ל19.5 שח או שלוותר על הנסיון הזה?

אני לא יודע עם מי דיברת אבל תנסי לדבר על אקסלנס ולהתעקש שאת משקיעה פסיבית שלא תצטרך יותר מידי סיוע.

א. בוודאות לא וישנם אנשים שהגיעו לתנאים יותר טובים (כולל אני אחרי התעקשות, אבל בסוף לא מול מיטב ד"ש אלא מול IBI). הפקטור היחיד שאני לא בטוח לגביו זה הסכום הכספי.
ג. תתלי את הבושה בצד כשאת מתמקחת. גם כשתקבלי עסקה טובה תנסי לסחוט עוד טיפה (אני ביקשתי נגיד בסוף שיעשו לי המרת מט"ח ראשונה בעמלה נמוכה מאוד). מקסימום יגידו לך שאי אפשר וינסו לרצות אותך באחד מהתנאים האחרים שדיברת עליהם. כמובן שתרמזי שדיברת עם גופים אחרים.
ד. לא כואב לנסות. תשדרי שיש לך עוד אופציות ושבהן נותנים לך תנאים יותר טובים בכמה מהפרמטרים (ממליץ להביא דוגמאות אבל אמיתיות או לפחות ריאליות), ואז אם מסרבים לך אז אל תחששי גם לרדת מהשיחה - בסגנון להפנות את הגב ולגשת לכיוון הדלת - ומקסימום להתקשר מאוחר יותר להמשיך את המו"מ.
בסוף תזכרי שאת לקוחה וזה לא משא ומתן אמיתי - הם לא יריעו לך את התנאים אם הם יקלטו שאת מבלפת. זה גם לא כישלון לחזור אליהם בסוף, לאף אחד לא אכפת בתכלס והמוכר שם בקושי יזכור אותך עוד שבוע. רק את תדעי בסוף אם יש לך תנאים טובים או לא.

וממליץ לך גם לחשב מהם הפרמטרים שבאמת הכי משפיעים עלייך. מהחישובים שלי ראיתי שעל אף שד"נ זה הפרמטר המעצבן מכולם, מבחינה שנתית בשבילי הוא הרבה פחות משמעותי מעמלות קנייה ומכירה או המרת מט"ח וכו'.

דברתי עם טרייד וון אחרי מיקוח שלושה חודשים חינם מערכת מתקדמת ואחרי זה 15 שח מערכת רגילה.
אחרי זה בהצעת @Odysseus ניסיתי גם על ק/מ אבל הנציג אמר שאחרי זמן של מסחר יהיה אפשר לחשוב על זה.
למרות שמיטב דש אמרו ש17.7 זו ההצעה הטובה שלהם שלחתי שוב מייל שקבלתי הצעה טובה יותר אז אם אפשר לבדוק שוב.

אם מיטב דש נניח יורידו ל13, לחזור אם זה לטרייד וון ונניח ישוו לי ויורידו עמלות ק/מ- לחזור למיטב ד"ש, נניח מעגל של ,3,4,5 פעמים, לא נסיון אחד.
בקיצור- בזאר עות'מאני...

נערך לאחרונה ב:
אני הייתי לא מזמן במיטב וביקשתי פשוט את אותם תנאים שיש למועדון הייטקזון(ואני לא חבר בהייטקזון) פשוט בקשתי יפה וקיבלתי אותם תנאים.
וזה 15 שח לחודש

בקיצור- בזאר עות'מאני...
אני דווקא מצאתי את צורת ההתנהלות הזאת מאוד מרגיעה וגרמה לי להרגיש שיש לי יותר שליטה על כל הבלגאן. על אף כל התמונות של אנשים בחליפות באתרים שלהם, הם בסה"כ אנשים. ואנשים הם בסופו של דבר משהו שמוכר לנו, ואלו ספציפית הם בעלי רצונות מאוד צפויים.

השאלה היא, אם אני מתקשרת עשר פעם על כל פיפס עמלה שהמתחרה מוריד-
הם לא יעדיפו פשוט שלא אהיה לקוחה שלהם? שהם רואים שאני לא מתחיבת ולא ממהרת לחתום ואולי אף לבטל את ההטבה בטענת פג התוקף?

נערך לאחרונה ב:
סורי, אבל לי כל העניין הזה של מיקוח על כמה שקלים לחודש נראה טרחנות לשמה.
ההמלצה שלי? בחר בית השקעות X או Y והתחל בעבודה האמיתית שלשמה אנחנו כאן:
החלטה על אפיקי ההשקעה השונים והכלים ליישומם, הקצאת הסכום הכספי לכל אפיק וכלי השקעה וביצוע התכנית.
הכל להגשמת המטרה שהיא השגת תשואה טובה לאורך זמן תוך הקפדה על שני הכללים של וורן באפט:
1. לא להפסיד כסף.
2. ראה סעיף קודם.
need I say more

מישהו יודע מה הכוונה ב:
ריבית החובה בגין אשראי מאושר- פריים+4.35%
ותשלום פדיון אג"ח/מק"מ? - 0.08

אם יאשרו לך אשראי (להשקיע עם כספי הברוקר) - קודם את משלמת לברוקר 5.95% ריבית שנתית.
מק"מ/אגח שנפדים משלמים 0.08%

השאלה היא, אם אני מתקשרת עשר פעם על כל פיפס עמלה שהמתחרה מוריד-
הם לא יעדיפו פשוט שלא אהיה לקוחה שלהם? שהם רואים שאני לא מתחיבת ולא ממהרת לחתום ואולי אף לבטל את ההטבה בטענת פג התוקף?
אני מוכר עגבניות מתוך מלאי אינסופי שיש לי, ונוהג למכור אותן ב15 שקל. מגיעה לקוחה אחת בשם אנא-אל ומתעקשת לקנות ב-10 שקל.
מה עדיף לי, 0 שקל או 10 שקל?
ונגיד והתמקחתי איתך והצעתי לך ב-13 שקל אבל אני לא מוכן לרדת יותר (בגלל שזה עשויי לפגוע בעסקים עם לקוחות אחרים, נגיד), האם אז שווה לי לוותר על ה-13 שקל בגלל שהלכת וחזרת אלף פעמים? בתור המוכר, אני בסוף מחזר אחרייך - הלקוחה.
פגות תוקף אולי תקרה אם תגררי את המיקוח במשך שנה, אחרת הסיבה המרכזית לזרוק הצעה מהחלון זה בשל נקמנות כלשהי (לא כזה אכפת להם ממך בכנות)

האפקט היחיד שיש לניג'וסים שלך זה אובדן כח בהתמקחות, כי אם תדברי איתם ממש אחרי כל שלב ובלי תחכום ותכנון מראש, זה יראה כאילו סתם אין לך באמת אלטרנטיבות יותר טובות ממה שהם מציעים לך כרגע אז אין סיבה להמתיק את התנאים בשבילך (או לבזבז עלייך אנרגיות, כי זה נראה כאילו אין לך משהו יותר טוב לעשות). אבל בשביל להגיע לשם את צריכה לדבר איתם המון פעמים ובתכלס, אין סיבה שמיקוח שלם עם חברה יקח יותר מ3-4 התקשרויות בגג (כשבאחרונה כבר סוגרים).

@Odysseus
מצד אחד- אחרי 3 , 4 פעמים באמת נראים כבר לא משהו, האמון והמוטיבציה לבוא לקראת יורדים.
מצד שני- באמת כל פיסת עמלה חשובה.

אם ניקח את הדוגמא שלך, אז נגיד אחרי שמחיר עגבניה ירד 13. ואז אני מוצאת מוכר מס' 2 שמוכן ב12,חזרתי למוכר 1 והוא הסכים בסוף ב12- לסיים פה?
לא כדאי להמשיך לנסות למוכר 2 בטענה שהשוו את המחיר ואם אתה רוצה שאקנה תוריד ל11ואז לחזור ל1 עד שבאמת אף אחד לא מוכן להוריד יותר?- כי בינתיים זה מה שאני עושה ולמרות שזה 20 מיילים- בסופו של דבר הצלחתי להוריד מעט. אני גם לוקחת בחשבון את המשפט שבסוף לא יזכרו אותי.

אם הייתי מבלפת על הסבב הראשון שקבלתי עגבניות ב11 ש"ח- זה היה או עובד או שהייתי נשארת בלי כלום

@עפר
הכמה שקלים האלה זה 60 שקל בשנה, אם אפשר להוריד למה לא.

אנא-אל: ציינת שהציעו לך 19 ש' ומישהו ציין שניתן גם ב 15 ש' ולכן כתבתי שקלים בודדים.
אני עובד עם טרייד+ של IBI (על חלק מהתיק שלי) ולא שילמתי שקל כבר כמה חודשים כי הכל מתקזז עם העמלות.
גם אם יצא לך 60 ש' בשנה זה הרי "קליפות בוטנים" לעומת פעולות שתבצעי בתיק - בחלקן תצליחי ובחלקן פחות.
ככל שתהי יותר מיומנת תעשי פחות טעויות (וכל טעות יכולה להיות בת כמה מאות שקלים...).
בקיצור, קצת פרופורציה.... ושהיה בהצלחה what ever you do

@אנא-אל , העפת מבט בשרשור דמי הניהול?
לפי הבדיקה הדי מצומצמת שערכתי, ואחרי הרבה מיקוחים (שחלקת עדיין נמשכים :)), מצאתי שמיטב דווקא הכי פחות משתלמים עבורי.

למשל באספקט הזה:
וכרגע מיטב ד"ש עם ההצעה הטובה ביותר (19.5 ד"נ חודשיים)
שימי לב שלאחר מיקוח IBI הסכימו להוריד ל15 שקלים ושאקסלס (ללא מיקוח) גובים את אותו הסכום (20 שקלים) אך הוא מתקזז באופן מלא..

נערך לאחרונה ב:
אם ניקח את הדוגמא שלך, אז נגיד אחרי שמחיר עגבניה ירד 13. ואז אני מוצאת מוכר מס' 2 שמוכן ב12,חזרתי למוכר 1 והוא הסכים בסוף ב12- לסיים פה?
למה שתנסי רק להשוות את מוכר 1? אם נתנו לך הצעה של 12, אז או שיתנו לך הצעה יותר טובה או שתישארי עם מוכר 2.
כמובן שזה יותר מסובך פה כי יש עוד עמלות, אבל אם מסתכלים על זה בכללותו העיקרון אותו הדבר.
מה גם שלפני שתחזרי למוכר 1 את תעברי גם אצל מוכר 3, 4 ואולי אפילו 5 ומכל אחד מהם תנסי לקבל מחיר יותר טוב מקודמו כך שאל מוכר 1 תגיעי אולי כבר עם דרישה ל9 שקל (ואת לא מתקשרת כל פעם בשביל להוריד אותו בשקל אלא בסוף סבב). אין סנטימטים בסוף, את הולכת להכי זול מביניהם ואין סיבה להתאמץ רק על להשוות.

אם הייתי מבלפת על הסבב הראשון שקבלתי עגבניות ב11 ש"ח- זה היה או עובד או שהייתי נשארת בלי כלום
לא היית נשארת בלי "כלום".
דבר ראשון צריך בלוף ריאלי בשביל שהם לא יבינו שאת מחרטטת (בדר"כ אני בודק מה ההצעה הכי זולה שמישהו שקרוב למצבי אי פעם קיבל, ולוקח עליה בעלות פיקטיבית ומתמקח ביחס אליה).
מה שקרה לי בדר"כ אחרי זה שהם הציעו את ההצעה הכי נמוכה שהם היו מסוגלים לעשות, גם אם הם לא השוו ונותרו מעל ההצעה. (אני מצהיר שקיבלתי הצעה לעגבנייה ב9 ש"ח, אז הם יורדים מ-13 ש"ח ל11 ש"ח בטענה שזה באמת הכי נמוך שלהם).
אולי את שואלת את עצמך אם זה לא מוזר להתפשר איתם על מחיר שהוא יותר גבוה מהמחיר הפיקטיבי שלי (בהנחה שהחלטתי שאני רוצה) - אז לא. דבר ראשון גיליתי שטוב לשחק לקוח מטומטם אך עקשן (או נותן להם את התחושה שיגרמו לי להרגיש לא פראייר, אז שיפצו אותי לפחות בדרך אחרת), כך שהם מאבדים תקווה מלהבין מה אני רוצה. דבר שני ממש לא אכפת להם אם זה מוזר. אם הם יורידו מחיר ותתפשרי, הם לא יגידו "יודעת מה, לא, אנחנו מעלים את המחיר שוב".

@Odysseus
החלק הראשון מייק סנס.
את הפסקה השנייה לא כ"כ הבנתי למה טוב שהם יאבדו תקווה מלהבין מה אתה רוצה.

@Odysseus
החלק הראשון מייק סנס.
את הפסקה השנייה לא כ"כ הבנתי למה טוב שהם יאבדו תקווה מלהבין מה אתה רוצה.
כשהם חושבים שהם מבינים מה את רוצה ושיש לך שכל, הם משתמשים במניפולציות וברטוריקה זולה בשביל לגרום לך להסכים איתם על מה שהם רוצים ומבזבזים לך את הזמן בהסברים ראציונאליים על למה מה שהם מציעים זה טוב. כשאין לך שכל ואת עקשנית, הם יודעים שאו שהם מרצים אותך או שהם מרצים אותך ולא יעזרו להם כל השכנועים ובזבוזי הזמן שבעולם.
למרות שזה הסטייל האישי שלי. אני מעדיף תמיד לדעת מה הצד השני רוצה בלי שהצד השני ידע מה אני רוצה.

Back
למעלה