• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יאללה כנסו בי, התיק שלי

אני חושב שבחלק המנייתי עדיף מדד מניות עולמי על מדד של 500 חברות בארה"ב שאין לך מושג כמה מהכלכלה העולמית הם יהיו עוד 10-20 שנים.
במידה ואני טועה אז יכול להיות שדווקא עדיף להשקיע במדד יחיד בארה"ב, איני נביא.
ולא יודע את העתיד, רק את דרך הבחירה שלי.

אתמול תיק המניות שלי עלה הרבה בבוקר ולא מכרתי, עד סוף היום התפוגגה העלייה, היום פעלתי בזמן....

הי, איזה קטע הדיון שלי חזר.

בכל אופן אם זה שוב בדף הראשי הגיע הזמן לעדכון שנה אחרי:
החלק הסנופיי הניב את הכי הרבה רווח ב-2021.
בהתחלה שמתי סכום משמעותי ב-mtf לאחר מכן המשכתי להשקיע ב-IVV גם בגלל שרציתי את הדווידנדים וגם בגלל הקשר הלא סינתתי, לא מכרתי את ה-mtf עדיין, הוא בסך הכל עובד יפה.

כל נסיון ״להכות את השוק״ במהלך השנה בכל מיני wsb וחבריו הסתיים במפח נפש ובזבוז כסף חוץ מamc ו-gme שאותם בסוף מכרתי ברווח והשקעתי ב-IVV מחדש (בסופו של דבר מכל סאגת ה-wsb לא הרווחתי ולא הפסדתי, הפסדתי רק זמן ומאמץ מיותר).
למרות שזה זמן קצר, עד כה השיטה ה״סולידית״ עובדת נחמד ובלי הרבה מאמץ, לכן החלטתי שאני לא נגרר לבזבוזים טיפשיים יותר.

הרכב נוכחי:
40% IVV (סנופי עם דווידנדים )
MTF 30% (סנופי סנינטטי)
15% מגדל מדד מדינה 5131172 (אגח)
5% mara (מניית קריפטו היתה פני סטוק ויש לי עליה בין 900% ל-2000% רווח, תלוי מתי תופסים אותה)
5% קריפטו ישיר.

כן כן, אני יודע, עדיין לא משעמם מספיק.

15% מגדל מדד מדינה 5131172 (אגח)

זאת קרן אקטיבית שהיא 90/10 (10% מניות) עם דמי ניהול 0.67%.
למה לא להחליף בקרן מחקה מדד אג"ח עם עשירית דמי ניהול? הרי זה לא הרכיב בתיק שאמור לתת לך תשואה גדולה, רק לייצר גיוון ובטחון, אז מה היתרון שעליו אתה משלם?

משכתי להשקיע ב-IVV גם בגלל שרציתי את הדווידנדים
למה?
כל נסיון ״להכות את השוק״ במהלך השנה בכל מיני wsb וחבריו
אם כבר לנסות להכות את השוק, למה ע"י "wsb וחבריו" ולא ע"י זה שתמצא מניה או שתיים שבאמת ראוי להשקיע בהן?

לא שאני בעד לנסות להכות אותו...

למה? מה בדיוק את מנסה להשיג?
נשמע שמדובר בהימורים אימפולסיביים לצורכי ריגוש, ולא בתוכנית ארוכת טווח ומנומקת לצרכי עצמאות כלכלית.

זאת קרן אקטיבית שהיא 90/10 (10% מניות) עם דמי ניהול 0.67%.
למה לא להחליף בקרן מחקה מדד אג"ח עם עשירית דמי ניהול? הרי זה לא הרכיב בתיק שאמור לתת לך תשואה גדולה, רק לייצר גיוון ובטחון, אז מה היתרון שעליו אתה משלם?
אני לגמרי מסכים איתך

למה?

אם כבר לנסות להכות את השוק, למה ע"י "wsb וחבריו" ולא ע"י זה שתמצא מניה או שתיים שבאמת ראוי להשקיע בהן?

לא שאני בעד לנסות להכות אותו...

לגבי WSB, כמו שאמרתי, שטות מוחלטת שלא הניבה לי רווח ובמזל גם הדלתא היא לא הפסד, מכרתי את מה שהיה יכול להחזיר את ה״השקעה״ וכרגע יש לי בתיק שיירי ״גופות״ של ניירות שלא כ״כ שווה לי למכור, אני משאיר את זה גם כתזכורת.

לגבי למה -IVV ולא mtf מחקה s&p (5122627).

בעניין הדווידנדים, לאחר קריאת המאמרים המוקדמים של דורין עם מסקנותיה בכל הקשור ל-ETFים והמאוחרים שלה הקשורים ליתרונות התזרימיים של מניות דוידנד, חשבתי לעצמי

images

אבל הדוידנדים לא היו הסיבה היחידה שהמשכתי את ההשקעה ב-IVV:
*למדתי קצת מהודעותיו של חתול לילה ודעותיו על המלכוד שבקרנות ישראליות עם 0% דמי ניהול ועל כך שעדיף לפעמים קרן בינלאומית עם דמי ניהול נמוכים מאשר ישראלית עם 0% בדיוק בגלל הסיבות האלו, על אחת כמה וכמה ש5122627 היא יחסית חדשה.
* אני לא אוהב את איך שזה מתנהל בקרנות האלו.
למשל ב-IVV ודומותיה אתה יודע מה השער העדכני ויכול לקנות או למכור, לא שאני אעשה זאת אבל עדיין, תחושת הבטחון שבשליטה.
כשאני רוצה לקנות מוצר של MTF כמו 5122627 אני צריך להעביר הוראת קניה, להמתין עד הערב כדי שמנהל הקרן יקבע שער ורק אז היחידות יעברו לידי.
לי אישית קשה קצת עם השיטה הזו שכן אני תמיד מתנהל בפקודות מרקט, אין לי מושג באיזה שער אני קונה ומה יקרה.
*לעומת IVV העקיבה של mtf לא להיט, אני יודע שזו קרן סינטטית לעומת IVV הפיזית, אבל עדיין...
(תמונה להמחשה בהודעה הבאה)

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
כ יאללה, כולם לקלפי! אוף טופיק 18
D חייל משקיע.. כנסו לטכס עצה שוק ההון 9
N כנסו יש פרס אוף טופיק 30
H למבינים בנדלן כנסו יש לי שאלה חשובה. שוק ההון 1
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
F בי״ס פרטי לילדים צרכנות פיננסית 14
N איך ההגבלה החדשה משפיעה על שאר הקרנות באי.בי.איי ? שוק ההון 2
א דירה להשקעה בי-ם נדל"ן 32
XpH פנסיה - החלטתי לעזוב את הסוכן ואני חושב לחזור בי צרכנות פיננסית 3
O העברת זהב ל-IB - טאצ'ר (דיסקונט) ופועלים בי-אונליין שוק ההון 53
ב סיפור שאינו נגמר עם אי.בי.אי - הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 9
ג אי.בי.איי ניהול עצמאי לעומת אינטרגמל מסלול עוקב S&P500 דמי ניהול 0.35% שוק ההון 28
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
אצטרובל אי.בי.אי השתלמות מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 2
T מדיניות דיבידנדים בקרן אי.בי.אי. סל ריט ארה"ב? שוק ההון 1
ק אי.בי.אי. מסלול פאסיבי מדדי מניות בחו"ל שוק ההון 11
כ תשואת מסלול פסיבי אי.בי.אי S&P 500 לא תואמת בכלל את המדד? שוק ההון 1
GentleGiant מה הייתם מספרים לתלמידי בי"ס יסודי על כסף? אוף טופיק 30
שניצלוינאי תודה ועוד :) [דיבידנדים בקופת גמל מחקה סנופי500 של איי-בי-איי] צרכנות פיננסית 21
H שבוס - הסעות בי-ם בשבת אוף טופיק 9

נושאים דומים

Back
למעלה