• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השמדת מסמכים

hommie

משתמש רגיל
דירוג
109
היי,

יש לי כמות עצומה של מסמכים אישיים, שאת מרביתם כבר גיביתי דיגיטלית ועכשיו מעוניין להשמיד אותם, אין ברשותי מגרסה ולא מרגיש נוח סתם להשליך לפח.

מה האפשרויות?

ניסיתי מול המוקד העירוני בעירי, האם יש אתר כלשהו שבו אני יכול לשרוף אותם ואת השאריות להרים ולזרוק, אמרו שאין כזה.

תודה

האם יש אתר כלשהו שבו אני יכול לשרוף אותם ואת השאריות להרים ולזרוק, אמרו שאין כזה.
בעוד כחודש, בערב פסח, ישרפו חמץ, והעיריות מטפלות בהכלה ובנקיון.

לקנות/להשתמש במנגל.
לקמט את הניירת על מנת להבעיר פחמים.

רצוי לשמור מסמכים אורגינלים ל 7 שנים.

לפני כמה שנים חפרתי באינטרנט ואספתי המלצות מכל מיני גורמים ומקומות, לגבי מה וכמה זמן לשמור מסמכים.
אז כאקט של שיתוף ידע - מוזמנים להוריד את טבלת ארגון ניירת משק בית

@זרטוסטרא אכן מושקע, אבל היות ולהבנתי כיום מסמך סרוק (שאפשר להדפיס במידת הצורך) נחשב לקביל משפטית, אני לא לגמרי מבין את הצורך בפירוט המדויק הזה - חוץ ממסמכים באמת בודדים, אפשר לסרוק הכל ואז לזרוק את העותק הקשיח - והעותק הדיגיטלי יכול להישמר לכמה שנים שתרצה.

כאמור נעשה לפני כמה שנים
לדוגמה אני לא סורק את כל תשלומי חשמל-מים-ארנונה, אלא משאיר רק את העותק הפיזי 12 חודשים אחורה ואז זורק

@Yevgeny לגבי קבילות של מסמכים סרוקים - אני מעריכה שכל מסמך שמלכתחילה יצא ממדפסת, כמו חשבון חשמל או מים, אין בעיה להשתמש בו סרוק. אבל מסמכים שיש עליהם חתימה או חותמת ידנית (למשל תעודת תואר), אני הייתי שומרת. בנוסף יש מקרים שיש דרישה ספציפית למקור ולא להעתק, למשל קבלות לצורך החזרי מס או החזרים אחרים. אני לא יודעת אם סריקה תתקבל במקרה כזה.

מה שאני עושה -
חותכת ידנית כל קבוצת ניירות לרצועות, ומפזרת את הרצועות בין 5-6 שקיות נייר.
כל יום זורקת שקית אחרת לפח מחזור אחר ברחוב.
מאמינה שאם מישהו יטרח כל כך כדי למצוא את הפרטים האישיים שלי במסמכים מהפח, בטח הוא כבר היה יכול לפרוץ לי לבית או לחשבונות.

אבל מסמכים שיש עליהם חתימה או חותמת ידנית (למשל תעודת תואר), אני הייתי שומרת.
את תעודת התואר אני שומר גם מטעמים סנטימנטליים :) אבל באופן כללי, לדעתי אין הכרח בסייג הזה של ״חתימה או חותמת ידית״. כבר יצא לי להגיש קבלות מודפסות כחלק מהחזר מס, אבל הקבלות נולדו כאלקטרוניות מלכתחילה ואין עם זה שום בעיה.
מצאתי כתבה מ-2005 שמדברת על השינוי הזה: מיני מהפיכה בדיני הראיות: מסמכים סרוקים יתקבלו כראיה
ויש גם דיון משפטי יותר בסוגיה - ארכיב של מסמכים סרוקים / גד אופנהיימר

מעניין לעניין..
מישהו יודע האם ואיך ניתן לתייג קבצים ב-google drive?
התיוג מסייע מאוד לארגון כמויות גדולות של קבצים לאורך זמן..

יש לנו מגרסה בעבודה, כל פעם מביאים קצת ניירת וגורסים.
יש גם שירות כזה שבאים כל כמה זמן ולוקחים חומר לגריסה/מיחזור/השמדה, אבל מדי פעם שומעים בתקשורת על מסמכים רגישים של כל מיני מוסדות שנמצאו מתגלגלים ברחוב... אז לך תסמוך עליהם :roll:

כמה תעלה כבר מגרסה כהוצאה חד פעמית? 200-300 שקלים?
לא שווה את השקט?
מסוג ההוצאות שחוסכות התעסקות מיותרת, ושקט נפשי ובריאות (למה להיות בלחץ? ימצאו את השאריות, יחברו את הדפים).
ככה אני חושב לפחות.

שיטה להשמדת מסמכים שבה משתמשים נוכלים כדי להיפטר ממסמכים מפלילים (שוטר לימד אותי בזמן שהתנדבתי במשטרה בתמורה למלגה):
לזרוק את כל המסמכים לאמבטיה ולפתוח מים. לתת להם כמה דקות לספוג מים ולהסיר את הדיו.
לקחת בכל פעם קבוצה של ניירות, לחתוך ל-4 לקמט לעיסה ולסחוט את המים.
כך בעצם יוצרים עיסות נייר מכל המסמכים.
ברגע שהעסק מתייבש, בלתי אפשרי להפריד את המסמכים או להוציא מהם מידע כלשהו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C גיבוי מסמכים בענן אוף טופיק 9
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
B תרגום מסמכים פיננסיים לאנגלית לצורך משכנתא נדל"ן 5
klayhamn דרכון פולני - איתור מסמכים עתיקים בארץ אוף טופיק 22
V מסמכים דרושים לפתיחת חשבון ב-INTERACTIVE BROKERS פוסטים מאיכות נמוכה 1
1337justme פתרון לצורך להדפסת מסמכים פעם בשנה בממוצע מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
F מישהו הצליח להגיש דוח מקוון מלא? כולל מסמכים תומכים מיסים 45
dorian שליחת מסמכים בדואר - מה החברה המשתלמת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
גל מ עמלת עריכת מסמכים הלוואה לצורך השקעה נדל"ן 7
C שאלה - האם מצויין בחוק בתוך כמה זמן מס הכנסה צריך להחזיר שומת מס אחרי הגשת מסמכים? צרכנות פיננסית 8
E סידור ניירת בבית - שאלה לגבי שמירת מסמכים אוף טופיק 5
Brightside טיפ חשוב לשליחת מסמכים אונליין אוף טופיק 49
hommie גיבוי מסמכים פיזיים אוף טופיק 45
S משלוח מישראל לכל העולם של מסמכים- מחפש משהו יותר טוב מהדואר אוף טופיק 1

נושאים דומים

Back
למעלה