• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הקבלן מסרב להראות את החוזה הסופי

מצב
הנושא נעול.

קרול

משתמש רשום
דירוג
0
מדובר בפינוי בינוי של בניין יחיד. 9 דיירים, הוסתר ממני מי וכמה חתמו היות והייתי סרבן.
כעת שמו שלט בגינה ואני מבין שאבוד, ואני מעוניין לחתום כדי להיות מוגן במקרה נפילת הקבלן.
1. האם, ללא חתימתי, אני מאבד הכל אם הפרוייקט לא מסתיים
2. הדיירים קבלו הטבות ואני מניח שבגלל זה הקבלן סרב, עד לאחרונה, להראות לי את החוזה, כי ביקשתי רק לשקול.
אם אני מודיע שבכוונתי לחתום רק על החוזה עם שאר החתימות, האם הוא חייב?
3. מה קורה ומה יכולותי אם הוא מציג, כמו עד עתה, טיוטה בלבד.

בניין של 9 דירות שעובר פינוי בינוי? מה השטח של החלקה? באיזו עיר? נשמע לא סביר, אולי תמ"א 38/2?

בכל מקרה, הרבה פעמים קבלנים / יזמים יוצרים אשליה שכולם חתמו וזה לא הדבר. אין לך תקשורת ישירה עם שאר הדיירים? התנהלתם ללא עו"ד מייצג?

פתח תקווה, אתה מתכוון שטח הדירה שלי? כ 63 מ"ר, יש 3 דירות בקומה.
אכן פינוי בינוי... סוף רחוב רוטשילד. כל הסביבה נהרסת... נראה כמו אחרי הפיצוץ בנמל ביירות אלא שבונים מהר מחדש
הדיירים עוינים אותי. כמובן שהם מאוגדים עם עו"ד שתומך בקבלן. היה לי שיג ושיח איתו. עו"ד גדול מאוד ש"ניפנף" אותי לאחר שהבין שאני עקשן.
לעצמי לא בקשתי דבר. בקשתי רק לבנים יקרות ומבודדות יותר בגלל ההתחממות העולמית, טיח טרמי, גנרטור חרום (אמנם הקבלן, בעזרת הוועדה כנראה, כך הוא טוען, הצליח לדחוס את הבניין מספר מטרים מועט מתחת להגדרת "רב קומות". בקשתי, הצעתי, קומת חניות כקומה א, יאפשר לקבלן לחפור פחות, ירים את הבניין וירחיק אותנו מהכביש)
לא חתמתי. אתמול הוצב שלט בגינה, כתבתי לקבלן שאני מבין שנגמר ואני שוקל לחתום (כדי להגן על עצמי במקרה נפילת הקבלן או אי סיום הפרוייקט. האם נכון ששלא חתימתי איני מוגן על פי החוק כלל?) אך אני רוצהלראות סוף סוף את החוזה עם חתימות הדיירים עליו.
גם כתבתי כי איני מתכוון לעשות בעיות (לך אני אומר שאני סקרן לדעת מה יגיד השופט על בקשותי הצנועות וההגיוניות) אך אם לא תהיה שקיפות לא תוכלנה להיות טענות כלפי.
כתב שייקבע פגישה השבוע. לא עניתי, סרבתי לכל מאמציו להפגש עמי כי הייתי מורה וגרוני פגוע. איני יודע מה לעשות כעת, האם להענות להזמנתו, כשתבוא. אני רוצה לבקש שישלח בדואר רשום או עם שליח. מהכרותי עמו בוודאי יסרב.

קוראים לזה "עוד שמתעסק בנדלן".
זה אחד כזה, שצריך לעמוד מאחורי המילים שלו, בעל נסיון בתחום ויש לו אחריות למה שיוצא לו מהפה.
בניגוד למה שיוצא לכולנו מהמקלדת.

מציע לך... לנסות להופיע כמה שפחות באינטרנט עם הבעיה שלך.

פתח תקווה, אתה מתכוון שטח הדירה שלי? כ 63 מ"ר, יש 3 דירות בקומה.
אכן פינוי בינוי... סוף רחוב רוטשילד. כל הסביבה נהרסת... נראה כמו אחרי הפיצוץ בנמל ביירות אלא שבונים מהר מחדש
הדיירים עוינים אותי. כמובן שהם מאוגדים עם עו"ד שתומך בקבלן. היה לי שיג ושיח איתו. עו"ד גדול מאוד ש"ניפנף" אותי לאחר שהבין שאני עקשן.
לעצמי לא בקשתי דבר. בקשתי רק לבנים יקרות ומבודדות יותר בגלל ההתחממות העולמית, טיח טרמי, גנרטור חרום (אמנם הקבלן, בעזרת הוועדה כנראה, כך הוא טוען, הצליח לדחוס את הבניין מספר מטרים מועט מתחת להגדרת "רב קומות". בקשתי, הצעתי, קומת חניות כקומה א, יאפשר לקבלן לחפור פחות, ירים את הבניין וירחיק אותנו מהכביש)
לא חתמתי. אתמול הוצב שלט בגינה, כתבתי לקבלן שאני מבין שנגמר ואני שוקל לחתום (כדי להגן על עצמי במקרה נפילת הקבלן או אי סיום הפרוייקט. האם נכון ששלא חתימתי איני מוגן על פי החוק כלל?) אך אני רוצהלראות סוף סוף את החוזה עם חתימות הדיירים עליו.
גם כתבתי כי איני מתכוון לעשות בעיות (לך אני אומר שאני סקרן לדעת מה יגיד השופט על בקשותי הצנועות וההגיוניות) אך אם לא תהיה שקיפות לא תוכלנה להיות טענות כלפי.
כתב שייקבע פגישה השבוע. לא עניתי, סרבתי לכל מאמציו להפגש עמי כי הייתי מורה וגרוני פגוע. איני יודע מה לעשות כעת, האם להענות להזמנתו, כשתבוא. אני רוצה לבקש שישלח בדואר רשום או עם שליח. מהכרותי עמו בוודאי יסרב.
1. הבניין שלך הוא חלק ממתחתם שלם שעובר פינוי בינוי? זה כבר יותר הגיוני.

2. העו"ד הוא לא שלהם, הוא שלכם. הוא מייצג את הדיירים באופן בלתי תלוי (לפחות בתהליך תקין בו לא "השתילו" לכם עו"ד מטעם היזם / קבלן).

3. כדי להתקדם עם יזם צריך כנס מתועד עם 40% תומכים בשלב ראשוני, ואז חתימות של 67% בפינוי בינוי (לאחר מכן כמובן שכדי להתחיל צריך 100% בעלי דירות ובעלי שטחים ציבוריים). בשלב שיש כבר רוב מוחלט, מטפלים נקודתית בסרבנים שאין שחר לבקשות שלהם.

4. אגיד לך מה השופט יגיד לך לפי הטענות שכתבת - אתה סרבן, תחתום, ויחייב אותך בהוצאות משפט.

בהיעדר ייצוג עו"ד - חושב שכדאי לך להיוועץ עם אחד המתמחה בהתחדשות עירונית וייצוג דיירים בפרט. פגישה אחת עלולה לחסוך לך כסף רב ועוגמת נפש עתידית.

נראה שאתה מאוד לא רוצה ללכת לפגוש אותו, אז כדאי שתיקח עו"ד שיעשה את זה עבורך ויבדוק את מה שחשוב לך.

זה לא יקרה. הקבלן לא ישלח לך רשום. תמחל על כבודך ולך לפגישה.

כתב שייקבע פגישה השבוע. לא עניתי, סרבתי לכל מאמציו להפגש עמי כי הייתי מורה וגרוני פגוע
אני סקרן לדעת מה יגיד השופט על בקשותי הצנועות וההגיוניות
שופטים מתים על כאלה שמתחמקים מפגישות פיוס.

אני מבין את הכאב , אבל אתה גר בבית משותף ויש כללים להתנהלות בפינוי בינוי , אחרת כל אחד יבוא עם דרישה אחרת ולא נצא מזה .
נראה שהדרישות שלך לא רלבנטיות, כל עוד שאר הדיירים הולכים איתו.

כמה הן הוצאות משפט, בערך?
האם, אם אני בא, שוטח את טענותי אבל חותם אם השופט אומר, האם גם אז אני צריך לשלם?
ואם אין לי את החוזה עם חתימות הדיירים האחרים כי לא באתי ל "פגישת פיוס" שבאה ביזמתי, האם גם אז אשלם הוצאות משפט?
למה שהקבלן לא ישלח רשום, מה שטוב להוצאה לפועל, למשל, לא טוב כאן?
אין לי כעת כל דרישות לכן אינני רוצה לשלם אלפים לעו"ד, כבר מעדיף לשלם הוצאות משפט
כל כוונתי בחתימה להיות מוגן במקרה אי סיום הפרוייקט, האם יש לי הגנה כזו אם השופט מכריח אותי לחתום?

כמה הן הוצאות משפט, בערך?
האם, אם אני בא, שוטח את טענותי אבל חותם אם השופט אומר, האם גם אז אני צריך לשלם?
ואם אין לי את החוזה עם חתימות הדיירים האחרים כי לא באתי ל "פגישת פיוס" שבאה ביזמתי, האם גם אז אשלם הוצאות משפט?
למה שהקבלן לא ישלח רשום, מה שטוב להוצאה לפועל, למשל, לא טוב כאן?
אין לי כעת כל דרישות לכן אינני רוצה לשלם אלפים לעו"ד, כבר מעדיף לשלם הוצאות משפט
כל כוונתי בחתימה להיות מוגן במקרה אי סיום הפרוייקט, האם יש לי הגנה כזו אם השופט מכריח אותי לחתום?
אתה לא רוצה לשלם לעורך דין אבל בסוף תשלם את שכר טרחת עורך הדין של הקבלן.
פנה לשכנים שלך שסגרו איתו ונסה להסביר להם לגבי הגנה במקרה אי סיום הפרוייקט, האינטרס שלכם משותף.

בר. בקשתי רק לבנים יקרות ומבודדות יותר בגלל ההתחממות העולמית, טיח טרמי, גנרטור חרום (אמנם הקבלן, בעזרת הוועדה כנראה, כך הוא טוען, הצליח לדחוס את הבניין מספר מטרים מועט מתחת להגדרת "רב קומות". בקשתי, הצעתי, קומת חניות כקומה א, יאפשר לקבלן לחפור פחות, ירים את הבניין וירחיק אותנו מהכביש)
תשמע הבקשות שלך הזויות ברמות קשות. עם כל זאת זכותך לעיין בחוזה לפני שאתה חותם עליו.
אתה דייר סרבן קלאסי.
פנה לשכנים שלך שסגרו איתו ונסה להסביר להם לגבי הגנה במקרה אי סיום הפרוייקט, האינטרס שלכם משותף.
זה פרויקט פינוי בינוי מסודר, הוא מקבל ערבות חוק מכר כאילו רכש דירה חדשה מקבלן.
אם אין לך דרישות אז תחתום.

החלק שאתה צריך לחשוש ממנו הוא תביעה של השכנים (בשיתוף היזם) על עיכוב בפרויקט על זוטות.
זו תביעה של מיליונים.

לנושאים שהעלית -
1. האם, ללא חתימתי, אני מאבד הכל אם הפרוייקט לא מסתיים
2. הדיירים קבלו הטבות ואני מניח שבגלל זה הקבלן סרב, עד לאחרונה, להראות לי את החוזה, כי ביקשתי רק לשקול.
אם אני מודיע שבכוונתי לחתום רק על החוזה עם שאר החתימות, האם הוא חייב?
3. מה קורה ומה יכולותי אם הוא מציג, כמו עד עתה, טיוטה בלבד.

1. בלי חתימה שלך, מנהלים משפט שבו השופט חותם במקומך, ואתה משלם לא רק הוצאות משפט אלא גם מפצה את השכנים על העיכוב בפרויקט.
2. אתה עדיין תהיה מוגן מפני קריסה של הקבלן, אם כי אולי יעקלו את הדירה הדירה שלך בגלל סעיף 1.
3. אני לא יודע מה עם הקבלן עצמו, אבל לדעתי העו"ד "של הדיירים" יתקשה יותר להסתיר ממך את החוזה. אולי יציג לך את הנוסח המלא הסופי בלי החתימות של האחרים.

לגבי התביעות שלך -
אלו תביעות טובות ויפות לשלב שבו אתה משכנע את השכנים שלך. אבל אם הרוב הדרוש מחליט לותר עליהם, אין טעם להתעקש.
לגבי מכתבים רשומים -
אני רוצה לבקש שישלח בדואר רשום או עם שליח. מהכרותי עמו בוודאי יסרב.
מכתבים בדואר רשום לא שולחים לפגישה שבה שני הצדדים מעוניינים להיפגש. מכתבים כאלו שולחים כשהצד השני לא מעוניין לשתף פעולה ואתה רוצה להוכיח שאתה שלחת לו דברים שאתה מחוייב לפי החוק לשלוח. זו הסיבה שהם נפוצים בהוצאה לפועל. לבקש הזמנה לפגישה בדואר רשום במקום מייל\טלפון זה כמו להודיע "אני לא מתכוון להגיע לפגישה". ואת זה הוא ישלח רק לפגישות שהוא חייב להציע גם אם אתה לא מעוניין לבוא.

בסדר, הפחדתם אותי כהוגן, בשביל זה אתם עורכי דין...
אין לי שיח עם הדיירים העוינים, היה אבל מזמן נגמר, ברור למה
אני מוכן לחתום על רצח ארלוזורוב, אבל, למען השם (שאיני מאמין שהוא קיים) מותר לי לדעת כמה חתמו? לא ייתכן, עדיין במדינה המתקלקלת שלנו, לסיים פרוייקט כזה בלי ליידע אותי
בני היה אצל עורך הדין רק לפני חודש, הוא הראה לו טיוטה ישנה בלבד. הוא בצד הדיירים, שמאוד רוצים, והקבלן.

אנחנו לא עורכי דין ולא רק אני הפנתי אותך לאיש מקצוע.
אבל תמשיך לעקוץ.

אבל, למען השם (שאיני מאמין שהוא קיים) מותר לי לדעת כמה חתמו?
תמסור לעו"ד של הדיירים הודעה בכתב שאתה לא מעוניין, אבל אם הרוב הדרוש מעוניין, אתה מכבד את החלטת הרוב ולא מסרב וגורר הליכים.
תבקש טיוטת חוזה עדכנית (אפילו ללא חתימות), ותודיע שתחתום עליו ברגע שתראה חתימות מחייבות של הרוב.

לא אתה ולא הבן שלך צריכים לבקר אצל העו"ד - הוא אמור לשלוח לך את זה במייל.

מצד שני, קבלן שמתחמק ככה מלהראות חתימות - ייתכן מאוד שהוא הציב את השלט לפני שיש לו את הרוב, וחסר לו חתימה אחת או שניים, אבל הוא מקווה שהשלט יביא לו אחד כמוך. במצב כזה, הוא לא יגלה כמה חתימות חסרות לו, כדי לנהל מו"מ מתוך ידע חד צדדי. בשלב הזה גם לא תהיה טיוטה סופית, כי אולי אחד הדיירים שחסרים לחתימה יבוא עם דרישה סבירה בעלות נמוכה והחוזה ישתנה. גם למקרה כזה - הודעה כמו שכתבתי לעו"ד של הדיירים מכסה אותך.

מצויין, תודה רבה חיים 111, רעיון טוב, כנראה אעשה.
אבדתי את שמו של עורך הדין הגדול של הקבלן העו"ד יותר גדול... ולא נעים לבקש מהקבלן שוב, אולי אשלח את המכתב לקבלן בווטס-אפ?
זה אולי ייאפשר לי לא ללכת לפגישה כי באמת גרוני פגוע, אני מסתובב כמה שפחות בבתי עסק בגלל הקורונה ועם 3(!) מסכות בו זמנית על האף!
2 מסכות רגילות ומעליהן מסכת צַבעים מפלסטיק עם 2 פילטרים עגולים גדולים בצדדים. כואב לדבר דרכה, נשמע עמום.

נערך לאחרונה ב:
אבדתי את שמו של עורך הדין הגדול של הקבלן העו"ד יותר גדול... ולא נעים לבקש מהקבלן שוב, אולי אשלח את המכתב לקבלן בווטס-אפ?
זה אולי ייאפשר לי לא ללכת לפגישה כי באמת גרוני פגוע, אני מסתובב כמה שפחות בבתי עסק בגלל הקורונה ועם 3(!) מסכות בו זמנית על האף!
2 מסכות רגילות ומעליהן מסכת צַבעים מפלסטיק עם 2 פילטרים עגולים גדולים בצדדים. כואב לדבר דרכה, נשמע עמום.
טוב, אתה מתחיל להטריל ולא רציני.
מז'תומרת 'איבדתי את שמו של עורך הדין'.אתה ממש לא אחראי.
בהצלחה בהמשך דרכך.

נשמע אמיתי ?

כתבתי לפני ההודעה שלפניי

מצב
הנושא נעול.
Back
למעלה