• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העיר התחתית בחיפה להשקעה

Idantal

משתמש רשום
דירוג
0
לחיפאים שבינינו, האם איזור העיר התחתית ושכונת הדר מרכז בפרט באמת מתפתח כפי שהכתבות הרבות מספרות או שמדובר באשליה? כרגע ההתלבטות שלי האם להשקיע בעיר התחתית בחיפה שיש שם לא מעט אוכלוסיה ערבית לפי מה שהבנתי או בדימונה שיקח לה עוד כמה שנים טובות להתפתח אם בכלל

האם איזור העיר התחתית ושכונת הדר מרכז בפרט באמת מתפתח כפי שהכתבות הרבות מספרות
כן.
ובגלל זה כל התמחור כבר בהתאם.
כמו שאומרים, הרכבת כבר יצאה מהתחנה...

אני לא חושב שזה ניתן להשוואה, חיפה זו עיר גודלה עם מקורות תעסוקה רבים ומגוונים, עם מוסדות לימוד אקדמיים, עם קהל יעד גדול של שוכרים פוטנציאלים, חיפה מרוחקת כיום שעה ברכבת מתל אביב, בעתיד אני מאמין שזה יתקצר.

בעיר התחתית בחיפה שיש שם לא מעט אוכלוסיה ערבית
תחילה לא ראיתי את זה.

לא מודע לאוכלוסיה הערבית וכנראה באמת לא היית שם הרבה שנים.
הכל תיירים וסטודנטים, פאבים ומסעדות, קמפוסים ומכללות. תבוא יום חול אחד ב1 בלילה תשב על בירה בפאב מלא.

עברתי מספר פעמים בעיר התחתית. הכול נראה די שומם למעט מספר מסעדות ןפלאפליות והרבה דירות רפאים.
לדעתי יש בעיר תחתית פוטנציאל נדל"ן שלא מומש עדיין כמו יפו לפני כ 10-15 שנים.
אם הייתי צעיר יותר, ללא ספק הייתי קונה בניין [4-6 דירות]...

לאחר שהשלימה האוניברסיטה עסקה לרכישת המבנה, שעבורו תשלם לחברת ש.א.א. רשת מכללות סכום של 27 מיליון שקל.
מבנה המרכז האקדמי כרמל נבנה בעיר התחתית בבית קירור ישן ששופץ למבנה צבעוני. המבנה ממוקם על חלקה בשטח של 1.15 דונם, וכולל שטח בנוי של 2,500 מ"ר בשתי קומות. קיימות זכויות בנייה לכ-500 מ"ר נוספים שאותם תוכל לנצל האוניברסיטה בעתיד.

בדקתי מספר השקעות בעיר התחתית בשנתיים האחרונות. כל הפוטנציאל שמדברים עליו כבר בא לידי מחירים במחירים ומזמן! כלומר הכל כבר מתומחר די במלואו וממש אין שם מציאות, ההפך, הרבה מהמוכרים, בעיקר בנכסים הגדולים יותר הם כבר משקיעים מהמרכז שכבר עשו את ה"סיבוב" שלהם, לפעמים אפילו זה יד שלישית.

אולי אנחנו מדברים על עיר תחתית שונה [פגם בההבנה שלי] אני מדבר על הכביש המקביל לכביש 4 לאורך הנמל + 1 ק"מ צפונה ו + 1 ק"מ דרומה בכביש לכיוון צפון [לכיוון דרום זה נראה כמו מזבלה...]. המון דירות נטושות ואטומות שמשוועות לאיכלוס ושיפוץ. הבניינים ממש כמו יפו העתיקה.

שכונת מסדה לצורך העניין נחשבת למיקום טוב שם?

תעשה הפרדה בין הדר, בה יש בחלק חרדים ואוכלוסיה חזקה יותר, לעיר התחתית ממש.
בה יש אוכלוסיה חלשה, כבר שנים מדברים על התפתחות, בפועל רק המחירים מתפתחים.
אתה יכול למצוא עסקאות לשיפוץ/חלוקה, פה יכול לבוא לידי ביטוי אפשרות לתשואה טובה יותר, בטווח ארוך.

תעשה הפרדה בין הדר, בה יש בחלק חרדים ואוכלוסיה חזקה יותר, לעיר התחתית ממש.
בה יש אוכלוסיה חלשה, כבר שנים מדברים על התפתחות, בפועל רק המחירים מתפתחים.
אתה יכול למצוא עסקאות לשיפוץ/חלוקה, פה יכול לבוא לידי ביטוי אפשרות לתשואה טובה יותר, בטווח ארוך.

מסדה נחשב לחלק הפחות טוב בעיר התחתית?

מסדה נחשב לחלק הפחות טוב בעיר התחתית?
לא, מצדה זה רחוב שנימצא בהדר, לא בעיר התחתית. לפני כחמש שנים או משהוא כזה היו שהחשיבו אותו in. בתי קפה שנחשבו אינים, סטודנטים (למה? זול? יש יותר נוח מבחינת מרחק לאוניברסיטאות) אותנטיות וכו. יש לי מכר מהמגזר הסוציואקנומי הגבוה שקנה שם דירה. הוא אוהב את הסביבה ובהחלט יתכן שעלית ערך לא היתה השיקול שלו בקנית הדירה.
לא ממליץ כך או אחרת כמובן ולא מבין לא באיניות ולא בנדלן.

לדעתי השקעה בסיכון גובהה מאוד. נכון זה איזור נחמד וכיף לצאת אליו. אבל
אף אחד לא רוצה לגור בעיר התחתית ורוב האנשים יעדיפו לגור למעלה בכרמל.
שימו לב שיש הגירה שלילית מהעיר וגם ככה יש איזורים שלמים באיזור העיר התחתית
שבהם אף אחד לא גר ממש בתי רפאים. הדבר הזה נכון גם למושבה הגרמנית ולרוב החלקים
בהדר. אגב גם דימונה השקעה מאוד מסוכנת היו כמה דיונים על זה בפורום שים לב לפילוג
האוכלוסיה בעיר.

*לא ממליץ רק חולק דעה
אם כבר לדעתי כדי לחפש דירות שנמצאות במרחק של עד 15 דקות נסיעה בעזרת המטרונית
ממתם. יש תוכנית(לזכרוני) להמשיך להרחיב אותו וכמו שרוני כתב יש את התוכנית(עשר שנים) של הרכבת
שכוללת רכבות שמגיעות ל-200 קמ"ש ויותר מה שיקצר את הזמן לתא ל-30 דקות להערכתי. המטרונית
במידה שאתה לא מכיר היא בעיני אמצעי התחבורה הכי טוב בארץ עובר כל 2 דקות בבוקר.
שים לב שיש תוכנית קרובה להוספת מטרונית לטירת הכרמל שיכולה להיות גם אופציה טובה.

נערך לאחרונה ב:
חיפשתי דירה 3 חדרים בחיפה בקומה נמוכה לאחרונה בתקציב של כ600 אלף שח. לאחר שראיתי שיש דירות כאלה רק בשכונת הדר. החלטתי לחפש אלטרנטיבות ומצאתי את נשר. גם שם קשה למצוא מציאות אבל יש נכסים במחירים האלו שגם מתאימים לחלוקה. לנשר יש מספר יתרונות: רמתה אוכלוסיה טובה, מדד סוציו אקונומי 7 מתוך 10, תשתית לתחנת רכבת חדשה, קרבה לטכניון ואוניברסיטת חיפה, קו חדש למטרונית שמוקם בימים אלו וכמובן הארכת כביש 6 שתקצר לי את הנסיעה לשם מהמרכז משעה ורבע ל45 50 דקות

בהמשך לתגובה הקודמת בגלל שבנשר לא הייתה בנייה בשנים האחרונות ואין לה עתודות בנייה שוק. השכירות מעולה דירות 3 חדרים מושכרות ב2200-2500 שח וכמובן שיש גם הרבה סטודנטים שגרים בעיקר בשכונות בן דרור וגבעת עמוס

נושאים דומים

Back
למעלה