• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם שמתם לב שהדיון בין סיום שלטון החמאס לבין החזרת החטופים הפך לפוליטי טהור?

לגבי יעדים מדינים , בעיני היעד המדיני העיקרי הוא חינוך אחר לעזתים.
ולא רק לעזאתים.
היסטורית אגב אני לא מצליח לחשוב על דוגמה שבה הצליחו לחנך מוסלמים להיות פחות אלימים. אני כן יכול לחשוב על הרבה דוגמאות היסטוריות, שבהן המוסלמים גורשו וכך בעיית האלימות נפתרה.
עניין הרבה יותר קריטי עבורינו הוא חינוך אחר לישראלים. כרגע זה הולך בכיוון רע מאוד, וזאת בעיה חמורה בהרבה עבור ישראל מהחינוך בעזה. יש לה גם חלק גדול בבעיות עם עזה.

היסטורית אגב אני לא מצליח לחשוב על דוגמה שבה הצליחו לחנך מוסלמים להיות פחות אלימים. אני כן יכול לחשוב על הרבה דוגמאות היסטוריות, שבהן המוסלמים גורשו וכך בעיית האלימות נפתרה.
תראה את הראיון של יוסי כהן עם אמסטדמסקי, הוא מתייחס לנקודה הזאת לגבי המדינות שיש לנו הסכם נורמליזציה איתם.
מסכים איתך שהחינוך בארץ יותר קריטי.

ולא רק לעזאתים.
עניין הרבה יותר קריטי עבורינו הוא חינוך אחר לישראלים. כרגע זה הולך בכיוון רע מאוד, וזאת בעיה חמורה בהרבה עבור ישראל מהחינוך בעזה. יש לה גם חלק גדול בבעיות עם עזה.
אני מסכים שהחינוך כאן זה בעיה חמורה אני לא מסכים שזאת בעיה יותר חמורה מהחינוך בעזה.
ולו רק מהעובדה שאם הוא השתנה כל כך מהר הוא גם יכול להשתנות בחזרה כל כך מהר לעומת זאת החינוך המוסלמי לא ברור איך ישנו אותו.

הנה שני תרחישים אפשריים לשבועות הקרובים:
תרחיש 1:
ביבי יחתום על הסכם כניעה מול החמאס ויתן לחמאס מתחת לשולחן כל מה שהם רוצים. כולם יהיו עסוקים בהסכם והחזרת החטופים, ובחסות הסחת הדעת הזאת הממשלה תעביר פטור מגיוס לחרדים, הכפלת שירות מילואים לחילונים, תקציב ביזת הקופה הציבורית ועוד חלקים ממהפיכה המשטרית.
תרחיש חלופי:
ביבי בעזרתו של בן גביר יצליח להבעיר את השטחים ואולי גם את ערביי ישראל, כמו בשומר החומות.
בחסות המהומות יעבירו את אותם החוקים כמו בתרחיש 1.

המחנה שלי טוען שהחזרת חטופים היא ערך עליון. ולכן, גם אם דרישת החמאס לשחרור עשרות החטופים שנותרו בחיים היא יציאה שלנו מעזה, סיום המלחמה, ואפשרות של חמאס להמשיך לשלוט ברצועה (והכל תחת התחייבויות אמריקאיות) אנחנו חייבים לקבל את התנאים הללו.
לא קראתי את כל התגובות בכלל, כי כל כך התעצבנתי מהמשפט הזה.

איש קש.

בינתיים ״המחנה״ עוזב את הארץ.
אם היו לי ספקות לגבי חזרה לארץ, היום אין לי ספק שאין לי שום עניין לגור במדינה שמפקירה אנשים שנחטפו מהמיטות שלהם כדי לשמור על ראש ממשלה כושל, שעשה הכל כדי לא לחסל את החמאס בכל שנות שלטונו, ועכשיו ״מחסל את החמאס״ כהסוואה לביצוע אסטרטגיית ימין קיצוני.

לא קראתי את כל התגובות בכלל, כי כל כך התעצבנתי מהמשפט הזה.

איש קש.

בינתיים ״המחנה״ עוזב את הארץ.
אם היו לי ספקות לגבי חזרה לארץ, היום אין לי ספק שאין לי שום עניין לגור במדינה שמפקירה אנשים שנחטפו מהמיטות שלהם כדי לשמור על ראש ממשלה כושל, שעשה הכל כדי לא לחסל את החמאס בכל שנות שלטונו, ועכשיו ״מחסל את החמאס״ כהסוואה לביצוע אסטרטגיית ימין קיצוני.
מסכים שהמדינה ב 7.10 הפקירה את אזרחיה בצורה הכי מחפירה שניתן להעלות על הדעת.

על כך, כל צמרת צה"ל צריכה ללכת הביתה בסיום המלחמה, וכמובן גם הממשלה הכושלת הזו.

ועם כל זאת, לא הבנתי איך זה מצדיק הפקרה נוספת של ביטחון המדינה ע"י כך שנתיר לחמאס, אירגון טרור איסלאמי קיצוני המשמש בסיס איראני להשמדת ישראל, להמשיך להיות הריבון ברצועה. האם יש לנו משאלת מוות? נמתין לאטום על גוש דן? הפעם הבאה שנקבל לגיטימציה עולמית לבצע את הזוועות הדרושות להסרת חמאס, זה יהיה אחרי אירוע שיגמד את ה 7.10.

פשוט אכלנו אותה עם החטופים הללו. רק להתפלל שנצליח להחזיר אותם, ואז לתת להם כל דבר שיבקשו, עד לסוף חייהם.

ועם כל זאת, לא הבנתי איך זה מצדיק הפקרה נוספת של ביטחון המדינה ע"י כך שנתיר לחמאס, אירגון טרור איסלאמי קיצוני המשמש בסיס איראני להשמדת ישראל, להמשיך להיות הריבון ברצועה.
שוב, איש קש אבל אחד לא דורש להשאיר את החמאס בתור הריבון.
קודם עושים הכל כדי להחזיר את החטופים.
אח״כ משמידים את החמאס.

שוב, איש קש אבל אחד לא דורש להשאיר את החמאס בתור הריבון.
קודם עושים הכל כדי להחזיר את החטופים.
אח״כ משמידים את החמאס.
זה לא עובד ככה.
החמאס דורש ערבויות אמריקאיות לסיום המלחמה כתנאי לשחרור החטופים.

החמאס דורש ערבויות אמריקאיות לסיום המלחמה כתנאי לשחרור החטופים.
אני בטוח שהאיש החכם בעולם, יכול לעבוד יחד עם האמריקאים על ערבויות שיאפשרו מרחב פעולה עתידי.

קצת תמים מצדך לחשוב שהחמאס יסכים לעסקה כזו.
בתחבולות תעשה לך מלחמה.

בכל מקרה, אני באופן אישי בחיים לא אחזור לגור במדינה כל כך מטומטמת שטיפחה את החמאס, שחטפו לה ילדים מהמיטות בהפתעה, ועכשיו היא כל כך מטומטמת שהיא לא מצליחה לייצר לעצמה רשת לגיטימציה בינלאומית לייצר עסקה וליצור תשתית לטווח .

בהצלחה לתושבי ישראל. עתידכם יהיה עתידה של סוריה.

אני בטוח שהאיש החכם בעולם, יכול לעבוד יחד עם האמריקאים על ערבויות שיאפשרו מרחב פעולה עתידי.

בתחבולות תעשה לך מלחמה.

בכל מקרה, אני באופן אישי בחיים לא אחזור לגור במדינה כל כך מטומטמת שטיפחה את החמאס, שחטפו לה ילדים מהמיטות בהפתעה, ועכשיו היא כל כך מטומטמת שהיא לא מצליחה לייצר לעצמה רשת לגיטימציה בינלאומית לייצר עסקה וליצור תשתית לטווח .

בהצלחה לתושבי ישראל. עתידכם יהיה עתידה של סוריה.
החמאס עד עכשיו אומר שלא יחתום על שום עסקה אם לא יהיה משוכנע שיש ערבויות בינלאומיות שמבטיחות סיום המלחמה. אין פה אפשרות לתחבולות אלא אם האמריקאים מוכנים לשקר עבורנו.

אם חפצי חיים אנחנו, חייבים להסיר את ריבונות חמאס ברצועה.

אם חפצי חיים אנחנו, חייבים להסיר את ריבונות חמאס ברצועה.
סיסמאות ריקות מתוכן.
הממשלה הנוכחית עד ה 6 לאוקטובר ראתה בחמאס יעד אסטרטגי.

שהממשלה תחשוב יותר חזק, ותתאמץ יותר חזק להוציא את החטופים המסכנים בחיים.
כרגע אף אחד לא מצליח לחסל את החמאס בכל מקרה.

סיסמאות ריקות מתוכן.
הממשלה הנוכחית עד ה 6 לאוקטובר ראתה בחמאס יעד אסטרטגי.

שהממשלה תחשוב יותר חזק, ותתאמץ יותר חזק להוציא את החטופים המסכנים בחיים.
כרגע אף אחד לא מצליח לחסל את החמאס בכל מקרה.
לא חושב שאלו ססמאות ריקות מתוכן.

החמאס כיום הוא ההנהגה הרשמית ברצועת עזה. בהחלט אפשר לסיים את זה. אפשר גם לסיים לנקות את השטח מכמויות האמל"ח הבלתי נתפשות שיש שם. לבסוף, להטמיע מנגנון שימנע מישות טרוריסטית לפעול בחופשיות משטח הרצועה, כפי שהיה בשני העשורים האחרונים. עד שכל זה לא מתבצע, אסור לצהל לצאת.

אתה מבקש מהממשלה פתרונות שהם כרגע בגדר פנטזיה. אם יש לך פתרון גאוני, אשמח לשמוע בעצמי.

החמאס כיום הוא ההנהגה הרשמית ברצועת עזה. בהחלט אפשר לסיים את זה.
ממשלת ישראל שחקה עד דק את הליגיטימציה הבינלאומית (בסרובה לדון על היום שאחרי ובדיבורים על התיישבויות בעזה). כעת גם האמריקאים מדברים על כפיית הפסקת אש.

צה"ל לא יוכל להמשיך לפעול בעזה ובטח שלא ברפיח. בדיוק באותו אופן שהממשלה הרסה כל דבר שנגעה בו, היא גם הרסה גם את הסיכוי לעקור את חמאס.

המקסימום שאפשר יהיה להשיג עכשיו זה לשחרר כמה שיותר חטופים, כאשר עשרות יישארו שם עוד שנים ארוכות. אבל זה מה שהעם שלנו רצה בבחירות.

ממשלת ישראל שחקה עד דק את הליגיטימציה הבינלאומית (בסרובה לדון על היום שאחרי ובדיבורים על התיישבויות בעזה). כעת גם האמריקאים מדברים על כפיית הפסקת אש.

צה"ל לא יוכל להמשיך לפעול בעזה ובטח שלא ברפיח. בדיוק באותו אופן שהממשלה הרסה כל דבר שנגעה בו, היא גם הרסה גם את הסיכוי לעקור את חמאס.

המקסימום שאפשר יהיה להשיג עכשיו זה לשחרר כמה שיותר חטופים, כאשר עשרות יישארו שם עוד שנים ארוכות. אבל זה מה שהעם שלנו רצה בבחירות.
אולי בסוף יתברר שהתפילות במקום גיוס אכן עוזרות (להפלת הממשלה) לביטחון.

אם יש לך פתרון גאוני, אשמח לשמוע בעצמי.
נו באמת, איזו רמת דיון נמוכה.
מצופה מהממשלה לייצר פתרון גאוני, ולא לטרפד עיסקאות שמנסות להירקם עכשיו.
לי אין אמון בממשלה, אני מאמין שממשלה אחרת תצליח להביא תוצאות טובות יותר.

זאת לא העבודה שלי להמציא פתרונות.
אני לא חשוף לכל המידע, אין לי את כל המשאבים, ואין לי את הנסיון.
גם לך לא.

נו באמת, איזו רמת דיון נמוכה.
מצופה מהממשלה לייצר פתרון גאוני, ולא לטרפד עיסקאות שמנסות להירקם עכשיו.
לי אין אמון בממשלה, אני מאמין שממשלה אחרת תצליח להביא תוצאות טובות יותר.

זאת לא העבודה שלי להמציא פתרונות.
אני לא חשוף לכל המידע, אין לי את כל המשאבים, ואין לי את הנסיון.
גם לך לא.
הקבינט הבטחוני מורכב גם מאייזנקוט וגנץ. פרט לכך יש לך את כל הקודקודים בצהל ושאר זרועות הביטחון, שאינם פוליטיים.

אין כאן פיתרון למצב, כי חמאס לא מטומטמים, הם רוצים לנצל את החטופים כדי לקבל התחייבויות אמריקאיות לסיום המלחמה. הפתרון האפשרי היחידי זה המשך הלחץ של צה"ל, ואיום כניסה לרפיח, כדי שחמאס יבינו שעדיף עסקת כניעה עם שחרור חטופים, מאשר המשך ההתבצרות שלהם. כל מי שטוען שיש איזשהו קסם אחר שניתן לבצע, שיחזיר את החטופים וגם יוביל להסרת חמאס מההנהגה, זורה חול בעיני הציבור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S מדמח - מכון לב או בר אילן בשיפור פסיכומטרי התפתחות אישית 37
hommie שברון לב אוף טופיק 37
A אינטרנט הוט - המחיר עלה [שימו לב] מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
S חוסר תום לב מס הכנסה? אוף טופיק 10
מ למה לשים לב במעבר בין קרנות צרכנות פיננסית 3
הסולידית שימו לב - ציטוט כתבות ממקורות חיצוניים אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה