• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם שמתם לב שהדיון בין סיום שלטון החמאס לבין החזרת החטופים הפך לפוליטי טהור?

noam23

משתמש רגיל
דירוג
610
יש היום שתי גישות לגבי המשך המלחמה:
1. החזרת החטופים *בכל מחיר*
2. הסרת חמאס מהשלטון בעזה, כאשר החזרת החטופים לא יכולה לנטרל מטרה זו

גישה #1 הפכה להיות הגישה השלטת של מחנה האנטי-רפורמה (השמאל, הימין הליברלי, מחנה אנטי-ביבי וכו')
גישה #2 הפכה להיות הגישה השלטת של מחנה הרפורמה (ביביסטים, ממשלת ה 64, ערוץ 14, דתיים לאומיים וכו')

אני כותב את הדברים באכזבה מסוימת, מכיוון שראיתי את עצמי שייך למחנה האנטי-רפורמה (טרם ה- 7.10), וחשבתי שזו לא רק השתייכות "אד-הוק" אלא מתוך ראיית עולם דומה. הסיבה שראיתי את עצמי שייך למחנה הזה, היא משיקולים לוגיים קונקרטיים. לא ראיתי את ההגיון בהחלשת מערכת המשפט, והכפפתה תחת הממשלה ועוד ממשלה קיצונית לכיוון אחד (והיום בהאג ראינו את היתרון האדיר של מדינה עם מערכת משפט עצמאית).

מדוע אכזבה מסוימת? כי אני מרגיש שהמחנה שלי, שדורש היום את החזרת החטופים *בכל מחיר*, לא פועל בהגיון ולא פועל באחריות בטחונית.

המחנה שלי טוען שהחזרת חטופים היא ערך עליון. ולכן, גם אם דרישת החמאס לשחרור עשרות החטופים שנותרו בחיים היא יציאה שלנו מעזה, סיום המלחמה, ואפשרות של חמאס להמשיך לשלוט ברצועה (והכל תחת התחייבויות אמריקאיות) אנחנו חייבים לקבל את התנאים הללו.

הנקודה היא, שאם זו התפישה, מדוע בכלל נכנסנו לעזה? בתאריך 8.10 (או 9.10), עם סיום ספירת הגופות שביצענו, היינו צריכים לגשת מייד לעסקת חטופים ולא לנסות להילחם. המלחמה שמטרתה היתה להסיר שלטון חמאס, רק גרמה לנו למאות חיילים הרוגים, וכנראה שגם לחטופים הרוגים. אז בשביל מה עשינו את כל זה אם כרגע הרצון הוא ללכת לעסקת שבויים בכל מחיר ולהשאיר את החמאס ברצועה?

גם אם המחנה שלי חושב שאסור היה להגיב צבאית על אירועי ה 7.10 (או להגיב צבאית רק לצורכי נקמה, אך לא לצורכי הסרת שלטון הטרור ברצועה כדי למנוע הישנות של מקרים דומים בעתיד) אלא ללכת מייד לחילופי שבויים, איך האסטרגיה הזו היא ברת קיימא למדינה חפצה חיים? מה המסר לאוייבנו? שמותר להם לעשות לנו מה שהם רוצים, גם פשעים נגד האנושות ברמה שלא נראתה מאז ימי הנאצים, כל עוד הם לוקחים לנו חטופים? כי ברגע שלקחו לנו חטופים הם למעשה זכו בתעודת חסינות שתבטיח את שרידותם בשלטון והמשך פעילותם הטרוריסטית?

מה שיקרה אם נסכים לעסקה הנוכחית שדורש חמאס (העסקה שמחנה הרפורמה תומך בה) זה שחמאס ימשיך להתעצם ברצועה, כסף טרור איראני ימשיך לזרום בכמויות. האוכלוסיה העזתית האזרחית שאינה מעורבת תמשיך לחיות תחת שלטון טרור אלים, וביום מן הימים חמאס יוציא לפועל את המתקפה הקשה הבאה. הפעם אולי עם טילים מדויקים (עוקפי כיפת ברזל) בעלי ראש נפץ אטומי על גוש דן. ומה נגיד אז, אחרי מאות אלפי ההרוגים? שזה מחיר שהיה שוום לשלם תמורת עשרות החטופים?

משהו בלוגיקה של המחנה שלי אבד לי לגמרי. אני מתחיל להבין ששני המחנות (הרפורמה ואנטי הרפורמה) הם מחנות מסוכנים. שבלונות חסרות אפשרות לשיקול דעת אמיתי וקונקרטי. כמו שעונים מקולקלים שצודקים לפעמים, אך חסרי גמישות מחשבתית פרגמטית.

נערך לאחרונה ב:
משהו בלוגיקה של המחנה שלי אבד לי לגמרי
אני חושב שאתה טועה בהצגת עמדת המחנה שלך, או לפחות צריך להיות ער לניואנסים בתוכו.
לא זוכר שהיתה התנגדות משמעותית לפתיחת התמרון בעזה.
לגבי "על מחיר", לא מדובר על סיום המלחמה. ראה למשל כאן.

אני חושב שאתה טועה בהצגת עמדת המחנה שלך, או לפחות צריך להיות ער לניואנסים בתוכו.
לא זוכר שהיתה התנגדות משמעותית לפתיחת התמרון בעזה.
לגבי "על מחיר", לא מדובר על סיום המלחמה. ראה למשל כאן.
1. לא היתה התנגדות משמעותית לפתיחת התמרון בעזה, אבל הסיבה היחידה לשלם מחיר של מאות חיילים ישראלים מתים, חטופים מתים, ואלפי ילדים עזתים מתים (ולהשמיד למעשה כמעט את כל הרצועה תוך הסתכנות בפשעי מלחמה) היא אם המטרה היא להסיר את שלטון הטרור האיראני של חמאס מהרצועה, כדי למנוע הישנות של מקרים כאלו בעתיד. מי שמדבר היום על כניעה לדרישות החמאס, והחזרת החטופים תוך התחייבות אמריקאית לשרידותו של חמאס כריבון ברצועה, למעשה הקריב לנו מאות חיילים ועשרות חטופים ואלפי ילדים עזתים, סיבך אותנו עם משפטים על פשעי מלחמה, והכל לחינם. הכל יחזור גרוע יותר בעתיד, זו המטרה המוצהרת של חמאס.

2. אני מסכים שחלק מראשי המחנה שלי מפעילים עדיין שיקול דעת בריא וזה כולל את גנץ ואייזנקוט שבקבינט המצומצם (אני אומר "חלק", כי רבים אחרים לא, כדוגמת יאיר לפיד ואחרים). אבל אני רואה את ההמון ברחובות ואת האולפנים (ערוץ 12 וכו') ומבין שהמחנה שלהם כבר לא ממש איתם. הרצון הוא להחזיר את החטופים בכל מחיר. וזה לא מתוך הפנמה שבעתיד אנו עלולים לשלם על כך במאות אלפי הרוגים ואולי אף אובדן היכולת לחיות כאן, אלא מתוך התעלמות מוחלטת מההשלכות. יש הזדהות מוחלטת עם משפחות החטופים (שהייתי נוהג בדיוק כמוהם בנעליהם) וחוסר אחריות לבטחון המדינה. זה סוג של Woke, הזדהות מוחלטת עם סיבלו של המיעוט, תוך התעלמות מכל המשמעויות הרחבות עבור הרוב, שנובעות מההזדהות הזו (אותו סיפור בדיוק עם מדינות העולם שלא יכולות לראות את הסבל העזתי הנוכחי ודורשות מאיתנו להפסיק).

נערך לאחרונה ב:
1. לא היתה התנגדות משמעותית לפתיחת התמרון בעזה, אבל הסיבה היחידה לשלם מחיר של מאות חיילים ישראלים מתים, חטופים מתים, ואלפי ילדים עזתים מתים (ולהשמיד למעשה כמעט את כל הרצועה תוך הסתכנות בפשעי מלחמה) היא אם המטרה היא להסיר את שלטון הטרור האיראני של חמאס מהרצועה, כדי למנוע הישנות של מקרים כאלו בעתיד. מי שמדבר היום על כניעה לדרישות החמאס, והחזרת החטופים תוך התחייבות אמריקאית לשרידותו של חמאס כריבון ברצועה, למעשה הקריב לנו מאות חיילים ועשרות חטופים ואלפי ילדים עזתים, סיבך אותנו עם משפטים על פשעי מלחמה, והכל לחינם. הכל יחזור גרוע יותר בעתיד, זו המטרה המוצהרת של חמאס.

2. אני מסכים שחלק מראשי המחנה שלי מפעילים עדיין שיקול דעת בריא וזה כולל את גנץ ואייזנקוט שבקבינט המצומצם (אני אומר "חלק", כי רבים אחרים לא, כדוגמת יאיר לפיד ואחרים). אבל אני רואה את ההמון ברחובות ואת האולפנים (ערוץ 12 וכו') ומבין שהמחנה שלהם כבר לא ממש איתם. הרצון הוא להחזיר את החטופים בכל מחיר. וזה לא מתוך הפנמה שבעתיד אנו עלולים לשלם על כך במאות אלפי הרוגים ואולי אף אובדן היכולת לחיות כאן, אלא מתוך התעלמות מוחלטת מההשלכות. יש הזדהות מוחלטת עם משפחות החטופים (שהייתי נוהג בדיוק כמוהם בנעליהם) וחוסר אחריות לבטחון המדינה. זה סוג של Woke, הזדהות מוחלטת עם סיבלו של המיעוט, תוך התעלמות מכל המשמעויות הרחבות עבור הרוב, שנובעות מההזדהות הזו (אותו סיפור בדיוק עם מדינות העולם שלא יכולות לראות את הסבל העזתי הנוכחי ודורשות מאיתנו להפסיק).
גנץ זוכה היום לתמיכת רוב המחנה, לפי הסקרים.
לגבי לפיד, להבנתי הוא מדבר בעיקר על מחיר שחרור המחבלים ולא על הפסקת הלחימה בעזה באופן קבוע, טבל זה פחות ברור.
ובאופן קונקרטי, הרוב המכריע בישראל לא מוכן להמשך שלטון חמאס ברצועה.

גנץ זוכה היום לתמיכת רוב המחנה, לפי הסקרים.
לגבי לפיד, להבנתי הוא מדבר בעיקר על מחיר שחרור המחבלים ולא על הפסקת הלחימה בעזה באופן קבוע, טבל זה פחות ברור.
ובאופן קונקרטי, הרוב המכריע בישראל לא מוכן להמשך שלטון חמאס ברצועה.
צריך להפעיל פה קצת לוגיקה של פסיכומטרי, אבל מהניתוח שלי את תוצאות הסקר הזה, מתוך האנשים שהצביעו למפלגות האופוזיציה בבחירות האחרונות (המחנה שלי) קרוב ל 50 אחוז רוצים את החטופים בחזרה תמורת יציאת צה"ל והפסקת המלחמה (חלק מסכימים גם לחסינות לראשי החמאס וחלק לא. שזה לא ממש משנה, כי אם אנחנו יוצאים מעזה עם התחייבות אמריקאית לסיום המלחמה, להתנקש בראשי החמאס זה לא מה שיעצור את חמאס מלהמשיך לשלוט ברצועה, פשוט ימנו בכירים חדשים).

ואגיד כאן משהו נוסף. המחנה המדויק שלי הוא לא כל מי שהצביע למפלגות האופוזיציה, אלא מי שהצביע למפלגות השמאל. אם קרוב ל 50% ממי שהצביע למפלגות האופוזיציה רוצה החזרת חטופים בתמורה להפסקת המלחמה , אז אם הסקר היה מתמקד רק במצביעי השמאל, לדעתי זה עולה ל 70-80%.

מציע לך לקרוא תגובות ב-"הארץ" ותראה את נטיית הלב של 90% מהמנויים.

למשל תראה כאן:
תגובות ב"הארץ" לכתבה על ההפגנה שהיתה בירושלים כנגד עסקת חטופים שתחייב את סיום המלחמה ושרידות שלטון חמאס, עם ערבויות אמריקאיות.

נערך לאחרונה ב:
צריך להפעיל פה קצת לוגיקה של פסיכומטרי, אבל מהניתוח שלי את תוצאות הסקר הזה, מתוך האנשים שהצביעו למפלגות האופוזיציה בבחירות האחרונות (המחנה שלי) קרוב ל 50 אחוז רוצים את החטופים בחזרה תמורת יציאת צה"ל והפסקת המלחמה (חלק מסכימים גם לחסינות לראשי החמאס וחלק לא. שזה לא ממש משנה, כי אם אנחנו יוצאים מעזה עם התחייבות אמריקאית לסיום המלחמה, להתנקש בראשי החמאס זה לא מה שיעצור את חמאס מלהמשיך לשלוט ברצועה, פשוט ימנו בכירים חדשים).

ואגיד כאן משהו נוסף. המחנה המדויק שלי הוא לא כל מי שהצביע למפלגות האופוזיציה, אלא מי שהצביע למפלגות השמאל. אם קרוב ל 50% ממי שהצביע למפלגות האופוזיציה רוצה החזרת חטופים בתמורה להפסקת המלחמה , אז אם הסקר היה מתמקד רק במצביעי השמאל, לדעתי זה עולה ל 70-80%.

מציע לך לקרוא תגובות ב-"הארץ" ותראה את נטיית הלב של 90% מהמנויים.
ואותם אנשים אומרים שיצביעו לגנץ שאומר הפוך.
קשה לגבש עמדה בין כמה אפשרויות כשאף אחת מהן לא על השולחן.
הבעיה העיקרית של מצביעי האופוזיציה היא שהם לא סומכים על שיקול הדעת של מי שיקבל את ההחלטה בסופו של יום.

ואותם אנשים אומרים שיצביעו לגנץ שאומר הפוך.
קשה לגבש עמדה בין כמה אפשרויות כשאף אחת מהן לא על השולחן.
הבעיה העיקרית של מצביעי האופוזיציה היא שהם לא סומכים על שיקול הדעת של מי שיקבל את ההחלטה בסופו של יום.
אני חושב שרבים מהשמאל בסקרים מצביעים לגנץ בתור ראש הממשלה הכי מתאים, כי פשוט יודעים שהוא היום האלטרנטיבה הראלית היחידה לביבי. אבל הם לא מסכימים איתו בהרבה דברים, למשל על חוסר הרצון שלו להחזיר את החטופים בכל מחיר.

אני חושב שרבים מהשמאל בסקרים מצביעים לגנץ בתור ראש הממשלה הכי מתאים, כי פשוט יודעים שהוא היום האלטרנטיבה הראלית היחידה לביבי. אבל הם לא מסכימים איתו בהרבה דברים, למשל על חוסר הרצון שלו להחזיר את החטופים בכל מחיר.
יכול להיות.
באופן כללי, אני נרתע מסקרים בשאלות מורכבות, ודאי כאלו שיש בהן מספר אפשרויות בחירה שגם הן לא סגורות לגמרי (כי הן תיאורטיות).
מספיק שתוסיף לאפשרות של הפסקת המלחמה את העובדה שעוטף עזה כנראה יינטש, ותקבל תוצאות אחרות לגמרי, לדעתי.

מדוע אכזבה מסוימת? כי אני מרגיש שהמחנה שלי, שדורש היום את החזרת החטופים *בכל מחיר*, לא פועל בהגיון ולא פועל באחריות בטחונית.
מה זה "בכל מחיר" ? אם המחיר הוא פינוי כל הישובים מבאר שבע דרומה ומסירתם לחמאס, גם צריך להסכים?

כאשר מישהו אומר היום "בכל מחיר" אז המשמעות היא: כל השבויים שלנו מול כל השבויים שלהם, ועצירת הלחימה לזמן מוגבל.

זו גישה שאפשר לדבר אם היא סבירה, אבל זה לא קשור לחלוקה ביביסט-רלביסט.

הנקודה היא, שאם זו התפישה, מדוע בכלל נכנסנו לעזה? בתאריך 8.10 (או 9.10), עם סיום ספירת הגופות שביצענו, היינו צריכים לגשת מייד לעסקת חטופים ולא לנסות להילחם. המלחמה שמטרתה היתה להסיר שלטון חמאס, רק גרמה לנו למאות חיילים הרוגים, וכנראה שגם לחטופים הרוגים. אז בשביל מה עשינו את כל זה אם כרגע הרצון הוא ללכת לעסקת שבויים בכל מחיר ולהשאיר את החמאס ברצועה?
1. להשמיד תשתיות התקפה של חמאס
2. להשמיד כמה שיותר מחבלים של החמאס
3. לכבוש חלקים נרחבים ברצועה כדי ללחוץ עליהם לעשות עסקת שבויים
4. לנקום
5. להחזיר ״הרתעה״
6. רוב השבויים עדיין לא היו בסכנת חיים ממשית

נראה שהגענו קרוב לנקודה שבה אין לנו יותר מדי איך לדחוק אותם לפינה. רוב המחבלים שנותרו כנראה נמצאים בדרום הרצועה, יחד עם החטופים ויחד עם המוני אזרחים עזתים. הלחץ הבנילאומי לא לטובתנו. הזמן של חלק מהחטופים הולך ואוזל. חלקם כנראה עוברים עינויים קשים. מה אתה מציע לעשות?

האם לאחר העסקה שבה נשחרר המוני אסירים המצב הולך להיות בטוח יותר? תלוי בהנהגה. לאחר מה שעברנו ב7 באוקטובר, על כל מכה קלה שהחמאס עושה נגדנו, עלינו להחזיר בהתקפה חסרת פרופרציות עד שהם יפסיקו. ואם הם לא יפסיקו? בעיה שלהם

יש היום שתי גישות לגבי המשך המלחמה:
1. החזרת החטופים *בכל מחיר*
2. הסרת חמאס מהשלטון בעזה, כאשר החזרת החטופים לא יכולה לנטרל מטרה זו

גישה #1 הפכה להיות הגישה השלטת של מחנה האנטי-רפורמה (השמאל, הימין הליברלי, מחנה אנטי-ביבי וכו')
גישה #2 הפכה להיות הגישה השלטת של מחנה הרפורמה (ביביסטים, ממשלת ה 64, ערוץ 14, דתיים לאומיים וכו')
הרצון הוא להחזיר את החטופים בכל מחיר. וזה לא מתוך הפנמה שבעתיד אנו עלולים לשלם על כך במאות אלפי הרוגים ואולי אף אובדן היכולת לחיות כאן, אלא מתוך התעלמות מוחלטת מההשלכות. יש הזדהות מוחלטת עם משפחות החטופים (שהייתי נוהג בדיוק כמוהם בנעליהם) וחוסר אחריות לבטחון המדינה. זה סוג של Woke, הזדהות מוחלטת עם סיבלו של המיעוט, תוך התעלמות מכל המשמעויות הרחבות עבור הרוב, שנובעות מההזדהות הזו
אני חולק לחלוטין על ה"עובדות" שאתה מציג כאן.

לא שמעתי אפילו אדם אחד בסביבתי ("שמאלני" ככל שיהיה) שתומך בעסקת חטופים "בכל מחיר" או מתוך "הזדהות מוחלטת עם סיבלו של המיעוט, תוך התעלמות מכל המשמעויות הרחבות עבור הרוב".
העובדה שמתנגדי הממשלה מרשים לעצמם להביע אמפתיה לחטופים ולמשפחות ממש לא אומרת שזה השיקול היחיד שנלקח בחשבון...

1. קיים רצון ללכת לקראת ארה"ב עם צעד סמלי של הפסקת אש לתקופה מוגבלת,
תוך הבנה שהרווח *של הרוב* כתוצאה מזה יהיה רחב בהרבה מהנזק.

2. קיים רצון להראות לאזרחי המדינה שהם אינם מופקרים במקרה של מחדלים של המדינה,
דבר שיאפשר את המשך ההתיישבות בחלקים גדולים מאוד ליד הגבולות.

3. קיים חוסר אמון במטרות המוצהרות של ביבי,
ומחשבה על כך שאולי הכיוון שהוא דוחף אליו אינו לטובת *רוב העם*.

1. להשמיד תשתיות התקפה של חמאס
2. להשמיד כמה שיותר מחבלים של החמאס
3. לכבוש חלקים נרחבים ברצועה כדי ללחוץ עליהם לעשות עסקת שבויים
4. לנקום
5. להחזיר ״הרתעה״
6. רוב השבויים עדיין לא היו בסכנת חיים ממשית

נראה שהגענו קרוב לנקודה שבה אין לנו יותר מדי איך לדחוק אותם לפינה. רוב המחבלים שנותרו כנראה נמצאים בדרום הרצועה, יחד עם החטופים ויחד עם המוני אזרחים עזתים. הלחץ הבנילאומי לא לטובתנו. הזמן של חלק מהחטופים הולך ואוזל. חלקם כנראה עוברים עינויים קשים. מה אתה מציע לעשות?

האם לאחר העסקה שבה נשחרר המוני אסירים המצב הולך להיות בטוח יותר? תלוי בהנהגה. לאחר מה שעברנו ב7 באוקטובר, על כל מכה קלה שהחמאס עושה נגדנו, עלינו להחזיר בהתקפה חסרת פרופרציות עד שהם יפסיקו. ואם הם לא יפסיקו? בעיה שלהם
כל הסעיפים שרשמת הם חסרי משמעות אם חמאס נשאר הריבון.

במלחמת לבנון השניה הפלנו על לבנון מכה לא קטנה יותר, אבל נתנו לחיזבאללה להמשיך להיות הריבון. היום חיזבאללה הפך לאיום קיומי על מדינת ישראל, המסוגל להחזיר אותנו לתקופת האבן בתוך מספר ימים.

נערך לאחרונה ב:
אני כותב את הדברים באכזבה מסוימת, מכיוון שראיתי את עצמי שייך למחנה האנטי-רפורמה (טרם ה- 7.10), וחשבתי שזו לא רק השתייכות "אד-הוק" אלא מתוך ראיית עולם דומה. הסיבה שראיתי את עצמי שייך למחנה הזה, היא משיקולים לוגיים קונקרטיים. לא ראיתי את ההגיון בהחלשת מערכת המשפט, והכפפתה תחת הממשלה ועוד ממשלה קיצונית לכיוון אחד (והיום בהאג ראינו את היתרון האדיר של מדינה עם מערכת משפט עצמאית).
מה הקשר?!

אף פעם לא הבנתי את אלו שמדברים על השתייכות למחנה שמכתיבה את הדעות בכל תחום,
כאילו קיימת "קרן סל" של דעות שצריך לבחור בכולן או בכלום.
לדעתי זה בסדר גמור (ואף רצוי) לגבש דעה עצמאית על כל נושא בפני עצמו...

נערך לאחרונה ב:
מה הקשר?!

אף פעם לא הבנתי את אלו שמדברים על השתייכות למחנה שמכתיבה את הדעות בכל תחום,
כאילו קיימת "קרן סל" של דעות שצריך לבחור בכולן או בכלום.
לדעתי זה בסדר גמור (ואף רצוי) לגבש דעה עצמאית על כל נושא בפני עצמו...
אני אתאיסט וליברל, מבית. חשבתי שהתנאים הללו מייצרים עולם ערכים דומה שבא לידי ביטוי במחנה השמאל. זה די היה נכון, עד היום.

מה זה "בכל מחיר" ? אם המחיר הוא פינוי כל הישובים מבאר שבע דרומה ומסירתם לחמאס, גם צריך להסכים?

כאשר מישהו אומר היום "בכל מחיר" אז המשמעות היא: כל השבויים שלנו מול כל השבויים שלהם, ועצירת הלחימה לזמן מוגבל.

זו גישה שאפשר לדבר אם היא סבירה, אבל זה לא קשור לחלוקה ביביסט-רלביסט.
זה לא נכון.

רוב מחנה השמאל, כשאומר "בכל מחיר", מתכוון לסיום המלחמה, והבטחת שרידותו של חמאס, בערבות אמריקאית.

נתתי כאן גם סקר שהראה זאת, וגם כתבה ב"הארץ" (שמנויים בו רק אנשי שמאל) בה היה ניתן להתרשם מהתגובות הגורפות בעד סיום המלחמה למען החזרת החטופים.

בבקשה, יאיר לפיד מלפני מספר ימים: "אתמוך בכל עסקת חטופים". זהו נרטיב השמאל במדויק.

שמאל קיצוני שלא אומר כלום.
הייתי מנוי שלהם פעם ובשלב כלשהו נשבר לי מהקיצוניות (ומי שמכיר אותי פה יודע שאני שמאלני).
היום הם מייצגים בערך 4 מנדטים.
תסתכל על הלינק שנתתי על יאיר לפיד בתגובה הקודמת. הוא שמאל מתון יחסית ועדיין מוכן לשלם כל מחיר.

תסתכל על הלינק שנתתי על יאיר לפיד בתגובה הקודמת. הוא שמאל מתון יחסית ועדיין מוכן לשלם כל מחיר.
הסברתי לך, כשהוא אומר "כל עסקה" הכוונה היא לכל עסקה סבירה.
לא לעסקה שבה כולנו אוספים את חפצינו וחוזרים לאירופה.

הסברתי לך, כשהוא אומר "כל עסקה" הכוונה היא לכל עסקה סבירה.
לא לעסקה שבה כולנו אוספים את חפצינו וחוזרים לאירופה.
אני חושב שאתה נותן לו קרדיט איפה שלא מגיע.

העסקה כרגע שחמאס העמיד על השולחן היא חטופים תמורת סיום המלחמה, בערבות אמריקאית. זה לא שולח אותנו לאירופה, אבל יוצר את התנאים ל 7.10 הבא, שמן הסתם יהיה חמור פי כמה.

אני חושב שאתה נותן לו קרדיט איפה שלא מגיע.

העסקה כרגע שחמאס העמיד על השולחן היא חטופים תמורת סיום המלחמה, בערבות אמריקאית. זה לא שולח אותנו לאירופה, אבל יוצר את התנאים ל 7.10 הבא, שמן הסתם יהיה חמור פי כמה.
לא שמעתי את לפיד מתייחס ספציפית להצעה הזו.

ובכל מקרה זה לא רלבנטי, גם כי לפיד לא רלבנטי וגם כי ההצעה הזו נדחתה ע"י הממשלה (ובצדק רב, אפילו לדעתי השמאלנית).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
E על מה חשוב לשים לב בחוזה עבודה בדגש על האופציות? אוף טופיק 6
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S מדמח - מכון לב או בר אילן בשיפור פסיכומטרי התפתחות אישית 37
hommie שברון לב אוף טופיק 37
A אינטרנט הוט - המחיר עלה [שימו לב] מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
S חוסר תום לב מס הכנסה? אוף טופיק 10
מ למה לשים לב במעבר בין קרנות צרכנות פיננסית 3
הסולידית שימו לב - ציטוט כתבות ממקורות חיצוניים אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה