• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
אתה לא יכול לדעת שהוא בשיא הקריסה, רק בדיעבד.

אתה לא יכול לדעת שהוא בשיא הקריסה, רק בדיעבד.

הוא לא אמר שהוא ידע שהוא בשיא,
הוא ענה על השאלה עד איפה זה "צריך" לקרוס - תשובה טאוטולוגית, לכאורה

האם לאחר השוק השורי הארוך ביותר בהיסטוריה , קריסת שוק המניות עומדת בפתח ?

(לפני שאתם מתחילים להגיב.
אני לא באמת מצפה שתדעו לנבאות מה יקרה.
בעיקר ביטאתי רחשי לב. בניגוד לדעה הרווחת כאן בפורום אני לא משקיע בקרנות עוקבות או תעודות מדדיות, לפני כחודשיים מימשתי את כל התיק וכעת אני מחוץ לשוק מחכה לקריסה רצינית שתאפשר לי לחזור לסיבוב נוסף)
הנה עברה שנה מאז שהשרשור הזה נפתח.
ה"קריסה" המכסימלית הייתה כ-20% (מעגל) ואחריה היתה עליה דומה. ריאלית במשך השנה הזו השוק שמר על ערכו (לא מתייחס לשינויים של 1-2%).
ועדיין אנשים כאן חוזים כל מני דברים לגבי החודש הבא.
אגב, @aeh , האם אתה עדיין מחכה מחוץ לשוק ל"קריסה רצינית"?

אני חושב שבני אדם הם יצור לא רציונלי ואופטימי מטבעם. זאת תכונה מעולה בסה''כ, אבל בכל הקשור לפיננסים זה די מכשול לכולנו.
מאז 2008, לא הייתה התהפכות של עקום התשואות, עד לפני חודש-שניים. העובדה שמיליוני משקיעים מרחבי העולם חוששים ממיתון, והעובדה שהכלי הזה ניבא בצורה מדהימה את כל המיתונים האחרונים בארה''ב, גורמת לי להאמין שאם לא נראה הקלות משמעותיות או שינויים רציניים בפתח, העולם ייקלע למיתון תוך שנתיים.

כן, הנבואה ניתנה לשוטים, אבל תכל'ס לכולם פה בתת מודע יש רצון להדחיק את הסיכויים ההולכים וגדלים למיתון, כי כולנו כאן בתוך פוזיציה בשוק.

ה"קריסה" המכסימלית הייתה כ-20% (מעגל) ואחריה היתה עליה דומה.
כל מה שעולה יורד, כל מה שיורד עולה.
עניין שמושפע מהציוצים של הפסיכי שמנהל את ארה"ב. אין הסכם עם הסינים - הבורסאות בעולם יורדות, יש הסכם - הן מזנקות.
גם אירועים מג'ורים שונים שקורים בעלום -הסכם עם אירן, מיכלית נפט נשרפה, שדות נפט שנפגעו, אחר כך שוכחים והבוסות עולות שוב.
אין מה להתרגש, נפגש שוב בעוד שנה

אבל תכל'ס לכולם פה בתת מודע יש רצון להדחיק את הסיכויים ההולכים וגדלים למיתון, כי כולנו כאן בתוך פוזיציה בשוק.
אצל הרוב פה זה לא מה שקורה (לא מדבר על אנשים מחוץ לפורום). הרוב כאן משווים את הסיכונים למיתון לעומת הסיכוי/סיכון של ניחוש הזמן האופטימלי לצאת, ואז ניחוש הזמן האופטימלי לחזור.

העובדה שמיליוני משקיעים מרחבי העולם חוששים ממיתון, והעובדה שהכלי הזה ניבא בצורה מדהימה את כל המיתונים האחרונים בארה''ב
הוא ניבא גם מיתונים שלא היו :)

אני חושב שאנשים לרוב מפספסים ש2 המשפטים האלה הם בעצם אותו דבר.
עקום התשואות הוא סיכום של ציפיות הריבית לעתיד של כלל המשתתפים בשוק. הם צופים מיתון ולכן העקום מתהפך, ולא להפך..

המיתון יכול להיות גם עוד 5 שנים וגם לא להיות בכלל. בנתיים אתה תפסיד עליות של 5 שנים בגלל משהו שאולי יקרה ואולי לא. בכל מקרה אם אתה משקיע לטווח ארוך זה לא אמור לשנות.

בדרך כלל אני לא נרעש מניתוחי "הקריסה הגדולה עוד שניה פה" אבל משהו פה מאוד ברור ואני מתחיל לחשוש.
לא יודע מה לעשות.

אמ;לק: מייקל ברי (ההוא האמיתי מThe Big Short) מנתח שאנחנו קרובים לקריסה.
https://threadreaderapp.com/thread/1185911572318674944.html

להבנתי הוא קושר שני גורמים שונים:
1. בשל התחזקות ה-ETF ישנה קורלציה חזקה בין מחירי המניות ולכן נפילה בבורסה תהפוך במהרה לקריסה רבתי בשל האוטומציה של כל תעשיית ה-ETF.
2. לטענתו הלוואות לטווח בינוני לרכישת רכב הן פרמטר מרכזי לזיהוי שיבוש בסיסטמה ולכן עליה ברמת חדלות הפרעון בהלוואות לרכישת רכב הן אינדקטור מרכזי.

נערך לאחרונה ב:
בדרך כלל אני לא נרעש מניתוחי "הקריסה הגדולה עוד שניה פה" אבל משהו פה מאוד ברור ואני מתחיל לחשוש.
לא יודע מה לעשות.

אמ;לק: מייקל ברי (ההוא האמיתי מThe Big Short) מנתח שאנחנו קרובים לקריסה. ויש לו סימוכין.
כבר היו לפחות שתי שרשורים כאן על התיאוריה של מייקל ברי. לא ראיתי שום דבר שעולה לכדי סימוכין.
זה הימור בדיוק כמו כל שאר ההימורים למתי תגיע הקריסה.

לא יודע מה לעשות.

אמ;לק: מייקל ברי (ההוא האמיתי מThe Big Short) מנתח שאנחנו קרובים לקריסה. ויש לו סימוכין.
כל פעם בא לפה איזה חוזה אחר עם כתבה אחרת.. היה כבר איזה מלך האגח ועוד כל מני.. וכל פעם מחדש.. ובנתיים הדיבידנדים דופקים והשוק (לפחות האמריקאי ) מדשדש אבל במגמת עליה קלה.. מי שכבר יש לו רווח יפה ומכר כנראה רק הפסיד עקב תשלום מס..

אישית באמת שאני כבר לא מתרגש מזה.. זה פשוט כבר מתחיל לחזור על עצמו והפך למשעמם

לא יודע מה לעשות.

מתוך מאמר הדעה: ״שכן הכסף שזורם פנימה והחוצה מפוזר בצורה אחידה על כל המניות במדד ולא לפי "הערך האמיתי" של כל מניה ומניה.״ - שטות מוחלטת.

מתוך מאמר הדעה: ״שכן הכסף שזורם פנימה והחוצה מפוזר בצורה אחידה על כל המניות במדד ולא לפי "הערך האמיתי" של כל מניה ומניה.״ - שטות מוחלטת.
לא קראתי את המאמר אבל זאת באמת אמירה הזויה.. כל אחד אפילו עם 0 הבנה יכול לראות בחיפוש קצת בגוגל שזה לא המצב

ביום פתיחת השרשור (10/10/2018) הs&p עמד על 2785.
כלומר עלייה של של 9% לא כולל דיבידנד (11% כולל).
על תדאג כשהקריסה תגיע כול מי שדיבר עליה ב3 שנים האחרונות יגיד אמרתי לכם.
מאוד קל לדעת שתהיה קריסה,מאוד קשה לדעת מתי איזה עומק וכמה זמן.

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה