• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האינפלציה השנתית ירדה ל-2.6%, מחירי הדירות חזרו לעלות

יש כאן עיוות אינהרנטי להצגת עליית מחירים גבוהה יותר מזו בפועל
או להפך כפי שהודגם פה קודם עם מחירי הנסיעות לחו"ל.
האינפלציה חונקת -> טסים פחות -> מחירי הטיסות יורדים -> מדד נמוך

במחשבה שניה, יכול להיות שנכון לעשות מנגנון אוטומטי לעדכון המשקלים. אולי גם עושים, לא יודע.

או להפך כפי שהודגם פה קודם עם מחירי הנסיעות לחו"ל.
האינפלציה חונקת -> טסים פחות -> מחירי הטיסות יורדים -> מדד נמוך
ניסית לאחרונה לחדש ביטוח מקיף לרכב ? המקיף לרכב שלי התייקר בכ 30 אחוז.

ניסית לאחרונה לחדש ביטוח מקיף לרכב ? המקיף לרכב שלי התייקר בכ 30 אחוז.
ביטוחי חובה (לא מקיף שזו רשות) לדו גלגלי התייקרו בצורה משמעותית יותר.
שמן זית התייקרות משמעותית גם כן(הייתה התייחסות פה בפורום).
דלק עלה חודש שעבר באופן משמעותי כמעט 8 שקלים לליטר.
בוא נאמר שאם יוודע לי שמישהו מהממשלה בכוונה הוריד את הנתון של האינפלציה דווקא בעת הזאת אני לא אופתע.

צריך להשוות את המחיר מהחודש הקודם, לא לשנות את אחוז השימוש.
אני כבר שנים טוען שיש בעיה עם השיטה הזו.
בחשבונאות כשאתה משנה את אחוז השימוש אתה אמור לתקן לפי אותו מפתח גם את התקופות אחורה. אחרת אתה באמת יכול לבשל את הנתונים.

ספיציפית לגבי המצב והורדת הדירוג , אני לא חושב שהורדת הדירוג השו היא מוצדקת. אםתבדוק את יחס החוב תוצר ואת יתרות המטח של ישראל למדינות אחרות-תגלה שלמדינה נתונים חזקים בהרבה לעומת מדינות אחרות עם דרוג גבוה יותר.

הרמתי ידים - לא מבין כלום.
יוקר המחיה - במקום ה 1 במדינות OECD
מלחמה - ו 136 חטופים שנמצאים בגיהינום.
המצב הפוליטי
הדולר מתרסק. -מודיס הורידה דירוג ?!

ואילו האינפלציה יורדת ?! - מה אני מפספס ?
https://www.ynet.co.il/economy/article/tbexyj1jq
למה אתה לא מבין? אם המצב לא טוב, אז אנשים קונים פחות והמחירים ירדו.

אני כבר שנים טוען שיש בעיה עם השיטה הזו.
בחשבונאות כשאתה משנה את אחוז השימוש אתה אמור לתקן לפי אותו מפתח גם את התקופות אחורה. אחרת אתה באמת יכול לבשל את הנתונים.
אני לא מספיק מבין בפרטים, אך האינטואיציה אומרת שכל עוד אתה מחליט מראש על השיטה (לרבות עדכוני המשקולות), והשיטה לגיטימית, יש לזה סיכוי לעבוד לאורך זמן על אף המגרעות.
ספיציפית לגבי המצב והורדת הדירוג , אני לא חושב שהורדת הדירוג השו היא מוצדקת. אםתבדוק את יחס החוב תוצר ואת יתרות המטח של ישראל למדינות אחרות-תגלה שלמדינה נתונים חזקים בהרבה לעומת מדינות אחרות עם דרוג גבוה יותר.
דוגמא מעולה מדוע לא נכון להסתכל רק על נתונים יבשים. מדינה א’ עם חוב ענק אך עם תשתיות בתנופת בנייה ומערכת חינוך מתקדמת, מדינה ב’ עם אותו חוב אך נמצאת במלחמה ומתחייבת לתשלומי עתק לעידוד בטלה.

אני לא מספיק מבין בפרטים, אך האינטואיציה אומרת שכל עוד אתה מחליט מראש על השיטה (לרבות עדכוני המשקולות), והשיטה לגיטימית, יש לזה סיכוי לעבוד לאורך זמן על אף המגרעות.
כשאתה משנה את המשקולות אתה משנה את השיטה ,ואם לא תיקנת אחורה את הנתונים -אתה למעשה שולט בתוצאה באופן מוחלט.
בדוח כספי כשאתה מחשב שווי נכס בצורה מסוימת ושנה אחרי אתה משנה את השיטה -אתה מחוייב להציג את הנתונים גם לפי השיטה הקודמת .
אני לא חושב שישראל מתאימה לשבלונה של מדינה ב' , אם היא היתה כזו הכל פה היה נראה אחרת.
אחוז הגברים החרדים המועסקים הוא 55% ואחוז הנשים הוא מעל 80% . אלה לא מספרים מושלמים אבל גם לא קטסטרופלים כמו שמציגים לנו. עיקר הביקורת שלי היא על השירות הצבאי דווקא.

כשאתה משנה את המשקולות אתה משנה את השיטה ,ואם לא תיקנת אחורה את הנתונים -אתה למעשה שולט בתוצאה באופן מוחלט.
לא אם אתה מחליט מראש איך המשקולות הולכים להשתנות - כלומר מגדיר מנגנון עדכון אוטומטי לפי פרמטרים כלשהם. ברגע שאין אלמנט סובייקטיבי, אתה צריך לדעת מראש מה יקרה (לפחות חלקית) בשביל שהנתונים יתבשלו כרצונך.
בדוח כספי כשאתה מחשב שווי נכס בצורה מסוימת ושנה אחרי אתה משנה את השיטה -אתה מחוייב להציג את הנתונים גם לפי השיטה הקודמת .
אין מחלוקת. במדידת המדד יש המון בעיות שאינן בהכרח סטטיסטיות, ועל כן המסקנות ממנו צריכות להיות בהתאם. זה נכון לא רק בישראל.
אני לא חושב שישראל מתאימה לשבלונה של מדינה ב' , אם היא היתה כזו הכל פה היה נראה אחרת.
אחוז הגברים החרדים המועסקים הוא 55% ואחוז הנשים הוא מעל 80% . אלה לא מספרים מושלמים אבל גם לא קטסטרופלים כמו שמציגים לנו. עיקר הביקורת שלי היא על השירות הצבאי דווקא.
האחוזים לא מספרים את רוב הסיפור (ואם מדובר ב-55% בגיל העבודה, אז מדובר במספר נמוך מאוד). אם למשל רובם ככולם מועסקים במשרות שאינן יצרניות ו/או מקבלים שכר מהמדינה (רבנים, משגיחי כשרות, מורים שאינם מלמדים ליבה וכו'), 100% תעסוקה לא תגרום לשיפור המצב.

אחוז הגברים החרדים המועסקים הוא 55% ואחוז הנשים הוא מעל 80% .
חלק גדול מהם מועסקים בתוך הקהילה בעבודות של שכר נמוך ולא משלמים מס (או מקבלים מס הכנסה שלילי).

אלה לא מספרים מושלמים אבל גם לא קטסטרופלים
אני חולק על קביעה זו. חילוני משלם פי 9 מס הכנסה.

עיקר הביקורת שלי היא על השירות הצבאי דווקא.
וזה בונוס.

אתה צודק שכך נוהגים בדוחות כספיים ואכן זה הגיוני בקשר למחיר של נכס, כי הנכס הוא אותו נכס. השאלה אם נכון כך בקשר לתקציב משפחתי.
למשל, אם בסך התצרוכת אחוז ניכר לאוכל לבעלי חיים, כי אני צריך סוס שיקח אותי ממקום למקום, לא הגיוני להגיד ירד המדד כי מחיר החציר ירד בזמן שאני כבר משתמש במכונית ולא צריך סוס.

המדד מבושל.

כל מי שעושה קניות בארץ יודע שהמחירים עלו ב- 20%.
היה מבושל, מבושל בהווה ויבושל בעתיד.
זה מרגיע את התמימים ומוריד את ההוצאות שכר של עובדי המגזר הציבורי כולן צמודות מדד.

היה מבושל, מבושל בהווה ויבושל בעתיד.
זה מרגיע את התמימים ומוריד את ההוצאות שכר של עובדי המגזר הציבורי כולן צמודות מדד.
יש עובדים מעטים מאד ששכרם צמוד למדד.
עיקר ההשלכה היא על תשלום חובות של המדינה. שם הסכומים הגדולים.

יש עובדים מעטים מאד ששכרם צמוד למדד.
עיקר ההשלכה היא על תשלום חובות של המדינה. שם הסכומים הגדולים.
הייתי בטוח שרוב עובדי הציבור נהנים מהצמדה.
אם ככה אז הקצבאות למיניהן זה הסכום הגדול,אם לזה התכוונתה בחובות המדינה.

הרמתי ידים - לא מבין כלום.
יוקר המחיה - במקום ה 1 במדינות OECD
מלחמה - ו 136 חטופים שנמצאים בגיהינום.
המצב הפוליטי
הדולר מתרסק. -מודיס הורידה דירוג ?!

ואילו האינפלציה יורדת ?! - מה אני מפספס ?
https://www.ynet.co.il/economy/article/tbexyj1jq
המדד האינפלציה הוא לא בשביל שבן אדם פרטי יסתכל עליו ויבין בכמה הסל צריכה שלו התייקר.
אלא זה סל צריכה מסויים שמודדים, בעיקר בשביל הצמדה של הלוואות ומשכנתאות.
בנוסף מה שאתה מפספס זה שמצב הפוליטי ומלחמה אלה כוחות דיפלציונים.

הייתי בטוח שרוב עובדי הציבור נהנים מהצמדה.
אם ככה אז הקצבאות למיניהן זה הסכום הגדול,אם לזה התכוונתה בחובות המדינה.
התכוונתי לאגח המיועדות (שהולכות ונעלמות עם השנים) ואגח צמוד אחר. אבל אתה צודק וגם הקצבאות משמעותיות.
יש גם השלכות עקיפות בעדכון מדרגות מס בתחומים שונים, החזרי מס ובטח יש עוד כמה שלא קופצים לי לראש עכשיו.

למה אתה לא מבין? אם המצב לא טוב, אז אנשים קונים פחות והמחירים ירדו.
המחשבה הזו מוטעת שמדובר במוצרי בסיס.
יש להם מחיר עלות; ייצור ושינוע, אף אחד לא ימכור מתחתיו.

ראיתי השבוע סרטון, בקובה 2 המבורגרים במסעדה עולים כמו משכורת חודשית ממוצעת.
איך זה הגיע למצב כזה? פשוט האוכלוסיה מרוויחה ריאלית כלום לעומת כמה שעולה ליצר המבורגר.
יש גבול תחתון למחיר של מוצרי בסיס,
האינפלציה שוחקת את השכר הריאלי של האדם הממוצע, זה נכון לרוב המדינות כבר הרבה מאוד שנים.
כאשר הממשלה והפרטים במדינה מוציאים עוד ועוד כסף בהווה על חשבון העתיד.
בסוף העתיד מגיע וכולם עניים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
flower פקדון נקוב בדולר, צמוד למדד האינפלציה האמריקאי שוק ההון 15
ח אשליית האינפלציה: האם יהיה גרוע יותר? שוק ההון 6
Y ציפיות האינפלציה של הציבור לפי אג"חים ממשלתיים שוק ההון 16
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
A השקעות סולידיות בעידן האינפלציה שוק ההון 7
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
ה האם לממשלת ארהב יש סיכוי מול האינפלציה? שוק ההון 12
F כתבה שהתפרסמה בגלובס - "האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?" פוסטים מאיכות נמוכה 1
השמח בחלקו האינפלציה מגיעה? שוק ההון 2
L תהיות לגבי האינפלציה בשנים הקרובות שוק ההון 82
Liron2035 האם האינפלציה מרסקת לי את חלום הפרישה המוקדמת? שוק ההון 13
סטרבו ציפיות האינפלציה של השוק שוק ההון 8
I אז איך האינפלציה לא עולה? אוף טופיק 36
Y מה דעתכם על הכתבה הזאת בעניין האינפלציה? צרכנות פיננסית 5
Izik האם אגח יכול להביס את האינפלציה שוק ההון 10
עמוס יום הדין הבורסות והאג"ח יקרסו,הנדל"ן יתמוטט,הדולר יתנפץ,ו האינפלציה תגעש שוק ההון 7
someone235 מכירים כלי לניתוח הוצאות ברמה השנתית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
וינסנט פער מס בין 1042S ודו"ח הפעילות השנתית ב-IB מיסים 5
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
כ התשואה השנתית של S&P 500 שוק ההון 31
4 מה התשואה השנתית הממוצעת ממדים? שוק ההון 5
D למה קרן הנאמנות שלי ירדה כשהמדד עלה פוסטים מאיכות נמוכה 6
י מניה עלתה וגם ירדה שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה