• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעיית רטיבות

naorm

משתמש רשום
דירוג
4
שלום פורום!
אחותי קנתה דירה ולאחר כמה חודשים התגלתה בעית רטיבות בדירה למטה.
אחרי הרבה נסיונות לאתר את מקור הנזילה בסוף נמצא המקור בדירה שלה וכעת הוא תוקן על ידי חברת הביטוח של טפחות.
כעת, צריך לתקן את הנזקים בדירה מתחת. טפחות מתנערים ואומרים שהביטוח שלהם לא כולל צד ג'.
האם יכול להיות שהביטוח משכנתא של טפחות לא כולל נזקי רטיבות צד ג'?!
תודה

כן. היה לי אותו סיפור בדיוק עם ביטוח משכנתא של פועלים. לא מעניין אותם צד ג' אלא הדירה שעליה המשכנתא. ככה גם מוכרים לך ביטוח שעל פניו זול, וגם דואגים לאינטרסים שלהם (ולא דווקא לשלך)

יכול להיות הכל, מה שחשוב זה מה כתוב בחוזה?
לפני שמחפשים עצה מזרים באינטרנט, מה כתוב בחוזה המשפטי המחייב שעליו היא חתמה?

אחרי הרבה נסיונות לאתר את מקור הנזילה בסוף נמצא המקור בדירה שלה
איך אתרו את מקור הנזילה?
השכן שמתחתיי מתלונן על רטיבות, על מי האחריות למצוא את מקור הנזילה ולתקנה?

איך אתרו את מקור הנזילה?
השכן שמתחתיי מתלונן על רטיבות, על מי האחריות למצוא את מקור הנזילה ולתקנה?
היא הביאה מומחה עם כלים מיוחדים לאיתור נזילות ושילמה לא מעט כסף. אבל זה כדאי

היא הביאה מומחה עם כלים מיוחדים לאיתור נזילות ושילמה לא מעט כסף. אבל זה כדאי
כן זה עדיף על לשבור קירות.
אתה יודע אם ביטוח המשכנתא מכסה את האיתור הזה?

ביטוח המשכנתא מכסה את הבדיקה והתיקון?
כן, למעט השתתפות עצמית ורשימת החרגות. מנסיוני אנשי המקצוע של הביטוח הם לא מהמשובחים.
אתה יודע אם ביטוח המשכנתא מכסה את האיתור הזה?
תלוי ברטיבות, בגדול לא בקלות, קודם ינסו לאתר באמצעים אחרים.

יש לי שרברב פרטי לא בהסדר
הם יבקשו הצעת מחיר. אם השמאי של הביטוח יאשר (הצעת מחיר הגיונית), תוכל להביא אותו.
בדיקת נזילה תרמית סביבות 1500 ש"ח.
אחרי שתקבל דו"ח איתור, תגיש את הצעת התיקון לביטוח. אם יאשרו, אחלה.
כמובן יש השתתפות עצמית (אמורה להיות אחת לכל המקרה הביטוחי, כלומר למצלמה תרמית וגם לתיקון עצמו - השתתפות עצמית אחת אפילו שזה שתי הצעות מחיר).

תלוי ברטיבות, בגדול לא בקלות, קודם ינסו לאתר באמצעים אחרים
מניסיוני:
1. שולחים שרברב, אין לו מושג מהיכן הנזילה
2. שולחים מאצר עם איזה מצלמה-אפליקציה בטלפון. לא שווה שום דבר.
3. שולחים מאתר עם ציוד מתאים וזה אמור להסתדר מכאן.

אם זריזים, ולוחצים, כשלושה שבועות עד תחילת התיקון.

יש לנו שרברב פרטי אבל הם רוצים 1200 ש''ח על איתור עם מצלמה תרמית + השתתפות עצמית על תיקון. זה לא נשמע לי הגיוני, זה צריך להיות השתתפות עצמית על 2 הדברים. אני אקרא את הפוליסה.

ערב טוב,
המפקח על הביטוח אוסר על סוכנויות הביטוח של הבנק למכור פוליסת מבנה + צ"ג.
לכן כדאי לרכוש את הביטוח דרך חברות /סוכנויות רגילות ולא דרך הבנק.) המחיר יקר משמעותית(

אם גיל המבנה עד 5 שנים ניתן לפנות לקבלן שבה את הבית ולבקש את העלות ה"ע ותיקון נזקי צד שלישי.

מה גובה הנזקים בדירה מתחת?
אם מדובר בסכום קטן יחסית אז אפשר לשקול לא לתבוע את הביטוח כדי לא לפגוע בהיסטוריה הביטוחית שלך שאחר כך עלולה להקשות עליך לחדש את הביטוח נגד כל הכיסויים.

מה גובה הנזקים בדירה מתחת?
אם מדובר בסכום קטן יחסית אז אפשר לשקול לא לתבוע את הביטוח כדי לא לפגוע בהיסטוריה הביטוחית שלך שאחר כך עלולה להקשות עליך לחדש את הביטוח נגד כל הכיסויים.
יש ככל הנראה נזילה לכן לא יעזור רק לתקן את הנזקים בדירה מתחת.

את הנזילה או בעיית האיטום בדירה שלך צריך לתקן בלי שום קשר לדירה מתחת, גם אם זו הייתה דירה קרקע היה צריך לתקן את זה. אם מדובר בתיקון קטן יחסית אז עדיין הייתי שוקל לא לתבוע את הביטוח כדי לא לפגוע בהיסטוריה הביטוחית.
אגב, בחלק מחברות הביטוח לא שואלים אותך לקראת הצטרפות אם הגשת תביעת ביטוח בעבר אלא "האם היו נזקים בדירה", ואז זה לא משנה שלא תבעת. אבל רוב החברות לא עושות את זה.

את הנזילה או בעיית האיטום בדירה שלך צריך לתקן בלי שום קשר לדירה מתחת, גם אם זו הייתה דירה קרקע היה צריך לתקן את זה. אם מדובר בתיקון קטן יחסית אז עדיין הייתי שוקל לא לתבוע את הביטוח כדי לא לפגוע בהיסטוריה הביטוחית.
אגב, בחלק מחברות הביטוח לא שואלים אותך לקראת הצטרפות אם הגשת תביעת ביטוח בעבר אלא "האם היו נזקים בדירה", ואז זה לא משנה שלא תבעת. אבל רוב החברות לא עושות את זה.
עשינו בדיקה תרמית שיצאה תקינה מלבד בעיית איטום - מים מחלחלים מתחת לריצוף ומכיוון שהאיטום התת ריצפתי מזייף מים עוברים לשכן.
שלחנו את הדו"ח לחברה הביטוח והיא כמובן מתנערת מתשלום על הבדיקה + תיקון וטוענים שנזקי איטום לא כלולים בפוליסה רק נזקי צנרת.

זו ההרחבה הרלוונטית מהפוליסה:
הרחבה זו מכסה נזק שהתגלה לראשונה בתקופת ביטוח, כתוצאה מהימלטות או דליפה של נוזלים מתוך מתקני
האינסטלציה וההסקה של הדירה או של נכס אחר בבית משותף בכפוף להשתתפות עצמית
כמפורט בטבלת הכיסויים.

האם ההרחבה אכן מחריגה נזקי איטום? איך אתם ממליצים לפעול מול חברת הביטוח?

מישהו מכיר חברות ביטוח שמבטחות גם נזקי איטום?

נושאים דומים

Back
למעלה