• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מי אחראי לתקן רטיבות המגיעה מדירה למעלה?

משתמש מחוק2

משתמש רשום
דירוג
81
בדירה שאני משכיר קיימת רטיבות בתקרה היכן שעובר צינור 4 צול, בחלק הנמצא בדיוק מתחת לחדר הרחצה של הדירה שמעלי. זו הדירה היחידה מעל דירתי וזה הצינור היחיד שעובר באיזור הרטיבות, כלומר אין סיכוי שמקור הרטיבות מגיע מצינור אחר. הצינור עובר בתוך הדירות ואינו חיצוני לבניין.

בעלת הדירה למעלה טוענת שאחריות התיקון והתשלום מוטלת על כלל הדירות בבניין. אני שוקל לפנות בתביעה למפקח על הבתים המשותפים כדי שיוציא צו עשה ויכריח אותה לתקן, ואח"כ שתתבע את מי שהיא רוצה.

דעות?

בדירה שאני משכיר קיימת רטיבות בתקרה היכן שעובר צינור 4 צול, בחלק הנמצא בדיוק מתחת לחדר הרחצה של הדירה שמעלי.
אתה מניח שהרטיבות מגיעה מהצינור אבל יש סיכוי גדול שזה נובע מבעיית אטימה אצלה בחדר רחצה כך שהמים מהמקלחת מחלחלים אל הרצפה (שזו התקרה שלך) ויוצרים את הרטיבות. אם זו האפשרות השניה- זו אחריות שלה לתקן את האיטום (חווינו את זה והבעיה תוקנה ללא ויכוח).
לגבי האפשרות של נזילת הצינור- אין לי מושג מה צריך לעשות.

מספר שרברבים מטעם הביטוח שלה ביצעו איטום שיטחי ללא שבירת מרצפות או עבודה יסודית כלשהי אבל כמובן שהבעיה לא נפתרה. השלב הבא זה שיפוץ יסודי בחדר הרחצה שלה, ואני שוקל אם לתבוע אותה אישית או את כל הבניין

תדבר עם הועד, אם היא והועד רבים בניהם
תסביר להם שתתבע את שניהם ושהם יחלקו את הנזק לפי החלטת השופט.

ותערב את בעל הדירה , נגרם לרכוש שלו נזק,
ויש לך עילה לצאת מהדירה אם זה לא מסתדר.

בחלק מהמקרים יש צינור ניקוז מהשירותים,ומהמטבח שמתחברים לצינור הניקוז מהגג כמו אצלי למשל. לכן, במקרה כזה זו אחריות של וועד הבית בתנאי שאינסטלטור מומחה יאתר את מקום הנזילה במדויק...

תודה, זו דירה בבעלותי, אני משכיר אותה.
הבעיה שאין ועד מתפקד בבניין. כל הבניין מושכר מלבד דירה אחת, בה מתגורר אדם שתפקד כועד עד לפני שנתיים.
מה דרכי הפעולה?
לתבוע את כלל בעלי הדירות?

שני
תודה, זו דירה בבעלותי, אני משכיר אותה.
הבעיה שאין ועד מתפקד בבניין. כל הבניין מושכר מלבד דירה אחת, בה מתגורר אדם שתפקד כועד עד לפני שנתיים.
מה דרכי הפעולה?
לתבוע את כלל בעלי הדירות?
שלבים
אחד לבדוק את מקור הבעיה שחתומה ע״י מומחה
שנים אם אין היענות אז כן, אפשר לתבוע את וועד הבית לאחר שהפצת מכתב לבעלי הדירה ולא לשוכרים.
[ע״פ חוק, כול בית משותף חייב שיהיה לו וועד בית]

נושאים דומים

Back
למעלה