• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אוטומציה לאקסולידית

אין כפית

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום,
אנחנו עובדים תקופהעם האקסולידית, וזה באמת גליון מצויין שנותן המון מידע בשניה.
מה שכן, כל התהליך של תיעוד ההוצאות ולאחר מכן סכימה של כלל קטגוריה והזנה לאקסל המרכזי - לוקח המון המון זמן.
לכן, אני מחפש דרך לאטמט את התהליך.
כרגע התהליך שאני רוצה הוא כזה:

איסוף של ההוצאות החודשיות באמצעות אפילקציה. חשוב לנו ההזנה הידנית - בשביל החינוך והמודעות בעיקר.
הקטגוריות באפליקציה יתאמו לקטגוריות באקסולידית.

לאחר מכן, פעם בחודש, נעשה יצוא של הנתונים מהאפליקציה ונזין אותם לאקסל מרכזי. באקסל הזה יהיו רשומים כל ההוצאות מכל התקופות, בגליון אחד.

לאחר מכן - ופה אתם נכנסים לתמונה - אני רוצה שהאקסולידית יזין את עצמו מתוך הנתונים שקיימים בגליון המרכזי. עבור כל שנה, האקסולידית תדע למשוך את הנתונים הרלוונטיים לכל חודש בכל קטגוריה, ולסכום אותם לתא הרצוי בגליון. כרגע זאת הפעולה שלוקחת לנו הכי הרבה זמן - ואותה אנחנו רוצים לעשות באופן אוטומאטי.

האם מישהו במקרה עשה כזה בגליון אקסולידית שלו, או יודע להציע גליון דומה שמציע כזאת פונקציונאליות?
האם זה בכלל אפשרי באקסל\google shhets?

במקרה הגרוע ביותר אני יכול ליצור סקריפט פייתון ששולף את הנתונים, סוכם, ומזין לבד את האקסל. אבל האקסולידית עובד מדהים, ולא מחליפים סוס מנצח כל כך מהר :)

תודה רבה לכולם!

• אהבתי
Reactions: orw
במקרה הגרוע ביותר אני יכול ליצור סקריפט פייתון
תחליף פייתון בג'אווהסקריפט ואת אקסל בגוגל שיטס וסגרת את הפינה (עד כדי כתיבת הקוד בפועל :) ).
באקסל תצטרך לעשות את זה עם VBA שתסלח לי זה לא שפה ראויה :(

תחליף פייתון בג'אווהסקריפט ואת אקסל בגוגל שיטס וסגרת את הפינה (עד כדי כתיבת הקוד בפועל :) ).
השאלה אם אפשר לעשות את זה עם הפונקציות המובנות של אקסל במקום לכתוב קוד בנפרד

תחליף פייתון בג'אווהסקריפט

בג'אווהסקריפט אין pandas :)

נערך לאחרונה ב:
שלום
רק המחשבה שלי:
הצורך להכניס בצורה ידנית מכריח אותי ואת בת זוגתי לשבת פעם בחודש (או חודשיים..)
ולעבור על חשבון הבנק, חשבונות האשראי וכו.. על בדרך מוודאים שיודעים על מה שילמנו ונזכרים בכל מיני דברים
אם הכל היה בצורה אוטומטית היינו רואים רק מספר בסוף
לדעתי המעבר על ההוצאות בעצמו הוא תהליך חשוב שגם גורם להעריך יותר את הכסף (ואת הזמן שלנו) ולוודא שהוא מנותב
למקומות שאנו רוצים
מעבר לזה, אני הוא בן הזוג שמתעסק יותר בכל ענייני ההשקעה והמאזן הכספי, וישנו אפקט של שיתוף בן הזוג
הפחות מעורב (אני מניח שאצל רוב הזוגות יש אחד שמתעסק יותר) והכנסה שלו לענינים - וזה חיובי מבחינתי
אבל זה רק אני
אליסף

נערך לאחרונה ב:
YNAB שווה כל שקל, שינה לי את החיים.

מזדהה עם @elyasaf,
מבחינתי הצורך לשבת פעם בחודש ולעבור על ההוצאות שלי בפירוט מאוד מאפס ומלמד

לגמרי, זה החלק שאני רוצה להשאיר. החלק שלא מחנך, בעיני, הוא לסכום את ההוצאות החודשיות ולהכניס לתוך התא הנכון באקסולידית. את החלק הזה הייתי רוצה לאטמט.
בכל מקרה, אחרי משחק קצר עם GOOGLE SHEETS, הכנתי תבנית שעובדת:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/19xPLUarvsX826BCP0_mloa-OBOKaSLG73fr2gvq_3Lk/template/preview

מזינים את ההוצאות\ההכנסות לפי התבנית (תראו את הדוגמאות שכבר יש שם), כאשר הקטגוריות של האקסולידית צריכות להתאים למה שכותבים תחת הקטגוריה.

תהנו!

מה עם להשתמש באפליקציה Toshl? ראיתי שיש לה אינטגרציה עם בנקים ישראלים
היא אמנם בתשלום של כ3.3 שח לחודש
אבל היא מאוד שימושית ונוחה

ראיתי שיש לה אינטגרציה עם בנקים ישראלים

אנחנו רוצים לעשות באופן ידני, אין צורך בהתממשקות עם הבנק. בכל מקרה מבחינת ניתוח נתונים היא מאוד מוגבלת, האקסולידית טובה יותר באופן משמעותי

נושאים דומים

Back
למעלה