• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אגרונום בקהל?

מעונן חלקית

משתמש סולידי
דירוג
34
יש לי אפשרות, לנצל חלקה חקלאית של 20 דונם. כראות עיניי.
כיום השטח שתול עם אבוקדו ותפוזים, אבל הבעלים הולכים ומזדקנים ודי מחפשים מישהו שיפטור אותם מהטיטאניק הזו.

יש למישהו ידע/מקור/אתר שאוכל לדלות מידע בנוגע לגידולים כדאיים לסדר גודל כזה?

כמו כן, מחפש מקור ידע לאיך להתנהל כיצרן; מציאת לקוחות, ניהול חשבונות וכו'.

יש רצון להצליח, ולהשקיע בזה.
עובד כיום בחצי משרה, תחום לא משיק.

תודה!

יש לי כל כך הרבה להגיד על זה.
לגבי כדאיות אתה יכול להשתמש בתחשיבים של ברכה גל ממשרד החקלאות בתור מידע ראשוני ונק' ייחוס.
אתה יכול לשאול או לשלוח לי הודעה פרטית ונדבר בטלפון.
בכל מקרה הייתי מציע לך למצוא תחום אחר שבו תוכל להפסיד את הכסף, לא חייבים דווקא בחקלאות :)
תצליח.

כיום השטח שתול עם אבוקדו ותפוזים, אבל הבעלים הולכים ומזדקנים ודי מחפשים מישהו שיפטור אותם מהטיטאניק הזו.

תודה!
משרד החקלאות מפעיל מכונים של מחקר של גידולים כדאיחם ושיטות גידול מומלצות לפי איזורים
צור איתם קשר

יש לי כל כך הרבה להגיד על זה.
לגבי כדאיות אתה יכול להשתמש בתחשיבים של ברכה גל ממשרד החקלאות בתור מידע ראשוני ונק' ייחוס.
אתה יכול לשאול או לשלוח לי הודעה פרטית ונדבר בטלפון.
בכל מקרה הייתי מציע לך למצוא תחום אחר שבו תוכל להפסיד את הכסף, לא חייבים דווקא בחקלאות
ההנחה שלי היא שאוכל זה השקעה די טובה.
מקום שני אחרי מגורים.

תודה על התגובה, מעריך.

ההנחה שלי היא שאוכל זה השקעה די טובה.
אני רק רוצה לציין שהחבר @זלמן הוא אגרונום, חקלאי לשעבר, וכדאי להקשיב לו.
ולגבי השקעה באוכל - לא רק החקלאים אוכלים חצץ, גם מסעדנים.
20 דונם זה שטח קטנטן בכדי להרוויח ממנו, גם אם עלה בראשך כרם ליין או לשמן.
אני הייתי עושה בוסתן נחמד משולב בגינת ירק ואולי כמה כוורות כתחביב.

וואו, אני כבר שנים לא בתחום המעשי של זה. @זלמן85 בטוח יוכל לענות הרבה יותר טוב ממני.
אני יכול לתת את האינפוט הכלכלי על תחום החקלאות, אבל זה תחום שאפשר לדבר עליו שעות ורוב הניסיון בתחום מגיע מניסיון מעשי.
בהצלחה!
כיום השטח שתול עם אבוקדו ותפוזים
לא הייתי ממהר לעקור את כל המטע, לעצים הללו לוקח בין 8 ל-10 שנים להגיע לתפוקה מלאה.
אז לכן במידה ויש לך מטע קיים, הייתי דווקא בוחן דרכים להגדיל את היעילות הכלכלית של המטע לפני שעוקרים אותו.

*שים לב שכל מה שאני אומר פה מבוסס על הנתונים שסיפקת, ואני ממש ממליץ לך להיעזר באיש מקצוע (בעדיפות על יועץ עסקי שמגיע מתחום החקלאות, ולא כמו רוב החרטטנים למיניהם שבחיים לא ראו שדה חקלאי).
במידה ואתה בוחר להשאיר את השדה כמו שהוא, יש מספר דברים שאתה יכול לעשות על מנת להגדיל את הרווחיות.
1. גיזום - רבים מהחקלאים אשר גוזמים שדות, נוטים לזרוק את הגזם (שאריות ענפים, גזעים) על הרצפה על מנת שירקיב וידשן את הקרקע. בדרך כלל זה נובע מעייפות, שאין רצון לטפל בזה.
אתה יכול להגדיל את ההכנסה על ידי איסוף וסידור הגזם, ואח"כ מכירתו להסקה או עישון בשרים.
2. חקלאות סולארית - כפי ש @בת העמק ציינה, הטמעת פאנלים סולארים מעל מטעים יכולה להגדיל את ההכנסה שלך (בהתחשב שיש גם סבסוד מסיבי של זה מטעם משרד החקלאות ומשרד האנרגיה). אך יתרה מכך הטמעת פאנלים סולארים מעל המטע, תוכל גם לצמצם את ההוצאות שלך על מים בימים חמים.
*אם אתה ממש רוצה להיות מתקדם בתחום, אני ממש חושב שחברה שמייצרת פאנלים גמישים תהיה הכי אפקטיבית מבחינתך בהקמת שדה סולארי מעל המטע.
חברה שאני מאוד מעריך בתחום היא Apollo Power.
3. שילוב אספקטים של מטע חכם - כיום ישנם הרבה סטארטאפים וחברות בתחום של אגרו-טק אשר משפרות את הביצועים של שדות חקלאיים, הטמעת טכנולוגיות בקרה תוכל לשפר את היבול משמעותית.
4. מבחינת ניהול חשבונות - גם פה אני כנראה אמליץ לצאת למיקור חוץ מקצועי, זה ייקל עלייך מאוד מבחינת מיקוד בתחום העיקרי של פיתוח המטע עצמו.
5. התנהלות כיצרן - תבנה תוכנית עסקית מסודרת מראש, תתייעץ עם אנשי מקצוע, תשתף פעולה עם שחקנים אחרים בשוק (פקולטות לחקלאות זה גופים מומלצים, אבל גם עמותות שעוסקות בתחום), תוודא שאתה שומר על המטע שלך מפני גניבות חקלאיות.....
יש עוד הרבה טיפים שניתן לתת אבל הכי חשוב אל תתאהב בעסק שלך, עסק זה עסק. המטרה שלו היא להרוויח, אם אתה לא מרוויח תמיד תחשוב על איך להתייעל או שיפור הרווחיות. תדע גם מתי לצאת, ולא רק מתי להיכנס.
6. לגבי מציאת לקוחות - השוק בישראל הוא מאוד ריכוזי, במיוחד בתחום החקלאות. הניסיון לחתוך את בתי האריזה או החברות המשווקות, מהווה סיפור בפני עצמו בעולם החקלאות הישראלי.
הייתי במקומך מתמקד כבר בשלב הראשון בשיווק לחו"ל, ובכך בונה את עצמך כיצואן בוטיק קטן.
*אם תשרוד את כל התחום עד לשלב זה, אז מוזמן לדבר איתי בכיף (בין התחביבים שלי הוא פיתוח ייצוא חברות ישראליות לחו"ל).

אני רק רוצה לציין שהחבר @זלמן הוא אגרונום, חקלאי לשעבר, וכדאי להקשיב לו.
ולגבי השקעה באוכל - לא רק החקלאים אוכלים חצץ, גם מסעדנים.
20 דונם זה שטח קטנטן בכדי להרוויח ממנו, גם אם עלה בראשך כרם ליין או לשמן.
אני הייתי עושה בוסתן נחמד משולב בגינת ירק ואולי כמה כוורות כתחביב.
כמובן, הבנתי מיד.
@זלמן85 אין ביכולתי לשלוח הודעות בעקבות תקנון הפורום שאומר 40 הודעות ראשונות ואז ייפתח הפיצ'ר.

וואו, אני כבר שנים לא בתחום המעשי של זה. @זלמן85 בטוח יוכל לענות הרבה יותר טוב ממני.
אני יכול לתת את האינפוט הכלכלי על תחום החקלאות, אבל זה תחום שאפשר לדבר עליו שעות ורוב הניסיון בתחום מגיע מניסיון מעשי.

בהצלחה!

לא הייתי ממהר לעקור את כל המטע, לעצים הללו לוקח בין 8 ל-10 שנים להגיע לתפוקה מלאה.
אז לכן במידה ויש לך מטע קיים, הייתי דווקא בוחן דרכים להגדיל את היעילות הכלכלית של המטע לפני שעוקרים אותו.

*שים לב שכל מה שאני אומר פה מבוסס על הנתונים שסיפקת, ואני ממש ממליץ לך להיעזר באיש מקצוע (בעדיפות על יועץ עסקי שמגיע מתחום החקלאות, ולא כמו רוב החרטטנים למיניהם שבחיים לא ראו שדה חקלאי).

במידה ואתה בוחר להשאיר את השדה כמו שהוא, יש מספר דברים שאתה יכול לעשות על מנת להגדיל את הרווחיות.
1. גיזום - רבים מהחקלאים אשר גוזמים שדות, נוטים לזרוק את הגזם (שאריות ענפים, גזעים) על הרצפה על מנת שירקיב וידשן את הקרקע. בדרך כלל זה נובע מעייפות, שאין רצון לטפל בזה.
אתה יכול להגדיל את ההכנסה על ידי איסוף וסידור הגזם, ואח"כ מכירתו להסקה או עישון בשרים.
2. חקלאות סולארית - כפי ש @בת העמק ציינה, הטמעת פאנלים סולארים מעל מטעים יכולה להגדיל את ההכנסה שלך (בהתחשב שיש גם סבסוד מסיבי של זה מטעם משרד החקלאות ומשרד האנרגיה). אך יתרה מכך הטמעת פאנלים סולארים מעל המטע, תוכל גם לצמצם את ההוצאות שלך על מים בימים חמים.
*אם אתה ממש רוצה להיות מתקדם בתחום, אני ממש חושב שחברה שמייצרת פאנלים גמישים תהיה הכי אפקטיבית מבחינתך בהקמת שדה סולארי מעל המטע.
חברה שאני מאוד מעריך בתחום היא Apollo Power.
3. שילוב אספקטים של מטע חכם - כיום ישנם הרבה סטארטאפים וחברות בתחום של אגרו-טק אשר משפרות את הביצועים של שדות חקלאיים, הטמעת טכנולוגיות בקרה תוכל לשפר את היבול משמעותית.
4. מבחינת ניהול חשבונות - גם פה אני כנראה אמליץ לצאת למיקור חוץ מקצועי, זה ייקל עלייך מאוד מבחינת מיקוד בתחום העיקרי של פיתוח המטע עצמו.
5. התנהלות כיצרן - תבנה תוכנית עסקית מסודרת מראש, תתייעץ עם אנשי מקצוע, תשתף פעולה עם שחקנים אחרים בשוק (פקולטות לחקלאות זה גופים מומלצים, אבל גם עמותות שעוסקות בתחום), תוודא שאתה שומר על המטע שלך מפני גניבות חקלאיות.....
יש עוד הרבה טיפים שניתן לתת אבל הכי חשוב אל תתאהב בעסק שלך, עסק זה עסק. המטרה שלו היא להרוויח, אם אתה לא מרוויח תמיד תחשוב על איך להתייעל או שיפור הרווחיות. תדע גם מתי לצאת, ולא רק מתי להיכנס.
6. לגבי מציאת לקוחות - השוק בישראל הוא מאוד ריכוזי, במיוחד בתחום החקלאות. הניסיון לחתוך את בתי האריזה או החברות המשווקות, מהווה סיפור בפני עצמו בעולם החקלאות הישראלי.
הייתי במקומך מתמקד כבר בשלב הראשון בשיווק לחו"ל, ובכך בונה את עצמך כיצואן בוטיק קטן.
*אם תשרוד את כל התחום עד לשלב זה, אז מוזמן לדבר איתי בכיף (בין התחביבים שלי הוא פיתוח ייצוא חברות ישראליות לחו"ל).
* הכנס כובע מעל הראש *
* הורד כובע מעל הראש *
תודה. אנחנו נהיה בקשר.

גילוי נאות : אני לא חקלאי, לא אגרונום, לא ממליץ ולא מחזיק. אבל רציתי לחלוק משהו מהסביבה הקרובה שלי.
אני גר בחו"ל, ותחביב נפוץ פה זה "חקלאות סוף שבוע", אתה יכול לשכור חלקה קטנה או גדולה ולגדל בה ירקות, או פרחים, או עצי פרי. יש אנשים ששוכרים לעשר שנים ומעלה, וגם בונים ציליה או דק ובאים לשם בסופ"ש סתם בשביל לנוח בבוסתן שלהם.
לא יודע אם זה יהיה רלבנטי בישראל, אבל אם אתה לא רוצה להיות חקלאי, אתה יכול להשכיר לאנשים חלק מהשטח בתור "בוסתן לסופ"ש ".

גילוי נאות : אני לא חקלאי, לא אגרונום, לא ממליץ ולא מחזיק. אבל רציתי לחלוק משהו מהסביבה הקרובה שלי.
אני גר בחו"ל, ותחביב נפוץ פה זה "חקלאות סוף שבוע", אתה יכול לשכור חלקה קטנה או גדולה ולגדל בה ירקות, או פרחים, או עצי פרי. יש אנשים ששוכרים לעשר שנים ומעלה, וגם בונים ציליה או דק ובאים לשם בסופ"ש סתם בשביל לנוח בבוסתן שלהם.
לא יודע אם זה יהיה רלבנטי בישראל, אבל אם אתה לא רוצה להיות חקלאי, אתה יכול להשכיר לאנשים חלק מהשטח בתור "בוסתן לסופ"ש ".
יש גם בארץ, נקרא גינות קהילתיות. בד"כ השטח של הרשות המקומית, אבל באמת יכול להיות רעיון מגניב לתת את השירות באופן פרטי אם יש דרישה מהציבור באזור.

תודה!
בתור דור שלישי למשפחת חקלאים, העצה שלי היא לא להתקרב לח#א הזה. יש לי שטחים חקלאיים שעומדים ריקים פשוט כי אין לי מה לעשות איתם.

מניח שלא כלכלי במיוחד אבל תמיד חלמתי להקים יער מאכל :)
תמיד משעשע אותי שההארות הכי גדולות בחיי מגיעות אליי ב "אה, דרך אגב.."
תודה על זה. אני מאמין באנתרופוסופיה וחקלאות ביו דינאמית אז הקישור הזה רלוונטי מאוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D בוגרי פיזיקה בקהל? ראשון/ שני התפתחות אישית 4
ד יש בקהל מי שעובד בOkibo? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia יש בעלי Google Pixel בקהל? יש לי שאלה לגבי ה-Voice Recorder פוסטים מאיכות נמוכה 5
A שאלה למוכרי הדירות בקהל נדל"ן 4
עייף ומותש סעמק האם יש מישהו בקהל שעבד במנורה מבטחים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
נ יש פה בקהל חשב שכר או מי שמכיר את המקצוע? התפתחות אישית 12
Y יש סטודנטים/מהנדסי מכונות/חשמל בקהל? אוף טופיק 28
amit עורכי דין בקהל, האם ניתן ל... אוף טופיק 2
ח יש עו"ד סוכני ביטוח בקהל? (ביטוח יחידת דיור) צרכנות פיננסית 0
פרפרים יש מנהל פורום בקהל? אוף טופיק 3
amit יש רופאים בקהל? שאלה לגבי לימודי רפואה אוף טופיק 18
E מט"ח, עמלת הפרשי שערים. יש מישהו בקהל שיודע לבאר את המינוח הבנקאי האמורפי "עמלת הפרשי שערים"? צרכנות פיננסית 8
עומר יש עורך דין בקהל? צרכנות פיננסית 22
wa11a יש סוכן ביטוח בקהל? (ביטוח בריאות) צרכנות פיננסית 17
א היש מורים בקהל? יומני מסע אישיים 79
ברננקי יש מהנדסי מכונות בקהל? אוף טופיק 4

נושאים דומים

Back
למעלה