• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IB - היכן יושב הכסף

גיא3435

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום, קראתי רבות כאן בפורום על IB (ישירות) לעמת IB הישראלי. כמה דברים שאני עדיין לא מבין:
1. לאן העברת הכספים שלי מבוצעת ב - IB העולמי ? (היכן מופקד הכסף שאני מעביר)
2. כמה עולה לבצע העברה כספית (מלבד עמלת המרה)
תודה!

1. אם אתה מעביר שקלים אז לחשבון שהם פתחו בסיטי בנק בסניף התל אביבי שלהם.

2. כמה שהבנק שלך גובה על העברה לבנק אחר בתוך הארץ (זה מוגבל ב-6.30 לפי תקנות בנק ישראל)

שלום, קראתי רבות כאן בפורום על IB (ישירות) לעמת IB הישראלי
אין דבר כזה IB ישראלי
בכל מקרה, גם דרך המתווכים השונים של IB ההפקדה בשקלים מתבצעת לאותו החשבון בסיטיבנק

@גיא3435
לא הבנתי אם אתה שואל איפה הכסף יושב (איפה IB שומרים מזומן) או לאן אתה צריך להעביר כסף כדי להפקיד אותו לחשבון שלך.
על השאלה השניה ענו לך (במקרה של שקלים יש לIB חשבון בסיטיבנק בארץ, עבור מטבעות אחרים יש להם חשבונות אחרים בעולם).
לגבי השאלה הראשונה - הם מפזרים את המזומן שלהם בין מספר די גדול של בנקים ודואגים שלא יהיה יותר מידי כסף באף בנק

כלומר, אני מעביר את הכסף שלי אל חשבון בנק שרשום על שמי בסיטיבנק בסניף תל אביב ? בדיוק כמו החשבון בנק שיש לי היום בבנק לאומי/פועלים ?
אם כך, האם אפשר ללכת ישירות לסניף סיטי בתל אביב ולפתוח עצמאית חשבון בנק, ורק אז לפנות ל-IB ולקשר את החשבון שפתחתי אליהם ?

סליחה אם השאלה כבר נדונה פה מיליון פעם, אבל, אם כך, אילו ביטחונות יש לי שהכסף באמת שלי ולא יתאדה יום אחד, אם החשבון רשום על שם IB ?

זוכרים שליהמן ברדרס קרס ב-2008 ?
ממשלת ארה"ב באה לעזרת בית ההשקעות והלאימה אותו או שפכה שם כספים, אני לא בדיוק זוכר, אבל הנקודה היא שבמקרה וצריך לממש את הביטחונות ש-SIPC נותנת, כנראה שלא נהיה היחידים שפונים אליה. IB הוא הברוקר הגדול ביותר בעולם, כך שאם הוא יהיה בצרות או יודיע יום אחד על חדלות פירעון, כנראה שכמות האנשים שירוצו לבקש כסף מ-SIPC תהיה אסטרונומית. כמו ב-2008, מי שבא לעזרת בית ההשקעות ליהמן ברדרס, נתן תיעדוף ללקוחות שהיו אזרחי ארה"ב, ורק אחריהם לקוחות שאינם אזרחי ארה"ב.
אתם באמת ישנים בשקט בלילה, בגלל שהכסף שלכם מבוטח ב-SIPC ?
אם IB, לא עלינו, יעברו קריסה כמו ליהמן ברדרס, לא בטוח ש SIPC תוכל לעמוד בהתחייבויות שלה לכל כך הרבה לקוחות. מי אז ישפוך כספים ל SIPC ? ממשלת ארה"ב ?

זוכרים שליהמן ברדרס קרס ב-2008 ?
ממשלת ארה"ב באה לעזרת בית ההשקעות והלאימה אותו או שפכה שם כספים, אני לא בדיוק זוכר, אבל הנקודה היא שבמקרה וצריך לממש את הביטחונות ש-SIPC נותנת, כנראה שלא נהיה היחידים שפונים אליה. IB הוא הברוקר הגדול ביותר בעולם, כך שאם הוא יהיה בצרות או יודיע יום אחד על חדלות פירעון, כנראה שכמות האנשים שירוצו לבקש כסף מ-SIPC תהיה אסטרונומית. כמו ב-2008, מי שבא לעזרת בית ההשקעות ליהמן ברדרס, נתן תיעדוף ללקוחות שהיו אזרחי ארה"ב, ורק אחריהם לקוחות שאינם אזרחי ארה"ב.
אתם באמת ישנים בשקט בלילה, בגלל שהכסף שלכם מבוטח ב-SIPC ?
אם IB, לא עלינו, יעברו קריסה כמו ליהמן ברדרס, לא בטוח ש SIPC תוכל לעמוד בהתחייבויות שלה לכל כך הרבה לקוחות. מי אז ישפוך כספים ל SIPC ? ממשלת ארה"ב ?
הביטוח מיועד למאמץ השבת הכספים, לא לכיסוי הכספים.
מכיוון שגם בקריסת הברוקר הניירת לא מתפוגגת, לא נדרש סכום כה גדול כדי להשיב גם מליונים.

הניירת לא מתפוגגת
אני מאמין שאם כל כך הרבה אנשים כאן בפורום עובדים עם IB אז כנראה הוא ברוקר רציני ואמין, אבל איך אני יודע שהכסף שלי באמת קנה נייר אמיתי והגיע לוול-סטריט, ולא חס וחלילה רכשתי איתו CFD ?

אבל איך אני יודע שהכסף שלי באמת קנה נייר אמיתי והגיע לוול-סטריט, ולא חס וחלילה רכשתי איתו CFD ?
כשאתה הולך לסופר מרקט וקונה תפוז איך אתה יודע שזה לא בעצם סטייק?
בכל מקרה ככל שידוע לי CFD חסום בIB למשתמשים מהארץ.

אני נותן לו ביס ולפי הטעם אני יודע אם זה תפוז או סטייק :)
אבל ברצינות, תיאורטית, אם אתה קונה CFD של גוגל או ממש את מניית גוגל, אין לך דרך לדעת מה רכשת בזמן הקנייה. הברוקר לא מראה לך כוכבית קטנה שאומרת "זה CFD". מכיר דרך לוודא שאתה באמת הבעלים של X מניות גוגל כפי שרשום בבורסת המסחר עצמה ?

אין לך דרך לדעת מה רכשת בזמן הקנייה.
בוודאי שכן.
הברוקר לא מראה לך כוכבית קטנה שאומרת "זה CFD"
הוא בהחלט כן!
מכיר דרך לוודא שאתה באמת הבעלים של X מניות גוגל כפי שרשום בבורסת המסחר עצמה ?
אם אתה לא סומך על הברוקר, על הרישום שלו ועל הפיקוח עליו אז לא, אני לא מכיר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
W היכן לסחור במניות? שוק ההון 19
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
I היכן להשכיב קרן חירום? פקדון נזיל, עו"ש או קרן כספית? פוסטים מאיכות נמוכה 1
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
א היכן אתם ואתן קוראים וקוראות חדשות פיננסיות? פוסטים מאיכות נמוכה 17
י היכן הכי זול להפקיד/ לפדות צ׳ק אמריקאי מתוכנית הסיוע האמריקאית? צרכנות פיננסית 3
O התלבטות היכן ללמוד מדמ"ח התפתחות אישית 19
O היכן אוכל ללמוד על השקעות נדל"ן? נדל"ן 3
S היכן ניתן לראות תשואות שנתיות לקרנות פנסיה? אוף טופיק 2
B היכן לחסוך לדירה ובאיזה אופן? שוק ההון 108
ר היכן לעשות ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 10
A היכן לעשות ביטוח נסיעות 'חינמי' צרכנות פיננסית 59
G השקעה בנדל״ן- היכן? נדל"ן 3
ל הפקדת כסף לפיקדון בבנק- 250,000 ש''ח היכן הכי אטרקטיבי? שוק ההון 12
ג פליי קארד פרימיום, היכן לעשות? צרכנות פיננסית 6
י היכן ניתן להשיג ליטר מי חמצן בריכוז 3% ב 11 ש"ח -- בירושלים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Fitch הלוואה של 30,000 ש"ח ללא ריבית וללא הצמדה - היכן? צרכנות פיננסית 19
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
N היכן כדאי לרכוש אג"חים ישראלים שוק ההון 6
פשפש היכן כדאי לשמור מזומן שוק ההון 24
ל הנדסת אינסטלציה-היכן? התפתחות אישית 4
P היכן כדאי להחנות כסף? שוק ההון 9
Y היכן העמלות נמוכות ביותר למשקיעים סכומים נמוכים שוק ההון 5
Y היכן להשקיע 150 אלף שקלים? שוק ההון 16
tomer111 היכן קונים IWDA ? שוק ההון 5
G איך להכין מוצרלה? או היכן קונים מצרכים אוף טופיק 0
זאב היכן אתם גרים ? אוף טופיק 7
זאב קורס השקעות בנדל"ן, היכן אפשר לעשות ? התפתחות אישית 2
Y התלבטות היכן לנהל תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
A חוסך הרבה כסף אך הוא פשוט יושב בבנק... שוק ההון 6
מ יושב על הגדר יומני מסע אישיים 20
jenglender סגירת חשבון בחו"ל והעברת הכסף לישראל מיסים 4
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
R החזרת משכנתא - מסלול פריים אל מול השארת הכסף בקופת גמל להשקעה נדל"ן 5
J האם הכסף מבוטח, על מי האחריות-בתי השקעות שוק ההון 2
איש ירח עץ הכסף. זמן לקטוף את הפירות? יומני מסע אישיים 14
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
L קרן השתלמות - משיכה רק של הכסף שהופקד מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
G שמירה על ערך הכסף שוק ההון 1
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה