• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24)

noam7

משתמש רשום
דירוג
16
שלום לכולם,
אני מתעניין בלימודים של מדעי הנתונים, אין לי פסיכומטרי ולכן אני מוגבל במקומות בהם אני יכול ללמוד. יש לי ממוצע בגרות ללא בונוסים 82 ועם בונוסים 98.
אני מתקבל למדעי הנתונים ללא פסיכומטרי למכללת אפקה בתל אביב, ולעמק יזרעאל למערכות מידע BSC.

אני גר בצפון וללמוד באפקה בתל אביב יעלה לי הרבה מאוד כסף בשל העלות הגבוהה של מגורים והוצאות שוטפות, ואני לא בטוח שאני מסוגל לעמוד בהוצאות ולכן החלטתי לרדת כרגע מהאפשרות הזאת לשנה הקרובה, הייתי מאוד שמח ללמוד באפקה אבל לצערי זה לא ריאלי.

אני מאוד רוצה להתחיל ללמוד השנה, ואני לא בטוח שיש לי כוח ורצון לדחות את הלימודים ולחכות עוד שנה ובזמן הזה להשקיע בפסיכומטרי בשביל אוניברסיטה (שזה סביב ה720 מה שצריך), אני כבר לא עובד שנה בגלל ששיפרתי את הבגרות.

אני מאוד חושש שהלימודים בעמק יזרעאל ימנעו ממני למצוא עבודה אחר כך בתחום ואני מנסה בזמן הפנוי לברר עם בוגרים על המכללה.
אני מתלבט לגבי הפתוחה שהיא מציעה מדמח עם התמחות במדעי הנתונים אבל אני יודע שההתמחות היא חלק מאוד מזערי מהתואר ואני לא יודע אם אתחבר לתכנות ברמה מתקדמת במדעי המחשב. מה שכן הקורסים בשנה הראשונה בכל מקרה חופפים למדעי הנתונים וההתלבטות היא אולי להתחיל בשנה הראשונה בפתוחה ואחר כך לעבור לאחת המכללות, אולי אפילו לאפקה אחרי שחסכתי שנה אחת של הוצאות.
אני מאוד מתלבט מה לעשות, ואני אשמח לשמוע על רעיונות מכם, מה הייתם עושים במצב שלי?

- מה בנוגע לקבלה למכינה באוניברסיטת חיפה, אולי מכינה בטכניון (לא בדקתי אם יש דבר כזה).

- במצב כזה נשמע שכבר עדיף להתחיל בפתוחה עם היערכות למעבר בהמשך לאפקה, ותוודא מה מתוך זה ייחשב לך בהמשך.

עלה והצלח!

אם אתה לא עובד שנה בגלל ששיפרת בגרות אני חושב שאתה מבזבז זמן יקר, אם אתה מתכנן לימודים אקדמאים כדי שתחסוך לקראתם.

לגבי התואר, הרבה מאוד בוגרים של מכללות כאלו לא מוצאים עבודה בתחום, לכן זאת יכולה להיות אפשרות טובה רק אם אתה מתכוון לקחת את זה בכל הכוח, ללמוד גם בזמנך הפנוי מיומנויות חשובות למקצוע, לצבור ניסיון בפרויקטים עצמאיים ועוד דברים שיעזרו לך להיות טוב בתחום.

שלום לכולם,
אני מתעניין בלימודים של מדעי הנתונים, אין לי פסיכומטרי ולכן אני מוגבל במקומות בהם אני יכול ללמוד. יש לי ממוצע בגרות ללא בונוסים 82 ועם בונוסים 98.
אני מתקבל למדעי הנתונים ללא פסיכומטרי למכללת אפקה בתל אביב, ולעמק יזרעאל למערכות מידע BSC.

אני גר בצפון וללמוד באפקה בתל אביב יעלה לי הרבה מאוד כסף בשל העלות הגבוהה של מגורים והוצאות שוטפות, ואני לא בטוח שאני מסוגל לעמוד בהוצאות ולכן החלטתי לרדת כרגע מהאפשרות הזאת לשנה הקרובה, הייתי מאוד שמח ללמוד באפקה אבל לצערי זה לא ריאלי.

אני מאוד רוצה להתחיל ללמוד השנה, ואני לא בטוח שיש לי כוח ורצון לדחות את הלימודים ולחכות עוד שנה ובזמן הזה להשקיע בפסיכומטרי בשביל אוניברסיטה (שזה סביב ה720 מה שצריך), אני כבר לא עובד שנה בגלל ששיפרתי את הבגרות.

אני מאוד חושש שהלימודים בעמק יזרעאל ימנעו ממני למצוא עבודה אחר כך בתחום ואני מנסה בזמן הפנוי לברר עם בוגרים על המכללה.
אני מתלבט לגבי הפתוחה שהיא מציעה מדמח עם התמחות במדעי הנתונים אבל אני יודע שההתמחות היא חלק מאוד מזערי מהתואר ואני לא יודע אם אתחבר לתכנות ברמה מתקדמת במדעי המחשב. מה שכן הקורסים בשנה הראשונה בכל מקרה חופפים למדעי הנתונים וההתלבטות היא אולי להתחיל בשנה הראשונה בפתוחה ואחר כך לעבור לאחת המכללות, אולי אפילו לאפקה אחרי שחסכתי שנה אחת של הוצאות.
אני מאוד מתלבט מה לעשות, ואני אשמח לשמוע על רעיונות מכם, מה הייתם עושים במצב שלי?
אם לימודים באופ באים בחשבון, הייתי בודק אפיק מעבר ממנה לתוכנית שמעניינת אותך באוניברביטאות. כך תוכל להתחיל ללמוד מיד ולחסוך זמן.

- מה בנוגע לקבלה למכינה באוניברסיטת חיפה, אולי מכינה בטכניון (לא בדקתי אם יש דבר כזה).

- במצב כזה נשמע שכבר עדיף להתחיל בפתוחה עם היערכות למעבר בהמשך לאפקה, ותוודא מה מתוך זה ייחשב לך בהמשך.

עלה והצלח!

תודה רבה על התגובה!
המכינה של אוניברסיטת חיפה לא נותנת פטור מפסיכומטרי, היא מחליפה תעודת בגרות. אני עומד בתנאים של חיפה למדעי הנתונים מבחינת אנגלית/מתמטיקה אבל אין לי פסיכומטרי. אני מנסה לברר אם יש אפשרות בפתוחה לעבור אחר כך לאפקה אבל מצד שני לא לכוון רק לאפקה אלא שיהיו לי הזדמנויות נוספות, למשל להמשיך בפתוחה או אפילו אפיקי מעבר לאוניברסיטאות (מי יודע אם עוד שנה יתאים לי לעבור לת"א).

אם אתה לא עובד שנה בגלל ששיפרת בגרות אני חושב שאתה מבזבז זמן יקר, אם אתה מתכנן לימודים אקדמאים כדי שתחסוך לקראתם.

לגבי התואר, הרבה מאוד בוגרים של מכללות כאלו לא מוצאים עבודה בתחום, לכן זאת יכולה להיות אפשרות טובה רק אם אתה מתכוון לקחת את זה בכל הכוח, ללמוד גם בזמנך הפנוי מיומנויות חשובות למקצוע, לצבור ניסיון בפרויקטים עצמאיים ועוד דברים שיעזרו לך להיות טוב בתחום.
תודה רבה על התגובה!
איך אני יודע במה להשקיע ואיזה פרויקטים לקחת? אתה מתכוון יותר ברכישת מיומנות מעשית? בוגר מעמק יזרעאל אמר לי שבאמת יהיה לי קשה למצוא עבודה אחרי סיום הלימודים אבל זה רלוונטי כל כל מכללה בעיקר לעבודה הראשונה ואחר כך מסתכלים על הניסיון שלי ועל מה שעשיתי.

אם לימודים באופ באים בחשבון, הייתי בודק אפיק מעבר ממנה לתוכנית שמעניינת אותך באוניברביטאות. כך תוכל להתחיל ללמוד מיד ולחסוך זמן.
תודה רבה על התגובה!
יש כמה תוכניות שמעניינות אותי:
הנדסת תעשייה וניהול
מדעי הנתונים - אבל אין שם, יש רק מדמח
מדמח וכלכלה - הסתכלתי על התוכנית והיא יחסית עניינה אותי.

אני אתן לך ספויילר קצר לגבי העתיד שלך; אתה הולך לתכנת והרבה, אז אם אתה חושב שבגלל זה אתה לא מתאים למדמח כדאי לך לשקול שוב גם ״מדעי הנתונים״

מעבר לכך, לתואר ראשון ב״מדעי הנתונים״ אין שום ערך מוסף על מדעי המחשב, והסבירות שתוכל להיות ״מדען נתונים״ סביר בלי תואר שני (יותר טוב, דוקטורט) מאוד נמוכה באקלים של היום.

ישנם עוד מקצועות שמתעסקים בנתונים, כולם דורשים סטטיסטיקה ותכנות

אני ממליץ על מדמ"ח בפתוחה, סיימתי שם 2 תארים במדמ"ח. לדעתי מי שיכול, זה אופטימלי. ולדעתי לפתוחה יש שם יותר טוב מאשר מכללות...

פסיכומטרי לוקח שלושה חודשים מקסימום, למצוא עבודה כגוניור אחרי לימודים בעמק יזראל, לדעתי ייקח יותר.

פסיכומטרי לוקח שלושה חודשים מקסימום, למצוא עבודה כגוניור אחרי לימודים בעמק יזראל, לדעתי ייקח יותר.
מחזק, אפילו לבוגרי אוניברסיטאות בתחומים עם ביקוש גבוה לוקח לפעמים 3 חודשים ויותר.

הנדסת תעשייה וניהול
מדמח וכלכלה - הסתכלתי על התוכנית והיא יחסית עניינה אותי.
תעשייה וניהול הוא התואר בין הגרועים ביותר במונחי עלות תועלת לדעתי.

לדעתי תעשה פסיכומטרי ותנסה להתקבל לאחת האוניברסיטאות, המכללות הקיקיוניות האלה מאוד בעייתית במציאת עבודה לאחר התואר.
דבר שני, כנראה(כמעט בטוח) עם תואר במדעי הנתונים בסוף לא תתעסק במדעי בנתונים. תסתכל במודעות דרושים למקצוע בלינקדאין.
אז אל תגביל את עצמך, תבדוק גם על מדמח שזה חוג יותר נפוץ.

אם אתה באמת רוצה להיות מדען נתונים, שזו החלטה מאוד ספציפית לשלב הזה של הקריירה שלך אם אתה שואל אותי, אז אין קיצורי דרך. תעשה פסיכומטרי, תלמד מקצוע מדעי (רצוי באוניברסיטה) ותתמקצע במדעי הנתונים (רצוי בתואר שני).

אני אתן לך ספויילר קצר לגבי העתיד שלך; אתה הולך לתכנת והרבה, אז אם אתה חושב שבגלל זה אתה לא מתאים למדמח כדאי לך לשקול שוב גם ״מדעי הנתונים״

מעבר לכך, לתואר ראשון ב״מדעי הנתונים״ אין שום ערך מוסף על מדעי המחשב, והסבירות שתוכל להיות ״מדען נתונים״ סביר בלי תואר שני (יותר טוב, דוקטורט) מאוד נמוכה באקלים של היום.

ישנם עוד מקצועות שמתעסקים בנתונים, כולם דורשים סטטיסטיקה ותכנות
אני ממליץ על מדמ"ח בפתוחה, סיימתי שם 2 תארים במדמ"ח. לדעתי מי שיכול, זה אופטימלי. ולדעתי לפתוחה יש שם יותר טוב מאשר מכללות...
מחזק, אפילו לבוגרי אוניברסיטאות בתחומים עם ביקוש גבוה לוקח לפעמים 3 חודשים ויותר.

תעשייה וניהול הוא התואר בין הגרועים ביותר במונחי עלות תועלת לדעתי.
לדעתי תעשה פסיכומטרי ותנסה להתקבל לאחת האוניברסיטאות, המכללות הקיקיוניות האלה מאוד בעייתית במציאת עבודה לאחר התואר.
דבר שני, כנראה(כמעט בטוח) עם תואר במדעי הנתונים בסוף לא תתעסק במדעי בנתונים. תסתכל במודעות דרושים למקצוע בלינקדאין.
אם אתה באמת רוצה להיות מדען נתונים, שזו החלטה מאוד ספציפית לשלב הזה של הקריירה שלך אם אתה שואל אותי, אז אין קיצורי דרך. תעשה פסיכומטרי, תלמד מקצוע מדעי (רצוי באוניברסיטה) ותתמקצע במדעי הנתונים (רצוי בתואר שני).

תודה רבה לכולם על התגובות!
בנוגע לפסיכומטרי - זה אמנם לוקח שלושה חודשים, אבל לא בהכרח שלושה חודשים יספיקו כדי להוציא 720/30.
בכל מקרה קיבלתי החלטה להתחיל בפתוחה, נרשמתי למבוא למדעי המחשב שזה קורס שמשיק לכמה תחומים ומאשר לי גמישות ולקבל החלטה אח"כ שתבסס גם על חוויה יותר מעולם התכנות. כרגע אני חושב להמשיך עם הקורסים לכיוון כלכלה ומדעי המחשב שהקורס מורכב ברובו על כלכלה אבל עם חלק נכבד מאוד למדעי המחשב.
זאת התוכנית עם הקורסים:
אשמח לחוות דעת על התוכנית בפתוחה מבחינת איך השוק יסתכל עליי אח"כ במידה ואני מסיים את התואר בזמן טוב של 3.5-4 שנים עם ממוצע טוב. ממש תודה רבה!

תודה רבה לכולם על התגובות!
בנוגע לפסיכומטרי - זה אמנם לוקח שלושה חודשים, אבל לא בהכרח שלושה חודשים יספיקו כדי להוציא 720/30.
בכל מקרה קיבלתי החלטה להתחיל בפתוחה, נרשמתי למבוא למדעי המחשב שזה קורס שמשיק לכמה תחומים ומאשר לי גמישות ולקבל החלטה אח"כ שתבסס גם על חוויה יותר מעולם התכנות. כרגע אני חושב להמשיך עם הקורסים לכיוון כלכלה ומדעי המחשב שהקורס מורכב ברובו על כלכלה אבל עם חלק נכבד מאוד למדעי המחשב.
זאת התוכנית עם הקורסים:
אשמח לחוות דעת על התוכנית בפתוחה מבחינת איך השוק יסתכל עליי אח"כ במידה ואני מסיים את התואר בזמן טוב של 3.5-4 שנים עם ממוצע טוב. ממש תודה רבה!
אף אחד לא יכול להגיד לך מה יהיה בשוק עוד 4 שנים.
יש מגייסים שמאוד אוהבים את הפתוחה ויש מגייסים שלא, לא יהיה לך יותר קשה למצוא עבודה מאשר בוגרים של אוניברסיטאות אחרות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
M מתלבט על הצעד הבא בתחום הנדל״ן נדל"ן 6
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
הבנקאי מתלבט מה ללמוד התפתחות אישית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
Henchman34 מתלבט בין אג"ח לאג"ח צמוד מדד כחלק מ-ETF קצר טווח שוק ההון 10
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
avivaviv מתלבט בין קרן 1159169 לבין 1159235 פוסטים מאיכות נמוכה 0
X מתלבט בין VOO לבין SPY שוק ההון 5
MaorRocky זוג שמתחתן בקרוב עם הון של 300K שח, מתלבט איך לתכנן את העתיד הפיננסי הקרוב שוק ההון 4
N מתלבט בין 2 תארים באוניברסיטת רייכמן ומסלול לעתיד אוף טופיק 16
מ מתלבט האם ובאיזה אופן לקנות דירה למגורים נדל"ן 71
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
F תיק חדש. מתלבט האם הוא מתאים שוק ההון 6
P תיק רולטה, מתלבט כיצד לנהוג. שוק ההון 64
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
R מתלבט האם שווה לקחת פקדון "נטול סיכון" בבנק שוק ההון 30
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
K מתלבט לגבי רכישת תנור אפייה משולב כיריים חדש פוסטים מאיכות נמוכה 5
B מתלבט באפיקי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
ישראלי מצוי מתלבט לגבי תואר שני במדעי המחשב- מכללה או האוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 5
E מתלבט כמה לשים בחתונה ללקוח שלי שמפרגן לי. מה אומרים? אוף טופיק 23
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
מ מתלבט בנוגע ללימודים התפתחות אישית 6
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F מתלבט מה ללמוד אובד עצות התפתחות אישית 29
ב מתלבט בין הנדסת חשמל להנדסת בניין באוניברסיטת אריאל התפתחות אישית 9
ב מתלבט מה לעשות בנוגע ללימודים התפתחות אישית 1
ב עובר לברוקר ישראלי, מתלבט מה לעשות עם התיק האמריקאי שוק ההון 4
שיר הלל לטבע מתלבט איך לבחור ברוקר שוק ההון 1
A מתלבט בקשר לקורס UX התפתחות אישית 4
A צעיר אחרי צבא מתלבט אם להשקיע או לא שוק ההון 20
Emmanuel משקיע מתחיל, מתלבט בין ברוקרים שוק ההון 4
N מתלבט בין בינתחומי לרופין אוף טופיק 13
A מתלבט האם להיכנס עכשיו לשוק ההון לטווח של 2-10 שנים שוק ההון 41
N מתלבט על ללמוד לרכב על סוסים. התפתחות אישית 1
N מתלבט אם לקנות קינדל צרכנות פיננסית 1
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
G מתלבט איזה כרטיס אשראי להזמין. צרכנות פיננסית 12
W רוצה ללמוד,מתלבט בין תואר לקורס התפתחות אישית 7
SpidiMan מתלבט איפה לשים קרן השתלמות (דש / אלטשולר) שוק ההון 15
ע מתלבט אם לסגור מסלול במשכנתא נדל"ן 1
M מתלבט במה להשקיע כסף ששוכב בבנק שוק ההון 25
Y מתלבט אם עדיף לרכוש דירה זולה , או להמשיך ולהשקיע בקופת גמל ולהשכיר דירה שוק ההון 20

נושאים דומים

Back
למעלה