• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היכן לסחור במניות?

• פותח הנושא Warjs
  • פורסם בתאריך

Warjs

משתמש רשום
דירוג
0
קצת חדש בתחום ורוצה להתחיל לסחור במניות
במקביל בהתחלה הייתי רוצה להתחיל בסכומים קטנים עד שאלמד
יש המלצה באיזה פלטפורמה להשתמש בכדי לסחור?
חשוב לי כרגע שלא יהיה מינימום הפקדה גבוהה
ויהיה ניתן לסחור בשברי מניות

קיים דבר כזה?

היחיד שמצאתי זה פפר אינווסט אבל זה דורש פתיחת חשבון עו״ש - מה שפחות הייתי רוצה

לא חושב שאפשר לסחור בלי לפתוח עו"ש.
פפר זאת אכן אופציה יחסית פשוטה, ועבור תיק קטן לא יקרה.

מסחר במניות יוביל אותך לאיבוד מהיר של כספך
סיכוי טוב. אפשר להסתכל על זה כשכר לימוד.

לסחור [יומית] או להשקיע?
לא יומית.
להשקיע במנייה אחת שתיים וגם לא בסכומים גבוהים
פפר הכי קרוב לזה - החל מ50 שח
(השאלה בגדול אם יש משהו דומה שלא מצריך פתיחת חשבון עו״ש) כמובן שאני מודע לזה שלא יצא רווחים גדולים מסכום כזה וקיים סיכון בסכומים גבוהים יותר , אלה ללימוד ולהתחלה בלבד

לא יומית.
להשקיע במנייה אחת שתיים וגם לא בסכומים גבוהים
פפר הכי קרוב לזה - החל מ50 שח
(השאלה בגדול אם יש משהו דומה שלא מצריך פתיחת חשבון עו״ש) כמובן שאני מודע לזה שלא יצא רווחים גדולים מסכום כזה וקיים סיכון בסכומים גבוהים יותר , אלה ללימוד ולהתחלה בלבד
דבר ראשון זה שאתה רוצה להתחיל להשקיע זה מבורך. זה מראה על אחריות אישית למודעות אמיתית למשהו שאנשים לא מספיק מודעים אליו. בגלל שאני רוצה לעזור לך אני רוצה לתאר לך מה סביר שיקרה. . אתה תקרא בעיתון על מניה שרק עלתה בשנים האחרונות מאוד והיה כתוב שזו הזדמנות שאסור לפספס. בגלל שאתה אדם ולא רובוט אתה תקנה אותה במחשבה שהיא לא יכולה לרדת אבל מה שכחת? שזה שהיא עלתה לא אומר כלום על העתיד בשוק ההון זה רק אומר שאתה קונה אותה במאוד יקר. המניה תרד בקצת אחוזים ועדיין תחזיק בה כי אתה יודע מה נכון. ואז היא תרד בעוד מלא אחוזים ואז תמכור כדי להציל את מה שרק נשאר.

דבר ראשון זה שאתה רוצה להתחיל להשקיע זה מבורך. זה מראה על אחריות אישית למודעות אמיתית למשהו שאנשים לא מספיק מודעים אליו. בגלל שאני רוצה לעזור לך אני רוצה לתאר לך מה סביר שיקרה. . אתה תקרא בעיתון על מניה שרק עלתה בשנים האחרונות מאוד והיה כתוב שזו הזדמנות שאסור לפספס. בגלל שאתה אדם ולא רובוט אתה תקנה אותה במחשבה שהיא לא יכולה לרדת אבל מה שכחת? שזה שהיא עלתה לא אומר כלום על העתיד בשוק ההון זה רק אומר שאתה קונה אותה במאוד יקר. המניה תרד בקצת אחוזים ועדיין תחזיק בה כי אתה יודע מה נכון. ואז היא תרד בעוד מלא אחוזים ואז תמכור כדי להציל את מה שרק נשאר.
תיאור מדוייק.
אבל קשה לברוח מהמצב הזה. אם מישהו בשלב הצבירה הראשוני (בן 20-25) עם עד 20 אש"ח להשקעה, הייתי ממליץ פשוט להתחיל, ולהפסיד את האלפי ש"ח הללו וללמוד משם והלאה.
קשה לקרוא וליישם, מאחר והפרמטר הפסיכולוגי משפיע מאוד על אילו השקעות מתאימות לך.
מהניסיון האישי שלי, אחרי 10 שנות השקעה, סביב שנת 2021 חוויתי שוב שנה קשה שלימדה אותי הרבה על ניהול סיכונים (בעיקר גודל הקצאה שמתאים לי). מעבר להפסד הון, גם מתיחקור אישי בדיעבד עשיתי הרבה טעויות שחשבתי שאני כבר חסין לגביהן.

ואם הגענו לחינוך לדור הצעיר, אז זה המקום לתרשים הגאוני שכבר עלה כאן בעבר:
1692003700009.png

1. להשקיע דרך בית השקעות בחו"ל (שירות יותר טוב, אין עמלות , עם חסרון שצריך לדווח עצמית למס הכנסה, אבל זה פתיר. גורר גם שהנכסים צמודים לדולר).
2. לפני שמתחילים להשקיע בפועל - להקדיש כ-6 חודשים לקריאה של ספרים ומאמרים בנושא, כולל אקדמיים (באנגלית כמובן) כדי לפתח אסטרטגיה אישית.
3. להשקיע במדדים ובחברות נסחרות בחו"ל שהן לפחות בשווי שוק של מספר מיליארדי $ ויש הבנה לגבי מהות העסקים שלהם.
4. לזכור שכל מי שאומר משהו בשוק ההון בדרך כלל מדבר מפוזיציה, לכן חיוני לפתח שיטת התנהלות עצמית ובלתי תלויה במה שקוראים ושומעים (כולל באתר זה).
בהצלחה!

ניקח את המקרה ההפוך. נניח שאתה משקיע בנכס דולרי בארץ. אתה חייב לקנות אותו בדולרים, לכן אתה צריך להמיר שקלים לדולרים. וכשאתה מממש לשקלים אתה עושה את המסלול ההפוך. הנכס עושה מה שעושה בדולרים. אבל כדי לקנות ולממש אותו בישראל אתה חייב לעבור את מסלול השקל-דולר בשני הכיוונים. זה אומר שאתה חשוף לשינויים בשער החליפין, מעבר לשינוי בערך הנכס.
אתה יכול כמובן גם להחזיק חשבון דולרי בבנק בישראל, לקנות בדולרים האלו נכס דולרי אצל ברוקר או בנק מקומי וכאשר תממש את הנכס להחזיר את הדולרים לחשבון. כך אתה לא חשוף, אבל תוכל להנות מהרווחים שלך בלי להפוך אותם לשקלים רק אם תיקח את הדולרים לארה"ב ותוציא אותם שם.

נערך לאחרונה ב:
עדיין לא חושב שאתה חשוף לדולרים כי אתה מחזיק איגרות חוב ממשלתיות שקליות. הכוונה היא שאם יש אינפלציה בשקל מעלים את הריבית לצורך העניין ואיגרותצהייו פחות שוות. אתה פשוט מודד את זה בדולרים קונה את זה בדולרים. אבל אתה בעצם מחזיק שקלים לדעתי. כי מהרגע שקנית נכס שקלי מה שיש לך זה שקלים.
משקיע ישראלי פרטי לא יכול לקנות ניירות ערך ישראליים דרך ברוקר זר. יש הוראה של רשות לניירות ערך, שאוסרת זאת, ייתכן שכדי לחסום תחרות.

קצת חדש בתחום ורוצה להתחיל לסחור במניות
במקביל בהתחלה הייתי רוצה להתחיל בסכומים קטנים עד שאלמד
יש המלצה באיזה פלטפורמה להשתמש בכדי לסחור?
חשוב לי כרגע שלא יהיה מינימום הפקדה גבוהה
ויהיה ניתן לסחור בשברי מניות

קיים דבר כזה?

השאלה אם יש מניה ספציפית, שאתה רוצה להשקיע בה, ויש לך סיבה ממש טובה להשקיע בה, או שאתה רוצה לנסות לסחור באופן כללי וחושב שתלמד מזה משהו. כפי שכבר כתבו, אם זה המקרה השני, התרחיש הסביר שתפסיד ולא תלמד מזה כלום. אם זה המקרה הראשון, זה מצב קצת אחר ואז השאלה שצריך לשאול זה אם יש משהו שאתה מבין יותר טוב מהשוק.

משקיע ישראלי פרטי לא יכול לקנות ניירות ערך ישראליים דרך ברוקר זר. יש הוראה של רשות לניירות ערך, שאוסרת זאת, ייתכן שכדי לחסום תחרות.
אוקי לא ידעתי את החוק, למען הסר ספק למי שיקרה את השרשור, בשום מקום לא טענתי שזה מותר אני דיברתי על מצב היפוטתי שבו זה אפשרי ובמצב הזה אתה לא חשוף למטח לפי דעתי.

נראה לי שאתה יכול לקנות אגרות חוב של ישראל (Israeli Bonds) דרך האתר הזה כפי שכל אזרח אמריקני יכול.

אוקי לא ידעתי את החוק, למען הסר ספק למי שיקרה את השרשור, בשום מקום לא טענתי שזה מותר אני דיברתי על מצב היפוטתי שבו זה אפשרי ובמצב הזה אתה לא חשוף למטח לפי דעתי.
נראה לי שאתה יכול לקנות אגרות חוב של ישראל (Israeli Bonds) דרך האתר הזה כפי שכל אזרח אמריקני יכול.
אין בעיה לקנות דברים שקשורים לישראל, שנסחרים בחו"ל במט"ח. מה שלא מאפשרים לתושבי ישראל לקנות זה ניירות ערך בבורסה בישראל דרך ברוקר זר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
I היכן להשכיב קרן חירום? פקדון נזיל, עו"ש או קרן כספית? פוסטים מאיכות נמוכה 1
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
א היכן אתם ואתן קוראים וקוראות חדשות פיננסיות? פוסטים מאיכות נמוכה 17
י היכן הכי זול להפקיד/ לפדות צ׳ק אמריקאי מתוכנית הסיוע האמריקאית? צרכנות פיננסית 3
O התלבטות היכן ללמוד מדמ"ח התפתחות אישית 19
O היכן אוכל ללמוד על השקעות נדל"ן? נדל"ן 3
S היכן ניתן לראות תשואות שנתיות לקרנות פנסיה? אוף טופיק 2
B היכן לחסוך לדירה ובאיזה אופן? שוק ההון 108
ר היכן לעשות ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 10
A היכן לעשות ביטוח נסיעות 'חינמי' צרכנות פיננסית 59
G השקעה בנדל״ן- היכן? נדל"ן 3
ל הפקדת כסף לפיקדון בבנק- 250,000 ש''ח היכן הכי אטרקטיבי? שוק ההון 12
ג פליי קארד פרימיום, היכן לעשות? צרכנות פיננסית 6
י היכן ניתן להשיג ליטר מי חמצן בריכוז 3% ב 11 ש"ח -- בירושלים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Fitch הלוואה של 30,000 ש"ח ללא ריבית וללא הצמדה - היכן? צרכנות פיננסית 19
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
N היכן כדאי לרכוש אג"חים ישראלים שוק ההון 6
פשפש היכן כדאי לשמור מזומן שוק ההון 24
ג IB - היכן יושב הכסף שוק ההון 19
ל הנדסת אינסטלציה-היכן? התפתחות אישית 4
P היכן כדאי להחנות כסף? שוק ההון 9
Y היכן העמלות נמוכות ביותר למשקיעים סכומים נמוכים שוק ההון 5
Y היכן להשקיע 150 אלף שקלים? שוק ההון 16
tomer111 היכן קונים IWDA ? שוק ההון 5
G איך להכין מוצרלה? או היכן קונים מצרכים אוף טופיק 0
זאב היכן אתם גרים ? אוף טופיק 7
זאב קורס השקעות בנדל"ן, היכן אפשר לעשות ? התפתחות אישית 2
Y התלבטות היכן לנהל תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
G מקורב לעובד בנק - כדאי לסחור דרך IB? שוק ההון 12
O שאלה טכנית על שעות שניתן לסחור בהן שוק ההון 4
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
ג האם ב-IB האמריקאי דרך דיבידעת ניתן לסחור בני"ע ישראליים ? שוק ההון 68
Sp0 דרך איזה חברה הכי כדאי לסחור? שוק ההון 4
D מנסה להבין איך אני טכנית יכול לסחור במניות + עוד כמה שאלות שוק ההון 16
N רוצה להתחיל לסחור באופציות שוק ההון 4
D מעוניין לסחור בחו"ל ב- interactivebrokers אבל פתחתי שבוע שעבר חשבון ב ibi צרכנות פיננסית 42
Y שאלה תכלסית על בחירת בית השקעות דרכו לסחור שוק ההון 20
H איך זה לסחור דרך בית השקעות שוק ההון 6
omerdn1 מעוניין להתחיל לסחור בשוק ההון (הון התחלתי נמוך) שוק ההון 5
Jane Doe אלו גופים יכולים לסחור במט"ח במחיר market? צרכנות פיננסית 0
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה