• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תעלולי סוכנים - או למה לישון עם עין אחת פקוחה על הביטוחים

התעקשתי על דמי ניהול נמוכים יותר ועם הזמן הצלחתי להוריד ל1% בצבירה (כשהיה מקובל יותר) בביטוח מנהלים ותיק עם מקדם מובטח (תחילת שנות ה2000) ו0.25% בפנסיה וקרוב ל4% על ההפקדות. אפשר ומנסה עוד לשפר.בקרן השתלמות נוספת הורדתי אחרי שהעברתי אליה מאחרת ל0.7% על הצבירה לכל הסכום ו-0 על ההפקדות.

אשמח לקבל עזרה בנוגע למצב שאני נמצא בו כעת:

פתחתי ביטוח מנהלים חדש של חברת הפניקס לפני כמה חודשים (אני מבין שזו טעות ואתקן אותה אך זה לא נושא הדיון).
בחרתי במסלול שיטת הפניקס מחקה מדד S&P 500 וחתמתי על כך במפגש עם הסוכן. במסמך ההצטרפות שנשלח אלי ועליו חתמתי מצויין במפורש 100% חשיפה לחו"ל ובסוגריים רשום "טעמי השקעה שיוגדרו לא יחרגו בכל מקרה משיעורי המקסימום והמינימום כפי שהגדירה החברה מעת לעת".

לאחר מספר חודשים ראיתי שהרווחים שהצטברו הם אפסיים ופניתי לבקש הבהרה - מדוע ה- S&P 500 בשיאו והתשואה שלי היא שבריר אחוז (לפני ניכוי דמי ניהול וכיסוי ביטוחי)? עכשיו קיבלתי תשובה מהסוכן כי רק 50% מושקעים במדד זה כי זהו המקסימום בשיטת הפניקס. ברור שזה לא מה שנאמר לי ולהבנתי גם לא מה שחתמתי עליו, מה עוד שלא ברור לי לאן הולכים ה-50% האחרים. באתר של חברת הפניקס מצאתי את הפסקה הבאה (מקור: http://www.fnx.co.il/pension-savings/investment-tracks/insurance/insurance.aspx)
מסלול פאסיבי מדדי מניות חו"ל -
נכסי המסלול, בשיעור שלא יפחת מ-75% ולא יעלה על 100%, יושקעו במדדי מניות חו"ל (העונים על התנאים המנויים בסעיף 6 לחוזר גופים מוסדיים 2013-9-13 שעניינו כללי השקעה החלים על גופים מוסדיים).
יתרת הנכסים, למעט שיעור מהנכסים אשר יושקע במזומנים לצורך טיפול בהפקדות, משיכות והעברות כספים, תושקע במדדים שונים (העונים על התנאים המנויים בסעיף 6 לחוזר גופים מוסדיים 2013-9-13 שעניינו כללי השקעה החלים על גופים מוסדיים) בכפוף להוראות הדין, ובכפוף לשיקול דעתה של ועדת ההשקעות.

נראה לי שהתשובה שקיבלתי סותרת את מדיניות ההשקעות שלהם ובכל מקרה לא תואמת למה שחתמתי עליו. אודה לעצה כיצד לענות לסוכן. מטרתי כמובן לעבור לחשיפה מקסימלית למדד המדובר ותיקון רטרואקטיבי של המצב.

הסוכן עשה לי ביטוח מהשקל הראשון, למרות שיש לי ביטוח בקופת חולים ויכל לעשות שב"ן. אפילו לא הציע לי את האופציה.
כמובן שגם המחיר של הביטוח היה יקר אפילו לאותו המוצר.

בנןסף, הסוכן דוחף ביטוח מנהלים (בשנת 2016, בלי מקדם) לכל העובדים.

אשמח לקבל עזרה בנוגע למצב שאני נמצא בו כעת:

פתחתי ביטוח מנהלים חדש של חברת הפניקס לפני כמה חודשים (אני מבין שזו טעות ואתקן אותה אך זה לא נושא הדיון).
בחרתי במסלול שיטת הפניקס מחקה מדד S&P 500 וחתמתי על כך במפגש עם הסוכן. במסמך ההצטרפות שנשלח אלי ועליו חתמתי מצויין במפורש 100% חשיפה לחו"ל ובסוגריים רשום "טעמי השקעה שיוגדרו לא יחרגו בכל מקרה משיעורי המקסימום והמינימום כפי שהגדירה החברה מעת לעת".

לאחר מספר חודשים ראיתי שהרווחים שהצטברו הם אפסיים ופניתי לבקש הבהרה - מדוע ה- S&P 500 בשיאו והתשואה שלי היא שבריר אחוז (לפני ניכוי דמי ניהול וכיסוי ביטוחי)? עכשיו קיבלתי תשובה מהסוכן כי רק 50% מושקעים במדד זה כי זהו המקסימום בשיטת הפניקס. ברור שזה לא מה שנאמר לי ולהבנתי גם לא מה שחתמתי עליו, מה עוד שלא ברור לי לאן הולכים ה-50% האחרים. באתר של חברת הפניקס מצאתי את הפסקה הבאה (מקור: http://www.fnx.co.il/pension-savings/investment-tracks/insurance/insurance.aspx)
מסלול פאסיבי מדדי מניות חו"ל -
נכסי המסלול, בשיעור שלא יפחת מ-75% ולא יעלה על 100%, יושקעו במדדי מניות חו"ל (העונים על התנאים המנויים בסעיף 6 לחוזר גופים מוסדיים 2013-9-13 שעניינו כללי השקעה החלים על גופים מוסדיים).
יתרת הנכסים, למעט שיעור מהנכסים אשר יושקע במזומנים לצורך טיפול בהפקדות, משיכות והעברות כספים, תושקע במדדים שונים (העונים על התנאים המנויים בסעיף 6 לחוזר גופים מוסדיים 2013-9-13 שעניינו כללי השקעה החלים על גופים מוסדיים) בכפוף להוראות הדין, ובכפוף לשיקול דעתה של ועדת ההשקעות.

נראה לי שהתשובה שקיבלתי סותרת את מדיניות ההשקעות שלהם ובכל מקרה לא תואמת למה שחתמתי עליו. אודה לעצה כיצד לענות לסוכן. מטרתי כמובן לעבור לחשיפה מקסימלית למדד המדובר ותיקון רטרואקטיבי של המצב.
באופן טכני
שלח תלונה לפניות הציבור של הפניקס יחד עם ציטוט מהאתר והפניה כולל מה שהיה כתוב בבקשה שלך
באופן פרקטי,
אם החלטת לעזוב תשקיע את מרצך בבחירת הספק הבא, ולא במאבק הנל, לא שלא כדאי להתלונן אבל כנראה שלעזוב ביטוח מנהלים חדש יתן לך תשואה טובה מלהתעקש על 75℅ פיזור עם דמי ניהול קשים

ו0.25% בפנסיה וקרוב ל4% על ההפקדות. אפשר ומנסה עוד לשפר.בקרן השתלמות נוספת הורדתי אחרי שהעברתי אליה מאחרת ל0.7% על הצבירה לכל הסכום ו-0 על ההפקדות.
לקח זמן, אבל פנסיה כיום עומדת על 1% מהפקדה ו-0.2% מצבירה - עובד ישירות מול החברה (בלי סוכן).
השתלמות - ב-IBI מחקה מדד יעמוד על 0.5% מהצבירה ו-0% מהפקדה בלי לריב עם אף אחד.

עדכון קצר: בתדפיס ששלח לי הסוכן שכנראה הגיע מהמערכת של הפניקס (זה לא דוח סטנדרטי) יש פירוט השקעות במסלול שבו אני נמצא. החדשות הטובות הן 25% בסנופי, הפחות טובות הן 25% בת"א 100, 14% ביורוסטוקס 600, 10% בתל בונד 20, מדדי אג"חים ומק"מים שונים ועוד ועוד... בקיצור - אין כמעט קשר בין זה לבין המסמכים עליהם חתמתי.

תראה... רוב הסיכויים שה-25% סנופי ו-14% יורוסטוקס זה בחוזים עתידיים - כלומר רק חלק קטן מהכסף מושקע בחוזים כדי להראות 100% של התיק.
את המדדים האחרים - תא100, בונד20 ומקמים - מחזיקים כדי למתן תנודות, להרוויח X מסויים על יתר הכסף שלא סתם ישכב בצד, כדי שאם ה-S&P/STOXX נופלים/נעלמים עוד יהיה כסף בקופה וכו'.

נ.ב.
להבנתי רוב אם לא כל תעודות הסל בישראל נוהגים אותו דבר - X מהכסף בחוזים עתידיים על המדד שעוקבים והיתר במקמ/אגח ממשלתי.

• אהבתי
Reactions: HHH
לקח זמן, אבל פנסיה כיום עומדת על 1% מהפקדה ו-0.2% מצבירה - עובד ישירות מול החברה (בלי סוכן).
השתלמות - ב-IBI מחקה מדד יעמוד על 0.5% מהצבירה ו-0% מהפקדה בלי לריב עם אף אחד.
לא כל חברה עובדת בלי סוכן, למשל כלל.בסכומים שאני מפקיד (למשל) ההבדל בין 4%ל-1% מתבטא שנתית על ההפקדות בפחות מ-200 ש"ח. עדיף ללחוץ בנושא הצבירה.

@c881 כאשר מציינים 25% בסנופי הכוונה היא חשיפה של 25% לשם, אם החשפיה באמצעות חוזה אז לא כל ה 25% מושקע בחוזה אלא רק הבטחונות והיתר באגח כפי שאמרת.

אתה יכול לומר להם שלום ולא להתראות.
אני יודע,אבל האלטרנטיבות בשוק די מוגבלות.יש היום כמה חברות עיקריות המחזיקות בפנסיה/מנהלים.התכנית שיש לי טובה בסך הכל.

ביטוח מנהלים?
כן, ותיקה.ניסיתי ללחוץ על הסוכן והחברה להורדת דמי ניהול ללא הצלחה.הוצע לי בזמנו ע"י הבנק להעביר אליהם את התכנית וגם הם אמרו לי שקשה מאד להוריד דמי ניהול בתכניות מתחילת שנות ה2000 עם מקדם מובטח.התייעצתי גם עם איש מקצוע בלתי תלוי שהציע להחזיק אותה.

כן, ותיקה.ניסיתי ללחוץ על הסוכן והחברה להורדת דמי ניהול ללא הצלחה.הוצע לי בזמנו ע"י הבנק להעביר אליהם את התכנית וגם הם אמרו לי שקשה מאד להוריד דמי ניהול בתכניות מתחילת שנות ה2000 עם מקדם מובטח.התייעצתי גם עם איש מקצוע בלתי תלוי שהציע להחזיק אותה.
אם מאוד חשוב לך אתה יכול לנסות להמר,
להגיש טפסי ניוד לחברה אחרת, יתקשרו אליך משימור לקוחות לאיים שאת מפסיד וכו' וכו' ואם אולי תצליח ללחוץ אותם.
בסוף תבטל את הבקשה (יש נדמה לי 30 יום או משהו כזה)

לא על אחריותי!!

אם מאוד חשוב לך אתה יכול לנסות להמר,
להגיש טפסי ניוד לחברה אחרת, יתקשרו אליך משימור לקוחות לאיים שאת מפסיד וכו' וכו' ואם אולי תצליח ללחוץ אותם.
בסוף תבטל את הבקשה (יש נדמה לי 30 יום או משהו כזה)

לא על אחריותי!!

לי נשבר מהדמי הניהול הגבוהים ולפני שנה וחצי החלטתי לוותר על ביטוח מנהלים קטן וישן שלי ולהעביר לגמל. אף אחד לא התקשר. הכסף פשוט עבר אחרי השבועיים שלוש.
אבל זה היה ביטוח לא פעיל אז אולי בביטוח עם הפקדות היחס שונה

כן, ותיקה.ניסיתי ללחוץ על הסוכן והחברה להורדת דמי ניהול ללא הצלחה.הוצע לי בזמנו ע"י הבנק להעביר אליהם את התכנית וגם הם אמרו לי שקשה מאד להוריד דמי ניהול בתכניות מתחילת שנות ה2000 עם מקדם מובטח.התייעצתי גם עם איש מקצוע בלתיתלוי שהציע להחזיק אותה.

ביטוח מנהלים משנת 2000 אמור לכלול מקדם טוב שלא כדאי לאבד אותו. נכון לעכשיו אי אפשר לנייד ביטוח מנהלים לחברה אחרת, אבל קראתי שהאופציה כנראה תהיה זמינה בעתיד הקרוב

ביטוח מנהלים משנת 2000 אמור לכלול מקדם טוב שלא כדאי לאבד אותו. נכון לעכשיו אי אפשר לנייד ביטוח מנהלים לחברה אחרת, אבל קראתי שהאופציה כנראה תהיה זמינה בעתיד הקרוב
משנת 2004 ועדיין עם מקדם טוב.לנייד אולי אפשר גם עכשיו,אבל אם אותם דמי ניהול לא עשינו הרבה.צריך רפורמה דומה לפנסיה גם במנהלים

העושק הכי גדול הוא כאשר פותחים לעובד צעיר ונטול משפחה ביטוח מנהלים או קרן פנסיה עם רכיב בטוח חיים\שארים גבוה
וואו,בדיוק מה שעשו לי בכניסה למקום עבודה חדשה,וקרן פנסיה ראשונה אי פעם.
אפשר הבהרה מה המשמעות לרכיב ביטוח חיים או שארים גבוה?@איש

וואו,בדיוק מה שעשו לי בכניסה למקום עבודה חדשה,וקרן פנסיה ראשונה אי פעם.
אפשר הבהרה מה המשמעות לרכיב ביטוח חיים או שארים גבוה?@איש

המשמעות היא שחלק מההפרשות הפנסיוניות שלך מופנה לביטוח חיים , דבר שרווק בדרך כלל לא צריך (אתה מפרנס מישהו?)

עדיף שאותה הפרמיה תופנה לחסכון הפנסיוני שלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
י דמי ניהול והפקדה שונים בין סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
א הפחדות של סוכנים צרכנות פיננסית 23
אמירב תעלול סוכנים + התייעצות צרכנות פיננסית 1
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה