• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תעלולי סוכנים - או למה לישון עם עין אחת פקוחה על הביטוחים

המשמעות היא שחלק מההפרשות הפנסיוניות שלך מופנה לביטוח חיים , דבר שרווק בדרך כלל לא צריך (אתה מפרנס מישהו?)

עדיף שאותה הפרמיה תופנה לחסכון הפנסיוני שלך.
אחלה,תודה!
בכל מקרה אמתין למעבר לאחת מקרנות הפנסיה החדשות בנובמבר. התחלתי לקרוא על הנושא לאחר שהסוכן הביטוח בעבודה הותיר רושם לא אמין מה שהתברר כנכון -מרבית העובדים בחברה (הצעירה) משתמשים בביטוח מנהלים עם דמי ניהול מקסימליים שהוא ״המליץ״. לא העביר לנו את המסמכים של הפוליסה וכו׳...

חדש מאתמול, קיבלתי דו''ח רבעון 2 של הפנסיה במגדל ומשהו נראה לי חשוד בערך "תחילת שנה". השוויתי לדו''ח שנתי 2015 - נעלמו לי 4300₪ ללא כל הסבר (לא הפסדים ולא כלום - מדובר על ערך שונה של קרן הפנסיה בתאריך 31.12.15, בשני דו''חות שונים!)
הסיכוי לשים לב לדבר כזה הוא אפסי. לא מופיע כחיוב ולא מאזן אקטוארי ולא כלום, סתם כסף שנעלם. הזנקתי את סוכנת הפנסיה שלי לברר מה קרה שם ובכל מקרה כבר התניידתי לחברה אחרת.

שאלה(אם יש על כך מאמר מה טוב...): כשאת מגיעים למקום עבודה חדש מה אתם עושים כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר ?

מדברים עם סוכן הביטוח כדי לקבל הטבות ? עם חברות הביטוח עצמן ? או עם בתי ההשקעות ישירות ללא כל המתווכחים באמצע ?

עוד כמה חודשים כשאסיים את הלימודים אני אעזוב את העבודה הנוכחית ואעבור למקום אחר ככה שהקרנות נוכחיות(פנסיה והשתלמות) יהיו פתוחות וכנראה שאצטרך לפתוח חדשות עם מקום העבודה החדשה או לעשות קרן פנסיה בעצמי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4846369,00.html

יש כיסוי? התלונות שלכם נגד חברות הביטוח

בכל שנה מוגשות לאגף פניות הציבור בפיקוח על הביטוח, אלפי תלונות על חברות ביטוח, סוכנים וחברות המנהלות כספי פנסיה וגמל. זאת בנוסף לכמות גדולה פי כמה של עוולות רבות אחרות, שכלל לא מגיעות לידיעת הפיקוח. נתונים שפרסם האגף בחודש האחרון, מאפשרים הצצה לתלונות המקוממות

נערך לאחרונה ב:
משנת 2004 ועדיין עם מקדם טוב.לנייד אולי אפשר גם עכשיו,אבל אם אותם דמי ניהול לא עשינו הרבה.צריך רפורמה דומה לפנסיה גם במנהלים
מה זה נחשב מקדם טוב?

סיכום על סמך קריאה כאן של הפורום של מה שאני הולך לעשות בפגישה עם סוכן ביטוח, אני רוצה לשמור את זה כסיכום ולעדכן.
  1. אעביר הפקדות מביטוח מנהלים לקופת גמל שאפתח, אשאיר הפקדה בביטוח מנהלים הכי נמוכה שאפשר לשמור עליה אקטיבית על אש קטנה. (שלי מסביבות 2001 מאז רפורמה 2008 ביטוח מנהלים == קופת גמל עם דמי ניהול יותר גבוהים, אני אישית אעביר לאינטרגמל אבל עדיין אשמור עליה אקטיבית).
  2. אני נשוי? כן - יחס אלמנה יתומים הינו 80%/20% אעביר ל 60%/20% (פרמיה ב8020 גבוהה יותר לוודא שמצדיק שינוי)
  3. הורד סכום ביטוח חיים ב4% . (מדוע: מידי שנה מי שחוסך (פרטי / פנסיה) יצליח יותר ויותר להחזיק את עצמו לבד פחות צורך בביטוח חיים).
  4. אם הייתי רווק ללא נתמכים - מוודא שאין לי ביטוחי חיים ושארים.
  5. אבין בדיוק איפה יש לי ביטוחים, כמה יורד מקרן פנסיה לביטוח וכמה מביטוח מנהלים לביטוח. (יתכן ואבטל ביטוח חיים בביטוח מנהלים, שאירים מקבלים המון דרך התשלום החודשי לשאירים אין צורך בסכום אחד גדול .)
  6. אוריד פרמיה לאובדן כושר עבודה כך שלא תהיה על כל המשכורת אלא מה שאני חושב שצריך לחודש.
  7. דמי ניהול: לקרן פנסיה לשאוף ל 0.2% מצבירה ו1% מהפקדה, קרן השתלמות לשאוף ל: 0% מהפקדה ולא יותר מ0.5% מצבירה
  8. לזכור שלא חייבים לעשות הכל, מספיק תיקונים קטנים מידי שנה ולהשתפר.
  9. נושאים לבדיקה ותוספות:
1. איזון אקטוארי, ישנן קרנות פנסיה במצב שלילי וישנן במצב חיובי, אצלי יורד כסף על איזון אקטוארי לבדוק אם צריך להעביר.
2. הכנה לפגישה
: עבור על מסמכים, לכל מסמך רשום בטבלה: 1. כמה מוציא. 2. עבור מה (קצבה/ביטוח/חסכון). 3. עמלות (כולל איזון אקטוארי). 4. עמלות רצויות. 5. פעולות לביצוע.
3. לשפר במקום "
אבין בדיוק איפה יש לי ביטוחים, כמה יורד מקרן פנסיה" לתת צעדים פרקטיים איך לבצע זאת. (פתח מכתב, חפש סעיף "...", רשום בטבלה בעמודה .. ).
אשמח לרעיונות / הצעות / ביקורת / טעויות.​

*** לא ייעוץ ואין לי מושג על מה אני מדבר...

נערך לאחרונה ב:
תעלול
במקום הקודם הסוכנת השחילה לי תוספת דמי ניהול על טופס חתום של פוליסת חסכון. אני חתמתי על 1% וכמה חודשים לאחר מכן קיבלתי הבייתה העתק של הטפסים וראיתי שנוסף בעט 15. אחרי ה-1 כך שסך הדמי ניהול הפכו ל1.15.
נטף ממנה אשמה למרות שהיא לא הודתה במעשה. בחרתי לא להגיש תלונה כדי לא לפגוע בה אבל זה היה לקח לא לסמוך ולא לעבוד עם סוכנים שיש להם אינטרס מנוגד לך.

ההתנהגות של הסוכנת יותר גרועה מפורץ שנכנס אליך הביתה וגונב ציוד, ממש חבל שלא התלוננת , כי מי שגונב היום כנראה גם יגנוב מחר...

ואותו דבר לגבי פנייה למפקח על הביטוח במידה והסוכן/ חברת ביטוח איננה פועלת בתום לב תפנו זה יעשה טוב גם לכל השאר.

מישהו מכיר משהו שנקרא סעיף 047 קופות גמל? שמעתי שאפשר להגדיל איתו הפרשות לקופות גמל עם פטור ממס הכנסה (ניסיתי לחפש באינטרנט לא מוצא משהו מועיל). זה נשמע כמו משהו שסוכני ביטוח לעולם לא יספרו לנו. אני רוצה להוסיף את זה לתעלולי סוכנים - או למה לישון עם עין אחת פקוחה על הביטוחים מצד שני קורא פה שההטבה בוטלה מ2016 (לא שמישהו סיפר לי עליה לפני 2016) במאמר הזה: שכירים – בוטלה הכדאיות בהפקדה לפי סעיף 47 החל מינואר 2016 .

נערך לאחרונה ב:
זה 'תעלול' של פקודת מס הכנסה, לא של סוכנים..

עברתי לסוכן שעובד במקום העבודה, עם קרן פנסיה קודמת.
אחרי שנה וחצי, שהייתי רגוע שאני עובד עם סוכן גדול וותיק, מתקשרים שלא העבירו את הפנסיה הקודמת.
תוצאה - לא הייתי מבוטח בקרן הפנסיה החדשה עד תום תקופת האכשרה.
ושילמתי כפול גם לקרן החדשה וגם לקודמת.

מישהו מכיר משהו שנקרא סעיף 047 קופות גמל? שמעתי שאפשר להגדיל איתו הפרשות לקופות גמל עם פטור ממס הכנסה (ניסיתי לחפש באינטרנט לא מוצא משהו מועיל). זה נשמע כמו משהו שסוכני ביטוח לעולם לא יספרו לנו. אני רוצה להוסיף את זה לתעלולי סוכנים - או למה לישון עם עין אחת פקוחה על הביטוחים מצד שני קורא פה שההטבה בוטלה מ2016 (לא שמישהו סיפר לי עליה לפני 2016) במאמר הזה: שכירים – בוטלה הכדאיות בהפקדה לפי סעיף 47 החל מינואר 2016 .
זה כבר לא רלוונטי אם המשכורת שלך מעל ל 21,750 אבל יש הטבה אחרת - הטבת זיכוי.

כתבתי מחשבון שעוזר לחשב את זה...
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/הפקדת-סוף-שנה-לניצול-הטבות-המס.4460/page-5#post-139508

לפני חצי שנה התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש וכמבוטח בודד הובטח לי שלא אצטרך לשלם את הביטוח שארים.
התקשרתי לאחרונה לברר האם הכל תקין ואני אכן פטור מביטוח שארים.
מסתבר שהסוכן העביר להם טפסים פעמיים, פעם אחת ללא עדכון שאני מבוטח בודד ופעם שניה שכן.
מחברת הביטוח נמסר לי שנפלה טעות והם לא עדכנו שאני מבוטח בודד (למרות שהמסמך המעודכן שנשלח היה קיים במערכת לדברי נציגת השירות) ולכן שילמתי ביטוח שארים במשך החצי שנה האחרונה.
כרגע עדכנו שאני מבוטח בודד וכבר לא יגבו ממני תשלום, אך בקשר לטעות שלהם נאמר לי שהטיפול בזיכוי רטרואקטיבי (דבר שלא מקובל לדברי הנציגה) הועבר לדרגים גבוהים יותר. הם מחזיקים אותי כבר שבועיים בערך ללא תשובה.
יש למי לפנות כדי להכריח אותם לזכות אותי רטרואקטיבית?

בנוסף מסתבר לי שהמסלול הבסיסי שבו אני נמצא כולל גם ביטוח למקרה של פטירה, דבר שמיותר נכון להיום מבחינתי.
אני מעוניין לעבור למסלול שבו יהיה ביטוח רק עבור אובדן כושר עבודה. ביום ראשון אני הולך לדבר עם הסוכן שעובד עם מקום העבודה על מעבר, לאחר שנאמר לי בשיחה עם מספר נציגי שירות שאין להם אפשרות להעביר אותי מסלול או לתת לי פרטים על מסלולים שונים. נציג אחד אפילו טען שלא ניתן לעבור בכלל בין מסלולים ביטוחיים, האם זה נכון?
האם הנציגים לא חייבים לתת לי מידע על מסלולים שונים?

לפני חצי שנה התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש וכמבוטח בודד הובטח לי שלא אצטרך לשלם את הביטוח שארים.
מסתבר שהסוכן העביר להם טפסים פעמיים, פעם אחת ללא עדכון שאני מבוטח בודד ופעם שניה שכן.
מחברת הביטוח נמסר לי שנפלה טעות והם לא עדכנו שאני מבוטח בודד (למרות שהמסמך המעודכן שנשלח היה קיים במערכת לדברי נציגת השירות) ולכן שילמתי ביטוח שארים במשך החצי שנה האחרונה.
כרגע עדכנו שאני מבוטח בודד וכבר לא יגבו ממני תשלום, אך בקשר לטעות שלהם נאמר לי שהטיפול בזיכוי רטרואקטיבי (דבר שלא מקובל לדברי הנציגה) הועבר לדרגים גבוהים יותר. הם מחזיקים אותי כבר שבועיים בערך ללא תשובה.

בנוסף מסתבר לי שהמסלול הבסיסי שבו אני נמצא כולל גם ביטוח למקרה של פטירה, דבר שמיותר נכון להיום מבחינתי.
אני מעוניין לעבור למסלול שבו יהיה ביטוח רק עבור אובדן כושר עבודה. ביום ראשון אני הולך לדבר עם הסוכן שעובד עם מקום העבודה על מעבר, לאחר שנאמר לי בשיחה עם מספר נציגי שירות שאין להם אפשרות להעביר אותי מסלול או לתת לי פרטים על מסלולים שונים. נציג אחד אפילו טען שלא ניתן לעבור בכלל בין מסלולים ביטוחיים, האם זה נכון?
בנוגע לזיכוי תפנה לנציג המפקח על הביטוח בקרן הפנסיה

אם הבקשה לוויתור שארים הגיעה מלאה + צ ת"ז וספח ולא עודכן לדעתי זכאי לרטרו. נכון זה דורש אישורים , תמתין לתשובה במידה ולא ואתה בטוח בדברים רצוי לפנות לפנ"צ
לאחר וויתור שארים מה שנשאר זה רק אובדן כושר עבודה גם ככה. (שארי נכה/הורה נתמך מובנה ולא ניתן להוסיף או להסיר.)
ניתן לעבור בין מסלולי ביטוח. עברתי השנה ממשפחה לבסיסי.
להעתיק ולהדביק איזה מסלולים יש או לשלוח טופס נציגים יכולים , אולי הכוונה הייתה על % כיסוי וייעוץ זה בהחלט לא בגזרתם.
בדרך כלל יש מידע באתר של החברות תעיף מבט. עדיף להתייעץ במידה ויש אפשרות שיראה לך סימולציה לפני קבלת החלטה כמה תשלם ו% כיסוי בכל מסלול זה תמיד טוב להבין ולדעת לפני ביצוע פעולה.

@Equator99 פניות הציבור של חברת הביטוח/קרן הפנסיה

המשמעות היא שחלק מההפרשות הפנסיוניות שלך מופנה לביטוח חיים , דבר שרווק בדרך כלל לא צריך (אתה מפרנס מישהו?)
אני לא מבין משהו... בקרן פנסיה מקיפה, ישנם 2 ביטוחים בעצם:
1. ביטוח אכ"ע = ביטוח נכות >>> נחשב זול ומקיף בדר"כ, מכסה עד 75% מהשכר.
2. ביטוח שארים = ביטוח לאלמנה/יתומים >>> אין לו שום משמעות לרווק, ורצוי ומומלץ לבטל אותו (מתחדש כל שנתיים וצריך לבטל שוב כל שנתיים).

עכשיו, מאיפה צץ לו ביטוח החיים הנ"ל, כשאני מבין שבביטוח חיים אתם מתכוונים לביטוח RISK?
כלומר כשאני מת X כלשהוא מקבל סכום Y חד פעמי כלשהוא?
הוא "מצומד" לביטוח האכ"ע? הוא בנפרד?
אפשר לבטל אותו בצורה ספציפית ופרטנית? או שצריך לעבור ממסלול ביטוחי כללי למסלול ביטוחי עתיר חיסכון?

@ביולוג ירושלמי
טרמינולוגיה:
* ביטוח חיים ריסק = ביטוח חיים הוני, המוטבים לא בהכרח שארים של המבוטח (למשל בנק, בביטוח משכנתא).
* ביטוח שארים פנסיוני = ביטוח חיים קצבתי לשארים בלבד - יתומים יקבלו קצבה עד גיל 21, אלמן/ה כל החיים (אאלט), הורה נתמך אינני זוכר.

- בביטוח השארים הפנסיוני אין פיצוי הוני למעט יוצא דופן חריג בו היתרה הצבורה בקרן הפנסיה גבוהה יותר מסך הקצבה המהוונת, במקרה כזה יקבלו השארים את היתרה כאילו היה מדובר בכספי קופ"ג (שוב, אאלט)
- בקרן הפנסיה אפשר לבטל את ביטוח השארים (הביטול תקף לשנתיים), את ביטוח הנכות ניתן להפחית עד 35-37% אך לא לבטל לגמרי.

נערך לאחרונה ב:
היי, אני אמור למלא הצהרת בריאות זה מאוד לא ברור ולא תמיד יודע מה לענות, דיברתי עם רופאת המשפחה וגם היא חלק מהדברים ידעה מה לענות. האם מישהו מכיר רופא, אולי גם פרטי, שאני יכל להגיע אליו, הוא יוכל להסתכל בתיק שלי בקופת חולים ויחד איתי יוכל למלא את ההצהרה בצורה הכי מדוייקת שאפשר? אחרת אני פשוט לא יודע ממש מה לענות. תודה.

לחילופין השאלות מרשות לענות כן/לא,
האם ניתן לרשום: ״לא יודע״?
האם ניתן לסמן ״לא״ כי ככל שידוע לי לא ולהוסיף הערה ליד?

שורה תחתונה- מי שלא עוקב מפסיד כסף.
אני מציק לסוכן אצלנו על כל דבר שאני רוצה לדעת ואם צריך עושה התאמות נדרשות בנושא דמי ניהול ומסלולי השקעה, חלוקת כספים בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה וכו'.
קיים הרבה ניצול של חוסר הבנת הלקוח בנושאים הפנסיונים, במיוחד בתחילת הדרך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
י דמי ניהול והפקדה שונים בין סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
א הפחדות של סוכנים צרכנות פיננסית 23
אמירב תעלול סוכנים + התייעצות צרכנות פיננסית 1
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה