• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתכנן לחסוך ל 20 שנה בשביל אפקט ריבית דריבית

Floki

משתמש סולידי
דירוג
17
קודם כל שניהיה בריאים חחח

אני בן 23 סטודנט , אני מושקע כבר חזק מאוד בקריפטו(ביט ואתריום) עם ארנק קר לטווח ארוך - שוכח מזה לעשור הקרוב ויש ברשותי 25,000 שח פנויים להפקדה ראשונית לפתיחת תיק מסחר בibi להשקיע בs&p 500 סכום של גרושים 1200 בחודש ובעתיד בעזרת השם להוסיף עוד אם התזרים יאפשר

עכשיו ראיתי שבגיל 43 יכול להיות לי קרוב למיליון על תשואה של 7 אחוז המטרה שלי להשתמש בכסף לקנות בעתיד נדלן או שיפול עלי סכום כסף ענק באמצע החיים שיעזור לי או אפילו לפתוח עסק אבל זה אלוהים גדול מה יהיה עד אז

רציתי לשאול כמה שאלות

1 איך לעזאזל לא מתפטים לגעת בזה ? פאקינג 20 שנה
2 מה הדרך הכי זולה להשקיע ל20 שנה ב s&p
3 יש אפיק בשביל פטור ממס של רווח הון 25 אחוז ואם לא איך להמנע מדמי ניהול גבוהים שיאכלו לי תתיק ?
4 הבנתי שאי אפשר להשקיע ישירות בsp צריך להשקיע בתעודת סל או במחקה מדד ואין לי מושג מה ההבדל ביניהם קצת הלכתי לאיבוד

תודה רבה לכולם!

1. אם אתה במוד של "כל כסף חדש שאני לא צריך הולך להשקעה" אז אין סיבה שתפתה להשתמש בכסף שהשקעת בעבר. פלוס, תחשוב על המיסים שתשלם.

2. יש הכי זולה ויש הכי פשוטה. הכי זולה זה כנראה ברוקר זר IB. הכי פשוטה זה קצת תלוי בך ומה אתה מגדיר פשוט. אזרוק טיפ שכדאי לקרוא על הדרכים השונות להשקיע בקרן מחקה. נגיד, אישית הייתי נמנע מלהשקיע בקרן מחקה ישראלית עם עמלה אפסית כרגע אבל שסביר שהעמלה תעלה בעתיד.

3. קרן השתלמות. חפש על זה. גם מכירה בשכבות יכולה להיות רלוונטית כדי להפחית את המס הון. זה לא קשור לדמי ניהול באופן ישיר. לדמי ניהול נמוכים כנראה עדיף ברוקר זר שוב.

4. לא יודע אם עדיין יש תעודות סל. בכל אופן, יש לסולידית פוסט על הנושא, חפש אותו.

1 איך לעזאזל לא מתפטים לגעת בזה
או שיפול עלי סכום כסף ענק באמצע החיים
פה אולי מתחבאת בעיה.
יכול להיות שיתגלה שאתה בנו האבוד של ג'ף בזוס, והוא נותן לך חצי מהכסף. זה סבבה. אבל לא כל כך סביר.
הרבה יותר הגיוני שמתישהו תקבל הצעה למשוך את כל החסכונות ולהשקיע במשהו שיתן בודאות פי 10 תוך שנה. איך זה נגמר בסוף, כולם יודעים.
הרצון להתעשרות מהירה הוא האויב הגדול של השקעה פסיבית.

פה אולי מתחבאת בעיה.
יכול להיות שיתגלה שאתה בנו האבוד של ג'ף בזוס, והוא נותן לך חצי מהכסף. זה סבבה. אבל לא כל כך סביר.
הרבה יותר הגיוני שמתישהו תקבל הצעה למשוך את כל החסכונות ולהשקיע במשהו שיתן בודאות פי 10 תוך שנה. איך זה נגמר בסוף, כולם יודעים.
הרצון להתעשרות מהירה הוא האויב הגדול של השקעה פסיבית.
הכוונה היא האם יש אפיק שאפשר לנעול בו את הכסף ? אני רוצה להשקיע ב סנופי לטווח ארוך מאוד ולקבל סכום של כסף גדול באמתע גילאי ה 40

הכוונה היא האם יש אפיק שאפשר לנעול בו את הכסף ?
אין כמעט דבר כזה לנעול. אתה אדם מבוגר שיכול לקבל החלטות, וגם עוד חמש שנים תהיה כזה. אם תשנה את דעתך זאת זכותך ואף אחד לא יעצור אותך.
אפשר לשים את הכסף בנאמנות אצל עו"ד עם הסכם שקובע מה שתרצה. יקר מאוד.

1 איך לעזאזל לא מתפטים לגעת בזה ? פאקינג 20 שנה
בגרות וניסיון (כותב ברצינות ולא בציניות, מה שרואים בגיל 20 זה לא מה שרואים בגיל 40...) מקסימום תעשה טעות ותלמד ממנה להמשך
2 מה הדרך הכי זולה להשקיע ל20 שנה ב s&p
תחפש הסולדית מייק המשקיע המתחיל שמבובל מרוב האופציות

יש אפיק בשביל פטור ממס של רווח הון 25 אחוז ואם לא איך להמנע מדמי ניהול גבוהים שיאכלו לי תתיק ?
קרן השתלמות, קופת גמל להשקעה, פנסיה, נדלן - תלוי מה המטרה ומה מתאים לך

בגרות וניסיון (כותב ברצינות ולא בציניות, מה שרואים בגיל 20 זה לא מה שרואים בגיל 40...) מקסימום תעשה טעות ותלמד ממנה להמשך

תחפש הסולדית מייק המשקיע המתחיל שמבובל מרוב האופציות

קרן השתלמות, קופת גמל להשקעה, פנסיה, נדלן - תלוי מה המטרה ומה מתאים לך
מצאתי , תודה רבה !!

את הקרן השתלמות שלי אני מעביר לניהול אישי שתיהיה מושקעת בסנופי , ופתחתי תיק השקעות בibi ואשקיע במחקה מדד גם של ה s&p 500

אני בדרך הנכונה ? רצןי שאעשה משהו אחר ?

אני מעביר בהוראת קבע 1200 כל חודש לחשבון השקעות למדד

אני בדרך הנכונה ? רצןי שאעשה משהו אחר ?
תכתוב לעצמך תוכנית השקעות...
מטרה, יעדים, מקרים ותגובות

תלמד קצת לעומק למה אתה בוקר SP500 ואם זה מה שאתה רוצה
בקרן השתלמות פחות קריטי כי תוכל להחליף ללא תשלום מס רווחי הון

בתיק המנוהל בIBI או איפה שלא יהיה מה שתקנה עכשיו יצטרך להישאר איתך 20 שנה!!!
כי כל מכירה תגרום לך לשלם מס רווחי הון ויקטין לך את הקרן משמעותי ובגלל זה גם את הרווחים
תיזהר ממלכודות דבש...

תכתוב לעצמך תוכנית השקעות...
מטרה, יעדים, מקרים ותגובות

תלמד קצת לעומק למה אתה בוקר SP500 ואם זה מה שאתה רוצה
בקרן השתלמות פחות קריטי כי תוכל להחליף ללא תשלום מס רווחי הון

בתיק המנוהל בIBI או איפה שלא יהיה מה שתקנה עכשיו יצטרך להישאר איתך 20 שנה!!!
כי כל מכירה תגרום לך לשלם מס רווחי הון ויקטין לך את הקרן משמעותי ובגלל זה גם את הרווחים
תיזהר ממלכודות דבש...
המטרה שלי נורא פשוטה , לגוון את ההשקעות שלי
אני מושקע כבר בדירה חצי חצי עם אחי , מושקע בשוק בקריפטו מאוד מאוד חזק לטווח הארוך והחלטתי גם להחשף לשוק ההון והסיבולת סיכון שלי גבוהה כי יש לי גב כלכלי ממשפחה ולכן אני לא דואג ממפולת כי זה באמת לטווח הארוך ולפי ההיסטוריה הכל מתאזן .

אני שואל אןתך שוב בגלל שבשוק ההון הידע שלי לא גבוהה ואני יכול להרשות לעצמי להקציב 1200-1500 פנויים להשקעה ולא סתם אני לא משלב איגרות חוב כי אני רוצה תיק עם תשואהה גבוהה

המטרה ? לפתוח את הכסף איי שם בגילאי ה 40 בעזרת השם שניהיה בריאים חחח

ומשם להתפתח לאפיקים אחרים בהתאם למצבי אם אהיה בעל עסקים אולי להשקיע בהם אולי לקנות דירה אולי אפילו להמשיך עם הכסף שיש לי שם עד הפנסיה אין לי באמת מושג

ממה שאני מבין מהודעותיך בין השורות, שים את הכסף הנ"ל בVT או בעוקב-S&P500 ואל תגע בו. וזהו זה.
לא ממליץ כלום.

המטרה שלי נורא פשוטה , לגוון את ההשקעות שלי
אני מושקע כבר בדירה חצי חצי עם אחי , מושקע בשוק בקריפטו מאוד מאוד חזק לטווח הארוך והחלטתי גם להחשף לשוק ההון והסיבולת סיכון שלי גבוהה כי יש לי גב כלכלי ממשפחה ולכן אני לא דואג ממפולת כי זה באמת לטווח הארוך ולפי ההיסטוריה הכל מתאזן .
אנחנו כמובן לא יכולים לייעץ

אבל ממה שאתה כותב נשמע שאתה רק מתחיל בעולם ההשקעות ויש לך עוד כמה דברים ללמוד ובעיקר להגדיר לעצמך תוכנית

תיהיה בטוח שהמטרה של כל מי שמשקיע היא:
רוצה תיק עם תשואהה גבוהה
אף אחד לא רוצה תיק עם תשואה נמוכה או שלילית, יש הרבה סיבות למה להשקיע באג"ח או במשהו אחר
בדרכ בכלל מדברים על חזית היעילות של 80 אחוז מניות ו20 אחוז אגח (כלומר שתיק של 100 אחוז מניות יעשה פחות תשואה לאורך זמן מתיק של 80 אחוז מניות - בעיקר בגלל איזונים בדרך)

אם אתה רוצה לדוגמא לפדות את הכסף בגיל 40 בפעם אחת , אז יהיה לך תשלום מס מאוד גבוה ועדין את הכסף הזה להשקיע דרך קרן השתלמות/ פנסיה וכדומה בשביל לחסוך מס
אם אתה רוצה למשוך מהקרן כל פעם "משכורת" לעצמך ולא לעבוד זה קצת סיפור אחר כי תוכל לנצל נקודות מס וכו

יש בשוק ההון הרבה מימד של הימורים במיוחד שמנסים להחליף מניות או לבחור את המניות הנכונות, די דומה בזה לקריפטו
הפורם הזה דוגל בפיזור רחב של כל השוק העולמי - כלומר אתה לא מנסה לבחור את המניה שתעלה אתה פשוט קונה את כל המניות בעולם ובונה על כך שהעולם יצמח ותעשה את התשואה הממוצעת לכן מאוד חשוב פה נושא הדמי ניהול / תצורת המימוש/ מיסוי וכדומה

אבל שוב זה מאוד שולי וזניח אם מחר או 10 שנים תחליט למכור את כל התיק בשביל לקנות דירה או מטבע קריפטו חדש או כל דבר שכזה
בשביל זה ממליץ להגדיר במספרים את המטרה
יש פה בפורם הרבה חוזים אישים של אנשים שאתה יכול לקרוא ולקבל השראה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 אדם מתכנן ואלוהים צוחק נדל"ן 40
J מתכנן פרישה "בחינם" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
S במידה ואני מתכנן רילוקיישן פוסטים מאיכות נמוכה 9
P מתכנן פיננסי - האם יכול להועיל? שוק ההון 32
Benjamin W נשיא ארה"ב מתכנן להעלות את מס רווחי ההון ל 43% אוף טופיק 100
ע המלצה על מתכנן פיננסי צרכנות פיננסית 16
D מתכנן פיננסי CFP צרכנות פיננסית 20
נ סיוע באיתור יועץ/ מתכנן פיננסי צרכנות פיננסית 8
O דגשים במעבר בנק? (מתכנן השקעות בברוקר זר) צרכנות פיננסית 25
שלי משרד האוצר מתכנן פטור ממס רווחי הון עד 60000 שח בשנה שוק ההון 54
ט שוקל לקחת מתכנן פיננסי שוק ההון 4
Waler מי מכם עבר/מתכנן לעבור לחו"ל? אוף טופיק 292
ח האוצר מתכנן מיסוי קשיח על דיור, כדי לצנן את הביקוש מיסים 65
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
א לקחת משכנתא יותר גדולה כדי לחסוך לנכס נוסף נדל"ן 5
Sp0 קניית יאכטה למגורים כדי לחסוך פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
M כיצד לחסוך מזומן שבידיי ובנוסף הפקדות חודשיות לטובת פרישה לגמלאות בעוד 10-12 שנים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M שיטות לחסוך כסף בצורה יומ-יומית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 103
S מה המקסימום צבירה שניתן לחסוך בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
A האם אני יכול לחסוך עבור משפחתי, מבלי אישור שלהם? שוק ההון 36
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
A פרעון מוקדם למשכנתא - כל הטריקים לחסוך כסף צרכנות פיננסית 62
I הגבול בין לחסוך ולהשקיע לבין להנות יומני מסע אישיים 21
I הגבול שבין לחסוך ולהשקיע לעתיד לבין לחיות כאן ועכשיו יומני מסע אישיים 2
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
E חוות דעת והצעות לשיפור ההשקעות לחסוך מתחיל וצעיר שוק ההון 9
R לחסוך מתוך ההכנסה הפסיבית שחיים ממנה. איך זה משפיע ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
K דרך הכי נוחה לחסוך לילדים שוק ההון 8
M איך לחסוך כסף על אוכל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
ר איך אפשר לחסוך בגידול הכלב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
הנודדת איך לחסוך כסף בהזמנת לינה ובהזמנת טיסות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
S איפה לחסוך/להשקיע לשנה אחת מהיום. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
B היכן לחסוך לדירה ובאיזה אופן? שוק ההון 108
מ האם לצאת מבית ההורים או לחסוך? יומני מסע אישיים 107
נולי מה עושים כשכבר לא משתלם לחסוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 146
klayhamn איך לחסוך בהוצאות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
מ הדרך הטובה ביותר לחסוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
M 27 דרכים לחסוך כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
ר איך אפשר לחסוך על אוכל לכלב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
G איך הכי כדי לחסוך כסף? צרכנות פיננסית 1