• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוברט קיואסאקי חוזה קריסה בשווקים ב2016

צריך להתיחס למשמעות של דבריו, לטיעון עצמו, לגבי התאריך שציין זה בהחלט ניחוש, הערכה אישית שלו.
אם אני זוכרת נכון, טענתו קשורה ליציאת דור הבייבי-בום לפנסיה ולכן כבר לפני 15 שנה הוא התייחס לשנת 2016.
אז באמת יכול להיות שתהיה נפילה בבורסות (כי כל כמה שנים יש) אבל לא ברור לי למה הוא מקשר את זה דווקא לגורם הנ"ל. הרי לא כולם יוצאים בבת אחת. אחרוני הדור ההוא זה הגילאים שלי ושלך ויש לנו עוד יותר מעשור ליציאה. ראשוני הדור יצאו לפנסיה כבר לפני 5 שנים אאל"ט.

צריך להתיחס למשמעות של דבריו, לטיעון עצמו, לגבי התאריך שציין זה בהחלט ניחוש, הערכה אישית שלו.
אם אני זוכרת נכון, טענתו קשורה ליציאת דור הבייבי-בום לפנסיה ולכן כבר לפני 15 שנה הוא התייחס לשנת 2016.
אז באמת יכול להיות שתהיה נפילה בבורסות (כי כל כמה שנים יש) אבל לא ברור לי למה הוא מקשר את זה דווקא לגורם הנ"ל. הרי לא כולם יוצאים בבת אחת. אחרוני הדור ההוא זה הגילאים שלי ושלך ויש לנו עוד יותר מעשור ליציאה. ראשוני הדור יצאו לפנסיה כבר לפני 5 שנים אאל"ט.

כלומר שיגיע היום ותהיה קריסה?
זה כמו לנחש שמחר תהיה זריחה... רק במחזור ארוך יותר מיום.

אם בעוד כמה חודשים נראה שרק הזהב התרסק ושכל שאר הנכסים עלו, אנסה לחזור לכאן ולהזכיר לך. לעומת זאת, אם השוק יקרוס, אעביר לך את הכתר בו זכיתי בברקזיט.
אני מאוד בעד להחזיק קצת זהב וקצת סוחורות בתיק (קצת מאוד) כדי להתמודד עם מצבי קיצון וברבורים שחורים
אבל אני לא מתכוון לשבת בבית עם רובה דו קני מנוסר ערמת תחמושת מים קופסאות שימורים ,זהב ו דולרים בהמתנה לאסון שעומד להתרחש בין מחר לעוד 50 שנה :)

הטיעון שלו הוא שדור הבייבי בום ימשכו את הכסף וישתמשו בו למחיה בגיל פרישה, יתכן שאם הריבית השלילית תיהפך למגפה עולמית זה יאיץ את התהליך משום שבנכסים סולידיים בשוק ההון עלולים לקבל ריבית שלילית, יהיו פורשי נועזים יותר שימשכו את הכסף וישקיעו בנכסים מניבים גם אם התשואה משכירות נמוכה.

אבל למה, לדעתם, שוול סטריט תגיב כך? מה הוא יעשה שיפגע בכלכלה, לדעתה המשוערת של וול סטריט?

הרי לא כולם יוצאים בבת אחת. אחרוני הדור ההוא זה הגילאים שלי ושלך ויש לנו עוד יותר מעשור ליציאה. ראשוני הדור יצאו לפנסיה כבר לפני 5 שנים אאל"ט.
הטיעון שלו הוא שבשנים 2016-2017 יש קפיצת מדרגה בכמות האנשים שמגיעים לגיל פרישה ולכן במקום להשקיע בשוק ההון הם יתחילו למשוך כספים מהשוק והשינוי הזה ישנה את שווי המשקל ויפיל את השוק. עובדתית אכן האנשים האלה פורשים ובמקום לקנות מניות הם מוכרים. בפועל הציבור האמריקאי מקטין את האחזקות שלו. מי שקונה מהם את המניות הן החברות שבגלל הריבית הנמוכה בשוק מעדיפות לקנות את המניות של עצמן ובכך לשפר את הדוחות הכספיים שלהן ברווח למניה.

יש אולי מידע על התפלגות האחזקה במניות ארה"ב?
ראיתי מידע כזה על אג"חים בעולם ממש לא מזמן (כנראה דרך הפורום הזה). הכוונה למשל כמה אחוזים מהמניות בארה"ב מחזיקים בידימשקיעי חוץ, ובמיוחד כמה קרנות פנסיה בארה"ב וכמה מחזיקים פרטיים בתוך ארה"ב. אם האחוזים האחרונים לא גבוהים במיוחד - זה כך או כך לא ישפיע בצורה משמעותית (לא שאם זה לא יתקיים אני אחשוב אחרת).

אבל למה, לדעתם, שוול סטריט תגיב כך? מה הוא יעשה שיפגע בכלכלה, לדעתה המשוערת של וול סטריט?
האיש מצטיין בפשיטות רגל. לא משהו מעודד לארה"ב.
וברצינות - בוול סטריט לא אוהבים חוסר ודאות והאיש בהחלט לא צפוי ולא ברור מה יעשה אם ייבחר (בפרט לאור העובדה שיש לו אפס רקורד בפוליטיקה). בנוסף, האיש מבטיח מלחמת סחר עם כל העולם בערך.
ברמה "פסיכולוגית" יותר, האיש מייצג את הייאוש מהפוליטיקה, מההתקרבות בין מדינות המערב בעשורים האחרונים והחזרה לשנאת מיעוטים.

ברמה "פסיכולוגית" יותר, האיש מייצג את הייאוש מהפוליטיקה, מההתקרבות בין מדינות המערב בעשורים האחרונים והחזרה לשנאת מיעוטים.

זה תהליך שמתרחש היום בכל אירופה, לא רק בארה"ב.
נובע ממדיניות הדלת הפתוחה למהגרים.

זה כמו במשחקי הכס כשאחד הלורדים טוען לכתר ,מיד יקשרו נגדו כמה לורדים אחרים .

יש בארהב קליקה של הון שלטון ,לורדים ומשפחות אצולה,טראמפ טוען חזק לכתר והוא לא חייב שום דבר לאף תורם או משקיע.

יש גם השערות שיעלו את הריבית אם הוא יבחר כדי שהוא יחטוף את ההתמודדות עם סוף הריבית הנמוכה.

שלום,
http://www.marketwatch.com/story/ri...lapse-he-foresaw-in-2002-is-coming-2016-03-23

רוברט קיואסאקי חוזה כבר הרבה שנים קריסה עולמית בשווקים בשנת 2016-2017, טוען שבימים אלה יש לקנות רק זהב וכיוצא בזה.
אשמח לדיון בנושא, שבוע טוב!
ויש הסבורים שאחרי עשור של דשדוש וירידות בחלק מהשווקים בעולם, דווקא עכשיו אולי יש שווקי מניות שכדאי לרכוש:
http://www.themarker.com/markets/1.3071822

הסברה המקובלת היא שטראמפ הוא מעין קופסה שחורה, לא ברור כיצד יפעל, וחוסר ודאות תמיד מוביל לירידות מניות בטווח הקצר ונהירה לאפיקים "בטוחים" יותר. זו אגב גם הסיבה שיהודים רבים, חרף אהדתו המופגנת לישראל, נוכח היותו קופסה שחורה ובלתי צפויה, מעדיפים להצביע לקלינטון (אולי זו גם הסיבה שנתניהו העדיף לסגור את הסכם הסיוע לעשור הקרוב כבר עכשיו עם אובמה). (אגב ירידות ופחד בשוק, זו גם הזדמנות לאחרים לרכוש סחורה בזול, כפי אמרתו הידועה של באפט). קלינטון מהצד השני, כבר היתה בתפקיד מפתח בממשל הנוכחי, דעותיה ידועות, מחוברת לממסד הדמוקרטי וצפויה להמשיך באותה מדיניות נוכחית, לכן בחירתה אינה צפויה להביא לחוסר ודאות.

האיש מצטיין בפשיטות רגל. לא משהו מעודד לארה"ב.
וברצינות - בוול סטריט לא אוהבים חוסר ודאות והאיש בהחלט לא צפוי ולא ברור מה יעשה אם ייבחר (בפרט לאור העובדה שיש לו אפס רקורד בפוליטיקה). בנוסף, האיש מבטיח מלחמת סחר עם כל העולם בערך.

סביר להניח שבהתחלה השווקים הפיננסיים יגיבו בעצבים, אבל במידה והוא יחולל שינויים בהסכמי השכר שיועילו לארצו, שינויים במדרגות המס לטובת האזרחים, ויותר מכל יוריד את מס החברות ל 15% !!! זה יתן תנופה אדירה לכלכלה האמריקאית והשווקים יגיבו בהתאם.
אני לא רואה בעיה באיש עסקים שפשט רגל והתאושש פעמיים, זה מראה על מנטליות חזקה, על יכולת קבלת החלטות גם אם הן מסוכנות מעט, הוא לא פוליטיקאי הוא איש עסקים, וזה יתרון אדיר מבחינתי.
העולם זקוק היום למנהיג בעל תעוזה שיציל מפני דיפלציה מתמשכת, צמיחה נמוכה או שלילית, ומשיגרה של ריביות שליליות , יש צורך במנהיג בעל תעוזה ולא במנהיג פחדן שמתרץ את חוסר היכולת שלו לקבל החלטות אמיצות בדגש שהוא נותן לדיפלומטיה. בהרבה מקומות בעולם מתייחסים לזה כאל חולשה.

העולם זקוק היום למנהיג בעל תעוזה שיציל מפני דיפלציה מתמשכת, צמיחה נמוכה או שלילית, ומשיגרה של ריביות שליליות , יש צורך במנהיג בעל תעוזה ולא במנהיג פחדן שמתרץ את חוסר היכולת שלו לקבל החלטות אמיצות בדגש שהוא נותן לדיפלומטיה. בהרבה מקומות בעולם מתייחסים לזה כאל חולשה.
לפעמים מגיע מנהיג חדש לשכונה שמערבב את המציאות בגסות ובחוסר תשומת לב לניואנסים. מין מנהיג חדש וכריזמטי כזה ש"כולנו" מתגעגעים אליו. ברוב דפי ההיסטוריה נרשם מרחץ דמים בתקופת מנהיגותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א רוברט קיוסאקי | הקמת חברה אוף טופיק 8
תפוזינה רוברט קיוסאקי שוב מקבל במה אוף טופיק 12
עמוס רוברט שילר צופה קריסה אוף טופיק 10
oz1987 Cash Flow של רוברט קיוסאקי אוף טופיק 2
ב חוזה שכירות לטווח ארוך נדל"ן 76
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
R האם קבלן יכול להפר חוזה אחריות בגלל המלחמה? נדל"ן 3
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S התנהלות הצדדים בשכירות כאשר אין חוזה תקף נדל"ן 23
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
מ ערבות עבור חוזה שכירות נדל"ן 6
ptom חוזה העסקה ללא קה"ש וללא אופציה לעבודות מהצד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
K האם חוזה שכירות חוקי ? נדל"ן 15
Shnizelia תביעת אבטלה כאשר יש חוזה עבודה חתום אוף טופיק 5
ה חוזה שכירות - דגשים נדל"ן 32
ת עורך החוזה מעוניין לערוך חוזה על נייר בטחוני אוף טופיק 1
M הארכת חוזה בבניין המיועד לפינוי בינוי? נדל"ן 6
A בדק בית לפני חוזה בקניית דירה יד שנייה נדל"ן 9
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
ה לקיחת משכנתא אחרי חתימה על חוזה נדל"ן 31
יהודה שוורץ חתימת חוזה עבודה - נורמות אוף טופיק 13
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
V מה ואיך אתם מבררים על חברה לפני חתימה על חוזה עבודה? התפתחות אישית 3
ל חוזה שכירות אוף טופיק 10
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
ד חתימה אלקטרונית על חוזה שכירות אוף טופיק 1
T חוזה השקעות שעשיתי | דעות? שוק ההון 7
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4