• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך עוברים דירה באמצע חוזה

AF1k

משתמש רגיל
דירוג
555
היי לכולם,
אני כרגע שוכר דירה במרכז הארץ, ומעוניין לעזוב את הדירה באמצע החוזה על מנת לעיר אחרת. מבחינת החוזה יש סעיף שאומר שניתן לצאת לפני במידה ונמצא שוכר חדש שמוסכם על המשכיר לפי אותם תנאי החוזה.

רציתי לשאול האם למישהו יש ניסיון עם מעבר מהסוג הזה?
מצד אחד אנחנו צריכים למצוא שוכר לדירה שאנחנו נמצאים בה כרגע (האם אנחנו מפרסמים את הדירה?) ומצד שני למצוא דירה שנרצה לעבור אליה. איך זה עובד מבחינת זמנים, האם עדיף קודם לסגור דירה עבורנו ומקסימום להכניס דיירים בהמשך לדירה הנוכחית?

תודה מראש לעונים.

האם עדיף קודם לסגור דירה עבורנו ומקסימום להכניס דיירים בהמשך לדירה הנוכחית?
אני אחזיר בשאלה, שתעזור לך לחשוב, מה התרחישים האלו מטריד אותך יותר?
א. אתה חייב השבוע לעזוב את הדירה ועדיין אין דירה חדשה. כלומר המובילים עומדים לקחת את הריהוט לאחסון בתשלום ואתם עוברים ללפחות שבועיים לגור עם ההורים.
ב. עברתם דירה השבוע. אף אחד לא מוכן לשכור את הדירה הקודמת שלכם בסכום ששילמתם. אתם משלמים שכירות על 2 דירות. בטוח שהחודש, אולי גם חודש הבא, עד שמישהו אחר יחתום.

אז מה נורא יותר מבחינתך, אובדן חודשיים שכירות, או לגור אצל ההורים?

אני אישית מעדיף לסכן כסף מאשר מתח נפשי. בשביל זה אני חוסך.

כמובן שמבחינת חשיבות אני מעדיף לשלם עוד שכירות ולדעת שיש לי דירה לעבור אליה, השאלה שלי אם למישהו יש טיפים לנהל את התהליך. האם לנסות לעכב כמה שניתן את הכניסה לדירה החדשה, מה עושים אם הדייר שרוצה להיכנס מוכן להתקדם ולחתום ואני עדיין לא סגרתי את הדירה שאליה אני עובר?

זה לרקוד על 2 חתונות.
אי אפשר להגיד לך פתרון כי זה תלוי איזה דירה תמצא, אם תהיה מרוצה ממנה? או שלקחת אותה בגלל לחץ של זמן וכסף.
אנחנו ניסינו לג'נגל בין 2 דירות בסוף שילמנו שבועיים שכירות כפולה. (זה לא כזה נורא)
א.לדעתי עדיף לשלם פעמיים על שכירות לתקופה של ניקיון הבית החדש. זה יכול להיות גם שבוע.
ב.קודם תברר על דירה חדשה עם כניסה רחוקה. חודש חודשיים.
אחר כך תחפש שוכר חלופי.
אחרי שתתאם את התאריכים? תחתום על הדירה שלך, ותחתים את השוכר.
אפשר לשחק עם זה, יש כאלה שאפילו נותנים לך 1000 שקל כדי שתכנס במקומם בתאריך שהם רצו. במקום לשלם 2000 שקל למשכיר על דירה ריקה.

אם אפשר, עדיף שתחכה עד סוף החוזה ורק אז תעבור ותחסוך מעצמך את כל הבלגן הזה.
נסה לחפש דירה עם כניסה גמישה ביד2 ובפייסבוק.

אין לי ממש נסיון עם מצב כזה, אבל הגיוני לעשות את זה במקביל (יקח זמן עד שתמצא שוכר חדש שמקובל על בעל הבית וגם יקח זמן עד שתמצא דירה לטעמך)-לפרסם את הדירה ולחפש דירה אחרת כדי לצמצם כמה שיותר את האפשרות שתצטרך לשלם על שתי דירות במקביל.
עדיף שאתה תפרסם את הדירה ולא בעל הבית, כדי שיתקשרו אליך (ולא לבעל הבית) כדי שלא יהיה טלפון שבור.

בתכלס זה בכלל לא מסובך. אתה מפרסם את הדירה הנוכחית, מתחיל להראות אותה ומסביר לשוכרים הפוטנציאליים שהם נכנסים בנעליך בחוזה הנוכחי עד לסיומו, ולאחר מכן הם צריכים לפעול מול בעל הדירה.
בד בבד אתה מחפש דירה שאתה רוצה להיכנס אליה. יתכנו מצבים ששבועיים תשלם כפול לדוגמה, אבל אתה מחליט, זה הכל התעסקות מול אנשים. תסביר לשוכרים שאתה מראה להם את הדירה שהתאריך עוד לא סגור כי אתה מחפש לעצמך דירה וכו'. אתה זה שתחליט מתי להכניס אותם, וברור שתעשה זאת אחרי שתמצא דירה.
בהצלחה!

יופי.
תחפש דירה עם כניסה לטעמך. ואז תודיע למשכיר שלך שאתה עוזב.
תתחילו לחפש יחד דייר מחליף.
אם מדובר על איזור ביקוש, לא אמורה להיות בעיה גדולה.

קצת באיחור, אז לא בטוח אם עוד רלוונטי.
במרץ השנה עברתי דירה באמצע חוזה מרחובות לירושלים, בעקבות עבודה ולימודים. הודעתי ביום שני בבוקר לבעלת הדירה שאני מעוניין לעזוב (רבע שעה אחרי שחתמתי על חוזה שכירות שמתחיל בירושלים ביום שישי...)
העלתי מודעות ליד 2 ולפייסבוק. יום אחרי באו אנשים לראות את הדירה, העברתי את הפרטים של שלושה מהם לבעלת הדירה. היא נפגשה איתם יום למחרת וחתמה על חוזה עם אחד מהם ביום רביעי של אותו שבוע. בשישי הוא כבר נכנס לדירה שעזבתי...

היה לי הרבה מזל שבעלת הדירה שיתפה איתי פעולה ופינתה זמן לטובת העניין.

אבל בגדול, זה הנוהג התקין בעיניי. לשתף מראש בתכניות, לחפש ולסנן דיירים בעצמך, ולתת לה לבחור

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ויטל עוברים לגור ביחד - איך לא ליפול לכל הצרכנות יתר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 60
מ עוברים לקנדה שוק ההון 6
unrealx בכמה ההוצאות החודשיות בממוצע גודלות כאשר עוברים מההורים לדירה בשכירות? צרכנות פיננסית 18
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 14
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
G דירה למגורים - עסקה משתלמת בתנאי 80/20? נדל"ן 5
ה שליש דירה במתנה לבעל דירה נדל"ן 3
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 4
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1