• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוזה שכירות - דגשים

התלמיד

משתמש רגיל
דירוג
163
שלום לכולם,
בימים הקרובים אני ובת זוגתי אמורים לחתום על חוזה שכירות בפעם הראשונה.
אנחנו אלה ששוכרים את הדירה (יחידת דיור)

לאיזה דברים כדאי לשים לב בחוזה?
חשבתי על:
סכום תשלום חודשי
חלוקה של הוצאות- חשמל מים וארנונה - במקרה שלנו הכל על המשכיר.
תקופת ההשכרה

היחידה מרוהטת, האם צריך להוסיף גם משהו על זה?

למה עוד צריך לשים לב?

מצד אחד אני רוצה להיות בטוח שאני עושה את זה כמו שצריך ולא נופל על קטנות בחתימת החוזה
מצד שני התרשמתי מבעל הדירה כאדם נחמד מאוד ואני בתור משכיר לא רוצה להיות קטנוני מידי.

ומבחינת תשלומים, אנחנו עתידים להיכנס לדירה בעוד כחודשיים.
האם נהוג להביא את הצ'קים של שכר הדירה מעכשיו(כמובן דחויים לתאריך תחילת השכירות) או להביא לו אותם בתחילת תקופת ההשכרה?

אשמח להערות והארות.
תודה רבה

חשוב:
- תקופת השכירות
- אופציה לחידוש חוזה ללא עלייה במחיר
- אחריות בעל הדירה לתיקון תקלות עד 72 שעות מרגע ההודעה
- קנס על אי פינוי הנכס עד 100 ש"ח ליום (כמובן תלוי איפה אתה גר....)
- בטחונות

נחמד שיהיה:
- סעיף סאבלט/יציאה לפני תום חוזה בהתראה מוקדמת

לגבי ריהוט, אפשר להוסיף נספח לחוזה ולכלול בו רשימה של כל הריהוט שמגיע עם הדירה

חשוב:
- תקופת השכירות
- אופציה לחידוש חוזה ללא עלייה במחיר
- אחריות בעל הדירה לתיקון תקלות עד 72 שעות מרגע ההודעה
- קנס על אי פינוי הנכס עד 100 ש"ח ליום (כמובן תלוי איפה אתה גר....)
- בטחונות

נחמד שיהיה:
- סעיף סאבלט/יציאה לפני תום חוזה בהתראה מוקדמת

תהייה - מדוע אתה חושב, לבטח בשוק הנוכחי, שסביר שבעל הדירה יספק אופציה לחידוש החוזה ללא עלייה במחיר - משמע אפס גמישות לבעל הדירה (לתרחישים בהם הוא והדייר לא מסתדרים והוא רוצה לפנות בסוף השנה או כלכלית למול עליית מחירים \ אינפלציה), אבל יאפשר מקסימום גמישות לשוכר כך שהוא יכול לצאת לפני תום החוזה \ סעיף סאבלט (ד"א, אירוע שלדעתי נפוץ בעיקר בתל אביב וגם שם אני מודה שאני מתקשה להבין בעלי דירות שמוכנים לסעיף הזה ומכניסים לנכסים שלהם אנשים שהם לא מכירים)?

דה פאקטו אתה רוצה חוזה שאומר "אני השוכר יכול לעזוב מתי שבא לי, אבל אם אני רוצה להישאר אתה חייב לאפשר לי לא משנה כמה אנחנו לא מסתדרים ובאותו מחיר לא משנה מה קורה בשוק". מתקשה לראות בעל דירה שמבין עניין שמוכן לזה

להכניס סעיף עזיבה בהודעה מוקדמת שמתאפשרת לשני הצדדים יותר מנשמע לי סביר, כנ"ל אופציה (אבל עם איזשהו מנגנון עליית שכ"ד, אחרת מה בדיוק מרוויח מזה בעל הדירה, בטח אם יש סעיף יציאה בעזיבה מוקדמת כך שבפועל מדובר באופציה חד צדדית), אבל התצורה שאתה מציג את זה מתארת שוק עם חלוקת כוח שונה לחלוטין מזו שקיימת היום בשוק בין שוכרים ובעלי דירות

מדוע אתה חושב, לבטח בשוק הנוכחי, שסביר שבעל הדירה יספק אופציה לחידוש החוזה ללא עלייה במחיר
שמעתי שבת"א וסביבותיה זה כבר לא מקובל, אבל בחיפה אין מצב שאני נכנס לדירה בלי אופציה לשנה אחת נוספת.
האופציה נועדה להגן על השוכר לא מעליית שכירות מדודה (אין בעיה להצמיד למדד או להסכים מראש על עלייה כזו או אחרת), אלא מפינוי פתאומי או הקפצה פראית של שכר הדירה, שאין שום סיבה שתקרה בתום שנה אחת מתחילת תקופת השכירות.
אני כשוכר, משקיע המון זמן ומאמץ (שבועות של אריזה ופריקה) וכסף (הובלה, שינויי ריהוט) במעבר דירה.
לא אעשה זאת ללא הבטחה שאשאר בדירה הבאה (אם ארצה) שנתיים לפחות.

בעיני, אם נתינת אופציה באמת הפכה לדבר שאינו מקובל באזור המרכז - זו מציאות איומה עבור שוכרי הדירות.
אם זה נכון, סיבה זו לבדה יכולה להצדיק החלטה לרכישת דירה למגורים.

בכל מקרה, לעניינינו - אופציה זה סעיף חובה, אני ממליץ להתעקש ולהגיע להסכמות עם בעל הבית (אופציה ללא תנאי, הצמדה למדד, עליית שכ"ד ידועה מראש או כל מנגנון אחר שמוסכם על שני הצדדים).

להכניס סעיף עזיבה בהודעה מוקדמת שמתאפשרת לשני הצדדים יותר מנשמע לי סביר
מסכים שסעיף כזה חייב להיות הדדי.
אני הייתי נמנע מסעיף כזה כי זה בעצם מרוקן את האופציה מכל תוכן.
סעיף טוב יותר הוא אפשרות של השוכר למצוא לעצמו מחליף באמצע תקופת החוזה, כזה שיהיה מקובל על המשכיר.
זה סעיף שמשקף "רצון טוב" כי כמובן שהמשכיר יכול לסרב לכל דייר חדש ולמנוע את מימוש הסעיף, אבל עצם זה שהוא כתוב בחוזה מייצר אצל המשכיר מודעות ומוכנות מראש לכך שמצב זה יכול להתאפשר.

דברים נוספים:
- צריך גם לשים לב שאם יש דרישות מסוימות שאתם צריכים לקיים בפינוי, למשל יש סעיף שיכול לדרוש מכם לצבוע או לסייד את הדירה, האם אתם גם מקבלים אותה צבועה ומסוידת? אם כן, סבבה, אם לא - להוריד את הסעיף הזה ולהמיר אותו בסעיף "קל" יותר כמו ביצוע תיקוני צבע כדי להחזיר את הדירה באותו מצב.
- האם למשכיר יש אחריות לתקינות הריהוט שיש בדירה? למשל אם יש מקרר, האם זה מגיע כ"בונוס" או שזה חלק מהדירה?
אם זה מגיע כחלק מהחוזה בדירה - לוודא שיש סעיף שבעל הדירה אחראי לתקן את הריהוט שברשימה, שלא יקרה מצב שבו אתם נדרשים לקנות מקרר או תנור שלא תכננתם לקנות אם משהו מתקלקל.

בעיקר פשוט צריך לקרוא את החוזה היטב ולהבין האם מה שרשום שם מוסכם עליכם או לא.
יש חוזה גנרי של עיריית תל אביב שהוא די טוב לטעמי ומייצג נאמנה את האינטרנסים של שני הצדדים, אפשר להשוות מולו.

עוד משהו - אם החוזה הוא "יצירתי" מדיי ביחס לחוזה הסטנדרטי של עיריית ת"א, זו נורה אדומה.
הכי חשוב זה לנסות להבין את הטיפוס של המשכיר והאם מדובר באדם סביר שיהיה נעים להתנהל מולו, הדרך הכי טובה לדעת את זה היא לברר אצל הדיירים הקודמים בדיסקרטיות וגם להבין כמה שנים הם שכרו שם ולמה הם עוזבים. החוזה הוא דף נייר חשוב, אבל הוא לא העיקר - העיקר הוא שיהיו שני בני אדם סבירים בשני צידי החוזה.

מדוע אתה חושב, לבטח בשוק הנוכחי, שסביר שבעל הדירה יספק אופציה לחידוש החוזה ללא עלייה במחיר - משמע אפס גמישות לבעל הדירה (לתרחישים בהם הוא והדייר לא מסתדרים והוא רוצה לפנות בסוף השנה או כלכלית למול עליית מחירים \ אינפלציה)
אופציה לחידוש חוזה ללא עלייה במחיר כשמה כן היא- "אופציה". אני מבין שהנקודה לא הייתה ברורה, ה"אופציה" היא של השוכר והמשכיר.
במקרה בו השוכר והמשכיר לא מסתדרים אז המשכיר יכול לבחור שלא לחדש את החוזה לשוכר.
במקרה בו הם מסתדרים ושני הצדדים רוצים לחדש את החוזה אז ה"אופציה" באה לטובתו של השוכר והוא נהנה בשכר דירה ללא עלייה.
מה האינטרס של המשכיר ב"אופציה" כזאת? שיווק ה"אופציה" כהטבה כשהוא מחפש שוכרים ושימור שוכר טוב לטווח ארוך.

בנוגע לאינפלציה, דמי שכירות זה מרכיב אחד בתשואה על הדירה, יש גם את עליית הערך של הנכס.

אבל יאפשר מקסימום גמישות לשוכר כך שהוא יכול לצאת לפני תום החוזה \ סעיף סאבלט?
יציאה מדירה בהתראה מוקדמת מגנה על השוכר, המשכיר לא חייב להסכים לזה. לכן ציינתי את זה ב"נחמד שיהיה"
לגבי סאבלט, החוזה עדיין ממשיך, הכסף זורם, השינוי היחידי הוא בדיירים ופוטנציאל הפגיעה במשכיר הוא בהשכרה לדיירים שהוא לא מכיר, עוד פעם "נחמד שיהיה".
ד"א, אירוע שלדעתי נפוץ בעיקר בתל אביב וגם שם אני מודה שאני מתקשה להבין בעלי דירות שמוכנים לסעיף הזה ומכניסים לנכסים שלהם אנשים שהם לא מכירים
קיים בכל הערים הגדולות בארץ, אישית אני מכיר את ה"סצנה" בתל אביב, ירושלים ובאר שבע (סאבלטים בין חברים וחברים של חברים, לא מדבר על צימרים AIRBNB ודומיהם)
להכניס סעיף עזיבה בהודעה מוקדמת שמתאפשרת לשני הצדדים יותר מנשמע לי סביר, כנ"ל אופציה (אבל עם איזשהו מנגנון עליית שכ"ד, אחרת מה בדיוק מרוויח מזה בעל הדירה, בטח אם יש סעיף יציאה בעזיבה מוקדמת כך שבפועל מדובר באופציה חד צדדית), אבל התצורה שאתה מציג את זה מתארת שוק עם חלוקת כוח שונה לחלוטין מזו שקיימת היום בשוק בין שוכרים ובעלי דירות
פותח האשכול ביקש הערה לגבי חוזה שכירות. מכיוון שפותח האשכול הוא שוכר, אני מנסה לעזור לו להגן על האינטרסים שלו בחוזה.
אם פותח האשכול היה משכיר, הייתי מגיב אחרת.
באופן כללי כשאני ניגש להסכם/חוזה/עסקה אני משתדל להגן על האינטרסים שלי וסומך על הצד השני שיגן על האינטרסים של עצמו.

אופציה לחידוש חוזה ללא עלייה במחיר כשמה כן היא- "אופציה". אני מבין שהנקודה לא הייתה ברורה, ה"אופציה" היא של השוכר והמשכיר.
במקרה בו השוכר והמשכיר לא מסתדרים אז המשכיר יכול לבחור שלא לחדש את החוזה לשוכר.
אני חושב שאתה טועה בפרשנות.
אופציה היא אפשרות שהמשכיר נותן לשוכר להאריך את החוזה לשנה נוספת באופן חד-צדדי, זאת אומרת גם אם המשכיר אינו מעוניין להשכיר לשנה נוספת, אין לו ברירה אם השוכר מפעיל את הסעיף.
סימוכין - סעיף 6
אילו המשכיר היה יכול לסרב להשכיר לשנה נוספת "כי הוא לא מסתדר עם השוכר", האופציה הייתה סעיף ריק מתוכן.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שאתה טועה בפרשנות.
אופציה היא אפשרות שהמשכיר נותן לשוכר להאריך את החוזה לשנה נוספת באופן חד-צדדי, זאת אומרת גם אם המשכיר אינו מעוניין להשכיר לשנה נוספת, אין לו ברירה אם השוכר מפעיל את הסעיף.
סימוכין - סעיף 6
אילו המשכיר היה יכול לסרב להשכיר לשנה נוספת "כי הוא לא מסתדר עם השוכר", האופציה הייתה סעיף ריק מתוכן.

לא התבססתי על חוזה גנרי של עיריית תל אביב (אפילו שהוא מצויין).
כשאני שוכר דירה חשוב לי המחיר ואני לא פוחד שבעל הדירה יגרש אותי אחרי שנה, אז כשכתבתי "אופציה", התכוונתי לאופציית שימור המחיר אם וכאשר נחדש חוזה.
אני מבין שאתה מתכוון לאופציית הארכת חוזה ושימור המחיר (עם הצמדה/עלייה קצובה...).

בכל זאת, לפותח האשכול הייתי ממליץ ללכת עם הפרשנות שלך ל"אופציה" ולהכניס סעיף כזה: "ניתנת בזאת לשוכר זכות ברירה (אופציה) להאריך את תקופת השכירות לתקופה נוספת אחת בלבד בת 12 (שניים עשר) חודשים שתחל מיד עם תום תקופת השכירות."

קיים בכל הערים הגדולות בארץ, אישית אני מכיר את ה"סצנה" בתל אביב, ירושלים ובאר שבע (סאבלטים בין חברים וחברים של חברים, לא מדבר על צימרים AIRBNB ודומיהם)
אכן מכיר ומסכים שיחסית נפוץ. בה בעת, ברמה האישית, כבעל דירות במרכז, לא הצלחתי להבין מדוע בעלי דירות מסכימים. בעל דירה עוסק רבות בלוודא שמי שנכנס לדירה הוא אדם הגון, שישמור לו על הנכס וישלם בזמן - לוקחים תלושי שכר, מבצעים בדיקות בכל מיני שירותים בתשלום משוחחים וחשים את טיבו של האדם, ואז באבחה אחת מאפשרים בחוזה לשוכר להעביר חזקה בנכס למישהו אחר ללא כל בקרה. כמו כל אירוע (וכמו החוזה עצמו), זה לא משמעותי כל עוד זה לא משמעותי, אבל כשזה משמעותי, זה יכול לסבך את החיים מאוד לבעל הדירה (לא נעים לשוכר, אבל הוא במקסימום פשוט עוזב את הדירה ולא נפגע בעשרות\מאות אלפי שקלים)

פותח האשכול ביקש הערה לגבי חוזה שכירות. מכיוון שפותח האשכול הוא שוכר, אני מנסה לעזור לו להגן על האינטרסים שלו בחוזה.
מקבל, מציין רק את הצד השני של העסקה. בעל דירה מוכן ללכת הרבה לשוכר שנתפס כהגון, ישלם בזמן, ישמור לך על הנכס ויספק לך שקט נפשי (כולל אולי אפילו לא להעלות את שכר הדירה). לבקש את כל הרשימה שתיארת מעלה מרגיש כמו "אני רוצה גמישות מקסימלית ואני רוצה שכל הסיכון יהיה עלייך בעל הדירה". לגמרי לגיטימי בעיני לבקש חלק מהסעיפים כאשר נמצאים כבר כמה שנים בדירה ובונים יחסי אמון. באינטראקציה הראשונה, לבטח באזורי הביקוש כאשר לבעל הדירה יש כנראה לא מעט מעוניינים, זו שיטה בעלת סיכונים

בעיני, אם נתינת אופציה באמת הפכה לדבר שאינו מקובל באזור המרכז - זו מציאות איומה עבור שוכרי הדירות.
אם זה נכון, סיבה זו לבדה יכולה להצדיק החלטה לרכישת דירה למגורים.
לטעמי עדיין מקובל לתת אופציה, אבל כן יחסית "מעקרים" אותה עם ניסוחים שמייצרים מרחבי בריחה לתרחישים קיצוניים (ראה ערך השרשור השני בפורום הנדל"ן פה של בעל דירה שלא יכול להוציא את הדיירים הבעיתיים שלו). כמו כל דבר, יש בעלי דירות זוועתיים ושוכרי דירות גרועים (וכנראה אלו יקבלו את מרבית הקשב בתקשורת), אבל הרוב אנשים נורמטיביים שיותר מישמחו לשמר קשרים עסקיים לאורך הרבה שנים. לא מכיר הרבה בעלי דירה (מחוץ לליבת תל אביב) שלא ישמחו לאפשר שנים נוספות לדיירים טובים, גם באם זה אומר לתת הנחה לעומת מחיר השוק

באופן כללי כשאני ניגש להסכם/חוזה/עסקה אני משתדל להגן על האינטרסים שלי וסומך על הצד השני שיגן על האינטרסים של עצמו.
המלצתי היא לגבש אסטרטגיה בהתאם למצב השוק ושיווי המשקל בין השחקנים במשא ומתן. לעיתים, הדבר הכי טוב לאינטרסים שלך זה לגרום לצד השני תחושה שאתה דואג לאינטרסים שלו. בסופו של יום, הסכם שכר דירה זה אירוע מרתק מבחינת תורת המשחקים - עד רגע חתימת החוזה הכוח נמצא במידה רבה אצל בעל הדירה, דקה לאחר חתימת החוזה (והעברת מפתח) הכוח נמצא במידה רבה בידי הדייר (שכן הוא מחזיק חזקה במה שהוא ככל הנראה הנכס הכי שווה ערך של בעל הדירה). האינטרסים שלך ימוקסמו ככל שבעל הדירה שלך יאמין שהאינטרסים שלו ימומשו בצורה אוטומטית ומבלי שהוא "יצטרך להגן עליהם"

היחידה מרוהטת, האם צריך להוסיף גם משהו על זה?
אם זה מגיע כחלק מהחוזה בדירה - לוודא שיש סעיף שבעל הדירה אחראי לתקן את הריהוט שברשימה, שלא יקרה מצב שבו אתם נדרשים לקנות מקרר או תנור שלא תכננתם לקנות אם משהו מתקלקל.
אני חולקת על זה, אלא אם מחיר הדירה משקף את קיום הריהוט (כלומר, יותר גבוה ממה שנהוג באזור לדירה ריקה).
בזמנו השכרתי יחידת דיור שכללה ריהוט די מלא (מיטה רחבה, סלון, כיריים, מיקרוגל ועוד). רוב השוכרים לא באו בדרישות אבל היה זוג אחד שהמאיס את עצמו עלינו בדרישות לתקן/לקנות כל דבר שהתקלקל.
אנחנו שוכרים כבר הרבה שנים בית שהגיע עם מדיח ותנור אפיה תקינים שהשאירו בעלי הבית (ועוד ריהוט). לא עלה על דעתנו לבקש מהם לקנות חדשים כשהקודמים התקלקלו.
אנחנו כן מבקשים טיפול במזגנים שבעיניי הם חלק אינטגרלי לגמרי מדירה בישראל.
לא מכיר הרבה בעלי דירה (מחוץ לליבת תל אביב) שלא ישמחו לאפשר שנים נוספות לדיירים טובים, גם באם זה אומר לתת הנחה לעומת מחיר השוק
במיוחד אחרי שחוו שוכרים גרועים.

אני חולקת על זה, אלא אם מחיר הדירה משקף את קיום הריהוט (כלומר, יותר גבוה ממה שנהוג באזור לדירה ריקה
אין ממש על מה לחלוק, זה תלוי מקרה.
למשל בדירות שמיועדות לשכירות של סטודנטים שותפים זה די ברור שלאף אחד אין ריהוט משותף כמו מקרר או תנור ושזה מגיע כחלק מהדירה.
אותו דבר עבור דירות ויחידות דיור שמפורסמות כ"רק להביא בגדים".

נערך לאחרונה ב:
למשל בדירות שמיועדות לשכירות של סטודנטים שותפים זה די ברור שלאף אחד אין ריהוט משותף כמו מקרר או תנור ושזה מגיע כחלק מהדירה.
מסכימה איתך, רק שזה לא המקרה של הפות"ש. הוא הולך לגור עם בת זוגו שם.

מסכימה איתך, רק שזה לא המקרה של הפות"ש. הוא הולך לגור עם בת זוגו שם.
יחידת דיור בקיבוץ ויחידת דיור בעיר אלו דברים שונים מאוד, אבל נראה לי שגלשנו והנקודה ברורה.

בזמנו השכרתי יחידת דיור שכללה ריהוט די מלא (מיטה רחבה, סלון, כיריים, מיקרוגל ועוד). רוב השוכרים לא באו בדרישות אבל היה זוג אחד שהמאיס את עצמו עלינו בדרישות לתקן/לקנות כל דבר שהתקלקל.
אנחנו שוכרים כבר הרבה שנים בית שהגיע עם מדיח ותנור אפיה תקינים שהשאירו בעלי הבית (ועוד ריהוט). לא עלה על דעתנו לבקש מהם לקנות חדשים כשהקודמים התקלקלו.
אנחנו כן מבקשים טיפול במזגנים שבעיניי הם חלק אינטגרלי לגמרי מדירה בישראל.
נני ובעל הדירה מעוניין להשאיר מכשירי חשמל בדירה (למשל כי מדובר באזור בו ישנם גם סטודנטים אשר לרוב מגיעים ללא מוצרי חשמל אלו), והזוג ששוכר את הדירה אף נאלץ למכור מוצרי חשמל שברשותו כי הוא לא באמת צריך שני מקררים.
מדוע לא לגיטימי שבעל הדירה יתקן/יחליף את מכשירי החשמל שהתקלקלו? (כל עוד לא סוכם מפורשות אחרת כמובן)

והזוג ששוכר את הדירה אף נאלץ למכור מוצרי חשמל שברשותו כי הוא לא באמת צריך שני מקררים.
זאת שאלה טובה. בגלל שבישראל נהוג בדרך כלל להשכיר דירה ריקה/כמעט ריקה - השוכרים הישראלים מחזיקים ברשותם ציוד שעובר מדירה לדירה.
אם פתאום נתקלת בדירה מצוידת, יש שלוש אפשרויות: לבקש מהמשכיר לפנות את הציוד הכפול, להשתמש בציוד של המשכיר ולמכור את שלך (בעייתי אם אחרי שנה-שנתיים צריך לעבור לדירה ריקה) או לאפסן את הציוד שלך עד למעבר הבא.
מדוע לא לגיטימי שבעל הדירה יתקן/יחליף את מכשירי החשמל שהתקלקלו?
אם זה חלק ממה שהוא נותן (ולא משהו שסתם נשאר מדיירים קודמים) אז זה לגיטימי בגבולות הטעם הטוב.
בדוגמא שהבאתי למעלה, היה מדובר על כיריים חשמליות מהסוג הכי פשוט (שעולות פחות מ-200 ש"ח). כמה נודניק את יכול להיות כשוכר אם אתה דורש מבעל הבית לתקן או לקנות אותן במקום לקנות בעצמך? מסתבר שיש כאלה ולטעמי הם שוכרים גרועים.

זאת שאלה טובה. בגלל שבישראל נהוג בדרך כלל להשכיר דירה ריקה/כמעט ריקה - השוכרים הישראלים מחזיקים ברשותם ציוד שעובר מדירה לדירה.
אם פתאום נתקלת בדירה מצוידת, יש שלוש אפשרויות: לבקש מהמשכיר לפנות את הציוד הכפול, להשתמש בציוד של המשכיר ולמכור את שלך (בעייתי אם אחרי שנה-שנתיים צריך לעבור לדירה ריקה) או לאפסן את הציוד שלך עד למעבר הבא.
לאפסן? איפה מאפסנים מוצרי חשמל גדולים לכמה שנים?
אם זה חלק ממה שהוא נותן (ולא משהו שסתם נשאר מדיירים קודמים) אז זה לגיטימי בגבולות הטעם הטוב.
בדוגמא שהבאתי למעלה, היה מדובר על כיריים חשמליות מהסוג הכי פשוט (שעולות פחות מ-200 ש"ח). כמה נודניק את יכול להיות כשוכר אם אתה דורש מבעל הבית לתקן או לקנות אותן במקום לקנות בעצמך? מסתבר שיש כאלה ולטעמי הם שוכרים גרועים.
אם בדירה "כמעט ריקה" המשכיר מתעקש להשאיר את מה שהצגת בדוגמא המקורית -- מדיח ותנור אפייה, בוודאי שלגיטימי לבקש ממנו לתקן אותם אם מתקלקלים (אלא אם סוכם מראש אחרת).

על כיריים של פחות מ-200 ש"ח אני מסכים ששואלים את המשכיר אם הוא רוצה לזרוק או לתקן.

לאפסן? איפה מאפסנים מוצרי חשמל גדולים לכמה שנים?
יש כל מיני אפשרויות. הבן שלי איפסן אצלנו כשנסע לחו"ל לכמה חודשים. יש מחסנים להשכרה חודשית. בישראל נהוג יותר לחפש קרובי משפחה או חברים שמאפשרים.
אם בדירה "כמעט ריקה" המשכיר מתעקש להשאיר את מה שהצגת בדוגמא המקורית -- מדיח ותנור אפייה, בוודאי שלגיטימי לבקש ממנו לתקן אותם אם מתקלקלים
זה באמת תלוי מצב.
אנחנו עברנו לגור בבית שהבעלים שלו עזבו לטובת הבית החדש שבנו. כמובן שאת הבית החדש היו חייבים לזווד בציוד החדיש ביותר ולכן לא היה להם צורך בחלק גדול מהציוד הקודם. מבחינתם יכולנו גם לזרוק את זה או למכור, אז השתמשנו עד שהתבלו ואז חזרנו לציוד המקורי שלנו. במקרה שלנו, אנחנו גרים באותו בית כבר כמעט עשור אז זה לא דומה למי שעובר כל שנה-שנתיים לדירה אחרת - פעם ריקה ופעם מלאה.

יש כל מיני אפשרויות. הבן שלי איפסן אצלנו כשנסע לחו"ל לכמה חודשים. יש מחסנים להשכרה חודשית. בישראל נהוג יותר לחפש קרובי משפחה או חברים שמאפשרים.
נראה לי שהחברים וקרובי המשפחה שלי מרקע סוציואקנומי קצת שונה מאלו שלך - לאף אחד מהם אין מקום לאכסן את המקרר שלי לתקופה של חודשים/שנים.
לא יודע מה המחיר כמובן, אבל קשה לי להאמין שזה כלכלי לאכסן מוצרי חשמל/ריהוט לטווח ארוך במחסן שכור, במקום למכור אותם ולקנות חדשים/יד שנייה כשיהיה צורך.
זה באמת תלוי מצב.
אנחנו עברנו לגור בבית שהבעלים שלו עזבו לטובת הבית החדש שבנו. כמובן שאת הבית החדש היו חייבים לזווד בציוד החדיש ביותר ולכן לא היה להם צורך בחלק גדול מהציוד הקודם. מבחינתם יכולנו גם לזרוק את זה או למכור, אז השתמשנו עד שהתבלו ואז חזרנו לציוד המקורי שלנו. במקרה שלנו, אנחנו גרים באותו בית כבר כמעט עשור אז זה לא דומה למי שעובר כל שנה-שנתיים לדירה אחרת - פעם ריקה ופעם מלאה.
אז אם בעל הדירה מוכן לזרוק את הציוד שלו אז זה שקול לכך שהביא לכם אותם במתנה. זה כבר שלכם ולכן ברור שאין מה לדרוש ממנו לתקן אותו.
אם מצד שני הוא מעוניין להשכיר את הדירה עם התכולה גם לדיירים הבאים, אז לטעמי חובת תיקון קלקולים חלה עליו.

אם בדירה "כמעט ריקה" המשכיר מתעקש להשאיר את מה שהצגת בדוגמא המקורית -- מדיח ותנור אפייה, בוודאי שלגיטימי לבקש ממנו לתקן אותם אם מתקלקלים (אלא אם סוכם מראש אחרת).
מהצד של המשכיר, אתה תמיד מחפש מינימום כאב ראש
אם השארת מקרר או כל מוצר חשמלי תגרום לי כאב ראש או הוצאה על תיקונים
אני פשוט אזרוק את זה ואשכיר את הדירה ריקה

בכל השכרה שעשתי תמיד רשמתי שכל מכשירי החשמל הם ישנים ללא אחריות וללא קשר להשכרת הדירה, כלומר אם הם מתקלקלים זכות המשכיר לזרוק את זה או לתקן מה שהוא רוצה
מהצד השני אני לא ידרוש הם יחזירו עם מכשירים תקינים (למעט מזגנים ודוד חשמלי)

בדיוק עכשיו מתלבט אם לרהט או לא יחידת דיור להשכרה
תכלס יש לנו ציוד לרהט את כולה מא עד ת כולל מכשירי חשמל ורהיטים אבל חושבים להימנע בדיוק בגלל הכאבי ראש האלה

מהצד של המשכיר, אתה תמיד מחפש מינימום כאב ראש
אם השארת מקרר או כל מוצר חשמלי תגרום לי כאב ראש או הוצאה על תיקונים
אני פשוט אזרוק את זה ואשכיר את הדירה ריקה
לגיטימי. כך השוכר לא ימכור את מוצרי החשמל שיש לו.
בכל השכרה שעשתי תמיד רשמתי שכל מכשירי החשמל הם ישנים ללא אחריות וללא קשר להשכרת הדירה, כלומר אם הם מתקלקלים זכות המשכיר לזרוק את זה או לתקן מה שהוא רוצה
מהצד השני אני לא ידרוש הם יחזירו עם מכשירים תקינים (למעט מזגנים ודוד חשמלי)
האם היית מוכן לזרוק/למכור אותם מייד אם השוכר היה מבקש?
אם לשוכר יש מקרר, האם אתה מצפה שימכור אותו ויאלץ לקנות חדש כששלך יתקלקל?
בדיוק עכשיו מתלבט אם לרהט או לא יחידת דיור להשכרה
תכלס יש לנו ציוד לרהט את כולה מא עד ת כולל מכשירי חשמל ורהיטים אבל חושבים להימנע בדיוק בגלל הכאבי ראש האלה
היום זה שוק של משכירים, כך שגם אם תהיה ריקה תצליחו כנראה להשכיר אותה. למה לך להפסיד כסף על ריהוט ומוצרי חשמל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב חוזה שכירות לטווח ארוך נדל"ן 76
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
מ ערבות עבור חוזה שכירות נדל"ן 6
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
K האם חוזה שכירות חוקי ? נדל"ן 15
ל חוזה שכירות אוף טופיק 10
ד חתימה אלקטרונית על חוזה שכירות אוף טופיק 1
Y חתימה על חוזה שכירות נדל"ן 33
P המשך חוזה שכירות אוף טופיק 6
P המשך חוזה שכירות אוף טופיק 3
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
R האם קבלן יכול להפר חוזה אחריות בגלל המלחמה? נדל"ן 3
ז חוזה עבודה גלובאלי אוף טופיק 17
S התנהלות הצדדים בשכירות כאשר אין חוזה תקף נדל"ן 23
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
ptom חוזה העסקה ללא קה"ש וללא אופציה לעבודות מהצד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
Shnizelia תביעת אבטלה כאשר יש חוזה עבודה חתום אוף טופיק 5
ת עורך החוזה מעוניין לערוך חוזה על נייר בטחוני אוף טופיק 1
M הארכת חוזה בבניין המיועד לפינוי בינוי? נדל"ן 6
A בדק בית לפני חוזה בקניית דירה יד שנייה נדל"ן 9
ת רכישת דירה הרשומה בטאבו כחברת גוש חלקה - אישור משפטי למשכנתא לפני חתימה על חוזה נדל"ן 1
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
ה לקיחת משכנתא אחרי חתימה על חוזה נדל"ן 31
יהודה שוורץ חתימת חוזה עבודה - נורמות אוף טופיק 13
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
V מה ואיך אתם מבררים על חברה לפני חתימה על חוזה עבודה? התפתחות אישית 3
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
T חוזה השקעות שעשיתי | דעות? שוק ההון 7
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4
T ביטול חוזה מחיר למשתכן נדל"ן 2
T "זכינו במחיר למשתכן" - האם כדאי להפר חוזה? נדל"ן 68