• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרקע חקלאית בכפר תבור להשקעה

irit20

משתמש רשום
דירוג
0
היי לכולם

מעוניינת לקנות קרקע חקלאית במחיר של 95,000 ש"ח, שטח של 300 מ"ר מחברת "שפע נכסים"

1. מישהו מכיר מכיר את החברה?
2. מישהו התנסה ברכישה של קרקע חקלאית ויכול לתת לי טיפים?

תודה רבה

2. מישהו התנסה ברכישה של קרקע חקלאית ויכול לתת לי טיפים?
עד כה כל ההצעות שניתקלתי בהם מחברות השיווק השונות ניסו למכור את הקרקעות הללו במחירים של בין פי 3 לפי 20 מערכם האמיתי.
טיפ שלי:
קח שמאי מטעמך לקביעת ערך הקרקע שמוצעת לך וסיכויי ההפשרה שלה או לחלופין צור קשר איתו:
http://www.tapuz.co.il/olamot/UserProfile.aspx?profileID=3986588
הוא יתן לך חוות דעת (בתשלום) על השווי האמיתי של הקרקע ועל אמינות החברה המשווקת.

נכנסתי לאתר רשות המיסים-מידע נדל"ן וביקשתי לראות את עסקאות הקרקע החקלאית בכפר תבור שבוצעו בשנת 2017. בוצעו 3 עסקאות:
1. בחודש מרץ - במחיר 90 ש"ח למ"ר
2.בחודש מאי- נראה לא ברור אבל כתוב 28 ש"ח למ"ר
3.בחודש אוגוסט- במחיר 50 ש"ח למ"ר.
לפי ההצעה שקיבלת מדובר על מעל 300 ש"ח למ"ר.
מישהו התנסה ברכישה של קרקע חקלאית ויכול לתת לי טיפים?
לא התנסיתי אבל יש לי קרקע חקלאית.
השאלה היא למה את צריכה אותה. אם זה לחקלאות אז יופי (אבל לא במחיר הזה ובטח לא בשטח קטן כזה). אם את מקווה שיפשירו אותה
למגורים מתישהו, את צריכה לפנות לועדה המקומית של כפר תבור ולברר איתם אם אכן זה עומד לפני תכנון הסבה למגורים כרגע או בכלל
ואז להבין מה המשמעות מבחינת זמן, הליכים וכסף נוסף ולכן, כאשר יש לך את כל הפרטים, לכי להתייעץ עם עו"ד שמתעסק בזה.
בהצלחה!

לי יש חוק בנדל"ן - אם שיווקו לך את העסקה=הרווח כבר הלך.
הרי חברות שמשווקות פרויקטים כאלו ואחרים למשקיעים, בעצם גובות פרמיה מאד מאד גבוהה על ה"שירות" שאותו הן עושות בשבילך, המשקיע הלא מלומד / לא מנוסה / לא מקושר בתחום. ואותי לימדו, במה שאתה לא מבין אל תתעסק.
יש אנשים פרטיים שהרוויחו מקרקעות חקלאיות לא מופשרות, אבל אלו אנשים שיצא להם תזמון טוב בעלית הערך באותו האיזור או שמתוך מזל תהליכים התקדמו מהר, מהר זאת אומרת 10 שנים במקום 40 שנה.

זה לא מדוייק. הרווח של המשווק גדול אבל גם היא יכולה להרוויח מהפער בין מחיר המגרש היום למחירו אם וכאשר יהפוך למגרש לבנייה.
בישוב שאני גרה בו שיווקו מגרשים בהרחבה במחיר של כמיליון ש"ח לחצי דונם. לפני כן הם היו קרקע חקלאית שלא שווה הרבה. אם הגברת שפתחה את השרשור (ונעלמה) קונה בסכום כזה מגרש של 300 מ"ר ויכולה לבנות עליו תוך כמה שנים (אחרי שהפך להיות קרקע לבניה) אז היא הרוויחה בגדול.
אני רק חושדת -מהיכרותי את כפר תבור- שהמחיר הזה לא מייצג קרקע שהולכת להפוך לזמינה לבנייה בקרוב.

אל תפלו בפח הזה.
אתה צודק אבל נראה לי שזה שרשור טוב לעוד כמה ש"השקעה" כזאת מעניינת אותם.
הגברת שפתחה? היא אפילו לא חזרה להסתכל על התשובות, כפרה עליה (בדקתי בפרופיל שלה). וגם אם היא קיוותה שזה יעזור לה לפרסם את החברה,
מי שיגיע לכאן ויקרא- זה יהיה ההיפך ממה שקיוותה.

עלחלופין צור קשר איתו:
http://www.tapuz.co.il/olamot/UserProfile.aspx?profileID=3986588
הוא יתן לך חוות דעת (בתשלום) על השווי האמיתי של הקרקע ועל אמינות החברה המשווקת.

אני אישית לא הייתי מסתמך על מר פרל לצורך קביעת שווי קרקע במקום כה מרוחק ממקום מגוריו. ובעיקר לא משלם לו על שירות כזה.

יש שמאים שזה מקצועם, ומתמצאים באיזור הנ"ל.

מדובר על עיסקה במושע, בקרקע שהיום מוגדרת כחקלאית.

בנוסף לעובדה שאין רגב אדמה מסויים השייך לרוכש. במקרה של הפשרה יפקיעו כ-40% מהשטח לצורכי ציבור, יהיה צורך לשלם מסי השבחה. ויהיו עשרות בעלים של חלקות קטנות שיתקוטטו בינם לבין עצמם וינטרלו כל סיכוי לעשות משהו עם החלקה.

ועד אז - המועצה המקומית כפר תבור תגבה כל שנה ארנונה על הקרקע.

זה לא מדוייק
מבחינתי זה מאד מדויק מהסיבה הפשוטה שזו ספקולציה, לא השקעה ולא עסק.
לקנות קרקע מופשרת שבה אין הימור האם היא תופשר, ועל ידיי קריאה של תכניות ומידע נוסף, לדעת שבמקום הולכת להיות השבחה שנובעת מכל מיני גורמים כאלו ואחרים ולבנות עליה זו לא ספקולציה.

מסכים. ויותר מזה- אם הולכים לפי פרסום שכזה שנחשף לעשרות, אם לא מאות אלפי אנשים- צריך לשאול את עצמנו (או לפחות אני תמיד שואל את עצמי) - למה שמשהו שמפורסם לכל כך הרבה אנשים יהיה "מציאה"? הרי זה מנטרל את כל היתרון של החוסר יעילות בנדלן. כלומר אם זה כל כך פשוט לביצוע עבור כל כך הרבה אנשים וצריך רק לבוא ולקחת- למה שתהיה על זה איזושהי פרמיה של רווח. זה ההיגיון שלי לפלחות.

שלום לכם..
לא נעלמתי..לא היה לי זמן להגיב.
תודה רבה על התגובות והעצות. נתתם לי חומר למחשבה. אין לי שום עניין לפרסם את החברה, אני לא מכירה אותה ואפילו שאלתי אם יש למישהו ניסיון איתה.
לא התנסיתי בעבר בפורומים ולכן לקח לי זמן לחזור לזה..
תודה בכל מקרה

לא נעלמתי..לא היה לי זמן להגיב.
תרשי לי לפקפק. אני, ביום הראשון שכתבתי כאן את המילה הראשונה כל-כך התרגשתי שכל שעה נכנסתי.
את פותחת יוזר בשביל שאלת השקעות ונעלמת לחמישה ימים? כאילו, בכלל לא נורא מעניין אותך מה התשובות שתקבלי?

*וכן, אני יודעת שיכול להיות שקרו מקרים נוראים שלא איפשרו לגברת לחזור, אבל אני נתקלת שוב ושוב באורחים לרגע שפותחים יוזר ודף עם
איזו שאלת "שמעתם על?...מה דעתכם על?" ונעלמים. ואם יש כאלה שקוראים כאן עכשיו, אז רציתי להגיד שזו התנהגות חצופה ביותר שמזלזלת
באחרים ובזמן שלהם. תפסיקו!

תרשי לי לפקפק. אני, ביום הראשון שכתבתי כאן את המילה הראשונה כל-כך התרגשתי שכל שעה נכנסתי.
את פותחת יוזר בשביל שאלת השקעות ונעלמת לחמישה ימים? כאילו, בכלל לא נורא מעניין אותך מה התשובות שתקבלי?

*וכן, אני יודעת שיכול להיות שקרו מקרים נוראים שלא איפשרו לגברת לחזור, אבל אני נתקלת שוב ושוב באורחים לרגע שפותחים יוזר ודף עם
איזו שאלת "שמעתם על?...מה דעתכם על?" ונעלמים. ואם יש כאלה שקוראים כאן עכשיו, אז רציתי להגיד שזו התנהגות חצופה ביותר שמזלזלת
באחרים ובזמן שלהם. תפסיקו!
וואו, איזו הודעה עויינת.
לא כולם "שוחים" באינטרנט ופורומים. לא כולם גם מתרגשים מאותם דברים וחיים את החיים בקצב שלהם.
אם הייתי קורא הודעה כזאת המעבר ראשון על הפורום - כנראה לא הייתי גם מתחיל לכתוב פה.
יש לחשוד במניעים נסתרים כשזה במקום ויש גם דרך ארץ וסובלנות לזולת.

יש לחשוד במניעים נסתרים כשזה במקום ויש גם דרך ארץ וסובלנות לזולת.
האמת שאני מסכימה איתך באופן כללי, אבל הקטע של אדם לפתוח יוזר ולשאול שאלה ולהיעלם- בזמן שאנשים זרים טורחים לפנות זמן ומחשבה כדי לענות לו- זה מקומם אותי מאד. לרוב אני משתדלת להתעלם משרשורים כאלה אלא אם ראיתי שהפות"ש מגיב למגיבים בהמשך. אמשיך באותו קו להבא ואשתוק :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T קניית קרקע חקלאית נדל"ן 1
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13
נ בניית קוטג על קרקע נדל"ן 4
C כמה שאלות לגבי מכרז קרקע ברמ"י נדל"ן 4
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
A בירור בעלות על קרקע בבעלות קק"ל נדל"ן 0
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
נ קניית קרקע והפיכתה לדירה במסגרת תמא 38 - 2 הריסה ובינוי נדל"ן 0
B ביטוח ערך קרקע כנגד רעידות אדמה נדל"ן 5
יוזר דירה על קרקע בחכירה נדל"ן 15
R רכישת קרקע או סגירת המשכנתא נדל"ן 20
P פינוי-בינוי בשכונות צמודי-קרקע / אופן מגורים מועדף? אוף טופיק 2
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
G קרקע חלקאית למטרת חקלאות נדל"ן 40
M מימון לרכישת קרקע - משכנתא חדשה או מחזור? נדל"ן 5
C רכישת קרקע מאושרת למגורים בחדרה נדל"ן 11
P מס רכישה על חלק קרקע קטן? נדל"ן 10
י התלבטות במינוף לבית קרקע של 5M נדל"ן 15
ט מגורים בשכנות: רכישת קרקע ובניית בניין מגורים/ רכישת מס' דירות בפרוייקט קבלני/ ליקוט דירות שכנות נדל"ן 16
מ מכרזי קרקע נדל"ן 1
M למה הכוונה כשמשווקים היום בחוף התכלת ושדה דב קרקע עם זכות ל-100 מטר דירה? נדל"ן 12
unrealx דירת מגורים בבניין שנבנה על קרקע של דיור מוגן נדל"ן 5
ח איך קוראים מפת יעוד קרקע? נדל"ן 2
Shiva רכישת קרקע כנכס שני נדל"ן 4
V כמה עולה לבנות בית (קרקע) על מגרש קיים? נדל"ן 26
Bamba בנייה על קרקע כאשר הקבלן מקבל חלק מהזכויות שוק ההון 3
A קניית קרקע "בתהליכי הפשרה" נדל"ן 24
A בניית בית קרקע ומכירתו- האם כדאי? שוק ההון 26
nicepo1 השקעה באדמה חקלאית דרך שוק ההון השקעות אלטרנטיביות 0
breezblock החיים בכפר לעומת העיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60

נושאים דומים

Back
למעלה