• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה מול קופת גמל

guym

משתמש סולידי
דירוג
6
שלום,
עצמאי בן 31.
אני מנסה להבין את ההבדלים בין קרן פנסיה לקופת גמל ולא מצליח להבין את היתרון של להפקיד לקרן פנסיה.
למה שלא אחסוך לפנסיה רק דרך קופת גמל? איזה יתרון יש לקרן הפנסיה שאין לקופת הגמל?
תודה

תודה
קראתי המון, כולל הפוסט הזה של הסולידית שבערך מגיע למסקנה שקופת גמל IRA עדיפה על כל דבר אחר למרות היתרונות המוצגים במאמר שקישרת.
מה שאני עדיין לא לגמרי מבין:
1. היות ובקופת הגמל אין ערבות הדדית - איך מחושבת הקצבה המשולמת מקופת הגמל? האם משתמשים בכסף שחסכתי + "ביטוח אריכות ימים" כלשהו שעליו אני משלם כשיגמר הכסף?
2. בגלל שההערבות ההדדית בקרן הפנסיה נשמעת חסרון עצום (ונשמע שיש על כך הסכמה) - עדיין לא ברורה לי ההעדפה של רבים להשתמש בכלי הזה.

1. היות ובקופת הגמל אין ערבות הדדית - איך מחושבת הקצבה המשולמת מקופת הגמל? האם משתמשים בכסף שחסכתי + "ביטוח אריכות ימים" כלשהו שעליו אני משלם כשיגמר הכסף?
נכון להיום, קופת גמל לא יודעת לשלם קצבה.
הדרך היחידה לקבל קצבה היא לנייד את הכספים למכשיר שכן יודע (כמו פניסה או ביטוח מנהלים).
יכול להיות שבעתיד כן תיהיה דרך לקבל קצבה מקופ"ג. כנראה שילוב של אנונה+ביטוח אריכות חיים, או משהו בסגנון.
2. בגלל שההערבות ההדדית בקרן הפנסיה נשמעת חסרון עצום (ונשמע שיש על כך הסכמה) - עדיין לא ברורה לי ההעדפה של רבים להשתמש בכלי הזה.
אני דוקא רואה בזה יתרון אדיר. ממש לא ברור לי למה אנשים חושבים שזה חיסרון.
כל מה שזה אומר שאתה מקבל ביטוח במחיר עלות, ובתמורה אתה "סופג" את הסיכון (כלומר אם עלות הביטוח בפועל בשנה מסויימת גדולה מסך העמלות שנגבו, הפער הזה נגבה מהעמיתים. מצד שני, אם יש עודפים בקופה גם הם מחולקים לעמיתים).

דמי הניהול בקרן פנסיה לרוב נמוכים יותר.
בקרן פנסיה אתה מקבל גם חשיפה מסוימת לאגח מיועדות (אם זה יתרון או חסרון, שכל אחד יחליט לעצמו)

לדעתי היתרון המשמעותי של קרן פנסיה, הינו הביטוח אכ"ע המובנה.
העלויות של ביטוח חיצוני כזה מאוד גבוהות.
באופן אישי, אני משלב בין שני המוצרים

באופן אישי, אני משלב בין שני המוצרים
איזו סיבה בעצם יש להשתמש בשני המוצרים?

נכון להיום, קופת גמל לא יודעת לשלם קצבה.
הדרך היחידה לקבל קצבה היא לנייד את הכספים למכשיר שכן יודע (כמו פניסה או ביטוח מנהלים).

אתה בטוח בזה? קראתי בכמה מקומות שזה כבר לא נכון, כולל אצל הסולידית (תחת קופת גמל)

איזו סיבה בעצם יש להשתמש בשני המוצרים?
איזה סיבה יש לא להשתמש בשניהם? :)

אני גם מפצל בין פנסיה לגמל. יש המון סיבות. בטוח שחיפוש קצר בפורום יעזור לך למצוא את רובן.

אתה בטוח בזה?
כן. ב100%
קראתי בכמה מקומות שזה כבר לא נכון, כולל אצל הסולידית (תחת קופת גמל)
או שלא הבנת נכון מה שכתוב או שמי שכתב שם טעה.
יש לך לינק למקום כזה?

נכון להיום יש לי ביטוח נכות בפנסיה של המינימום המותר בחוק (37.5% מהשכר לתקרה שהוא 20220) והוא עולה לי בערך 50 ש״ח לחודש (לפחות לפי הדו״חות שאני מקבל).

בנוסף, יש לי ביטוח אכ״ע על 75% מהשכר, שהפרמיה שלו היא 0.35% מהשכר. לצורך השוואה אם הייתי מרוויח 20220 (כמו השכר לתקרה) זה היה עולה בערך 70 ש״ח.

אולי ההשוואה שאני עושה פה לא הוגנת, אבל 50 ש״ח עבור 37.5% לעומת 70 ש״ח עבור 75%... נראה שבאכ״ע פרטי מקבלים תמורה הרבה יותר טובה למחיר, לא? עולה

(בנוסף יש מעסיקים שישלמו על האכ״ע מכיסם, לא על חשבון הפרשות אחרות, ואז העלות היא רק עבור המס של ההטבה - זה המקרה אצלי)

נערך לאחרונה ב:
מסכים עם הנכתב מעליי, אני רואה בערבות ההדדית יתרון גדול כי זה מוזיל את עלויות הביטוח.

יש סיבה טובה להשתמש בשני המוצרים אם השכר שלך עולה על 20k, במקרה זה אתה יכול לעשות אופטימיזציה נוספת (זה ל"מתקדמים"):
גובה הביטוח בקרן הפנסיה נגזר אך ורק מהפקדות התגמולים (עובד+מעביד), לכן אם תפקיד רק את כספי התגמולים לפנסיה - ואת כספי הפיצויים לגמל, תקבל כיסוי ביטוחי גבוה יותר בפנסיה. שוב, זה טריק ל"מתקדמים" וזה נכון לשכירים, לא יודע איך זה עובד עבור עצמאים.
בשלב הראשון עדיף שתתרכז בלהבין את ההבדלים העקרוניים בין פנסיה לגמל ותבחר מה שיותר מתאים לך.

מסכים עם הנכתב מעליי, אני רואה בערבות ההדדית יתרון גדול כי זה מוזיל את עלויות הביטוח.
מבחינת עלות הביטוח אמת ויציב שהוא משתלם.
מבחינת הביטוח עצמו, הרי שהביטוח בקרן פנסיה לא-עיסוקי כך שזה לא תפוחים מול תפוחים מול אכ"ע חיצוני-עיסוקי.
העלות שלו לא גבוהה בהרבה מהמובנה בפנסיה...
אם צריך או לא, כמובן כל אחד והתחזיות שלו.

מבחינת הביטוח עצמו, הרי שהביטוח בקרן פנסיה לא-עיסוקי כך שזה לא תפוחים מול תפוחים מול אכ"ע חיצוני-עיסוקי.
העלות שלו לא גבוהה בהרבה מהמובנה בפנסיה...
א. עיסוקי מול לא עיסוקי זו סוגיה שאין הסכמה על חשיבותה (יש שרואים בכך חשיבות ויש שלא).
ב. ניתן להשלים את הביטוח הלא-עיסוקי בפנסיה בקלות באמצעות הוספה של "מטריה ביטוחית" זולה, זה עדיין ייצא זול יותר מביטוח חיצוני.

לא חושב שגם אם תתאמץ תצליח למצוא למוצר כלשהו ייתרון בנושאי ביטוח לעומת קרן פנסיה.

ב. ניתן להשלים את הביטוח הלא-עיסוקי בפנסיה בקלות באמצעות הוספה של "מטריה ביטוחית" זולה, זה עדיין ייצא זול יותר מביטוח חיצוני.
יצא לי על 10K:
100 ש"ח לחודש הגדרה עיסוקית בגין 10K.
לא יודע כמה עולה המטריה הביטוחית אז קשה היה לי להשוות.
אישית אני מעדיף קופת גמל בגלל ההימנעות מאג"ח מיועדות/מסלולים רחבים יותר, אבל אני לא אומר שאני צודק יותר מאחרים כמובן... כל אחד והטרלולים שלו.

ש סיבה טובה להשתמש בשני המוצרים אם השכר שלך עולה על 20k, במקרה זה אתה יכול לעשות אופטימיזציה נוספת (זה ל"מתקדמים"):
גובה הביטוח בקרן הפנסיה נגזר אך ורק מהפקדות התגמולים (עובד+מעביד), לכן אם תפקיד רק את כספי התגמולים לפנסיה - ואת כספי הפיצויים לגמל, תקבל כיסוי ביטוחי גבוה יותר בפנסיה. שוב, זה טריק ל"מתקדמים" וזה נכון לשכירים, לא יודע איך זה עובד עבור עצמאים.
בשלב הראשון עדיף שתתרכז בלהבין את ההבדלים העקרוניים בין פנסיה לגמל ותבחר מה שיותר מתאים לך.

וואו אתה אומר פה משהו חשוב, בעצם אם אני מפריש פיצויים לקרן פנסיה אז 40% מההפרשות שלי (8.33/20.83) לא נחשבים באכ"ע?
חיפשתי על זה בתקנון של אלטשולר ברירת מחדל ולא מצאתי משהו, יש לך קישור?

ככל שאני יודע אי אפשר היום לבטח באכע פרטי משכורת שכבר מבוטחת דרך הפנסיה (לא משנה בכמה אחוזים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ttmoon קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ישן עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
unrealx השלכות קופת גמל מול קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
נולי מחשבון קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 33
גרושבליגרוש קרן פנסיה מול קופת גמל game changer צרכנות פיננסית 57
לירן קרן פנסיה - חשיבות דמי הניהול מול התשואה והאיזון האקטוארי צרכנות פיננסית 55
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה