• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות?

esng.33

משתמש רגיל
דירוג
43
שלום לכולם,

אני מתלבט האם להעביר את הצבירה מקרן הפנסיה לגמל IRA.
מתכנן להעביר הכל (להשאיר קצת בפנסיה כדי שלא תסגר) ולהשקיע בקרן סל עולמית.

אני מנסה להבין מה תוספת התשואה שאוכל להשיג בהנחה ואני משווה קרן פנסיה במסלול מחקה מדד מול גמל IRA מושקע בקרן סל עולמית.

ההבדלים שאני מכיר -
1. הבדלים בדמי הניהול (לטובת הפנסיה)
2. הבדלים במיסוי דיבידנדים (לטובת IRA)
3. הבדלים באחזקת מזומנים (לטובת IRA).
4. הבדלים באג"ח מיועדות (לטובת IRA).
5. הוצאות ניהול השקעות (לטובת IRA).

אשמח אם תוכלו לעזור לי להבין לכמה אחוזים בתשואה מסתכמים ההבדלים הללו?
כמו כן, האם קיימים הבדלים נוספים שמשפיעים על התשואה?

4. הבדלים באג"ח מיועדות (לטובת IRA).
ישנם שיראו זאת בתור חיסרון, אין תשואה מותאמת סיכון היום טובה יותר מהמיועדות.
האם קיימים הבדלים נוספים שמשפיעים על התשואה?
כן. בפנסיה יש לך ביטוחים, לביטוחים האלה יש עלות ככה שחלק מהכסף שהולך לקרן בכלל לא מושקע אלא הולך לביטוח, יתכן ותבחר לבטח לבד אם אתה בIRA ואז זה יעלה לך יותר.
5. הוצאות ניהול השקעות (לטובת IRA).
לא בטוח שזה נכון, אני לא רואה סיבה טובה שהוצאות ניהול ההשקעות בIRA יהיו טובים יותר מאשר בקרן פנסיה עוקבת מדד לדוגמא.

רואה סיבה טובה שהוצאות ניהול ההשקעות בIRA יהיו טובים יותר מאשר בקרן פנסיה עוקבת מדד לדוגמא.
סיבה אחת למשל:
בפנסיה אתה משלם כל שנה אחוז מהכסף הצבור שלך.
ב IRA אתה משלם רק עבור כסף שהכנסת או משכת. אם ההפקדה שלך קטנה מהצבירה תשלם פחות, אם שנה מסויימת לא הפקדת לא תשלם בכלל. בפנסיה אתה תמיד משלם, בלי קשר לכמה הפקדת.

ויש גם סיבות נוספות (בפנסיה אתה משלם על כולם, אז אם יש הרבה ניודים של אנשים אחרים זה יעלה לך יותר וכו')

בפנסיה אתה משלם כל שנה אחוז מהכסף הצבור שלך.
זה נכון אבל בעוקב מדד אאל"ט מדובר על 0.02%, בהנחה ואתה עדיין מפקיד אז גם לך זה יעלה משהו (אולי אפילו יותר מ0.02%) ככה שבכל מקרה לא מפה תבוא הישועה לתשואה ואולי התרומה היא אף שלילית בהנחה ואתה עדיין מפקיד.

קח בחשבון שקרנות הפנסיה עוקבות מדד באופן כללי גדלות עם הזמן ולא צריכות לעשות שינויים תכופים בתיק, רק להגדיל אותו לאט לאט (TURNOVER נמוך).

זה נכון אבל בעוקב מדד אאל"ט מדובר על 0.02%
אני מכיר מספרים אחרים, באזור ה0.1%
אבל נזרום.
בהנחה ואתה עדיין מפקיד אז גם לך זה יעלה משהו (אולי אפילו יותר מ0.02%)
יעלה משהו, אבל הרבה פחות מ 0.02% מהתיק הכולל.
אולי בשנה-שנתיים הראשונות תגיע ל 0.02% מכלל התיק, אבל מהר מאוד זה ירד להרבה פחות מזה.
אפילו אם אתה משלם 0.05% עמלת קניה, אתה משלם אותה רק על ההפקדה. אחרי עשור הצבירה שלך היא לפחות פי 10 מההפקדה, כלומר 0.05 מההפקדה זה פחות מ 0.005 מהצבירה.
ככה שבכל מקרה לא מפה תבוא הישועה לתשואה
זה אולי לא סכום גדול, אבל זה מצטבר.
הבעיה בקרן מנוהלת זה שילוב של המון דברים קטנים בסגנון, שכל אחד בפני עצמו פחות משמעותי.
ואולי התרומה היא אף שלילית בהנחה ואתה עדיין מפקיד.
שלילית מקסימום בשנה-שנתיים הראשונות. אח''כ זאת בוודאות תרומה חיובית.
קח בחשבון שקרנות הפנסיה עוקבות מדד באופן כללי גדלות עם הזמן ולא צריכות לעשות שינויים תכופים בתיק, רק להגדיל אותו לאט לאט (TURNOVER נמוך).
עובדתית זה לא נכון. הוצ ניהול השקעות במסלולים מנוהלים הוא גבוה. דוקא בira לך יש שליטה ויש טרנאובר אפסי.

למה זה ככה? לא יודע. בין היתר כי אתה תלוי בהמון אנשים שלא מבינים שפתאום עוברים מסלול כשיש הפסדים, ואז הקופה צריכה לממש חצי מהאחזקות שלה.
או פתאום כולם מדברים על מסלולים פאסיביים אז פתאום יש המון מצטרפים אז הקופה מכפילה את עצמה ויותר.
יש המון תנודתיות בכמות הכספים במסלולים הללו. ויש גם המון תנודתיות האחזקות עצמן (בעבר כולם החזיקו רק חוזים. אח''כ עברו להחזיק ק"ס ישראליות, ולאחרונה הרבה מהם עוברים לשילוב של ETFים זרים).

לא בהכרח.
זה פשוט פחות יעיל בסכומים קטנים
למיטב הבנתי ,האמירה היא שקרן אירית יותר יעילה מיסויית כי נגבה מס במקור של 15% במקום מס של 30% המגולם בעקיבה דרך חוזים. האם אני טועה?

למיטב הבנתי ,האמירה היא שקרן אירית יותר יעילה מיסויית כי נגבה מס במקור של 15% במקום מס של 30% המגולם בעקיבה דרך חוזים. האם אני טועה?
כן. באיריות פיזיות זה 15%
מעקב בעזרת חוזים זה 0%

מעקב בעזרת חוזים זה 0%
לא הבנתי, אז מעקב באמצעות חוזים יותר יעיל? לא אמרו פה שאחזקת חוזה זה מגלם 30% מס דיבידנדים ולכן קרן אירית עדיפה?

לא הבנתי, אז מעקב באמצעות חוזים יותר יעיל?
ברור, הרבה יותר.
? לא אמרו פה שאחזקת חוזה זה מגלם 30% מס דיבידנדים ולכן קרן אירית עדיפה?
אני לא אחראי על מה אנשים אחרים אומרים. יש איריות שעוקבות חלקית גם בעזרת חוזים.

"מלבד 0.1% הוצאות ניהול השקעות יש גם חוסר יעילות במיסוי דיבידנדים (ממוסים ב-30% במקום ב-15% או 25%)"
זה ציטוט של @FIYaacov משרשור אחר, וגם @roneng .שניהם טוענים שקרן אירית צוברת היא הכי יעילה מבחינה מיסויית מבין כל האפשרויות....
@FIYaacov

@roneng

אשמח להתייחסותכם

אני אנה לחדד את השאלה המקורית שלי -
אני שוקל בגיל 40 להעביר את הצבירה שנצברה בקרן הפנסיה (שמושקעת במסלול מחקה מדד) לקופת גמל IRA ולקנות קרן סל מחקה מדד.

מבחינת אופי ההשקעה - ממשיך באותו כיוון.
מבחינת ביטוחים - מכיוון שאמשיך להפקיד לקרן הפנסיה, לא צפוי להיפגע (אלא אם יש מחלה קיימת או אולי קצת פגיעה בעלות ביטוח החיים כי משכתי צבירה).

ז"א שלהבנתי, אני רק יכול להגדיל את התשואה (בגלל 4 הפרמטרים שציינתי בשאלה המקורית).

"מלבד 0.1% הוצאות ניהול השקעות יש גם חוסר יעילות במיסוי דיבידנדים (ממוסים ב-30% במקום ב-15% או 25%)"
זה ציטוט של @FIYaacov משרשור אחר, וגם @roneng .שניהם טוענים שקרן אירית צוברת היא הכי יעילה מבחינה מיסויית מבין כל האפשרויות....
@FIYaacov

@roneng

אשמח להתייחסותכם

גם אני זוכר שככה דובר באשכול אחר
שרק בעיסקת החלף יש פרצה בחוק האמריקאי שלא ממוסה דיבידנדים
אבל על חוזים הדיבידנדים ממוסים.

אני בתחושה מסוימת שבתקופה הזאת מנהלי הקופות של חברות הביטוח יודעות לנצל את הריבית הגבוהה כדי לנצח את הקרנות הרגילות. עשיתי חישוב של הבדלי התשואות בין קופת גמל סנופי של מיטב,הפניקס ובין איישרס S&P 500. התשואות נכונות לסוף יולי 2023 ומבוססות על נתוני החברות + נתוני המסחר בבורסה (לגבי איישרס).
יש לציין שבפנסיה הכללית (ללא הבטחת תשואה) התשואות של הקופות מאוד דומות לתשואתן בקופות הגמל (עד כדי סטיה של שברירי אחוז).

בטווח זמן של 12 חודשים איישרס מנצחת:
איישרס- 24.8%
הפניקס - 23.52%
מיטב דש - 22.09%

אולם מתחילת שנת 2023 המגמה מתהפכת:
הפניקס - 26.32%
מיטב דש - 25.62%
איישרס - 25.39%

אמשיך לעקוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ttmoon קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ישן עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
unrealx השלכות קופת גמל מול קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
G קרן פנסיה מול קופת גמל צרכנות פיננסית 31
נולי מחשבון קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 33
גרושבליגרוש קרן פנסיה מול קופת גמל game changer צרכנות פיננסית 57
לירן קרן פנסיה - חשיבות דמי הניהול מול התשואה והאיזון האקטוארי צרכנות פיננסית 55
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה