• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע.

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,055

לא ברור לי איך השם של "סלייס" מתגנב למאמר... כנראה חוסכים לעצמם את הקמת המערכת לתפעול.

שומר נפשו - ירחק

לא ברור לי איך השם של "סלייס" מתגנב למאמר... כנראה חוסכים לעצמם את הקמת המערכת לתפעול.

שומר נפשו - ירחק
מהכתבה לא לגמרי ברור המודל העסקי של נותני ההלוואה. אם הבנתי נכון, הם נותנים לך הלוואה זולה על 30% מיתרת הקרן, בתמורה מעבירים אותך לקרן IRA שבה הם מנהלים את הכספים. ומה שם? הם משקיעים באפיקים שהם גוזרים משם תמורה? הרי בira יש הגבלות די חמורות על אופן ההשקעה, עד לסכום מסויים.

מהכתבה לא לגמרי ברור המודל העסקי של נותני ההלוואה. אם הבנתי נכון, הם נותנים לך הלוואה זולה על 30% מיתרת הקרן, בתמורה מעבירים אותך לקרן IRA שבה הם מנהלים את הכספים. ומה שם? הם משקיעים באפיקים שהם גוזרים משם תמורה? הרי בira יש הגבלות די חמורות על אופן ההשקעה, עד לסכום מסויים.
ניחוש שלי (אם הייתי בנעליים שלהם, ובוחר בדרך פחות מוסרית להתפרנס):

נניח שההגבלה בIRA היא 10% למנייה יחידה, אז פותחים 10 חברות השקעות, ומעבירים לשם את כל הסכום של הקרן.

אחרי זה, 30% מעבירים ללקוח כהלוואה, ואת ה70% דואגים לשתות עם עמלות (משקיעים בקרן כספית שנותנת 5% ולוקחים עמלה של 3%)

ניחוש שלי (אם הייתי בנעליים שלהם, ובוחר בדרך פחות מוסרית להתפרנס):

נניח שההגבלה בIRA היא 10% למנייה יחידה, אז פותחים 10 חברות השקעות, ומעבירים לשם את כל הסכום של הקרן.

אחרי זה, 30% מעבירים ללקוח כהלוואה, ואת ה70% דואגים לשתות עם עמלות (משקיעים בקרן כספית שנותנת 5% ולוקחים עמלה של 3%)
יש כאלו קרנות בתל אביב שלוקחות 3% דמי ניהול?

יש כאלו קרנות בתל אביב שלוקחות 3% דמי ניהול?
לא שאני מכיר, אבל אני ממש לא בקיא...
קראתי בקבוצה בפייסבוק על מישהו שהמליצו לו על קרן מנוהלת עם דמי ניהול של מעל 2%, אז הנחתי שהחסם של הרגולטור (אם קיים) הוא באיזור ה3%.

המספר 3 עצמו ממש לא מבוסס

לא שאני מכיר, אבל אני ממש לא בקיא...
קראתי בקבוצה בפייסבוק על מישהו שהמליצו לו על קרן מנוהלת עם דמי ניהול של מעל 2%, אז הנחתי שהחסם של הרגולטור (אם קיים) הוא באיזור ה3%.

המספר 3 עצמו ממש לא מבוסס
נגיד שהלוואה כיום עולה לאותו גוף בערך פריים, אז הוא מסבסד 5.25% מהריבית של המשתמש. מכיוון שזה רק על 30% מגובה הקרן, זה בערך 1.6% דמי ניהול שנתיים כדי להיות break even, לפני עלות כל האופרציה ועלויות נלוות שיש לאותה קרן. אז 3% נשמע סביר כדי להתחיל לראות רווחים, אבל זה אומר שהם צריכים שיתוף פעולה מטעם מנהל קרן כלשהי שלוקח עמלה כזו.

נגיד שהלוואה כיום עולה לאותו גוף בערך פריים, אז הוא מסבסד 5.25% מהריבית של המשתמש
פה אני חושד שהקאץ, הכסף שמלווים ללקוח הוא בעצם הכסף שלו - מעבירים אותו דרך הIRA לחברה שמלווה (בצורה של אג"ח אולי) ומשם בתור הלווה ללקוח.

ככה יוצא שעל ההלוואה של ה30% הם לא מפסידים כלום (אולי אפילו מרוויחים את ה1%), ואת הבוננזה הם עושים על ה70% שנשארו.

דיסקליימר - כל מה שרשום זה דרך פעולה (מפוקפקת) להרוויח מהעסקה שמציעים, ייתכן שקיימת דרך אחרת לגיטימית להרוויח מזה

פה אני חושד שהקאץ, הכסף שמלווים ללקוח הוא בעצם הכסף שלו - מעבירים אותו דרך הIRA לחברה שמלווה (בצורה של אג"ח אולי) ומשם בתור הלווה ללקוח.
לא לגמרי הבנתי. אתה טוען שאותו לקוח, אם ייכנס לממשק של הברוקר (או בדו"חות התקופתיים של החברה המתפעלת) ייראה שכל כספו באיזה אג"ח שעושה נניח 2% תשואה?

אני טוען שמי שמוכן להכנס לעסקה כל כך מפוקפקת ככל הראה לא יכנס ויסתכל מה עושים עם הכסף שלו

ספציפית מה יהיה שם, זה מה שהם מצהירים:

לפי אותו נציג, לאחר העברת הכספים לסלייס, הם מנוהלים ישירות על ידי LFY. הנציג אמר כי "מדובר בהשקעה ברמת סיכון בינונית-נמוכה, שמורכבת בעיקר מאג"ח, הלוואות עמיתים ונכסים בלתי סחירים". אולם מסמכים שהגיעו לידי "כלכליסט", שחתמו נציגי LFY מול סוכנויות המשנה, מצביעים על כך שיש אפשרות להשקיע את הכספים או את חלקם בקרן השקעות בשם דנה אינווסטמנס 21, שמשקיעה את הכספים מחוץ לישראל.

נשמע שיהיו רשומים הרבה מילים בלי הרבה משמעות...

נשמע שיהיו רשומים הרבה מילים בלי הרבה משמעות...
חבל שעד שכבר עשו תחקיר, לא טרחו להסביר את המהלך כראוי.
אגב, מעניין עד כמה חוקי המהלך שלהם.

אותי תמיד לימדו שאין ארוחות חינם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A הלוואה מקרן השתלמות - תנאי ההלוואה מול דמי ניהול צרכנות פיננסית 4
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח הלוואה מקרן השתלמות וקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
Y האם לסגור הלוואה על קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
מ הלוואה לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 2
ג מס על הלוואה בריבית השקעות אלטרנטיביות 1
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
S האם יש מבצע שווה על הלוואה בהצטרפות למועדון /בנק מסוים ? צרכנות פיננסית 0
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
האזרח החשדן הלוואה מקרן השתלמות או מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת הלוואה צמודת מדד או פריים צרכנות פיננסית 36
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס משקפי ראייה ללא לקיחת הלוואה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
T מחשבוני הלוואה האם אפשר לסמוך עליהם? צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה