• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה מול קופת גמל game changer

גרושבליגרוש

משתמש רגיל
דירוג
78
קיבלתי מייל שיווקי מבית ההשקעות אי בי אי ובו כל מיני תתי כותרות למאמרים שכותבים תחת בית ההשקעות.
באחת מהכותרות נכתב : 3 דברים שקרו לשכר שלנו בינואר 2017. נכנסתי ודובר שם על שינויים באחוזי ההפרשה של שכירים ועצמאים החל מינואר 17. אבל זה החלק המעניין ולא מה שחידש לי רבות.
המעניין הוא שנכתב כך:
"טיפ על חשבון הבית: משהו שרבים לא יודעים - עובדים ומעסיקים כאחד - הוא שכעת תוכלו לבחור להפקיד את חסכונותיכם הפנסיוניים גם בקופת גמל (לא רק בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים) והמעסיק יצטרך לרכוש עבורכם ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה.

בעברית: המעסיק לא יכול להכריח אתכם לחסוך לפנסיה בקרן פנסיה או בביטוח מנהלים רק בגלל שמוצרים אלה כוללים ביטוח אובדן כושר עבודה מובנה. אם בחרתם בקופת גמל, המעסיק יצטרך למצוא לכך פתרון."

לינק למאמר המלא:
http://www.ibi.co.il/3-דברים-חשובים...Feb2017&utm_campaign=Payment&utm_medium=email

לא יודע אם החוסכים והמעסיקים יודעים על "החוק" הזה, אם ישנו בכלל אבל אני בטוח שאם זה נכון מדובר במהלך משמעותי שרבים מחברי הפורום פסלו אותו בעבר ( גם אני ) ועכשיו יכול להתאים כמו כפפה למשקיע הפאסיבי.
גמל זולה עוקבת סנופי וביטוחים על חשבון המעסיק Win-Win.
אשמח אם מישהו שמבין יותר יוכל לשפוך אור על העניין.
בברכת שבת שלום

• אהבתי
Reactions: Ran
זה נכון, ואני כבר מפקיד לקופת גמל בשנה וחצי האחרונות. ביולי האחרון ראיתי שהפקדות מעסיק עלו לי מ-5% ל-6.25% (ועכשיו ל-6.5%) ובנוסף לא נפגע לי א.כ.ע.

אבל יש לציין שאם אתה צריך, אז תתטרך לרכוש ביטוח חיים (ריסק) על חשבונך.

להבנתי בחירה בקופת גמל עבורי כספי תגמולים עדיין תגרום לכך שהמעסיק יפקיד קצת פחות כי הוא צריך לשלם על אכע.

חופש בחירה בין הקופות/קרנות השונות קיים עוד משנת 2005, אז חוקק סעיף 20 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל), התשס״ה-2005.
שים לב שלפי צו ההרחבה להסכם הגדלת ההפרשות עלות ביטוח אובדן כושר העבודה יורדת מדמי הגמולים, כך שלא נכון לומר שהיא על חשבון המעסיק.

גמל זולה עוקבת סנופי וביטוחים על חשבון המעסיק Win-Win.
+1
חדשות מצויינות!
למרות שקרנות הפנסיה של ברירת המחדל הם אלטרנטיבה לא רעה בכלל.

זה נכון, ואני כבר מפקיד לקופת גמל בשנה וחצי האחרונות. ביולי האחרון ראיתי שהפקדות מעסיק עלו לי מ-5% ל-6.25% (ועכשיו ל-6.5%) ובנוסף לא נפגע לי א.כ.ע.

אבל יש לציין שאם אתה צריך, אז תתטרך לרכוש ביטוח חיים (ריסק) על חשבונך.
החסרון היחיד הוא שאם מפקידים לקופ"ג במקום לביטוח מנהלים אין שחרור מפרמיה במקרה של אירוע אכ"ע.

טעות בלינק
http://www.hasolidit.com/kehila/thr...ה-בין-ערוצים-פנסיונים.4701/page-4#post-112433

מדובר במחשבון שיכול לשקלל את התשואה בהתחשב במסלולי הביטוח ובעלויות הפרטיות

אני עדיין לא מבין מה קשר המחשבון למה שרשמתי:
״להבנתי בחירה בקופת גמל עבורי כספי תגמולים עדיין תגרום לכך שהמעסיק יפקיד קצת פחות כי הוא צריך לשלם על אכע.״

אני עדיין לא מבין מה קשר המחשבון למה שרשמתי:
״להבנתי בחירה בקופת גמל עבורי כספי תגמולים עדיין תגרום לכך שהמעסיק יפקיד קצת פחות כי הוא צריך לשלם על אכע.״
עלויות אכע כמו עלויות הריסק צריכות להיות משוקללות במלואן כדי להעריך כדאיות מעבר חלקי או מלא בין קרן פנסיה לגמל

ההפרשה לאכ"ע זה לא בונוס שאתה מקבל אלא הסכום שילך לאכ"ע יגרע מההפרשות לגמל

ההפרשה לאכ"ע זה לא בונוס שאתה מקבל אלא הסכום שילך לאכ"ע יגרע מההפרשות לגמל
זה לא מדויק. יש מעסיקים שלא יגרעו מההפרשות לתגמולים במקרה של אכע ויש כאלו שכן.

זה לא מדויק. יש מעסיקים שלא יגרעו מההפרשות לתגמולים במקרה של אכע ויש כאלו שכן.
אם כך למיטב הבנתי הם עוברים על התקנה שאומרת שאסור להפלות בין המוצרים הפנסיוניים השונים.. המעסיק לא אמור להיות פקטור בהחלטה שלך לאן להפקיד.

בכל מקרה תוודא שבמקרה שלך זה אכן כך (אצלי לא)

אם כך למיטב הבנתי הם עוברים על התקנה שאומרת שאסור להפלות בין המוצרים הפנסיוניים השונים.. המעסיק לא אמור להיות פקטור בהחלטה שלך לאן להפקיד.

בכל מקרה תוודא שבמקרה שלך זה אכן כך (אצלי לא)
במקום העבודה הנוכחי אני חושב שזה לא כך. במקום קודם הם הפקידו לאן שרצית את אותו הסכום של המעביד בנוסף הם מימנו אובדן כושר עבודה לכולם (גם אם זה פנסיה). לכן אני חושב שאין בעיה.

שאלה למבינים בדבר
אם יש לי (אני מבטח) כיסוי של אכ"ע למספר בודד של עובדים תחת מטריית ביטוח של מבנה (משרד) האם לא נוצרת כפילות ביטוחית במידה ויש להם הפרשה לאכ"ע גם במשכורת?

רגע אבל מה עם אגחים מיועדים? זה עדיין יתרון ענק לקרנות הפנסיה.

ועוד משהו: קרנות פנסיה אפשר לקבל עם דמי ניהול אפסיים כיום. גמל- קיים מתחת ל0.2-0.3?

רגע אבל מה עם אגחים מיועדים? זה עדיין יתרון ענק לקרנות הפנסיה
אני מסכים חלקית, אם בשאר ההשקעה הייתה יכולת לקבוע את ההשקעה ולא היית צריך לבלוע את המישמש שמנהלי הקרנות עושים.
ועוד משהו: קרנות פנסיה אפשר לקבל עם דמי ניהול אפסיים כיום. גמל- קיים מתחת ל0.2-0.3?
צריך להסתכלל על הנחת התשואה שלך בניכוי דמי ניהול ולא רק על דמי הניהול.
כן כן, כולם תכף יקפצו ויגידו שדמי ניהול זה ודאי ותשואה זה ספקולציה. בלי הנחת תשואה לא ניתן לעשות שום תכנון לשום תיק השקעות. חיסכון בבנק הוא ללא דמי ניהול כלל ועדיין לא רואה אנשים מעדיפים אותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ttmoon קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ישן עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
unrealx השלכות קופת גמל מול קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
G קרן פנסיה מול קופת גמל צרכנות פיננסית 31
נולי מחשבון קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 33
לירן קרן פנסיה - חשיבות דמי הניהול מול התשואה והאיזון האקטוארי צרכנות פיננסית 55
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה