• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש

iamthou

משתמש רשום
דירוג
0
אז אממ אני אמור להתחיל לעבוד בקרוב, ואמרו לי שאני צריך לבחור קרן פנסיה והשתלמות
ניסיתי טיפה לגגל אבל זה נראה כמו תחום שאין לי את הזמן או הכוח להיכנס אליו עכשיו, וחוץ מזה העבודה הזו ממש לא רווחית כך שזה לא נראה לי יותר מדי חשוב כרגע.
מה שחשוב לי אלה קרנות ש
1. לא ידפקו אותי בצורה שונה מהרגיל
2. יהיו נוחות להצטרפות

וכמובן חשובה לי הוודאות שאני תמיד אוכל לעבור לאיזה קרן שבא לי כשזה יהיה רלוונטי.
תודה!

או שאתה סומך על המעסיק שיפקיד עבורך לקרן פנסיה והשתלמות עם תנאים טובים ואז אתה לא צריך להתאמץ בכלל. או שאתה סוגר אותם בעצמך.

בקרן פנסיה יש מה שנקרא קרנות ברירת מחדל. שזה בגדול אם אתה לא מקורב לאיזה ארגון גדול עם הטבות כאלה, האופציה הכי טובה עבורך.
אין קרן השתלמות ברירת מחדל. אבל אם לא יופקד יותר מדי כסף - פשוט תפתח איפה שעשית את הפנסיה לנוחות.

נקודות נוספות למחשבה:
כן מומלץ לחשוב על אופק השקעה קדימה. לאנשים צעירים יותר מומלץ לשנות את ברירת המחדל בפנסיה למסלול מנייתי יותר.
עניין הביטוחים שיש בפנסיה. בברירת מחדל אתה משלם על ביטוח עבור שארים. אם אתה רווק בלי אחראיות כלפי אף אחד, הורים, בת זוג, ילדים וכו׳, אתה לא צריך את הביטוח.

בהצלחה.

או שאתה סומך על המעסיק שיפקיד עבורך לקרן פנסיה והשתלמות עם תנאים טובים ואז אתה לא צריך להתאמץ בכלל. או שאתה סוגר אותם בעצמך.

בקרן פנסיה יש מה שנקרא קרנות ברירת מחדל. שזה בגדול אם אתה לא מקורב לאיזה ארגון גדול עם הטבות כאלה, האופציה הכי טובה עבורך.
אין קרן השתלמות ברירת מחדל. אבל אם לא יופקד יותר מדי כסף - פשוט תפתח איפה שעשית את הפנסיה לנוחות.

נקודות נוספות למחשבה:
כן מומלץ לחשוב על אופק השקעה קדימה. לאנשים צעירים יותר מומלץ לשנות את ברירת המחדל בפנסיה למסלול מנייתי יותר.
עניין הביטוחים שיש בפנסיה. בברירת מחדל אתה משלם על ביטוח עבור שארים. אם אתה רווק בלי אחראיות כלפי אף אחד, הורים, בת זוג, ילדים וכו׳, אתה לא צריך את הביטוח.

בהצלחה.
תודה רבה על התגובה!
לא העלו בכלל את הנושא של קרן ברירת מחדל, מניח שזה משהו שאני צריך לשאול / ללחוץ לגביו?
ובכלל, המעסיק חייב לתת איזהשהיא אופציה במידה ואני לא רוצה לבחור?

תודה רבה על התגובה!
לא העלו בכלל את הנושא של קרן ברירת מחדל, מניח שזה משהו שאני צריך לשאול / ללחוץ לגביו?
ובכלל, המעסיק חייב לתת איזהשהיא אופציה במידה ואני לא רוצה לבחור?

יש כמה קרנות שמוגדרות ״ברירת מחדל״ בכמה בתי השקעות. היתרון שלהם הוא בעלות הזולה יחסית שלהן. אתה בוחר אחד מבתי ההשקעות שמציעות אותן, פונה באופן עצמאי ומבקש לפתוח קרן פנסיה. למעסיק מוסר טופס שאומר לו לאן להפקיד. זה נקרא טופס קוביות.

אם אתה לא בוחר בעצמך המעסיק לפי החוק צריך לפתוח קרן בעצמו על שמך ולהפקיד לשם.
יש חוקים שעוסקים בכמה זמן מותר למעסיק להקים את אותה הקרן, ממתי צריך להפקיד ומה קורה אם אתה מתפטר או מפוטר לפני ההפקדה הראשונית וכו׳. יש עוד חוקים שעוסקים בכמה המעסיק צריך להפקיד במקרה של פיצויי פיטורין. כדאי לעיין בהם פשוט בשביל למצות את הזכויות שלך, אם לא תדרוש אותן לך לא יהיה בסוף.

בכללי קרן פנסיה מרכזת המון כסף ומהווה משענת ביטוחית מאוד חשובה. מאוד מומלץ להבין קצת מה הולך שם כי זה ישפיע מאוד על החיים שלך בהמשך.

גם קרן השתלמות יכולה להשפיע מאוד על הרווחה וההון שלך. ובניגוד לקרן הפנסיה את קרן ההשתלמות תראה נזילה וזמינה יותר מהר. היא כוללת בתוכה הטבות מס שחבל יהיה לא לנצל. כדאי לקרוא ולהבין.

ר בעצמך המעסיק לפי החוק צריך לפתוח קרן בעצמו על שמך ולהפקיד לשם.
יש חוקים שעוסקים בכמה זמן מותר למעסיק להקים את אותה הקרן, ממתי צריך להפקיד ומה קורה אם אתה מתפטר או מפוטר לפני ההפקדה הראשונית וכו׳. יש עוד חוקים שעוסקים בכמה המעסיק צריך להפקיד במקרה של פיצויי פיט
אני מבין אותך ב100% אבל חשוב לי להדגיש שהעבודה הולכת להיות משרת סטודנט במשכורת מינימום, ככה שיותר חשוב לי לבחור משהו מהר ולהתחיל לעבוד ואח''כ לשבור את הראש
מניח שאלה הקרנות ברירת מחדל?
נראה לי אלך על מיטב כי הלינק השני לא ממש עובד

מה הכוונה ל״אמרו לי לבחור״ ?
יש סוכן ביטוח מטעם המקום עבודה שלך או שאתה צריך לעשות בדיקה לבד?

יש לך קרן פעילה או שזאת עבודה ראשונה?

מה הכוונה ל״אמרו לי לבחור״ ?
יש סוכן ביטוח מטעם המקום עבודה שלך או שאתה צריך לעשות בדיקה לבד?

יש לך קרן פעילה או שזאת עבודה ראשונה?
עד עכשיו האינטראקציה היחידה שהיתה לי היא עם המגייסת והמראיינים (אין לי דרך לדבר עם המראיינים)
זו לא בדיוק העבודה הראשונה שלי, אבל כן המשרדית הראשונה, בחיים לא דיברו איתי על קרן השתלמות אז אני מניח שאין לי
וכן, המגייסת פשוט התעקשה שאני צריך לבחור חברות לקרן פנסיה והשתלמות, להירשם ולהביא להם טפסי א1 - א4 שחתומים ע''י החברות. (זו משרה ממשלתית)

אני מבין אותך ב100% אבל חשוב לי להדגיש שהעבודה הולכת להיות משרת סטודנט במשכורת מינימום, ככה שיותר חשוב לי לבחור משהו מהר ולהתחיל לעבוד ואח''כ לשבור את הראש
מניח שאלה הקרנות ברירת מחדל?
נראה לי אלך על מיטב כי הלינק השני לא ממש עובד
כן אלה.

אם זו משרה ממשלתית אני בטוח שלממשלה יש תנאים טובים. לא יודע אם הם חלים עליך.
שיהיה בהצלחה

עד עכשיו האינטראקציה היחידה שהיתה לי היא עם המגייסת והמראיינים (אין לי דרך לדבר עם המראיינים)
זו לא בדיוק העבודה הראשונה שלי, אבל כן המשרדית הראשונה, בחיים לא דיברו איתי על קרן השתלמות אז אני מניח שאין לי
וכן, המגייסת פשוט התעקשה שאני צריך לבחור חברות לקרן פנסיה והשתלמות, להירשם ולהביא להם טפסי א1 - א4 שחתומים ע''י החברות. (זו משרה ממשלתית)
בדרך כלל לארגונים כמו עיירות, ממשלות, משרד החינוך וכו יש את התנאים הכי טובים אז מוזר שהפנו אותך. אולי כדאי לשאול אצ המגייסת אם יש להם סוכן פנסיוני מטעמם כדי להתעייץ

בכל מקרה כל עוד הסכום שיש לך בקופה נמוך וגם המשכורת אז זה לא מאוד משנה איפה תפקיד. העיקר לפתוח קופה, קופת בררת מחדל כנראה תהיה הכי אידאלית לך כרגע

כן חשוב ללמוד לעתיד ולא להזניח, תתחיל לקרוא באתר פנסיוני על מה זה פנסיה ואיך זה מורכב אבל אין לחץ לדעת הכל עכשיו

כן אלה.

אם זו משרה ממשלתית אני בטוח שלממשלה יש תנאים טובים. לא יודע אם הם חלים עליך.
שיהיה בהצלחה
בדרך כלל לארגונים כמו עיירות, ממשלות, משרד החינוך וכו יש את התנאים הכי טובים אז מוזר שהפנו אותך. אולי כדאי לשאול אצ המגייסת אם יש להם סוכן פנסיוני מטעמם כדי להתעייץ

בכל מקרה כל עוד הסכום שיש לך בקופה נמוך וגם המשכורת אז זה לא מאוד משנה איפה תפקיד. העיקר לפתוח קופה, קופת בררת מחדל כנראה תהיה הכי אידאלית לך כרגע

כן חשוב ללמוד לעתיד ולא להזניח, תתחיל לקרוא באתר פנסיוני על מה זה פנסיה ואיך זה מורכב אבל אין לחץ לדעת הכל עכשיו
תודה רבה לשניכם
ומצטער על החפירה הנוספת, אך מה לגבי קרן השתלמות?
אני מניח שאין משהו דומה לקרן ברירת המחדל בפנסיות, אז האם בשלב זה פשוט לפתוח אחת באותו מקום כמו הפנסיה?
או שיש אחת מומלצת למצב שלי?

תודה רבה לשניכם
ומצטער על החפירה הנוספת, אך מה לגבי קרן השתלמות?
אני מניח שאין משהו דומה לקרן ברירת המחדל בפנסיות, אז האם בשלב זה פשוט לפתוח אחת באותו מקום כמו הפנסיה?
או שיש אחת מומלצת למצב שלי?

אם אתה רוצה נוחות - תפתח באותו מקום ותקבל כגזירת גורל את המחיר שמציעים לך.
אם אתה רוצה מחיר טוב - תעשה שיעורי בית. תשאל בכמה מקומות. תתמקח. תתקשר לנציגים ותגיד שקיבלת מחיר טוב במקום אחר. תברר במקום העבודה. תשאל אנשים אחרים במקומות העבודה. תשאל את ההורים, אולי תצליח לקבל את המחיר שלהם.

תבחר.

אם אתה רוצה נוחות - תפתח באותו מקום ותקבל כגזירת גורל את המחיר שמציעים לך.
אם אתה רוצה מחיר טוב - תעשה שיעורי בית. תשאל בכמה מקומות. תתמקח. תתקשר לנציגים ותגיד שקיבלת מחיר טוב במקום אחר. תברר במקום העבודה. תשאל אנשים אחרים במקומות העבודה. תשאל את ההורים, אולי תצליח לקבל את המחיר שלהם.

תבחר.

לא חושב שנוחות משחקת פה משחק, אחרי שהקופה נפתחת אז אין יותר התעסקות . מה שחשוב זה בית השקעות שמציע מסלול פאביסי ורחב עם דמי ניהול כמה שיותר נמוכים

לא חושב שנוחות משחקת פה משחק, אחרי שהקופה נפתחת אז אין יותר התעסקות . מה שחשוב זה בית השקעות שמציע מסלול פאביסי ורחב עם דמי ניהול כמה שיותר נמוכים

נניח שבחרתי ״נוחות״. אני אקצין ואגיד שקיבלתי דמי ניהול של 1%. מבירורים שלי בפתיחה דיגיטלית אפשר גם 0.8%.
ונניח שבחרתי ״מחיר טוב״. מבירורים שלי במצב המתואר הכי זול שיצליח זה 0.3%. וזה מחיר ממש ממש טוב.
מדובר על הפרש של 0.7%.
על סכום ההפקדה שלו, שהוא מינימום או קרוב לזה, יצטבר בעוד שנה 7000 שקל. כמובן שלא כל הכסף מגיע ביחד ובהתחלה הקרן תהיה קטנה ממש.
אנחנו מדברים על 50 שקל הפרש או אפילו פחות.
אישית בשביל הפרש כזה הייתי מעדיף שהכל יהיה מנוהל באותו מקום. כן כן, אנחנו מדברים כאן על השקעה לעתיד וריבית דריבית וכו׳. אבל סכום ההפקדה שיכנס לשם בינתיים, יתרגם להפרש כספי מאוד זעום.

לפי דעתי, פותח האשכול נשמע במצב שהוא פשוט צריך לפתוח את זה וזהו. כשיגיע כסף גדול יגיעו גם צרות גדולות של איך מנהלים ואיפה הכי טוב. עצם השהות שלו בפורום כזה והחשיפה לתכניו מעידה בפניי שכנראה זה יקרה מתישהו.

אבל לבינתיים, חשוב להציג בפניו גם פתרון נוח ולא מבלבל. רק בשביל שנושא קרן ההשתלמות לא יפול בין הכסאות.

אישית גם הייתי נמנע מלהגיד לו באיזה מסלול להשקיע. אינני מכיר אותו וצרכיו. מסלול מניות לא מתאים לכל אחד, ובטח לא לסטודנט מרושש שעלול להתפתות למשוך את הקרן בירידה הקרובה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O עזרה בבחירת קרן מחקה S&P500 שוק ההון 10
B עזרה בבחירת אפשרויות בדמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S עזרה בבחירת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
S עזרה בבחירת קרן מחקה כאשר יש לי כבר מטבע דולר שוק ההון 2
ל מבקש עזרה - שיקולי כדאיות בבחירת קרן בנוסף לד.נ שוק ההון 12
T עזרה בבחירת קרן פנסיה צרכנות פיננסית 10
itamaratz עזרה בבחירת קרן פנסיה שוק ההון 4
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ל עזרה בבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 5
A עזרה בבחירת ברוקר להשקעת סכומי כסף נמוכים יחסית שוק ההון 11
M עזרה בבחירת מסלול פנסיוני במקום ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 2
Y עזרה בבחירת בית השקעות צרכנות פיננסית 16
D עזרה בניהול תקבולים מלקוחות עבור עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 0
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14