• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה מול קופת גמל game changer

האם לדעתך לחוסך צעיר בן 30 יש סיבה לא לבחור באלוקצייה 100% מנייתית באפיק הפנסיוני?
אישית - מסכים איתך.

יש לי שאלה אחרת: מתי מתחילים לחשוב על או לשנות בפועל את האלוקצייה? (גיל? מצב שוק? משהו אחר?)
קל לנו לדבר בתור אנשים צעירים עם יותר מ-25 שנה קדימה של השקעה, השאלה האמיתית היא איך יודעים מתי לעשות את הסוויצ'...

אישית - מסכים איתך.

יש לי שאלה אחרת: מתי מתחילים לחשוב על או לשנות בפועל את האלוקצייה? (גיל? מצב שוק? משהו אחר?)
קל לנו לדבר בתור אנשים צעירים עם יותר מ-25 שנה קדימה של השקעה, השאלה האמיתית היא איך יודעים מתי לעשות את הסוויצ'...
לדעתי, זה לא תלוי גיל. אלא שלב בחיים.
כשאתה בשלב הצמיחה והוספת כסף לתיק, מנייתי. כשאתה בשלב בו אתה לא מוסיף כסף לתיק ואתה צריך את התיק לממן הוצאות, תגוון עם אגח.

המעסיק שלי משלם 0.4% מהשכר שמופרש לקופ"ג,
כשהיה לי ביטוח מנהלים אצל מעסיק X עלות האכ"ע הייתה 0.7%
כשהתחלתי להפקיד לקופ"ב אצל מעסיק Y נאמר לי שעלות האכ"ע תהיה יותר זולה מהמחירון בגלל הסכם קולקטיבי, העלות הנוכחית היא 0.9% וזה יורד ישירות מחשבון הבנק שלי (שאולי זה טוב כי לא ישתנה בעת החלפת מעסיק), המעסיק מפריש לגמל 6.25% בדיוק כמו לפנסיה (ועכשיו יעלה ל- 6.5%)
מבין מדבריך שאצלך המעסיק משלם את האכ"ע, כמה הוא מפריש לקופ"ג ?
ועוד שאלה, האם לפנסיה מופרש עד התקרה וכל השיח לגבי הקופ"ג מדובר על הפרשות מעל התקרה או שעשית פיצול ומפריש גם סכומים מתחת לתקרה לקופ"ג?
@FIYaacov אשמח גם להתייחסות שלך.

מבין מדבריך שאצלך המעסיק משלם את האכ"ע, כמה הוא מפריש לקופ"ג ?
המעסיק משלם 0.4% לאכע ומפקיד לי 6.5% לקופת גמל.

ועוד שאלה, האם לפנסיה מופרש עד התקרה וכל השיח לגבי הקופ"ג מדובר על הפרשות מעל התקרה או שעשית פיצול ומפריש גם סכומים מתחת לתקרה לקופ"ג?
אין לי קרן פנסיה. 55% מהמשכורת שלי מבוטחת בקופ"ג ו-45% ביטוח מנהלים.
הפקדות בגין תוספות גם הולך לקופת גמל.

המעסיק משלם 0.4% לאכע ומפקיד לי 6.5% לקופת גמל.

אין לי קרן פנסיה. 55% מהמשכורת שלי מבוטחת בקופ"ג ו-45% ביטוח מנהלים.
כלומר הפקדות לקופ"ג/ביטוח מנהלים =6.5% (החל מינואר 17 ?)
תשלום לאכ"ע על כל ההפקדות 0.4%
הבנתי נכון?!

כמה הוא מפריש לקופ"ג ?
את המקסימום שאפשר, ועכשיו אחרי השינוי יעלה קצת (כבר עלה בפעימה הקודמת)

מפריש מקסימום שאפשר לקרן פנסיה וכל מה שמעבר לקופ"ג

@FIYaacov @liranviper אז זהו, שהסכומים שהוא תיאר היו באזור ה-950 שקלים לשנה עבור משכורת מבוטחת של כ-10,000 (טען שביטוח כזה יעלה כ-80 שקלים לחודש בתוספת פרנצ'יזה). מדובר באחוזים מטורפים מהשכר.

כלומר הפקדות לקופ"ג/ביטוח מנהלים =6.5% (החל מינואר 17 ?)
תשלום לאכ"ע על כל ההפקדות 0.4%
הבנתי נכון?!
הבנת נכון.

@FIYaacov @liranviper אז זהו, שהסכומים שהוא תיאר היו באזור ה-950 שקלים לשנה עבור משכורת מבוטחת של כ-10,000 (טען שביטוח כזה יעלה כ-80 שקלים לחודש בתוספת פרנצ'יזה). מדובר באחוזים מטורפים מהשכר.
כולל הגדרה עיסוקית? לאשתי אנחנו משלמים 685 שקל לשנה על משכורת מבוטחת של 5000 כולל פרנצ'יזה (וכולל הגדרה עיסוקית)

את המקסימום שאפשר, ועכשיו אחרי השינוי יעלה קצת (כבר עלה בפעימה הקודמת)
אתה כנראה מתכוון למינימום הנדרש בחוק שעלה בינואר מ- 6.25% ל- 6.5% המקסימום עומד על 7.5%.

@מתכנת
המינימום בחוק זה 6.5 כולל אכ"ע, כלומר @FIYaacov מקבל מעל המינימום, אם אני מבין נכון.
אתה משלם את האכ"ע בעצמך? מה הכוונה שזה יורד לך מחשבון הבנק?

כן, אני משלם את הפרמיה.

מעניין אם הקונסטלציה הזאת יכולה לחשוף את המעסיק שלך לתביעה עתידית, כשהוא יהיה צריך לשלם לך פיצויים.
כבר דנו בזה בשירשור שכותרתו "ביטוח אכ"ע"
על פניו, לפי ההנחיות החדשות (יחסית) המעסיק מחויב לרכוש אכ"ע לעובד אם הוא מעוניין שסעיף 14 יתפוס, אחרת הוא יהיה
צריך להשלים לך פיצויים לפי המשכורת האחרונה, ולא לפי ההפרשות.

זה אמור להיות האינטרס שלו לרכוש את האכ"ע, ומשום מה הוא משיג תנאים יותר טובים שהוא משלם.
בלי קשר אתה משלם פי 2 ממה שאני "משלם" לאחר הקיזוז מההפרשה, גם אצלי זה בסביבות ה 0.4%.

מעניין אם הקונסטלציה הזאת יכולה לחשוף את המעסיק שלך לתביעה עתידית
נשמע לי הגיוני שאתה צודק.. הוא הרי לא יכול לדעת אם @מתכנת יחליט פתאום לבטל את הביטוח על דעת עצמו ולהיות לא מבוטח
בכל מקרה אם זה 0.4% זה באמת עלות יחסית זניחה של כמה עשרות שקלים אז לא שווה את ההתעסקות לדעתי

בכל מקרה אם זה 0.4% זה באמת עלות יחסית זניחה של כמה עשרות שקלים אז לא שווה את ההתעסקות לדעתי

העלות אפסית, כי ה 0.4 מקוזז מה 6.5 לפי החוק. מעסיקים נדיבים מפרישים את ה 0.4 בנוסף.
אצלי בחברה, יש אכ"ע גלובלי לכל העובדים, גם לאלו שמפרישים 100% לקרן הפנסיה, רק בכדי שלא יהיה מצב, שתעבור מסלול,
וישכחו לעשות אכ"ע והמעסיק יהיה חשוף.
כנראה גם שאם המעסיק מבטח את כל העובדים גלובלית, הם יקבל תנאים טובים יותר, במוצרים אחרים שהוא קונה מהסוכן.

בכל מקרה אם זה 0.4% זה באמת עלות יחסית זניחה
אתם עובדים בחברות גדולות מאוד.
ב-2 החברות שעבדתי היום עשרות עובדים בלבד והעלות הייתה 0.7~ כחלק מבנדל של ביטוח מנהלים.

@נדב פירסם פוסט
http://www.pensuni.com/?p=3694
האוצר מחזיר את התעריפים של אובדן כושר עבודה לרמתם הנכונה
בסיכומו של עניין האיזון עקב ארועי ביטוח יחזור להיות בתוחלת אפס

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B קופת גמל מול קרן פנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ttmoon קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ישן עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
unrealx השלכות קופת גמל מול קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
G קרן פנסיה מול קופת גמל צרכנות פיננסית 31
נולי מחשבון קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 33
לירן קרן פנסיה - חשיבות דמי הניהול מול התשואה והאיזון האקטוארי צרכנות פיננסית 55
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 62
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה