• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קבוצת השקעה

לא רק שאני נגד השקעות מחוץ לבורסה, אני מאד בעד, אם הייתי יכול לא הייתי משקיע בשוק ההון אגורה, אני רוצה להיות בצד שמנפיק מניות, לא שקונה אותם, יתרה מכך, אני אומר פה קבל עם ועדה: אם למישהו יש פה יש השקעה מעניינת בשבילי, בארץ בחו"ל, ממונף, בחוב, באקוויטי, בסיכון גבוה, מה שבא ברוך הבא, אני פה, פנוי להובלות ומוכן גם להיות אקטיבי אם צריך. אבל "מזהיר" מראש: קשה למכור לי לוקשים.

היי אורי, אם מעניין אותך אני יכול להציע כמה אופציות בפרטי (בעיקר קרנות חוב ונדל"ן). כנראה שכל ההשקעות דורשות שתהיה משקיע כשיר והסכומים גבוהים אבל שווה לנסות.

שלום,
אני בשלבי הצטרפות לקבוצה המשקיעה בנכס להשבחה בגרמניה
קיבלתי חוזה, מה צריך לשים לב בחוזה לפני חתימה?
איזו התמחות של עורכי דין לחפש כדי למצוא עו"ד מתאים שיוכל לעבור על החוזה?
תודה
אם אותו יזם כל כך מאמין בפרויקט שלו וביכולות שלו, לא אמורה להיות לו בעיה לגייס חוב או הון במגוון דרכים מקובלות שלא דורשות העסקת אנשי מכירות וארגון קבוצות השקעה המוניות לציבור הרחב על מנת לגייס כסף.

אני לא רואה את י.ח דמרי או אזורים עושים פרסומות בפייסבוק ומגייסים קבוצות השקעה לפרוייקטים היזמיים שלהם. הסיבה מאד פשוטה, הביזנס שלהם זה ליזום ולבנות, לא למכור השקעות נדל"ן להמונים.

עם כל הצער שבדבר, זה עדיין עובד לאותם קבוצות השקעה כי עדיין אנשים קונים את הבלוף - כסף קל ללא מאמץ. זה הרי הרבה יותר קשה לכתת רגליים, ליזום בעצמך ו/או ליצור קשרים אמיתיים אישיים עם משקיעים פרטיים אחרים ולעשות שיתופי פעולה.

שלום,
אני בשלבי הצטרפות לקבוצה המשקיעה בנכס להשבחה בגרמניה
קיבלתי חוזה, מה צריך לשים לב בחוזה לפני חתימה?
איזו התמחות של עורכי דין לחפש כדי למצוא עו"ד מתאים שיוכל לעבור על החוזה?
תודה
הדבר הראשון שצריך לשים לב אליו זה למה נכס להשבחה במדינה אחרת צריך דווקא משקיעה מחו"ל שלא מכירה את השוק. עוד שאלה: אם ההשקעה ככ טובה, למה משקיעים גרמנים לא קופצים עליה? זה לא שחסר כסף לגרמנים. שאלה שלישית: אם את שואלת את השאלות ששאלת, האם את בשלה להכנס לעסקה כזאת? (לא).
נקודה למחשבה: יש סיבה שכולם כאן אומרים לך להתרחק מבלי ששמענו את שם החברה/פרוייקט. רואים אנשים ששואלים שאלות כאלה בפורום כל יום והם מאבדים את כספם. תתרחקי מזה כמו מאש. יש מספיק הזדמנויות השקעה אחרות.

זה לא ההוא מקופיקס?

, אנשים שעוסקים בהונאה משתדלים להציג את עצמם כאנשי עסקים לגיטימיים ואם שם החברה שלהם מוכתם הם פותחים חברה בשם שונה (ואולי במדינה שונה)
תיאור מדויק לנשוא הכתבה, לא?

בתביעה אף מצוין כי בראיון טלוויזיוני אמר אבי כץ כי "כסף נעלם לגמרי רק כאשר מדובר בנוכלות. כשאתה משקיע במערכת כמו שאנחנו בנינו — אתה משקיע במועדון כזה חזק".
צודק, הוא לא נעלם לגמרי, הם קיבלו חזרה 8%.

לצורך הדיון אולי כדאי להפריד בין שני סוגי משקיעים.

כאלה שזה העיסוק/ההכנסה העיקרי שלהם, כלומר הם כבר השקיעו ומשקיעים בפועל ומחפשים השקעות נוספות, לבין כאלה שיושב להם בצד סכום כסף שחסכו משנים רבות של עבודה/קיבלו פיצויים/ירושה וכו', ועכשיו הם לא רוצים שהכסף סתם ישכב בעו"ש/רוצים להביא מכה/להגדיל/להכפיל/לשלש את מה שיש להם, ובכך לסדר לעצמם המשך חיים נטולי דאגות/דירה נוספת לילדים/אוניברסיטה לנכדים.

אנשים כאלה אוהבים לחשוב על עצמם כמשקיעים ולהציג עצמם ככאלה אבל הם לא השקיעו עדיין בדבר או יותר נכון עדיין לא נכוו. הם קהל היעד המיידי של נוכלים ותרמיות למיניהן. קל מאוד למכור להם לוקשים כי הם צמאים לשמוע לוקשים. הם לא רוצים להתרוצץ, לשבור את הראש בניסיון להבין דברים מסובכים, ללמוד דברים חדשים ולהבין סיכונים, לבזבז כסף על יועצים מקצועיים או אפילו לאתר יועצים. כי את שלהם הם כבר עשו ועכשיו הם רוצים פינוק, להכפיל את הכסף שלהם בתנאים של 5 כוכבים.

וזה בדיוק מה שמספקים להם. מלונות/אולמות קונגרסים מפוארים ומפנקים עם בופה חינם, פרוספקטים נוצצים, אנשי שיווק צעירים בבגדים שקנו שלשום בזארה. מראים להם גרפים, מסבירים "שפעם קיבלת בבנק 10% ריבית והיום תקבל 0% ולכן הכסף שלך מאבד מהערך שלו". ואז מריצים מצגות שב 20 שקפים מסבירות איך אתה "המשקיע" תעשה ים כסף, בביטחון, מבלי להזיע, מבלי להבין בנדל"ן או מיסוי או חוזים. מה רע, הם עשו עבורך את כל העבודה. היום גם יודעים לומר "מדובר בהשקעה כל כך טובה, שאנחנו אפילו לא מבקשים שתתחייב עכשיו. קח כמה זמן שאתה רוצה, תתייעץ עם בן/בת זוג/חברים, רק שנשארו לנו 3 מקומות אחרונים, אם כשתחזור עדיין יהיה מקום, כמובן שנשמח שתשקיע איתנו". זה ממש וואו מבחינתם, לא לוחצים עליהם, מתייחסים ברצינות, מלטפים את האגו, גורמים להרגיש כחלק מקבוצה מצומצמת ויוקרתית. המצליחנים.

מכיר אישית "משקיעים" כאלה מבין מכריי/קרובי/רחוקי משפחה. שאשכרה ניסו להסביר לי שהם עשו "עבודת רגליים יסודית" כי היו ב 5-6 כנסים שונים והשוו בין ההצעות. כבר הפסקתי להתווכח איתם. הם כבר "מושקעים".

לכן, הדבר הכי טוב שאדם יכול לעשות, זה להודות בפני עצמו, לאיזו קבוצה הוא שייך. האם הוא רוצה להיות משקיע אמיתי (כולל כל החבילה של השקעת זמן רב, כסף, דם יזע ודמעות) או שהוא רוצה לעשות "סיבוב", בלי כאב ראש מיותר. ואם זה האחרון, שישים את הכסף בפק"ם ולא ייכנס להרפתקאות, כי כל הסיכויים הם נגדו.

נערך לאחרונה ב:
הערה קטנה: למרות שרובכם צודקים וגם אני מתרחק מכל עסק שמתבסס על ליקוט המונים תמימים, אף אחד כאן, ולו אחד, ענה לשאלה של פותחת השרשור.

היא לא שאלה האם כדאי לה להיכנס לעסקה. היא אפילו לא שאלה ממה צריך להיזהר בעסקה כזאת. השאלה שלה הייתה לגבי מה חשוב שיהיה בחוזה. ואיזה עורך דין מומלץ למצוא.

במקום זה, התפתח כאן שרשור של דיונים פילוסופיים על השקעה בנדלן בחול שבכלל לא עונה על השאלה...

מכיר אישית "משקיעים" כאלה מבין מכריי/קרובי/רחוקי משפחה. שאשכרה ניסו להסביר לי שהם עשו "עבודת רגליים יסודית" כי היו ב 5-6 כנסים שונים והשוו בין ההצעות. כבר הפסקתי להתווכח איתם. הם כבר "מושקעים".
מכיר את זה מקרוב. כל ה ידה, ידה, ידה לפני ו/או מיד לאחר חתימת חוזה מלווים בניפוח אגו עצמי שעשו את עסקת חייהם אבל לאחר שנה לא שומעים מהם דבר.
כמובן שכל זה בהסתייגות כי יש פרויקטים שמנוהלים יפה וטוב ומניבים פירות למשקיעים, אולי לא 8-10% אבל בגדר הסביר+.
לכן, רצוי ומומלץ לקרוא תשקיף ואם אין אז לעוף מהר...
** תוספת **
אם לפרויקט יש 'דף נחיתה' של עמוד אחד באינטרנט אז רצוי לא להתעסק איתם.

הערה קטנה: למרות שרובכם צודקים וגם אני מתרחק מכל עסק שמתבסס על ליקוט המונים תמימים, אף אחד כאן, ולו אחד, ענה לשאלה של פותחת השרשור.

היא לא שאלה האם כדאי לה להיכנס לעסקה. היא אפילו לא שאלה ממה צריך להיזהר בעסקה כזאת. השאלה שלה הייתה לגבי מה חשוב שיהיה בחוזה. ואיזה עורך דין מומלץ למצוא.

במקום זה, התפתח כאן שרשור של דיונים פילוסופיים על השקעה בנדלן בחול שבכלל לא עונה על השאלה...
אם מישהו היה בא אלי ושואל אותי: ״מה לבדוק בחליפת הצלילה שלי לפני שאני הולך לצלול בלי רישיון?״ הייתי הולך על אותה גישה.

עצם השאלה היא שאלה בפני עצמה
שאלה שקודמת לתשובה המבוקשת
השאלות כאן לא אישיות כמו שהתשובות כאן ציבוריות (למען הציבור)
היא שאלה לעצמה וכל מי שיקרא אחריה יקבל את התשובה הנכונה לעצמו, גם אם לא שאל או הגיע לחלק שיש חוזה על השולחן
מה שהיא תעשה עם התשובות (שהיא לא רצתה לטענתך) זאת זכותה

ההמלצה היא שלא מומלץ. עו"ד הוא לא יועץ עסקי ולא תקבלי ממנו חוות דעת על כדאיות כלכלית של העסקה. תפקידו לוודא שהמסמכים תקינים מבחינה משפטית. ומקווה שזו לא תהיה הפתעה, אבל החוזה שהיא תקבל, יהיה אות ומופת מבחינה משפטית. כי לרוב הם נכתבים במשרדי עו"ד מהגדולים ומהמובילים שמקבלים שכר טרחה שמן כדי לוודא שמבחינת "החוק היבש" הכל יהיה נוצץ.

עו"ד הוא לא יועץ עסקי ולא תקבלי ממנו חוות דעת על כדאיות כלכלית של העסקה
ההערה הזאת חשובה.
אם כך, ההמלצה שלך היא לפנות ליועץ עסקי שיבחן את העסקה? ואם הוא אישר, אז את החוזה להביא לעו"ד מהתחום שיבדוק שהחוזה מתאים ולאינו נוטה לרעת הלקוח?

אם כך, ההמלצה שלך היא לפנות ליועץ עסקי שיבחן את העסקה? ואם הוא אישר, אז את החוזה להביא לעו"ד מהתחום שיבדוק שהחוזה מתאים ולאינו נוטה לרעת הלקוח?
בדיוק ככה.

• אהבתי
Reactions: YPV
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ברק א. שינויים בעמלות הנגבות בגמל ובהשתלמות בגלובלנט (קבוצת חסמבא במקור) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Cleo קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל? נדל"ן 49
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
נ הקמת קבוצת רכישה קרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
mudale222 האם עסקת קומבינציה = קבוצת רכישה? נדל"ן 5
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
hommie יש לנו קבוצת טלגרם? אוף טופיק 4
XpH משכנתא של קבוצת רכישה - קיצור תקופת ההלוואה נדל"ן 8
י קבוצת רכישה לבנייה דירות מגורים נדל"ן 35
ר קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 1
I מניית קבוצת דלק שוק ההון 0
oz1987 קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 34
B האם יש קבוצת מפגשים באזור המרכז ואם כן כיצד אפשר להצטרף? אוף טופיק 21
ס קבוצת רכישה נדל"ן 23
א ארגון קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 16
R קבוצת רכישה לביטוחי בריאות (של סייבי) צרכנות פיננסית 2
אל ניניו קבוצת רכישה - נדל"ן מסחרי, רגע לפני החתימה... נדל"ן 34
F יש קבוצת רכישה IRA שמקבלת מצטרפים חדשים? צרכנות פיננסית 52
N קבוצת רכישה - בנק צרכנות פיננסית 3
עמיתא קבוצת חשיבה ויזמות התפתחות אישית 15
א אינטרגמל SP500 בדמי ניהול של 0.35 VS חשבון IRA דרך קבוצת חסמבה צרכנות פיננסית 92
R קבוצת רכישה חברית נדל"ן 26
ח דעתכם על התנאים שהושגו ובית השקעות שזכה במכרז קבוצת הרכישה צרכנות פיננסית 437
Fitch [קבוצת רכישה] קרן הפנסיה "הפניקס" - מסלול מחקה מדדי מניות חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 343
I קבוצת רכישה חדשה לקופת גמל שוק ההון 43
מ האם יש דבר כזה קבוצת רכישה לפקדון צרכנות פיננסית 6
O קבוצת רכישה להוזלת המרת מט"ח שוק ההון 57
גרהם הפקדות לקה"ש (קבוצת איליה) שוק ההון 25
G למי שהצטרף ל-IBI דרך קבוצת סנופי, אם תרצו לפתוח קופה חדשה לא תקבלו את ההטבה שוק ההון 16
עש לילה קבוצת רכישה "אירה" - קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) צרכנות פיננסית 121
D קבוצת חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
ש קבוצת גיל אורלי שוק ההון 11
ע "קבוצת רכישה" IRA צרכנות פיננסית 158
ס Mastermind Groups | קבוצת חשיבה | רב מוח התפתחות אישית 19
גרהם קבוצת רכישת קה"ש יוצאת לדרך צרכנות פיננסית 7
השועל השקעה בקריות - המלצות/דיס המלצות נדל"ן 8
E השקעה בקרן גידור - Trend Following שוק ההון 0
O השקעה לטווח ארוך מחקה באפט שוק ההון 18
מ זיכוי מס על הלוואה לצורך השקעה בשוק ההון מיסים 12
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה