• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיה פנסיה פנסיה

@FIYaacov המחקר שפורסם כאן לא רלוונטי לדיון בנושא איזון אקטוארי.
אני לא יודע מה סטטוס המחקר של עדו ובאיזה מסגרת פורסם.

@FIYaacov המחקר שפורסם כאן לא רלוונטי לדיון בנושא איזון אקטוארי.
אני לא יודע מה סטטוס המחקר של עדו ובאיזה מסגרת פורסם.
אז בקיצור אין מחקר שמאשש את טענות סוכני הפנסיה שלתמהיל העמיתים יש השפעה על איזון אקטוארי.

אז בקיצור אין מחקר שמאשש את טענות סוכני הפנסיה שלתמהיל העמיתים יש השפעה על איזון אקטוארי.
ברור שיש, לא צריך מחקר בשביל זה, אבל אין לך דרך לדעת אם תמהיל של קרן פנסיה X טובה יותר מתמהיל של קרן פנסיה Y.

ברור שיש, לא צריך מחקר בשביל זה, אבל אין לך דרך לדעת אם תמהיל של קרן פנסיה X טובה יותר מתמהיל של קרן פנסיה Y.
מה הבעיה לרכז כמה עובדי צווארון לבן/כחול יש בכל קרן?
אני כלל לא בטוח.
האנשים שנפצעים בעבודה מתקזזים מכאלה שמקבלים סוכרת שנובעת מהשמנת יתר בגלל בהייה במסך כל היום, וסתם אנשים שנפצעים ללא קשר לעבודה (משהו על סטטיסטיקה שרוב התאונות קורות בכלל בבית).

א.כ.ע בניגוד לדמי פגיעה של ביטוח לאומי, לא מעניין אותם איפה נפצעת.

וברמה הפרקטית?
סליחה, אבל אני מקבל את ההרגשה שאתה משתדל לאכול עם כפית... ברמה הפרקטית יש המון פוסטים פה בפורום בעניין קרן הפנסיה. עוד אחד לא יועיל ולא יחדש דבר.

למה אין משהו נגיש שאפשר לעשות השוואות בנושא?
יש המון מנועי השוואת קרנות פנסיה. אני לא מכיר אותם כי לא טרחתי לבזבז את זמני עליהם.

כל מה שעניין אותי הם קודם כל דמי הניהול כי זה הדבר היחידי שאני יודע בוודאות מוחלטת שיילקח ממני (תקרא פוסטים של הסולידית בעניין).
אחרי דמי הניהול, שהם גורם קבוע ושאינו משתנה, עניין אותי מה אפיק ההשקעה. לא בא לי על מסלול "כללי" ולא בא לי על מסלול "מניות" (איזה מניות למען השם ולמה לטרוח?), התחשק לי מסלול מחקה מדדים ולא מדד ישראלי כמו ת"א חארטה מוטה ישראל.
אחרי אפיק ההשקעה כבר לא עניין אותי כלום.
איזון אקטוארי לעומת דמי הניהול זה לא זניח בכלל אבל "מתקזז" וגם הוא ייעלם אוטוטו.
מבחינת החברה - שירות וכו' וכו', אז באמת שמבחינתי כל החברות אותו הדבר, כל אתרי האינטרנט אותו הדבר אחרי שמתרגלים אליהם וההבדל היחיד ביניהם הוא אולי מדד שירות חברות הביטוח של משרד האוצר (למרות שמדובר בממוצעים, וכל אחד לפי המקרה שלו יכול לאכול את הצינור אחרת מחברת הביטוח).
גם ככה קרן פנסיה היא מוצר מובנה, מוגבל מאוד יחסית שאין יותר מדי מה "להתעסק איתו".

אני בחרתי לעבור מהראל פנסיה (מקפת גלעד, 1.45% / 0.18%) לקרן ברירת המחדל של מיטב דש (1.31% / 0.01%), להיות במסלול פאסיבי מחקה מדדי חו"ל, לבטל את ביטוח השארים כל שנתיים (נדב מ"פנסיוני" כותב על כך פוסטים מעולים ברמה שאין יותר טוב ממנה לדעתי, אני אל-הורי אז אצלי המקרה הוא סובייקטיבי) ובעיקר לא לסמוך על הפנסיה (ובפועל - לעבות אותה עם קרן השתלמות שאותה לא אנזל, ועם הפקדות לקופת גמל להשקעה).
זהו. חן חן.

אני כלל לא בטוח.
באמת? היית מעוניין להצטרף לקרן פנסיה של של פועלי בניין או קרן פנסיה של עובדי היי טק?
אתה צריך מחקר בשביל זה?

היית מעוניין להצטרף לקרן פנסיה של של פועלי בניין או קרן פנסיה של עובדי היי טק?
אתה תחת הרושם המוטעה שא.כ.ע ומוות יכולים לקרות רק בעבודה.
ד.א. השמנת יתר ולחץ הן סיבות לא פחות נפוצות לאבדן כושר עבודה.

וכן... אין לי מחקר שמראה שיש יותר מקרי השמנת יתר ולחץ מאשר פציעות בעבודה. וגם אין מחקר שהפוך.

אתה תחת הרושם המוטעה שא.כ.ע ומוות יכולים לקרות רק בעבודה.
אני לא, אני רק אומר שללא קשר לעבודה אני חושב שסביר להניח שפועלי בניין ועובדי היי טק נפצעים ומתים בבית באופן זהה.
ולא ענית על השאלה, לאיזה קרן פנסיה אתה מצטרף? להיי טק או לפועלי בניין?

אני לא מכיר מסלול כזה במיטב דש, ונראה שגם הם לא.
עש לילה, תסתכל היטב D: "איילון מיטב מקיפה פאסיבי- מדדי מניות".
ויותר בפירוט.
והכי בפירוט.
והכי הכי בפירוט:
1. דיווח תשואה לאפיק (קובץ אקסל, חפש תגית "מקיפה פסיבי מניות").
2. רשימת נכסים רבעונית. מסלול "מיטב דש מקיפה פאסיבי - מדד מניות".

נערך לאחרונה ב:
אין שם את המילה "חו"ל"
הבנתי... בהחלט, בשם הסמנטי ובכותרת של המסלול אין את המילה "חו"ל".
אני רשמתי:
להיות במסלול פאסיבי מחקה מדדי חו"ל
וזה אכן מוגדר מסלול פאסיבי (=מחקה מדד), שנצמד למדדי חו"ל. 55% ממנו מחקה מדדי חו"ל למיניהם.
לא התכוונתי ולא רשמתי רק מדדי חו"ל.
אולי מאיך שרשמתי את זה מתקבלת ההרגשה שלזה התכוונתי... אז לא, לא לזה התכוונתי. לא מדובר במסלול שהוא נניח דומה למסלול על טהרת חיקוי רק מדד חו" כמו ב- S&P500 שבקרן ההשתלמות של IBI.

הבעיה היא עם מה שרשמתי:
התחשק לי מסלול מחקה מדדים ולא מדד ישראלי כמו ת"א חארטה מוטה ישראל.
נכון, זה מטעה... באמת רציתי קודם כל, לפי סדר החשיבות:
1. מסלול מחקה מדדים. זה הכי חשוב לי.
2. מסלול מוטה למדדי חו"ל והעדפה שלהם על פני מדדי א"י.
פה ההטייה היא כמעט חצי-חצי, 55% לטובת מדדי חו"ל שזה לא מדהים... לצערי אין פה הטיה חזקה יותר למדדים לא ישראלים.

45% מהפלח המנייתי במסלול מושקעים בתעודות סל על מדדי מניות ישראליים.
הכוונה שלי הייתה שלא יצא מצב כמו במקרה של המסלול המשולב מחקה המדדים בגמל להשקעה של IBI, שבו יש 40% רק ממדד אחד, מדד תל אביב 125. לא רציתי מסלול שהוא מוטה מדד אחד, מדד ישראלי, בכזו עוצמה.
מה הקשר?... התבלבלו לי קצת המסלולים, מפה ולשם, ולא טרחתי להסביר את עצמי היטב.
מבחינתי, כשיש 55% מחקה מדד לא ישראלי, ו- 45% מחקה מדד ישראלי - המסלול מוטה חו"ל, אבל עם גישת ביתיות (לצערי).

הכוונה שלי הייתה שלא יצא מצב כמו במקרה של המסלול המשולב מחקה המדדים בגמל להשקעה של IBI, שבו יש 40% רק ממדד אחד, מדד תל אביב 125. לא רציתי מסלול שהוא מוטה מדד אחד, מדד ישראלי, בכזו עוצמה.
שוב, אם תסתכל בפירוט הנכסים, תראה שבמקום זה קיבלת מסלול שבו יש 45% (מהפלח המנייתי) מאותו מדד בדיוק. (נקרא שם ת"א 100 אבל בפועל אלו תעודות על ת"א 125)

אבל אין טעם להמשך הוויכוח הזה - אם אתה מרוצה מהמסלול שבחרת, הכל טוב. :)

שוב, אם תסתכל בפירוט הנכסים, תראה שבמקום זה קיבלת מסלול שבו יש 45% (מהפלח המנייתי) מאותו מדד בדיוק. (נקרא שם ת"א 100 אבל בפועל אלו תעודות על ת"א 125)
וואלה, גם פה אתה צודק... פיספסתי את זה למרות הכל... זה היה לי מול העיניים ולא טרחתי להביט.
45% מהפלח המנייתי הוא על מדד ת"א 125. וכ- 30% מכלל נכסי ההשקעה.
יש שם תעודות על ת"א 125 יותר מכל דבר אחר (20% על S&P500, וגם 8% על MSCI).
מוטה ביתיות לא פחות מהמסלול ההוא שקישרתי אליו בקופ"ג להשקעה של IBI... יצאתי עמבה.
לא שזה גרוע, זה עדיף על פני "מניות", אבל זה לא בדיוק מה שהגדרתי לעצמי שאני רוצה... צריך לחשוב על זה עכשיו...
אני לא מכיר עוד חברות עם מסלולים מחקי מדדי מניות בקרן הפנסיה שמוטים לכיוון השוק הבינלאומי ולא מוטה א"י.
אתה מכיר?
תודה על ההארה וההערה.

אבל אין טעם להמשך הוויכוח הזה - אם אתה מרוצה מהמסלול שבחרת, הכל טוב. :)
אל תתייאש ממי שלא מבין אותך בפעם הראשונה, השניה וגם השלישית... תגייס סבלנות ;)
לפעמים בנאדם בטוח שהוא צודק (או לפחות לא טועה) כי הוא למד את המקרה ובטוח בנכונות העובדות, אפילו שהוא לא הכי צודק ואפילו שהוא בחר להתייחס לעובדות לא הכי מייצגות/קשורות. לוקח זמן וקצת מאמץ להזיז אותו מהמשבצת ולהסביר לו את מה שנכון.
אני מרוצה אבל זה לא מה שהגדרתי לעצמי בדיוק.
תודה.

אני לא מכיר עוד חברות עם מסלולים מחקי מדדי מניות בקרן הפנסיה שמוטים לכיוון השוק הבינלאומי ולא מוטה א"י.
אתה מכיר?
בפניקס יש שני מסלולים מחקי מדדי מניות פסיביים (בנוסף למסלול "מניות" רגיל). אחד מהם מוגדר "מסלול פאסיבי - מדדי מניות חו"ל"
עד כמה שאני יודע, זאת החברה היחידה שמציעה מסלול כזה (אאל"ט היו כבר כמה דיונים על זה בפורום)

ג"נ - מחזיק בקרן פנסיה במסלול הנ"ל.
לא ממליץ, לא מיעץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A איך הקרן פנסיה ממוסה בפרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A פנסיה ממבטחים הישנה: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג סיכון ומסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה על מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S חלופה לקרן פנסיה ממוסת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש טופס 14 פנסיה לעובד משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I משיכה מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
M האם ניתן למשוך תגמולים מקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C פנסיה + קה"ש עוקבות מדד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19

נושאים דומים

Back
למעלה