• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס

L.R.L

משתמש רשום
דירוג
1
שלום ותודה מראש לעונים, לא הצלחתי לגמרי למצוא תשובה גם לאחר חיפוש שרשורים קודמים בנושא. אני תושבת חוץ ולא מתכננת לחזור לישראל. יש לי קרן פנסיה וביטוח מנהלים שאינם פעילים מ-2015 ואני מתלבטת בין שתי אפשרויות:
1. לנייד ל-IRA בארץ, לשים הכל בסנופי או עולמי ולהשאיר לפרישה
2. למשוך את הכספים, לשלם את ה-35% ולהכניס לתיק ההשקעות הזר שלי
השאלה היא האם גם לתושבי חוץ ניתן במעמד קבלת הפנסיה הפטור ממס הכנסה מהקצבה עד גובה התקרה או שזו הטבה לתושבי ישראל בלבד? אם למדינה שאני חיה בה יש אמנת מס וביטוח לאומי עם ישראל, האם כן יהיה לי פטור עד התקרה? האם זה בכלל רלוונטי או שאני משלמת מס הכנסה במדינה שבה תושבות המס שלי?
אם אני עוברת ל-IRA ורוצה למשוך את כל הסכום בגיל הפרישה ולא כקצבה, מה האפשרויות העומדות בפניי וכמה מס יהיה עליי לשלם?
האם לא עדיף פשוט למשוך את הכספים, לספוג את אירוע המס עכשיו ולהזרים את כל הסכום לתיק המסחר העצמאי שלי ולקנות קרנות סל עם דמי ניהול נמוכים משמעותית גם מהאופציה הזולה ביותר ב-IRA?

1. לנייד ל-IRA בארץ, לשים הכל בסנופי או עולמי ולהשאיר לפרישה
בדקת שזה בכלל אפשרי טכנית? גם הניוד וגם פתיחת IRA.

אם למדינה שאני חיה בה יש אמנת מס וביטוח לאומי עם ישראל, האם כן יהיה לי פטור עד התקרה?
אני מניח שזה תלוי מה כתוב באמנה, לא אופתע אם במקרים מסויימים יש מיסוי כפול גם בארץ וגם במדינת התושבות.

האם לא עדיף פשוט למשוך את הכספים, לספוג את אירוע המס עכשיו
זה מה שאני מתכנן לעשות, אבל יותר מתוך אמונה שישראל לא תשרוד בכיוון שהולכים אליו.

בדקת שזה בכלל אפשרי טכנית? גם הניוד וגם פתיחת IRA.

אפשרי, דיברתי עם אג'נדה והם נותנים שירות מלא לניוד אל גלובלנט

אני מניח שזה תלוי מה כתוב באמנה, לא אופתע אם במקרים מסויימים יש מיסוי כפול גם בארץ וגם במדינת התושבות.

אבדוק עם הרואה חשבון שלי
זה מה שאני מתכנן לעשות, אבל יותר מתוך אמונה שישראל לא תשרוד בכיוון שהולכים אליו.

אני גם במחשבות האלה, לצערי, אבל בהחלט כואב לזרוק לפח 35%

למדינה שאני חיה בה יש אמנת מס וביטוח לאומי עם ישראל, האם כן יהיה לי פטור עד התקרה
הנוהג הוא שזכות המיסוי הראשונה היא במדינה שבה נמצאת קרן הפנסיה, במקרה שלך ישראל. התשובה נמצאת באמנה.

תקחי בחשבון שהאמנה עשויה להשתנות כמו גם המיסוי על הפנסיה בישראל.

אני לא יודעת עד כמה את רחוקה מהפנסיה אבל אולי עטד תשנע את דעתך ותחזרי לישראל לקראת פרישה, טוב לחשוב על תוכנית גיבוי.

אגב, אני תושבת חוץ והשארתי את הפנסיה בישראל, מוקפאת. לא מתכננת לפדות את זה, משיקולי פיזור ולשמור דלת לעתיד.

הנוהג הוא שזכות המיסוי הראשונה היא במדינה שבה נמצאת קרן הפנסיה, במקרה שלך ישראל. התשובה נמצאת באמנה.

תקחי בחשבון שהאמנה עשויה להשתנות כמו גם המיסוי על הפנסיה בישראל.
מה שרק מדאיג אותי יותר עם האופן שבו ישראל מבודדת את עצמה מהעולם ושוקעת בחובות

אני לא יודעת עד כמה את רחוקה מהפנסיה אבל אולי עטד תשנע את דעתך ותחזרי לישראל לקראת פרישה, טוב לחשוב על תוכנית גיבוי.
בת 40 אבל שום סיכוי שאחזור לחיות בשראל, החיים שלי בחו"ל מבוססים עם משפחה ונכסים

אגב, אני תושבת חוץ והשארתי את הפנסיה בישראל, מוקפאת. לא מתכננת לפדות את זה, משיקולי פיזור ולשמור דלת לעתיד.
ואיפה הפנסיה שלך? כמה דמי ניהול משלמת?

ואיפה הפנסיה שלך? כמה דמי ניהול משלמת?
יש לי צבירה מ 10 שנות עבודה בקופת גמל מחקה סנופי, דמי ניהול קבועים 0.6%.

אבל, עם משפחה ישראלית ואחזור מתישהו לישראל. יש לי נכסים נוספים בישראל.

נערך לאחרונה ב:
יש לי צבירה מ 10 שנות עבודה בקופת גמל מחקה סנופי, דמי ניהול קבועים 0.6%.
בפניקס הסכימו להוריד לי את דמי הניהול בנסיבות דומות לשלך (אין הפקדות, לא מרוויחים ממני על מוצר אחר, לא סכום מאד גבוה). שווה להשקיע בזה שיחת טלפון.

הנוהג הוא דווקא במדינת התושבות. כך לפי ה " OECD Model Tax Convention on Income and on Capital" וגם לפי ה "UNITED STATES MODEL INCOME TAX CONVENTION". כמובן שכמו שכתבת צריך להסתכל באמנה הספציפית לראות האם במקרה של פותש זה לפי הכלל או שזו אמנה חריגה.

בפניקס הסכימו להוריד לי את דמי הניהול בנסיבות דומות לשלך (אין הפקדות, לא מרוויחים ממני על מוצר אחר, לא סכום מאד גבוה). שווה להשקיע בזה שיחת טלפון.
משלמת 0.5% מהצבירה אצל כלל ביטוח, משווקת פנסיונית שדיברתי איתה אמרה שזה המינימום לקופה לא פעילה בכל החברות. כמה גובים ממך בפניקס?

אם כך יש לך עוד 25 שנה עד לגיל פרישה, ועוד 15 שנה עד שתפגשי את כל הכסף (כי בפנסיה מטפטפים לך אותו לפי המקדם)

הייתי מסתכל על תחזיות דמוגרפיות של ישראל בעוד 40 שנה ואז מקבל החלטה.

משלמת 0.5% מהצבירה אצל כלל ביטוח, משווקת פנסיונית שדיברתי איתה אמרה שזה המינימום לקופה לא פעילה בכל החברות. כמה גובים ממך בפניקס?
היה 0.5% וביקשתי להוריד והסכימו ל-0.3%. אין הפקדות וצבירה של כ-150 אש"ח במסלול סנופי.

הנוהג הוא דווקא במדינת התושבות. כך לפי ה " OECD Model Tax Convention on Income and on Capital" וגם לפי ה "UNITED STATES MODEL INCOME TAX CONVENTION". כמובן שכמו שכתבת צריך להסתכל באמנה הספציפית לראות האם במקרה של פותש זה לפי הכלל או שזו אמנה חריגה.
אני בגרמניה, עד כמה שידוע לי יש אפשרות לקבל פה פנסיה מישראל. אז אם זה המצב, שהקצבה תחושב בנוסף לקצבה שאקבל מהפנסיה המקומית שלי ותמוסה בהתאם למיסוי המקומי?
כנראה שאלות לרואה חשבון
מה היתרון של לקבל את ההחלטה כעת ולא נניח בעוד עשור כשתהיה עוד אינפורמציה?

למה לתרום לישראל עוד כספי מסים אם ימשוך את כל הכספים רק עוד עשור?

מה היתרון של לקבל את ההחלטה כעת ולא נניח בעוד עשור כשתהיה עוד אינפורמציה?
אני חושש שכבר בעוד עשור יהיה מאוחר מדי.
במקרה הטוב כבר לא יתאפשר למשוך חלק מהכספים עם קנס. במקרה הרע לא תהיה מדינה.

• עצוב
Reactions: HHH
אגב, אני תושבת חוץ והשארתי את הפנסיה בישראל, מוקפאת.
האם יש הבדל בין פנסיה מוקפאת ללא פעילה? כל כמה שנים אני שוקל אם לעשות משהו עם הקרן בארץ, אבל אף פעם לא שמעתי על אפשרות להקפיא אותה

האם יש הבדל בין פנסיה מוקפאת ללא פעילה? כל כמה שנים אני שוקל אם לעשות משהו עם הקרן בארץ, אבל אף פעם לא שמעתי על אפשרות להקפיא אותה
נראה לי שהכוונה היא לאותו דבר, גם אל פנסיה לא פעילה אפשר להתחיל שוב להפקיד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע מיסים בריטיים על חשבון בנק בבריטניה ללא תושבי בריטניה מיסים 9
פ תושבי מושב חגור נאלצו לפנות אוף טופיק 20
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
T תושב חוץ ותשלום מיסים מיסים 5
S אופן מילוי דוח שנתי כתושב חוץ מיסים 0
M איך להמנע מניכוי מס במקור לתושב חוץ מיסים 7
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A לגבי השפעת מטח בקרנות חוץ שוק ההון 6
S מס כתושב חוץ על מק"מ לעומת קרן כספית שוק ההון 6
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B תושבת חוץ וחידוש ויזת עבודה. אוף טופיק 3
S הזמנות באינטרנט בחו"ל - עדיף לשלם בשקלים בפייפאל או מטבע חוץ באשראי (1% המרה)? צרכנות פיננסית 3
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
V מקום מגורים מתאים לרווק חוץ מתל אביב? אוף טופיק 19
B מחיר למשתכן - דרום חיפה - תשוב חוץ נדל"ן 0
א שווי קרנות חוץ שוק ההון 1
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
lirb תושב חוץ וחסכונות פנסיוניים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L השלכות מס לתושב חוץ - קופת גמל להשקעה וקרן השתלמות מיסים 5
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
S סוגיות במילוי דוח שנתי כאשר טוענים לתושבות חוץ (ניתוק תושבות). מיסים 1
י תושב חוץ - חייב לסגור את תיק ההשקעות בפועלים - ניוד לברוקר שוק ההון 21
S תושב חוץ ומשיכת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
פטל ואוכמניות שאלה לתושבי חוץ עם חשבון בנק ישראלי אוף טופיק 15
M מעבר קרן השתלמות כתושב חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C משכנתא תושב חוץ נדל"ן 4
ע ציטוט NAV בקרנות חוץ צרכנות פיננסית 1
C בנייה בחלקה והלוואה לתושבי חוץ נדל"ן 5
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
D החזקת תיק בארה״ב (shwab) - תושב חוץ שוק ההון 3
ס הלוואה מקרן פנסיה - תושב חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
A זיכוי על מסי חוץ בארץ - לא ניתן לקבל זיכוי על הכנסה שהופקה מחוץ לישראל מיסים 1
A תושב חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 2
ל קרנות שקליות (הסלע השחור) vs קרנות במטבע חוץ שוק ההון 16
1337justme מעבר בנק חוץ מפק"מ שוק ההון 2
M שליחת כסף לתושב חוץ מיסים 7
T קניות במטבע חוץ באמצעות אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
S נכסי חוץ ששווים מעל 1.8 מיליון - האם פיצול בין בתי השקעות משנה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מיסוי על רווחים מני"ע בישראל עבור ישראלי תושב חוץ מיסים 3
מ כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 22

נושאים דומים

Back
למעלה