• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עצמאות ממערכת התשתיות בישראל

DavidA

משתמש בכיר
דירוג
1,514
היי לכולם, בשנה האחרונה התחלתי להתעניין בקניית מיכל אגירה של מי גשמים כדי בעתיד לאפשר לי לצמצם את התלות שלי במערכת המים הרגילה. עד כמה שאני מבין יש אפשרויות של מיכלי 10 קוב שעולים כ 10 אלף שקל ומאפשרים עצמאות כמעט מוחלטת בחודשי החורף ( איזור עם גשמים בחורף) ולתקופה קצרה בקיץ בהנחה שהמיכל מלא.
אני פחות מתעניין בנושא ברמה השקעתית שכן אני כמובן אצא מופסד מזה נטו, אבל אני מוכן להפסיד קצת כדי לדעת שאני קצת יותר עצמאי מבחינת התלות שלי במערכת התשתיות הרגילה.
אז אם למישהו מכם יש ניסיון בנושא, אולי טיפים ודברים שכדאי לדעת לגבי החזקה, תחזוקה ושימוש טכני במערכת כזו וכמובן החסרונות שבהתקנה של דבר כזה. או דעות\ מחשבות שלכם על הנושא אני אשמח לשמוע.

1) לא שווה מבחינה כספית
2) הנושא הבריאותי חשוב- יש בתי רבי קומות עם מיכלים דומים (בגלל נושא לחץ מים), והמיכלים דורשים ניקוי ובדיקה תקופתיים למניעת זיהומים
3) אם כבר אתה בעניין, למה לא ללכת לכיוון של מיחזור מים אפורים? למשל להשתמש במי מקלחת לשרותים או להשקיה

1) לא שווה מבחינה כספית
2) הנושא הבריאותי חשוב- יש בתי רבי קומות עם מיכלים דומים (בגלל נושא לחץ מים), והמיכלים דורשים ניקוי ובדיקה תקופתיים למניעת זיהומים.
3) אם כבר אתה בעניין, למה לא ללכת לכיוון של מיחזור מים אפורים? למשל להשתמש במי מקלחת לשרותים או להשקיה
לגבי 1 כמו שאמרתי פחות מדאיג אותי העניין הכספי.
2 לא רלוונטי כי אני גר בבית קרקע.
3 לא ממש רלוונטי לי כי המטרה היא לא לחסוך, אלא כפי שצויין בכותרת- צמצום תלות במערכת הרגילה, בסוף גם מה שאמחזר יגיע במקור מהצינור הרגיל אם אין לי מיכל משלי.

אני ממש לא מבין את ההיגיון הכלכלי.
לא הבנתי את הקטע של:
שאני קצת יותר עצמאי מבחינת התלות שלי במערכת התשתיות הרגילה.
תגיד בבקשה, מה המשמעות של התלות במערכת תשתיתית? יש בעיית אספקת מים במקום המגורים שלך?
מה זה 10 קוב, זה פחות מצריכה דו חודשית לשתי נפשות.
אם נושא אקולוגי ועצמאות הרי עדיף פנלים סולרים ליצור חשמל.
בקטנה חישבתי [חישוב מפית], החזר השקעה כ 100 שנים...

אני ממש לא מבין את ההיגיון הכלכלי.
לא הבנתי את הקטע של:

תגיד בבקשה, מה המשמעות של התלות במערכת תשתיתית? יש בעיית אספקת מים במקום המגורים שלך?
מה זה 10 קוב, זה פחות מצריכה דו חודשית לשתי נפשות.
אם נושא אקולוגי ועצמאות הרי עדיף פנלים סולרים ליצור חשמל.
בקטנה חישבתי [חישוב מפית], החזר השקעה כ 100 שנים...
אין בעיית אספקת מים, אבל אני מעדיף לדעת שיש לי מקור מים שלא קשור בתשתית הרגילה, עזוב את הסיבה למה, אנשים לא אוהבים כאן לפתוח את הנושא הזה. בחורף מדובר במערכת שעובדת באופן קבוע כי הגשם כל הזמן מתחלף אז אני למעשה יכול להפסיק לנשתמש במערכת הרגילה לגמרי. בקיץ זה כמובן נכון שזה לא יספיק להרבה אבל אין לי אפשרות לחפור מאגר תת קרקעי (כמו שראיתי שיש בכמעט כל בית בכפרים הערביים בארץ).
דווקא עניין הפאנלים פחות מדבר אליי (אני לא אקולוג) כי הכוונה שלי היא יותר לשפר את היכולת שלי להתמודד עם מצבים קיצוניים שבהם יש ניתוקי חשמל\ מים נרחבים (עבור חשמל אני מחזיק בבית גנרטור). אין לי שטח מספיק גדול בשביל להציב מספיק פאנלים.

אנשים לא אוהבים כאן לפתוח את הנושא הזה.
אשמח לדעת את הסיבה.
כי אני ספציפית לא מצליח לחשוב על סיבה מספקת.
נדמה לי שאתה רוצה לגדר מצב שקשה לי לראות שימוש בו.

אגב, בזמן הפסקות חשמל יש מים (עד שנגמרים במגדל).
אם זה לצריכה קטנה (מקלחת זריזה, שתייה וכו), אז אפשר למלא ג'ריקן או קערה גדולה או גם וגם לפני ההפסקה.
לשימוש רחב, 10 קוב זה מעט מאוד.

2 לא רלוונטי כי אני גר בבית קרקע.
לא קשור אם זה בית קרקע או בניין, קשור שאתה צריך לדאוג כל הזמן שהמים נקיים. בטוח יש לזה פתרון, רק שההערה שלך פספסה את העיקר.

בסה״כ הגדלת החוסן נגד כשל מערכתי של התשתיות בארץ זה לא מזיק אם אתה יכול להרשות לעצמך. לרוב האנשים מיכל מים וגנרטור לא ריאלי.

כמו שכתבתי למעלה, זה פחות מצרחכה חודשית למשפחה קטנה...
שוב, בחודשי החוקף המיכל יהיה מלא רוב הזמן ולכן את כל חשבון המים בחודשי החורף אחסוך (קצרים ככל שיהיו)
אתם חוזרים לשאלת הכדאיות. הנקודה היא שהייתה אצלי הפסקת חשמל לפני שנה בערך במשך שבוע, ובאמת שחוסר האונים במצב כזה היה בלתי נסבל מבחינתי. מה היה קורה אם הייתה הפסקת מים במשך שבוע? אולי הייתי מסתדר, אבל שבועיים? שלוש? אם יש לי מיכל מים מלא אז הבעיה לא נעלמת אבל פחות מפחידה אותי, ועבור הסכום זה שווה מבחינתי.

לא קשור אם זה בית קרקע או בניין, קשור שאתה צריך לדאוג כל הזמן שהמים נקיים. בטוח יש לזה פתרון, רק שההערה שלך פספסה את העיקר.
בסה״כ הגדלת החוסן נגד כשל מערכתי של התשתיות בארץ זה לא מזיק אם אתה יכול להרשות לעצמך. לרוב האנשים מיכל מים וגנרטור לא ריאלי.
ניקיון המים היא שאלה פחות בעייתית- בחודשי החורף התחלופה מהירה ולכן לא אמורה להיות בעיה, בקיץ זה באמת עניין, אבל יש לי תמי 4 שמכסה סינון מי שתיה ולגבי שאר השימושים של המים כמו כביסה וכו' אז פחות מדאיג אותי כי הכמות במיכל היא לא גדולה אז פחות סיכוי שאשתמש בהם לצרכים האלה בסיטואציה כזו בכל מקרה.

ניקיון המים היא שאלה פחות בעייתית- בחודשי החורף התחלופה מהירה ולכן לא אמורה להיות בעיה, בקיץ זה באמת עניין, אבל יש לי תמי 4 שמכסה סינון מי שתיה ולגבי שאר השימושים של המים כמו כביסה וכו' אז פחות מדאיג אותי כי הכמות במיכל היא לא גדולה אז פחות סיכוי שאשתמש בהם לצרכים האלה בסיטואציה כזו בכל מקרה.
ביקשת הערות, וזאת ההערה הכי עניינית שקיבלת (של @איש(3718) ), אל תמהר לפסול אותה בכזאת קלות. מאיפה לך לדעת שמה שמתפתח במיכל כזה עם פתיר עם תמי-4? אולי @איליה יכול לשפוך על זה אור.

אפשר לשאול איך הגעתם למצב של הפסקת חשמל שבוע רצוף?????
הכי הרבה שזכור לי בכל חיי זה 24-36 כשירד שלג בי-ם... והיה לנו הרבה זמן להתכונן לזה.

שוב, בחודשי החוקף המיכל יהיה מלא רוב הזמן ולכן את כל חשבון המים בחודשי החורף אחסוך (קצרים ככל שיהיו)
אתם חוזרים לשאלת הכדאיות. הנקודה היא שהייתה אצלי הפסקת חשמל לפני שנה בערך במשך שבוע, ובאמת שחוסר האונים במצב כזה היה בלתי נסבל מבחינתי. מה היה קורה אם הייתה הפסקת מים במשך שבוע? אולי הייתי מסתדר, אבל שבועיים? שלוש? אם יש לי מיכל מים מלא אז הבעיה לא נעלמת אבל פחות מפחידה אותי, ועבור הסכום זה שווה מבחינתי.
מה הדברים שהכי גרמו לך לתחושת חוסר אונים בהפסקת החשמל לשבוע? שואל ברצינות, תוהה איך להתכונן מראש אבל בלי גנרטור.

מה הדברים שהכי גרמו לך לתחושת חוסר אונים בהפסקת החשמל לשבוע? שואל ברצינות, תוהה איך להתכונן מראש אבל בלי גנרטור.
אין אפשרות להטעין טלפון סלולרי בבית, אין אינטרנט, אין טלויזיה, אין מזגן ( היה בחורף ואצלנו קר), אין אור ( היינו צריכים לקנות נרות), אין מכונת כביסה עובדת. עד שזה לא קורה לך אתה פשוט לא חושב על הדברים האלה באופן רציני...

אפשר לשאול איך הגעתם למצב של הפסקת חשמל שבוע רצוף?????
הכי הרבה שזכור לי בכל חיי זה 24-36 כשירד שלג בי-ם... והיה לנו הרבה זמן להתכונן לזה.
אין לי מושג מה הייתה הבעיה, התקשרתי לעיריה מהעבודה כל יום : " תוך כמה שעות מסדרים את זה" ואז יש אור ל5 דקות ושוב קורס ליום וחצי.

נערך לאחרונה ב:
אגב אצלנו הגנרטור הוא קניה משותפת עם שני בתים שכנים משני צידנו, ומחובר לשלושת הבתים- שזה גם לא פותר את הבעיה עד הסוף כי זה לא יפתור את צריכת החשמל המלאה של כולם, אבל לפחות זה לא לשבת ולבהות אל תוך החושך אחרי יום עבודה. אם אתה גר בבניין זה באמת מסובך יותר- כל עוד זה לא קרה לכולם והם יודעים מה ההשפעה אז קשה לשכנע אחרים לעשות את זה אני חושב.

מבין אותך לגמרי ותומך לחלוטין אם יש לך את האפשרות הפיזית.
קודם כל, תחזיק גם כדורי כלור או יוד לטיהור מים (מהאלה שקונים לטיול הגדול) . ככה לא משנה מה אתה מכוסה לפחות למי שתייה.
מים עומדים זה דרק גדול לכן באקווריומים וכאלה שמים פילטרים שמניעים ומסננים את המים. חשוב שתהיה רשת דקה כדי שיתושים לא יטילו בפנים.
לגבי הקיץ, פשוט תוודא שהמיכל תמיד מלא, ככה שגם אם תהיה הפסקת מים פתאומית אתה בסדר לכמה שבועות.

אין אפשרות להטעין טלפון סלולרי בבית, אין אינטרנט, אין טלויזיה, אין מזגן ( היה בחורף ואצלנו קר), אין אור ( היינו צריכים לקנות נרות), אין מכונת כביסה עובדת. עד שזה לא קורה לך אתה פשוט לא חושב על הדברים האלה באופן רציני...
כמה מחשבות איך אפשר להתמודד בלי גנרטור:
טלפון: יש לנו בבית סוללה של 10,000 mah להטענת טלפון. לא פותר את הבעיה אבל באפר שימושי. תוהה אם יש דרך קלה ויעילה להטעין טלפון בלי מקור חשמל. דורש בדיקה.
אינטרנט: סלולרי בהנחה שיש טלפון.
טלוויזיה: כנ״ל - בטלפון אם יש (יותר נכון בידור, לא בדיוק מחליף טלוויזיה).
מזגן: אין פתרון פשוט. בחורף להתלבש יותר, בקיץ לפתוח חלונות ולהתלבש פחות.
מכונת כביסה: גם אין פתרון חוץ מלוודא שתמיד יש מספיק בגדים להחלפה.

נערך לאחרונה ב:
אין אפשרות להטעין טלפון סלולרי בבית, אין אינטרנט, אין טלויזיה, אין מזגן ( היה בחורף ואצלנו קר), אין אור ( היינו צריכים לקנות נרות), אין מכונת כביסה עובדת. עד שזה לא קורה לך אתה פשוט לא חושב על הדברים האלה באופן רציני
תכין גנרטור רק בשבילך, עדיף.
לגבי חימום, תקנה קמין, חום יעיל, נעים וגם נותן קצת אור.
תדליק נרות ותקרא ספר, תדבר עם בני המשפחה או פשוט תלך לישון מוקדם, כמו שעשו פעם.
לא חייבים לעשות כביסה, בטוח שיש לך הרבה בגדים להחזיק שבוע בלי כביסה, שלא נדבר על זה שקר ואפשר למחזר ביגוד.
יש מלא פתרונות, לדעתי הקטע עם המיכל מים נשמע ממש מיותר.

נראה לי שיהיה פתרון יותר נכון פשוט לרכוש מיכל גדול, בלי יכולת לקבל מי גשמים.
יהיה זול יותר בסדר גודל לפחות, ויקיים את המטרה של עמידות בשעת חירום, בתוספת כדורי כלור או וואטאבר.

כמובן, לא יהיה חיבור לצנרת וכו'... אבל זה גם ככה לאפוקליפסת זומבים, אז יאללה, סוחבים קצת דליים.

• אהבתי
Reactions: Roi
בבריכת שחיה למשל ,אם לא תוסיף כלור -תקבל מים ירוקים תוך יום יומיים .
מיכל ענק על הגג ותמי 4 זה לא פתרון.
תנסה ליצור קשר עם חברה כזו ולשאול אותם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T אין אכיפת רעש עצמאות 2023 אוף טופיק 7
whybe יעוץ השקעות בראי עצמאות כלכלית פוסטים מאיכות נמוכה 5
M תיק השקעות ללא עצמאות בפעולות- מה לעשות? שוק ההון 37
S עצמאות כלכלית ממשכורת של מורה? האמנם? יומני מסע אישיים 144
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
איש ירח עצמאות פיננסית לתינוקות שלך דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 27
N מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית? אוף טופיק 73
Mose עצמאות כלכלית עד גיל 30? יומני מסע אישיים 13
M עצמאות בתחום הדיגיטל התפתחות אישית 3
סול עצמאות כלכלית- איך מחשבים? שוק ההון 18
S עצמאות כלכלית ללא חיסכון שוטף אוף טופיק 71
G לקנות דירה ולוותר על עצמאות כלכלית? שוק ההון 13
ב עצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 26
לא חשוב שמות "חתרנות" - המחולל הסמוי מאחורי הפנטזיות הדינדיבידואליות כמו עצמאות כלכלית/המחאה החברתית? אוף טופיק 16
de dud לגור בשכירות תמורת עצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
Q מציאת משמעות במצב של עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
F עצמאות כלכלית - תוך כמה זמן? יומני מסע אישיים 24
הנועזת עצמאות כלכלית: עיקר ותפל, קריאת תיגר על התמה המרכזית של הסולידית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 277
ה תהייה [עצמאות כלכלית למעמד הנמוך] התפתחות אישית 115
pyrocks שירים שמדברים על אנטי-צרכנות\עצמאות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3

נושאים דומים

Back
למעלה