• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית

Homer

משתמש רגיל
דירוג
1,117
האם שווה להמשיך להפקיד לפנסיה כעצמאי גם לאחר פרישה מוקדמת?
נניח והגעתם למצב שבו בגיל 50 אתם יכולים להפסיק לעבוד ולהתקיים מהפורטפוליו. האם שווה להמשיך ולהפקיד לקרן הפנסיה סכום מסוים במעמד עצמאי?
היתרון שאני רואה:
1.נותן כיסוי ביטוחי למשפחה וביטוח אריכות ימים
2. יגדיל את סכום הפנסיה החודשי במהלך הפרישה. אחרי גיל 67 נוכל להסתמך על הקצבה מקרן הפנסיה ולא להמשיך ולנגוס בפורטפוליו
החיסרון:
אם אני מושך מהפורטפוליו כסף, אני משלם עליו מס, ואז כשאקבל אותו כקיצבה, שוב אשלם עליו מס.

האם יש עוד שיקולים שאני מפספס? אני בעיקר מעוניין בכיסוי הביטוחי למשפחה, אבל אם זה לא משתלם או אם יש פיתרון אחר יותר זול אשמח לשמוע.

הטבת מס על ההפקדה, כנגד מס רווחי הון.
בשביל זה צריך למלא דוח שנתי כל שנה?
כלומר יהיה אפשר לקזז ממס רווחי ההון שאני משלם בשוטף עד גיל 67, אבל עדיין אשלם מס הכנסה על הקיצבה אחרי גיל 67? הבנתי נכון?

אג"ח מיועדות - יש שרואים בו יתרון מסויים.

בשביל זה צריך למלא דוח שנתי כל שנה?
המקרה של רווח הון, כן. מי שעובד יכול לעשות דרך השכר אם המעסיק תומך.

אבל עדיין אשלם מס הכנסה על הקיצבה אחרי גיל 67? הבנתי נכון
כן, אבל אתה מקבל הטבה של 35% היום, אז זה משתלם רק אם המס על הקצבה נמוך מ35%

הטבת מס על ההפקדה, כנגד מס רווחי הון.
אז יוצא שאתה משלם לכל היותר 25% מס בעת המשיכה, ומקבל בזכות ההפקדות פטור של 35% ממס על ההכנסות באותה שנה שהפקדת?.

וההפקדות הללו נחשבות כקצבה מזכה נכון?.

אגב, הפטור על הקצבה המזכה (כיום 4,399 ש"ח) מותנה באי משיכה ב32 השנים לפני הפרישה של כספי הפיצויים הפטורים בלבד נכון? אין תנאי כזה עבור פיצויים לא פטורים?

אז יוצא שאתה משלם לכל היותר 25% מס בעת המשיכה, ומקבל בזכות ההפקדות פטור של 35% ממס על ההכנסות באותה שנה שהפקדת?.
לא, אתה משלם מס בדיוק כמו על שאר הקצבה המזכה שלך (פטור על 5700 ראשונים, ומדרגות מס הכנסה על השאר).
לכן ציינתי ש-
אז זה משתלם רק אם המס על הקצבה נמוך מ35%

תודה רבה על התשובות. מס של 35% מתחיל מקיצבה של בערך 20,000 לחודש, אני מבין מכך שמתחת לזה שווה להמשיך ולהפקיד לפנסיה גם כשכבר פרשתי ולהנות מהכיסוי הביטוחי ומקיצבה כשאגיע לגיל פרישה.

לא, אתה משלם מס בדיוק כמו על שאר הקצבה המזכה שלך (פטור על 5700 ראשונים, ומדרגות מס הכנסה על השאר).
אני בהחלט צריך לקרוא על זה יותר לעומק...אבל הנק' החשובה שלי היא שאמנם נשלם לכל היותר 25% מס רווחי הון על משיכות מהתיק הממוסה שנעשה כדי להעביר את הכסף הזה לפנסיה, אבל המס רווחי הון שנשלם יקוזז באותה שנה עם הטבות המס על ההפקדות של אותם הכספים האלו שמשכנו מהתיק הממוסה?

אני בהחלט צריך לקרוא על זה יותר לעומק...אבל הנק' החשובה שלי היא שאמנם נשלם לכל היותר 25% מס רווחי הון על משיכות מהתיק הממוסה שנעשה כדי להעביר את הכסף הזה לפנסיה, אבל המס רווחי הון שנשלם יקוזז באותה שנה עם הטבות המס על ההפקדות של אותם הכספים האלו שמשכנו מהתיק הממוסה?
אם הבנתי נכון, החישוב הוא כזה:
נניח אתה מכוון ל10,000 שח בחודש. על מנת להגיע לסכום הזה עליך למשוך 160,000 מהם תשלם 40,000 מס רווחי הון.
אם כל חודש אתה מפקיד 2000 שקלים בפנסיה (שווה ערך לשכר מבוטח של 12,500 שח). בסוף השנה תקבל הטבה של 0.35*24,000 שהם = 8,400 שח.
אתה צריך להגיש דוח בסוף השנה ותקבל החזר של אותם 8,400.

אם כל חודש אתה מפקיד 2000 שקלים בפנסיה (שווה ערך לשכר מבוטח של 12,500 שח). בסוף השנה תקבל הטבה של 0.35*24,000 שהם = 8,400 שח.
אתה צריך להגיש דוח בסוף השנה ותקבל החזר של אותם 8,400.
ומהי התקרה של ההטבה הזו? אפשר נניח להפקיד גם 10K כל חודש, ולקבל החזר של 42K בסוף השנה?
כלומר אם ארצה לעשות את זה:
למשוך 160K מהממוסה, אשלם כאמור 40K מס.
להפקיד לפנסיה את ה120K (נתעלם שניה מתקרת ההפקדה השנתית למקיפה), האם אקבל החזר מס של 42K? (או רק 40K אם לא היו לי הכנסות נוספות פרט לרווחי ההון שמשכתי לצורך ההפקדה לפנסיה)

ומהי התקרה של ההטבה הזו? אפשר נניח להפקיד גם 10K כל חודש, ולקבל החזר של 42K בסוף השנה?
כלומר אם ארצה לעשות את זה:
למשוך 160K מהממוסה, אשלם כאמור 40K מס.
להפקיד לפנסיה את ה120K (נתעלם שניה מתקרת ההפקדה השנתית למקיפה), האם אקבל החזר מס של 42K? (או רק 40K אם לא היו לי הכנסות נוספות פרט לרווחי ההון שמשכתי לצורך ההפקדה לפנסיה)

בסוף תשלם מס על הפנסיה כשתתחיל לקבל אותה אם תהיה לך פנסיה מעל סכום של 20 אלף שח בחודש תשלם מעל 35% מס עליה. לכן זה לא משתלם לעשות את מה שאתה מציע. מבדיקה ממש זריזה שעשיתי, אם תפקיד עד 3000 לחודש המס שלך על הקיצבה בגיל זיקנה יהיה פחות מ35%.

בסוף תשלם מס על הפנסיה כשתתחיל לקבל אותה אם תהיה לך פנסיה מעל סכום של 20 אלף שח בחודש תשלם מעל 35% מס עליה. לכן זה לא משתלם לעשות את מה שאתה מציע. מבדיקה ממש זריזה שעשיתי, אם תפקיד עד 3000 לחודש המס שלך על הקיצבה בגיל זיקנה יהיה פחות מ35%.
אבל הקצבה שתקבל תלויה בסכום הצבור הכולל שיש לך בפנסיה לא? אי אפשר להפקיד מס' שנים בודדות כמו שאמרתי ולפני שמגיעים לקצבה של 20K בחודש להפסיק את ההפקדות? או שהבנתי כאן משהו לא נכון?

אבל הקצבה שתקבל תלויה בסכום הצבור הכולל שיש לך בפנסיה לא? אי אפשר להפקיד מס' שנים בודדות כמו שאמרתי ולפני שמגיעים לקצבה של 20K בחודש להפסיק את ההפקדות? או שהבנתי כאן משהו לא נכון?
הקצבה תלויה בסכום שתבחר להמיר לקצבה. אתה לא חייב להמיר את כל הסכום הצבור.

הקצבה תלויה בסכום שתבחר להמיר לקצבה. אתה לא חייב להמיר את כל הסכום הצבור.
נכון, אבל השאלה שלי היא אחרת, מה זה משנה כמה אפקיד כל שנה לפנסיה אם אני יכול להפסיק להפקיד כשאגיע לסכום הצבור הרצוי שיתן לי קצבה שאשלם עליה מס מתחת ל35%?

נכון, אבל השאלה שלי היא אחרת, מה זה משנה כמה אפקיד כל שנה לפנסיה אם אני יכול להפסיק להפקיד כשאגיע לסכום הצבור הרצוי שיתן לי קצבה שאשלם עליה מס מתחת ל35%?
לא הייתי מטריד את עצמי בזה. יש הרבה חוסר ודאות מה יהיו התנאים בשנת 2050 בהם תצטרך לקבל החחלטות לעתיד עד שנת 2080 לפחות.
תחשוב הפוך אם היית צריך לקבל החלטה ב 1960 על פרישה ב 1990 לקבלת פנסיה עד היום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
mk1 דילמה בנוגע למחזור משכנתא או המשך השקעה שוק ההון 10
A תמהיל משכנתא מחודש מאי 2022, סילוקין ותוכנית המשך. דעות והמלצות? נדל"ן 7
D המשך השקעה בS&P500 שוק ההון 34
הפרופסור לימודי המשך בטכניון.. או? התפתחות אישית 12
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
H הגרלת המשך מחיר למשתכן נדל"ן 0
N צומת דרכים - המשך שכירות אל מול רכישת דירה למגורים ללא משכנתא יומני מסע אישיים 8
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
H התייעצות- המשך לימודים התפתחות אישית 1
G המשך עבודה כשכיר ומשיכת קצבה מביטוח מנהלים במקביל מיסים 0
J התייעצות לגבי המשך הדרך שוק ההון 8
Y מתלבטת לגבי המשך לימודים התפתחות אישית 2
ג קנייה מול המשך שכירות נדל"ן 3
נ המשך השכרה - גידור עלויות שכירות מול יציבות נדל"ן 14
P המשך חוזה שכירות אוף טופיק 6
P המשך חוזה שכירות אוף טופיק 3
Y איך ממשיכים להתקדם? רכישת דירה, המשך חסכון ועוד ? יומני מסע אישיים 4
ש המשך ביטוח אובדן כושר עבודה באופן עצמאי צרכנות פיננסית 3
E קופת גמל הונית - שאלה על הטבות והתלבטות לגבי המשך השקעה שוק ההון 20
ס המשך הפרשות לפנסיה לאחר קבלת קצבה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
אוהד הצלחות סגירת משכנתא לעומת המשך השקעה נדל"ן 25
י שוק חופשי מדומה - היתרון (המשך לאשכול הקודם) אוף טופיק 3
D המשך הפקדות לקרן השתלמות ישנה - האם אפשרי? צרכנות פיננסית 10
koni קופת גמל IRA-המשך השקעה מול תיק רגיל ופנסיה דרך ביטוח מנהלים? שוק ההון 5
G בת 22- התייעצות על המשך הדרך יומני מסע אישיים 74
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R הפרשה לגמל/פיצויים מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
ז הפרשה לקרן השתלמות ופנסיה מעל התקרה - חישוב שנתי או חודשי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
לאץ' הפרשה מקסימלית לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י הפרשה מקסימלית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L למה לא? הפרשה גדולה מוקדמת לפנסיה אוף טופיק 12
ש חובת הפרשה לפנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B הפרשה לקרן השתלמות מפנסיה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
T הפרשה מעבר לתקרה לפנסיה משלימה או לגמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
יבגני_ל האם יש דבר כזה כ"תועלת פוחתת" בהמשך הפרשה שוטפת מהמשכורת לחיסכון אוף טופיק 10
I הפרשה מעל התקרה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מומו הברווז הגדלת הפרשה לקה"ש + התחייבות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ה הפרשה של 6% לפיצויים צרכנות פיננסית 2
י הפרשה עצמאית לפנסיה במהלך לימודים צרכנות פיננסית 3
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה