• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי

יואב כהן

משתמש רשום
דירוג
1
היי אנשים יקרים,
אני בעל אזרחות אמריקאית מעוניין לפתוח חשבון מסחר אמריקאי באמצעות IB.

שתי דברים שהייתי שמח רק להבין טוב יותר:
1.כמה משמעותי עניין העמלות בפתיחת תיק מסחר בIB ארה"ב
בהשוואה לIB ישראל
2.בנוגע לחובת דיווח לרשויות המס (האמריקאית והישראלית), האם חלה חובת דיווח
גם אם לא בוצע מימוש של נייר ערך ולא התקבלו דיבידנדים?

תודה מראש

1.כמה משמעותי עניין העמלות בפתיחת תיק מסחר בIB ארה"ב
בהשוואה לIB ישראל
בהנחה והאנגלית שלך סבירה, אז אתה פשוט סתם משלם יותר עמלות ב-IB ישראל (שכיום בכלל נקראים Mexem והאמת שיושבים בקפריסין בכלל).
ככלל, זה אותו חשבון בדיוק (כולל חובות הגשה).

בנוגע לחובת דיווח לרשויות המס (האמריקאית והישראלית), האם חלה חובת דיווח
גם אם לא בוצע מימוש של נייר ערך ולא התקבלו דיבידנדים?
ישנם שני תנאים שיובילו לחובת הגשה בהקשר של ברוקר זר גם בלי שקרו אירועי מס:
1. העברה של 500,000 ש"ח ב-12 חודשים רצופים מישראל לחו"ל (כולל ל-IB)
2. שווי תיק של מעל 2.13 מליון ש"ח (נכון ל-2023), מתישהו במהלך שנת המס.

למען הסר ספק, פשוט כי לא ציינת, אם תקבל ריבית ב-IB גם יחול עליך חובת דיווח.

בהנחה והאנגלית שלך סבירה, אז אתה פשוט סתם משלם יותר עמלות ב-IB ישראל (שכיום בכלל נקראים Mexem והאמת שיושבים בקפריסין בכלל).

תודה על המענה

מנצל"ש כי נראה שאתה מבין בזה -
מתי יש חובת דיווח (נפרדת) בברוקר ישראלי?

מנצל"ש כי נראה שאתה מבין בזה -
מתי יש חובת דיווח (נפרדת) בברוקר ישראלי?
כל שנה מס הכנסה מוציא חוברת בשם "גע את זכויתיך" מפורט בו בדיוק מי חייב בהגשת דוח שנתי למרות שהוא בברוקר ישראלי.
יש תקרה לרווחי הון, ותקרה לדיבידנדים, ותקרה לריבית, ותקרה למחזור מכירות, ויש עוד.

@FIYaacov אנצל ברשותך את הדיון ואמשיך את השאלה.

לגבי השקעה ביית השקעות ישראלי וכפל מס שיכול להיווצר:
אני מנסה למצוא פיתרון פשוט לי ולבני משפחה, שאין להם כוח להתעסק עם ברוקר ישראלי או להגיש בעצמם דיווח למס הכנסה ישראלי. והם מעדיפים ניכוי במקור:
בהנחה ולא איכפת לי לשלם קצת יותר עמלות באקסלנס (אני מודע לכך שה-IB העמלות מגוחכות), על מנת להימנע מההתעסקות עם דיווח מס בישראל והעברה לבקורקר זר. כי יש יתרון בכך מבחינתי שבית ההשקעות הישראלי מכנה מס. מה גם שאני רוצה למצוא פיתרון פשוט לבני משפחה אחרים שהם אזרחים אמריקאים ולא רוצים להתעסק עם בית השקעה זר ודיווח מיסים ישראלי. ויותר נוח להם ניכוי במקור.

האם בתור אזרח אמריקאי , כאשר אני קונה ETF אמריקאי כגון VTI או VT (כדי להימנע מ- PFIC) אני למעשה אשלם כפל מס בבית השקעות ישראלי אם אני לא רוצה להגיש בעצמי דוח למס הכנסה בישראל כי יש ניכוי במקור?
נגיד שאני מתעלם מכפל המס שיכול לקרות לגבי דיבידנדים (כמו שכתבת בבלוג שלך) בגלל שאני קונה לטווח ארוך. ואז למיטב הבנתי המס על הדיבידנים לא יהיה גבוה. אם מדרגת המס שלי נמוכה.

אם אני מבין נכון, כאשר אמכור את הנייר, אז ינכו ממני במקור 25% מס ריאלי בישראל. ואז אני אצטרך בנוסף גם לשלם מס לארה"ב , כי הם גם רוצים את המיסים שלהם ולא מעניין אותםך כמה שילמתי בישראל. כי על זה אין אמנת מס. או שכפל המס שרשמת עליו בבלוג שלך הוא רק לגבי דיבידנדים?
המס על רווחי הון מטריד אותי הרבה יותר, כי זה כבר באמת יכול להצטבר לסוכמים מאוד משמעותיים. ואז הכפל מס יהיה מאוד משמעותי.

האם אכן כך שאם אמכור את ה- ETF בבית השקעות ישראלי אשלם מס ריווחי הון פעמיים?

פיתרון שחשבתי הוא , במידה ואין לי כוח להתעסק עכשיו עם דיווח בישראל ונוח לי ניכוי במקור, הוא רק לקראת המכירה של ה-ETF (בעוד שנים רבות, אני מקווה) למלא דוח מס ישראלי כדי לקבל החזר. או להעביר אותם אז לבית השקעות אמריקאי. למכור שם. ואז לשלם מס בארה"ב על רווח הון, ואז להשלים את המס שצריך לשלם בישראל.

אפשרות נוספות (שוב, במידה ואין לי כוח למלא דוח בישראל ולהתעסק ונוח לי או להורים שלי אפילו לא להתעסק עם בית השקעות ישראלי): אם אני משקיע בקופת גמל להשקעה מחקה מדד SP500 (דמי ניהול זולים של 0.3%- אני מודע לכך שיותר זול להשקיע בבית השקעות ויש עמלות נסתרות נוספות מעבר לדמי הניהול), האם יכול להיות שזה לא נכלל באופן ברור בתוך PFIC (למיטב זיכרוני ראיתי בבלוג שלך שהיה לך בזמנו קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות מחקה מדד ב-SP500 ויחסית זה יכול להיות בסדר , למרות שברור שעדיך ETF אמריקאי), ואז כאשר אני מוכר את הנייר , אני אשלם רק את ה-25% מס רווחי הון לישראל. ולארה"ב אני לא אצטרך לשלם כי אני מדווח על זה בתור רווח הון רגיל בישראל שכבר שילמתי עליו מס?

קודם תקרא כאן
האם בתור אזרח אמריקאי , כאשר אני קונה ETF אמריקאי כגון VTI או VT (כדי להימנע מ- PFIC) אני למעשה אשלם כפל מס בבית השקעות ישראלי אם אני לא רוצה להגיש בעצמי דוח למס הכנסה בישראל כי יש ניכוי במקור?
על הדיבידנדים, כן.

נגיד שאני מתעלם מכפל המס שיכול לקרות לגבי דיבידנדים (כמו שכתבת בבלוג שלך) בגלל שאני קונה לטווח ארוך. ואז למיטב הבנתי המס על הדיבידנים לא יהיה גבוה. אם מדרגת המס שלי נמוכה.
1. אני לא מכיר אנשים שמתכננים שההכנסות שלהם ישארו נמוכות כל החיים.
2. מספיק שתפדה קרן השתלמות או שתהיהי לך דירה להשכרה, וכך תנצל את כל הניכוי הסטנדרטי בארה"ב ואז כן תצטרך לשלם שם מס דיבידנדים ותהיה במצב של כפל מס.

אם אני מבין נכון, כאשר אמכור את הנייר, אז ינכו ממני במקור 25% מס ריאלי בישראל. ואז אני אצטרך בנוסף גם לשלם מס לארה"ב , כי הם גם רוצים את המיסים שלהם ולא מעניין אותםך כמה שילמתי בישראל. כי על זה אין אמנת מס. או שכפל המס שרשמת עליו בבלוג שלך הוא רק לגבי דיבידנדים?
אתה אכן תשלם 25% מס רווח הון בישראל, ואתה תזדכה על המס הזה בדו"ח האמריקאי, כי ברווחי הון זכות המיסוי הראשוני הוא לישראל. אז זה מצב שלא יהיה בו כפל מס.

האם אכן כך שאם אמכור את ה- ETF בבית השקעות ישראלי אשלם מס ריווחי הון פעמיים?
לא יהיה כפל מס. רק שים לב שאם אתה מוכר מניות תוך פחות משנה, אז שבארה"ב חלים מדרגות רווח הון לטווח קצר שיכולים להגיע ל-37%, ואז תצטרך להשלים שם מעבר ל-25% שתשלם לישראל. אבל עדיין במצב זה כל שקל ממוסה רק במקום אחד ולא כפל.

פיתרון שחשבתי הוא , במידה ואין לי כוח להתעסק עכשיו עם דיווח בישראל ונוח לי ניכוי במקור, הוא רק לקראת המכירה של ה-ETF (בעוד שנים רבות, אני מקווה) למלא דוח מס ישראלי כדי לקבל החזר
בגלל שהכפל הוא על דיבידנדים, אז זו לא תהיה תוכנית טובה כי החזר מס ניתן לבקש רק עד 6 שנים מתום שנת המס.

אם אני משקיע בקופת גמל להשקעה
אתה לא
האם יכול להיות שזה לא נכלל באופן ברור בתוך PFIC
זה PFIC
למיטב זיכרוני ראיתי בבלוג שלך שהיה לך בזמנו קופת גמל להשקעה
למה להמציא?

קרן השתלמות מחקה מדד ב-SP500 ויחסית זה יכול להיות בסדר
מה שציינת זה שקרן השתלמות לשכירים מוחרגת מענייני PFIC (לדעת מומחים רבים), זה עדיין ממוסה רגיל בארה"ב (כלומר יהיה על זה מס בארה"ב היות ופה יש פטור, רק לא יהיה על זה מס רע כמו של PFIC).

ואז כאשר אני מוכר את הנייר , אני אשלם רק את ה-25% מס רווחי הון לישראל. ולארה"ב אני לא אצטרך לשלם כי אני מדווח על זה בתור רווח הון רגיל בישראל שכבר שילמתי עליו מס?
זה לא עובד כך גם אם זה לא PFIC (וזה כן).
במקרים שבישראל תשלם 25% ובארה"ב תזדכה על ה-25%, אז אם אתה במדרגה של מעל 25% בארה"ב עדיין תצטרך להשלים להם מס.
האמנה לא אומרת שאם שילמת מס במקום אחד אתה פטור במקום השני, האמנה מסדירה רק את סדר המיסוי (מי מקבל ביס ראשון), ומכריחה את המקום השני להכיר במיסים ששילמת במקום הראשון כזיכוי.

קודם תקרא כאן

על הדיבידנדים, כן.

1. אני לא מכיר אנשים שמתכננים שההכנסות שלהם ישארו נמוכות כל החיים.
2. מספיק שתפדה קרן השתלמות או שתהיהי לך דירה להשכרה, וכך תנצל את כל הניכוי הסטנדרטי בארה"ב ואז כן תצטרך לשלם שם מס דיבידנדים ותהיה במצב של כפל מס.

אתה אכן תשלם 25% מס רווח הון בישראל, ואתה תזדכה על המס הזה בדו"ח האמריקאי, כי ברווחי הון זכות המיסוי הראשוני הוא לישראל. אז זה מצב שלא יהיה בו כפל מס.
תודה רבה @FIYaacov על התשובה המפורטת.
לפני ששאלתי , קראתי שוב את הפוסט המאלף שלך ששלחת אליו קישור. אבל עדיין לא הייתי בטוח שהבנתי לגמרי.

ובהזמנות זאת, תודה גם על הבלוג שלך. מאוד עזר לי ותרם לי רבות. וגם עזר להרבה חברים אמריקאים שהמלצתי להם בחום לקרוא את ההסברים המאלפים שלך בבלוג.

אני רק רוצה לוודא שהבנתי אותך נכון, כי זה מאוד מפתיע אותי:
לגבי מכירה של ETF אמריקאי בבית השקעות ישראלי, למרות שאני אזרח אמריקאי:
בגלל שהנייר האמריקאי מוחזק בבית השקעות ישראלי, אז אם מדינת ישראל לקחה ממני 25% מס רווחי הון ואני לא נמצא במדרגת מס שמחייבת אותי להשלים ל-IRS מעבר לזה (נגיד מכרתי אחרי יותר משנה ולא עברתי את את הרף). האם אני לא צריך לשלם לארה"ב בכלל מס?
הם בעצם מוותרים על המס הזה למרות שאני אזרח אמריקאי ויש לי נייר אמריקאי? כך שלמעשה ה-IRS מפסיד את המס הזה של capital gain אם אני משקיע בבית השקעות ישראלי במקום בבית השקעות אמריקאי?

בגלל שהנייר האמריקאי מוחזק בבית השקעות ישראלי
ללא קשר למיקום הברוקר שמחזיק אותו, זה נכון גם אם אתה מחזיק אותו בבית השקעות אמריקאי.

אז אם מדינת ישראל לקחה ממני 25% מס רווחי הון ואני לא נמצא במדרגת מס שמחייבת אותי להשלים ל-IRS מעבר לזה (נגיד מכרתי אחרי יותר משנה ולא עברתי את את הרף). האם אני לא צריך לשלם לארה"ב בכלל מס?
אכן תוצאת המס בצד האמריקאי יכול להיות 0 מס בגין הדוח השנתי שלך.

הם בעצם מוותרים על המס הזה למרות שאני אזרח אמריקאי ויש לי נייר אמריקאי?
אני לא מומחה למיסוי בינלאומי, אבל כשמדינות חותמות על אמנות מס, הן מוותרות על מיסוי ראשון לדברים מסוימים בתמורה למיסוי ראשון בדברים אחרים.

בנוסף, מלבד האמנה, ארה"ב בדין הפנימי מחשיב מיקום רווחי הון של ניירות סחירים לפי מקום התושבות של מי שמחזיק בהם, ולא לפי תושבות החברה.
כלומר, גם מישהו שחי במדינה ללא אמנת מס עם ארה"ב, ומשקיע במניה אמריקאית בברוקר אמריקאי, לא מנכים לו מס במקור על מכירה ואין לו חובת הגשה של דוח שנתי בארה"ב.

ללא קשר למיקום הברוקר שמחזיק אותו, זה נכון גם אם אתה מחזיק אותו בבית השקעות אמריקאי.

אכן תוצאת המס בצד האמריקאי יכול להיות 0 מס בגין הדוח השנתי שלך.

אני לא מומחה למיסוי בינלאומי, אבל כשמדינות חותמות על אמנות מס, הן מוותרות על מיסוי ראשון לדברים מסוימים בתמורה למיסוי ראשון בדברים אחרים.

בנוסף, מלבד האמנה, ארה"ב בדין הפנימי מחשיב מיקום רווחי הון של ניירות סחירים לפי מקום התושבות של מי שמחזיק בהם, ולא לפי תושבות החברה.
כלומר, גם מישהו שחי במדינה ללא אמנת מס עם ארה"ב, ומשקיע במניה אמריקאית בברוקר אמריקאי, לא מנכים לו מס במקור על מכירה ואין לו חובת הגשה של דוח שנתי בארה"ב.
תודה

רק לא לשכוח גם NIIT ומס יסף אם רלוונטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
מ צריך עזרה בנוגע למס מיסים 5
O עזרה בנוגע ללימודים אוף טופיק 1
A עזרה בנוגע לטופס W-8BEN צרכנות פיננסית 7
לא חשוב שמות עזרה בנוגע להחלפת כרטיס מסך במחשב אוף טופיק 20
ט עזרה בנוגע לקופת גמל להשקעה שוק ההון 18
Danielovich עזרה בנוגע לETF שוק ההון 3
D עזרה בניהול תקבולים מלקוחות עבור עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 0
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13