• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון?

לא חשוב שמות

משתמש רגיל
דירוג
381
[נמחק לבקשת המשתמש]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
ממש לא, תשאר נאמן לעצמך.

להיות א-פוליטי, פרושו שלא אכפת לך מהחברה שאתה חיי בה ומהשפעתה על חייך.

"שמאל שברירי וצבוע", "פרופגנדה", לא נשמע שאתה באמת שוקל לעבור צד אלא שמשעמם לך ואתה רוצה להתחיל ויכוח באינטרנט.
נראה לי שלא הצלחת כל כך במשימתך.

"שמאל שברירי וצבוע", "פרופגנדה", לא נשמע שאתה באמת שוקל לעבור צד אלא שמשעמם לך ואתה רוצה להתחיל ויכוח באינטרנט.
נראה לי שלא הצלחת כל כך במשימתך.
האם צפית בכתבה?

צפיתי. כתבה מעולה בעיניי. תודה ששיתפת אותה.
בשמחה. לא נותר לי עוד הרבה זמן להשתעמם, אז תדאג לדיון פורה בשביל לקבל עוד מקורות מידע מעולים כמו הכתבה המדוברת.

מה דעתך על שלי יחימוביץ'?

אני תוהה האם זה באמת נכון שהשמאל הוא המלאך השומר של הדמוקרטיה, ושאם חשוב לי לנסות ולהתקרב לתנאי מחייה נאותים (לא יקרה באלף הנוכחית בכל מקרה), אולי עלי להפסיק להיות א-פוליטי ולהצביע שמאל?
בתור אחת שתופסת מעצמה שמאלנית, לא הייתי בונה על זה. למה נראה לך שהרצוג וגבאי לא שייכים לאותה נכלוליות? פוליטיקאים משמנים את דרכם במעלה השררה בדיוק כמו המונופולים שמשמנים את דרכם לעושר מוגזם. לא רק בישראל אין הבדל בין שמאל לימין כשזה מגיע לשררה והון. מה שכן, כדאי בהחלט להצביע כל פעם למפלגה אחרת ולנסות לשלוח להתרעננות את המפלגה השלטת הנוכחית.

בהינתן מערכות פוליטיות כול כך מסועפות- יד רוחצת יד רק בשביל הקמת ממשלה(כול המפלגות הדוסיות), כמה עשרות אלפי מתקפדים למפלגות שהם אלו שבעצם קובעים את הטון הפוליטי עבור מיליונים(תשאלו את ישראל כץ שר התחבורה למה אין "הובר" בארץ?)
ובלי קשר, הטבע האנושי המוטה לטובת מקורבים, ג'ובים, או סתם לשקר במצע הבחירות

אין באמת שום טעם לבחור. בטח שלא בחירה "מושכלת".

להיות א-פוליטי, פרושו שלא אכפת לך מהחברה שאתה חיי בה ומהשפעתה על חייך.
רחוק מכך. פירושו שאתה מבין שלא חשוב מי מחזיק את האקדח ומתמקד בדברים שעליהם יש לך השפעה.

לא, למה לי לצפות בפרופוגנדה?
אז בשביל מה אתה מגיב?

אין באמת שום טעם לבחור. בטח שלא בחירה "מושכלת".
אדם, מפלגה או תנועה ימנית או שמאלית יכולים לפתור בעיה ספציפית כלשהי, גם אם במחיר שתהיה כושלת לצורך העניין בכל היבט מדיני אחר. אם גם ככה הצבעה לא תהווה בשום מצב "בחירה מושכלת", אז מה הבעיה להסתפק לפחות בפתרון חשוב אחד עבורך כמו פתירת האופן שבו כלכלת ישראל מתנהלת?

רחוק מכך. פירושו שאתה מבין שלא חשוב מי מחזיק את האקדח ומתמקד בדברים שעליהם יש לך השפעה.
"תהיה השינוי אותו אתה רוצה לראות בעולם" - מהטמה גנדי.

לדעתי, דווקא המשפט הזה עלול להתחיל ויכוח באינטרנט.
למה?
מציע לברר את משמעות המושג "פוליטיקה". מה שכתבתי נגזר ישירות מין ההגדרה.

שוב, אני חושש שגם אתה לא מבין את משמעות המושג. אם, לדוגמה, אתה משקיע זמן בלשכנע אנשים באינטרנט ביתרונות האנרכו קפיטליזם כאלטרנטיבה למערכת הפוליטית הנוכחית - זאת פעילות פוליטית.

אז בשביל מה אתה מגיב?
צפיתי בכתבה, כתבה עם שאלות ללא תשובות.
אני לא מבין למה אתה חותר בדיון הזה?
הציבור בארץ מוחזק בשבי באג'נדה ביטחונית ומדינית, נתניהו הבין את זה מזמן ועל זה הוא משחק כל בחירות וזה עובד לו.
המדינה שלנו נמכרה בנזיד עדשים לבעלי הממון, ישנה דלת מסתובבת בין משרדי הממשלה לטייקונים זה מוכח ואין לאזרח דרך להילחם בה.
הדרך היחידה שיש לאזרח לנסות ולשנות משהו הוא בקלפי.

אדם, מפלגה או תנועה ימנית או שמאלית יכולים לפתור בעיה ספציפית כלשהי, גם אם במחיר שתהיה כושלת לצורך העניין בכל היבט מדיני אחר. אם גם ככה הצבעה לא תהווה בשום מצב "בחירה מושכלת", אז מה הבעיה להסתפק לפחות בפתרון חשוב אחד עבורך כמו פתירת האופן שבו כלכלת ישראל מתנהלת?

שמע, אני כבר זכאי לבחור בערך 15 שנה ע"פ חוק, מתוכם 10 שנים בערך אני בוחר בצורה מושכלת תוך כדי שאני קורא מצעי בחירות. במדינה נורמלית זה בערך 2-3 קמפיינים של בחירות? בישראל זה היה בערך 5-6.
בתוך כול הפעמים שבחרתי, כמה פעמים הנבחרים עשו משהו בנושאים שהיו רלוונטים אליי ולסיבות שאני אישית בחרתי בהם? (אגב, המפלגות שאני בוחר ככה יצא שכמעט כול פעם הם הגיעו לממשלה בפועל, ולא ישבו באופוזיציה)
בוא, תן ניחוש ?

בוא, תן ניחוש ?
בטח לא הליכוד... אין להם מצע ואתה אומר שאתה קורא מצע :>
*האמת? מי מחפש מצע בימינו? רוב המפלגות אינן דמוקרטיות ויש להן שליט יחיד שמשום מה יש לו גדודי מעריצים על כלום ושום דבר.

רוב המפלגות אינן דמוקרטיות ויש להן שליט יחיד שמשום מה יש לו גדודי מעריצים על כלום ושום דבר.
זה לא נכון. רוב המפלגות הגדולות בעלות ההשפעה הם דמוקרטיות: הליכוד, העבודה/מחנ"צ, הבית היהודי ולאחרונה גם מר"צ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה