• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

את כולם מעניין לטוס לחו"ל?

pseudonym

משתמש רגיל
דירוג
678
בחברה, וגם בקרב חבריי ומכריי זו מעין ברירת מחדל.
חופשה = חו"ל.
אני נמנה מבין האנשים היחידים, שזה לא מדבר אליהם או מעניין אותם יותר מדי?

כן, יש סוג של תחרות חברתית על מי טס יותר. לא חייבים להצטרף לתחרות הזו.

גם אני חשבתי כך, אבל כמה טרקים בשוויץ שינו את דעתי.

לא, יש הרבה אנשים שזה לא מעניין אותם.
הרבה אנשים אוהבים להתעמל, להצטרף לקבוצות רכיבה, ריצה, מועדון 5 בבוקר, טריאתלונים... אני אוהב קפה שחור וסיגריות, כמו שאני לא היחיד שסולד מריצה, גם אתה לא היחיד שלא מעניין אותו לנסוע לחול.

חופשה = חו"ל.
אני מאוד אוהב טיולים בחול
ושעושים את זה נכון זה גם לרוב הרבה יותר סולידי מחופשה בארץ
הרבה פעמים טיול של שבוע בחול באוגוסט או בפסח עלה לנו למשפחה של 5 פחות מ5-6 אלף שקל סהכ
שזה פחות גם ככה ממה שאנחנו היינו מוצאים בארץ באותו שבוע (כי זה חופש של הילדים ואז יוצאים יותר)

מעבר לזה שברמה האישית זה הרבה יותר שקט, קל ונעים בחול מאשר בארץ
בחופשות בית ספר רוב המקומות בארץ מאוד עמוסים, יקרים והכבישים פקוקים

כמובן שגם קמפינג בארץ בסופש שהוא לא חג זה גם חופשה מעולה

חופשה = חו"ל.
שאלת הבהרה: האם הייתה בחו״ל מספר פעמים במקומות שונים ולא נהנית מהחוויה? או שמעולם לא הייתה וזה לא נשמע לך מעניין מראש?

שאלה נוספת: מהי החופשה האידאלית שלך? להישאר בבית? או חופשה בארץ?

בעיקר עם המשפחה כשהייתי ילד, ופעמיים יצא לי לטוס עם חברים לזמן קצר. שבוע וסופ"ש.
אבל מעולם לא יצא לי לעשות טיול ארוך לבד.

מעדיף להשאר בבית / לטייל בטבע בארץ / גיחות קצרות לים.

טוב, אולי אני לא מקרה מייצג גם לאור הדברים שאני מתמודד איתם ומדבר עליהם בפורום.

את כולם מעניין לטוס לחו"ל?
חופשה = חו"ל.
אתה לא היחיד :)

גם אני אוהב להיות בבית,
עם התה והלימון והספרים הישנים,
כן, אני אוהב להיות בבית,
עם אותה האהובה ועם אותם ההרגלים.

סיר הלחץ של החיים בישראל מביא לכך שאנשים רוצים להתאוורר ולנשום אוויר פסגות חו"לי, זה צף יותר עכשיו אחרי מלחמה.
גם בסביבה שלי הרבה סגרו דילים או טיולים מאורגנים לפסח. כולל מי שלא טסו בגלל המגיפה כמה שנים וחוזרים לזה עכשיו או בקיץ כי מבינים שהקורונה פה להישאר.

סיר הלחץ של החיים בישראל מביא לכך שאנשים רוצים להתאוורר ולנשום אוויר פסגות חו"לי, זה צף יותר עכשיו אחרי מלחמה.
גם בסביבה שלי הרבה סגרו דילים או טיולים מאורגנים לפסח. כולל מי שלא טסו בגלל המגיפה כמה שנים וחוזרים לזה עכשיו או בקיץ כי מבינים שהקורונה פה להישאר.
הרבה מהמתלוננים על סיר הלחץ טסים בשיא העונה למקומות הצפופים בעולם עם לו"ז שלא מבייש גיבוש של סיירת מטכ"ל.
אני מבין לגמרי את ההנאה בטיולים אבל נראה לי שאין נושא בו יש פער כל כך גדול בין החוויה לבין התאור שלה על ידי הרבה מאד אנשים (שלא לדבר על יחס עלות תועלת של בילוי ימים שלמים בפריימארק).

הרבה פעמים טיול של שבוע בחול באוגוסט או בפסח עלה לנו למשפחה של 5 פחות מ5-6 אלף שקל סהכ
שזה פחות גם ככה ממה שאנחנו היינו מוצאים בארץ באותו שבוע (כי זה חופש של הילדים ואז יוצאים יותר)
רק להבין, הכוונה היא 5-6 אלף לכל האנשים, ולא לאדם, נכון?
תוכל לפרט איך טסים הלוך-חזור ומבלים שבוע בחו"ל בכ"כ מעט כסף, בתקופות מאוד יקרות לטוס בהן?

אנחנו יוצאים ליוון קצת יותר בעשור האחרון, פעם בשנתיים-שלוש. במקביל, אנחנו בכלל לא נופשים בארץ כי לא באמת זקוקים לזה וכבר מכירים כל חור כמעט.
לפני כן היינו נופשים בצימרים בארץ עם הילדים ומכירים להם את הארץ (בלי אזור המרכז) פעם בשנה-שנתיים.
רוב חיי אני גרה בטבע וגם ככה מרגישה בסוג של חופשה כשאני בבית (עם הקפה השחור והסיגריות).

בעיקר עם המשפחה כשהייתי ילד, ופעמיים יצא לי לטוס עם חברים לזמן קצר. שבוע וסופ"ש.
אבל מעולם לא יצא לי לעשות טיול ארוך לבד.

אם אתה אוהב לטייל בטבע, יש המון מקומות בסדרי גודל יותר יפים ממה שתמצא בארץ. ברמות תקציב שונות, וברמות ריחוק שונות (יש את כל הקומבינציות של זול/יקר, קרוב/רחוק).
טוב, אולי אני לא מקרה מייצג גם לאור הדברים שאני מתמודד איתם ומדבר עליהם בפורום.
אני לא בטוח למה אתה מתכוון, אבל אל תנסה להשוות את עצמך לאחרים, בטח שלא מבחינת תחומי עניין.

הצעה,

טוס לאוסטריה לטירול, או לשוויץ, לאיזה כפר קטן, לא באמת משנה איזה, עדיף כפר שיושב על הרבה שבילי הליכה או יש בו תחנת רכבת. אם אתה שומע עברית יותר מפעם בשבוע ברחוב, אתה לא במקום הנכון. מעבר להזמנה מראש של הצימר, אין כל כך מה לתכנו מראש.

קום בבוקר, קפוץ למאפיה של הכפר (דקה שתיים הליכה) תקנה באגט פלוס איזה עוגיה. תחזור לצימר, אספרסו + עוגה + באגט + איזה גבינה טובה.

תנעל נעלי הרים, קפוץ לתחנה ליד הצימר, קח אוטובוס לרכבל של ההר הקרוב, עלה ברכבל, תתחיל לרדת ברגל בחזרה לצימר. תעצור למעלה לשוקו חם תחליף כמה מילים עם מי שיושב לידך. תמשיך ברגל בחזרה לצימר.

למחרת, קום, מאפיה. קח אוטובוס לאגם הקרוב, תמיד יש שביל מסביב לאגם. לך מסביב לאגם, שב בספסלים לאורך השביל, תוריד נעלים, רגלים במים, תנוח. סיכוי לא רע שבשביל מסביב לאגם יהיו כמה תחנות כגון אומגה נדנדות ודברים כאלה. לטובת המטיילים.

למחרת, קום, מאפיה, צא מהצימר ותלך קצת בכפר ברוגע, דבר עם התושבים, תחזור לצימר, שב במרפסת, תתבונן בנוף. אם יש, קפוץ לסאונה.

למחרת, קום, מאפיה, צא מהצימר, תמיד יש שביל שנקרא שביל-פלא או שביל פנורמה מסביב לכפר. זה בעיקרון שביל שלוקח אותך לנוף הכי יפה בסביבה. תעצור בדרך באיזה חווה ותקנה איזה גבינה. תתעלם מאיכות השבילים והסימונים, זה רק יצער אותך כשתשווה לסימונים בארץ.

למחרת סע ברכבת לעיר המרכזית הקרובה, שים לב שאין גדר מסביב לפסי רכבת, המדינה לא אחראית אם איזה אידיוט נדרס. לך לעיר העתיקה למידע לתיירים, קח מהם מפה. תסתובב ברחובות, לך למקומות שנראים לך יפים. שב בבית קפה תאכל איזו עוגה+אספרסו.

הא, וכל יום כשאתה חוזר, תעצור בחנות של המקומיים, תקנה משהוא לארוחת ערב מקסימום שיספיק גם למחרת בבוקר. לא יותר. תקפיד לקנות מאכלים שאתה לא מכיר. פלוס פירות יער שעולים כמעט כלום. לא לשכוח בירה ויין. אל תתבונן במחירים זה רק יעצבן אותך.

חזור לישראל, תנשום את האוויר של נתב״ג , בכמה דקות ראשונות אתה תרגיש את ההבדל בין אויר נקי למה שאתה נושם כל יום. לא לדאוג, זה נעלם אחרי דקה או שתיים. לרעש ולצבע פה יקח קצת יותר זמן להתרגל, אבל לא לדאוג, גם זה תוך יום מסתדר.

נערך לאחרונה ב:
הצעה,

טוס לאוסטריה לטירול, או לשוויץ, לאיזה כפר קטן, לא באמת משנה איזה, עדיף כפר שיושב על הרבה שבילי הליכה או יש בו תחנת רכבת. אם אתה שומע עברית יותר מפעם בשבוע ברחוב, אתה לא במקום הנכון. מעבר להזמנה מראש של הצימר, אין כל כך מה לתכנו מראש.
נשמע חלומי, יש לינקים דוגמה עם מחירים לכאלה צימרים?

נשמע חלומי, יש לינקים דוגמה עם מחירים לכאלה צימרים?
כמה דרכים,

השלב הראשון זה פשוט לבחור כפר קטן ויפה (לא מאלה המתוירים מאוד)

1. תבחר כפר יפה, תיכנס לאתר שלו (בדרך כלל יש). תמיד יש שם הפניות.
2. אתרים כמו vrbo
3. כשאתה שם, בלשכת התיירות תמיד תמצא הפניות.

לדוגמא, בכפר הזה היינו שבועיים. קיבלנו תחבורה ציבורית לאזור בחינם כולל רכבת, ויש תחנת רכבת קטנה.

https://www.piesendorf.at/en/summer

הפואנטה היא, לא לרוץ אחרי מקומות של תיירים ולא לנסות ״להספיק״ אתרים. היינו שם שבועיים, מקומות ״יפים״ מומלצים לתיירים אני חושב היינו פעם אחת וברחנו משם מהר לאיזה הר שנמצא ליד, ( Zell am See שנמצאת 15 דקות ברכבת מהכפר.)

עריכה קטנה ועוד משהוא,
אם אתה מתעקש על מקומות מפורסמים תגיע ביוני, לפני עונת התיירות, הכל ריק ולאנשים יש זמן. היינו במקומות שלא הבנו למה הכל ריק וזול. אמרו לנו שבדיוק עוד שבוע לא יהיה לך מקום לזוז הכל יהיה מפוצץ.

לדוגמא ,

https://www.visitmorcote.ch

פשוט נסענו סביב האגם, ראינו מקום יפהפה ועצרנו לטייל שם יום. הסתבר שזה כפר דיי מפורסם. דרך אגב, הגלידה שם היתה מדהימה, דיברנו עם הבן של בעל החנות, ניסה עלינו כמה סוגי גלידה שהם מכינים לקייץ. ומה הסתבר, שלא רק אנחנו חשבנו כך.

נערך לאחרונה ב:
המלצה על מסלול? (אם יש משהו של כמה ימים עד שבוע עם בקתות מדי ערב)

אני ממליץ על האזור של interlaken-grindelwald-lauterbrunnen

אפשר לתכנן שם מסלולים יומיים ויש תשתית מעולה של רכבות שמביאה אותך לכל מקום.

תמונה להמחשה:

das-lauterbrunnental.jpg

אני ממליץ על האזור של interlaken-grindelwald-lauterbrunnen

אפשר לתכנן שם מסלולים יומיים ויש תשתית מעולה של רכבות שמביאה אותך לכל מקום.

תמונה להמחשה:
אכן, אזור מדהים. אחד היפים. בילינו באזור בהליכה של מסלולים יומיים גם איזה שבועיים. היופי פשוט לא נגמר שם.

תנסו להגיע בסוף יוני לפני עונת התיירות.

טסים כבר הרבה שנים עם הילדים כל אוגוסט לחו"ל לתקופה של בערך שבועיים.
בעיקר טיולי טבע בשילוב אטרקציות שונות לילדים.
הרבה פחות חם באירופה והרבה פחות צפוף בתקופה הזו, זה אחד הבילויים הכי כיפיים שלנו בתור משפחה ובעיני שווה כל אגורה.

תנעל נעלי הרים, קפוץ לתחנה ליד הצימר, קח אוטובוס לרכבל של ההר הקרוב, עלה ברכבל, תתחיל לרדת ברגל בחזרה לצימר. תעצור למעלה לשוקו חם תחליף כמה מילים עם מי שיושב לידך. תמשיך ברגל בחזרה לצימר
ראשית, תיאור מעולה של האיזור :)
רק רציתי לציין שאני אישית מעדיף לעלות ברגל ולרדת ברכבל כי הירידות עושות לי בעיות בברכיים לאורך זמן (מניח שלא רק לי).
המלצה על מסלול? (אם יש משהו של כמה ימים עד שבוע עם בקתות מדי ערב)
תנסה לחפש בקבוצה "שבילים ארוכים וטרקים באירופה" בפייסבוק.

נ.ב
כדאי לוודא שאתה בכושר מספק לפני שיוצאים לדרך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ח למה כולם לא שמים את הקרן פנסיה שלהם מנייתית? צרכנות פיננסית 44
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 78
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה