• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ?

deussex

משתמש רגיל
דירוג
492
שלום חברים,

לפני כשנתיים לאחר קריאת הבלוג והפורום, לרבות ההתלבטות של מייק - בחרתי להשקיע דרך בית השקעות ישראלי, בקרן בלאקרוק עולמית 90% מהתיק, ו 10% אג"ח צמוד ממשלתי 2-5.

היום חשבתי על זה - האם לא יותר משתלם, להחזיק מדד דומה (סנופי או עולמי) אמריקאי, ואז לקבל דיבידנד כהכנסה נוספת ? גודל התיק שלי שם הוא כ 2 מיל', ואולי אם הייתי קונה אותם בבורסה האמריקאית, אז הייתה הכנסה חודשית משתלמת כל חודש. לעומת המצב כרגע, שאני לא רואה שקל מהתיק כהכנסה, אלא כצבירה.

אולי זאת גם נקודה למחשבה בהמלצה למייק, המשקיע המתחיל, שהוא מאבד דיבידנד אם הוא משקיע בקרנות האיריות, אף על פי שזה יותר קל ?

מה דעתכם ? האם כדאי לעשות את המעבר לבורסה אמריקאית בשביל הדיבידנד מהקרנות הללו ? ואם כן, האם מישהו עשה זאת, וכיצד זה מתבצע (האם זה שווה בכלל, האם כדאי להישאר בברוקר הישראלי ופשוט לרכוב מדד אמריקאי, או דרך IB, וכו')...

היום חשבתי על זה - האם לא יותר משתלם, להחזיק מדד דומה (סנופי או עולמי) אמריקאי, ואז לקבל דיבידנד כהכנסה נוספת ?
קראת את אחד ממליון הדיונים שמשווים בין קרן אירית צוברת לאמריקאית מחלקת?
בגדול להשקעה של עד כ20 שנה יש יתרון קטן למחלקת, מעל 20 שנה יש יתרון לצוברת (שהולך וגדל עם הזמן).
כל זה בלי שלוקחים בחשבון הבדלים אחרים כמו מס ירושה, PFIC (למי שרלונטי), מיסוי ריאלי וכו'.
אולי זאת גם נקודה למחשבה בהמלצה למייק, המשקיע המתחיל, שהוא מאבד דיבידנד אם הוא משקיע בקרנות האיריות,
אין שום אובדן דיבידנד. הקרן מקבלת את הדיבידנד ומשקיעה אותו חזרה בקניה של עוד מניות.
לא רק שזה חוסך התעסקות, זה גם יותר יעיל מבחינת מס לטווח הארוך.

בגדול להשקעה של עד כ20 שנה יש יתרון קטן למחלקת, מעל 20 שנה יש יתרון לצוברת (שהולך וגדל עם הזמן).
דווקא זכורה לי איזה סימולציה שלצוברת יש יתרון מהרגע הראשון (אולי בגלל מיסוי ריאלי?). בכל מקרה ההבדלים זניחים לגמרי.

דווקא זכורה לי איזה סימולציה שלצוברת יש יתרון מהרגע הראשון (אולי בגלל מיסוי ריאלי?).
יכול להיות שבשילוב עם מס ריאלי זה נכון.
כמו שאמרתי, ה 20 שנה זה בהתעלם מהבדלי מיסוי כאלה.
בכל מקרה ההבדלים זניחים לגמרי
מסכים.

מנצל את הדיון ושואל בשביל חבר בהקשר של צוברת מול מחלקת

הוא אזרח אמריקאי ורוצה להשקיע בקרן אירית צוברת אבל למיטב הבנתו זה בלתי אפשרי כי הוא אזרח אמריקאי וחייב לקנות רק קרנות שמונפקות בארה"ב

1.האם זה נכון?
2. אם כן, זה לא קצת מוזר? נשמע לי כמו חתכת הגבלה. האם זה תקף גם לאזרחים שהם תושבים אמריקאים? הם לא יכולים לרכוש ניירות לא אמריקאים?

.האם זה נכון?
חלקית.
הוא יכול לקנות, אבל זה מאוד לא משתלם כי יש מס לא הגיוני על קרנות זרות (חפש PFIC)
האם זה תקף גם לאזרחים שהם תושבים אמריקאים?
כן.
הם לא יכולים לרכוש ניירות לא אמריקאים?
מניות הם יכולים. קרנות זרות לא.

היום חשבתי על זה - האם לא יותר משתלם, להחזיק מדד דומה (סנופי או עולמי) אמריקאי, ואז לקבל דיבידנד כהכנסה נוספת ? גודל התיק שלי שם הוא כ 2 מיל', ואולי אם הייתי קונה אותם בבורסה האמריקאית, אז הייתה הכנסה חודשית משתלמת כל חודש. לעומת המצב כרגע, שאני לא רואה שקל מהתיק כהכנסה, אלא כצבירה.
אני לא מבין את השאלה? מה המטרה שלך מההשקעה? אם אתה רוצה תזרים הכנסות קבוע, אז השקעה בקרן סל מחלקת זו לא האופציה היחידה. אתה יכול למכור מניות בשביל להבטיח תזרים, אתה יכול להשקיע ב-covered call etf , יש המון דרכים לממש את זה, אתה מערבב טקטיקה באסטרטגיה, תתחיל בשאלה:מהי אסטרטגיית ההשקעה שלי?

היי
אם אתה רוצה להתפרנס מהתיק שלך ,פשוט תמכור חלק מהנירות ערך שברשותך
זה עדיף בהרבה על פני קרן מחלקת ,שבה אתה מפסיד את הריבית דריבית של ההשקעה החוזרת

היי
אם אתה רוצה להתפרנס מהתיק שלך ,פשוט תמכור חלק מהנירות ערך שברשותך
זה עדיף בהרבה על פני קרן מחלקת ,שבה אתה מפסיד את הריבית דריבית של ההשקעה החוזרת
אין הבדל עקרוני. גם אם מכרת בעצמך לא תקבל ריבית דריבית על החלק שמכרת.

ואז לקבל דיבידנד כהכנסה נוספת ?
אני דווקא מחפש ניירות שצוברים ולא מחלקים דיווידנד. כל חלוקה זה ארוע מס והקטנת כוח הקניה ומעדיף להימנע מכאלה. מה גם שיש לי הכנסות שוטפות ממקורות אחרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
B התלבטות בין שתי חלופות השקעה נדל"ן 6
א התלבטות השקעה נדל"ן 1
N התלבטות בנוגע למסלולי השקעה בכל המוצרים הפנסיונים ומעבר לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התלבטות השקעה בין דירת קבלן לדירת יד 2 (סכום ההשקעה שונה) נדל"ן 3
I התלבטות לגבי כוון השקעה עם נתונים כפי שמפורטים .... נדל"ן 6
ליאונידס התלבטות: השקעה בנדל"ן או להמשיך בשוק ההון נדל"ן 33
P התלבטות לגבי איזור השקעה נדל"ן 0
unrealx התלבטות השקעה - נדל"ן נדל"ן 3
T התלבטות לגבי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 6
ס התלבטות השקעה נדל"ן 58
ImCarryGG התלבטות בין נתיבי השקעה ובית השקעות(פסגות מול IBI) שוק ההון 26
I התלבטות בנושא השקעה - לחכות על הגדר או לקחת משכנתה? נדל"ן 7
ו התלבטות בנושא השקעה נדל"ן 4
F התלבטות - השקעה בגיל צעיר שוק ההון 4
F התלבטות בין 3 מסלולי השקעה - אשמח לדעות שוק ההון 36
G התלבטות בכיוון השקעה שוק ההון 5
א התלבטות לגבי מוצרי השקעה - תעודת סל / קרנות נאמנות מחקות / ETF זר שוק ההון 3
wolf התלבטות השקעה VT בארץ או ב-IB שוק ההון 6
T השקעה במניות - התלבטות. שוק ההון 5
ס התלבטות בנוגע לשינוי מסלול השקעה בקרן הפנסיה/השתלמות שוק ההון 28
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
D התלבטות אם למכור RSUs שוק ההון 1
ה התלבטות קשה בבחירת המסלול התפתחות אישית 5
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
א קרן כספית - התלבטות שוק ההון 15
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
D ויתור על אזרחות אמריקאית - התלבטות מיסים 43
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
הפרופסור התלבטות מה רלוונטי יותר לתעשיה, היום ובעתיד התפתחות אישית 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A התלבטות בין הנדסת נתונים לכלכלה וסטטיסטיקה התפתחות אישית 8
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
A התלבטות לגבי פרעון משכנתא נדל"ן 2
O התלבטות לגבי משכנתא והון פנוי נדל"ן 29
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15

נושאים דומים

Back
למעלה