• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות

לאץ'

משתמש רגיל
דירוג
249
קרן הפנסיה שלי היא 100% במסלול מחקה מדד ובכל זאת כשאני מביטה בפירוט נכסי הקרן כתוב שרק 35.42% ממנה מושקעות במניות, אופציות ותעודות סל עתידיות. מכשירי השקעה סולידיים יותר בהתאמה מקבלים משקל גבוה בהרבה מהמתבקש בקרן שאמורה להיות מחקת מדד (מזומנים ושווי מזומנים - 36.26%, אג"ח מיועדות- 26.9% ונכסים אחרים - 1.43%).

גם בגמל להשקעה המצב דומה. המסלול הוא 100% S&P ובכל זאת פירוט הרכב הנכסים הוא רק 48.75% לטובת מניות, 50.12% מזומנים ו1.13% נכסים אחרים. המוזר הוא, שכאן כתוב בין היתר ש- "סך חשיפה למניות מתוך כלל נכסי הקופה: 98.06%".

איך ניתן ליישב את הסתירה?

נערך לאחרונה ב:
איך ניתן ליישב את הסתירה?
שימוש בחוזים עתידיים ונגזרים.

שימוש בחוזים עתידיים ונגזרים.

אוקי,
להבנתי התשובה שנתת פה מסבירה את המזומנים ושווי המזומנים. מה לגבי אג"ח? בקרן הפנסיה שהבאתי לעיל משקלם הוא כמעט 27%.

להבנתי התשובה שנתת פה מסבירה את המזומנים ושווי המזומנים. מה לגבי אג"ח? בקרן הפנסיה שהבאתי לעיל משקלם הוא כמעט 27%.
מזומן=אג''ח ללא ריבית
את מעדיפה אג''ח שנותן ריבית או כזה שלא?

הבנתי. תודה רבה על התשובות ❤️
ובכל זאת- רק כדי להיות בטוחה שהבנתי - מבחינתי, אם אני מושקעת בקרן מחקת מדד וכתוב שהחשיפה האפקטיבית היא קרוב למאה אחוז, אז מבחינתי אני מושקעת (קרוב ל) מאה אחוז במניות ולא באג"ח\ מזומן וכו', נכון?
לי כלקוחה לא אמור להיות משנה איך בפועל הדברים מתבצעים מאחורי הקלעים.

מזומן=אג''ח ללא ריבית
את מעדיפה אג''ח שנותן ריבית או כזה שלא?
כאשר אני מסדרת לי את הפרטים האלה באקסל, אני מניחה שמבחינתי, כאשר אני מושקעת במחקה מדד, אני יכולה לכתוב לעצמי שאני מושקעת בכמעט מאה אחוז מניות. בלי להתחשב בנגזרים ובאג"ח שבית ההשקעות שלי משתמש, נכון?

כאשר אני מסדרת לי את הפרטים האלה באקסל, אני מניחה שמבחינתי, כאשר אני מושקעת במחקה מדד, אני יכולה לכתוב לעצמי שאני מושקעת בכמעט מאה אחוז מניות. בלי להתחשב בנגזרים ובאג"ח שבית ההשקעות שלי משתמש, נכון?
אמת.

וליתר בטחון כדאי לבדוק בגמלנט שהקרן עוקבת טוב אחר המדד (כמעט תמיד זה המצב).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
C עזרו לי להבין את ״הסתירות״ בדיווחים השונים של לאומי שוק ההון 22
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
W מנסה להבין את הפערים בדיבידנדים בין VT לVWRD שוק ההון 1
G מס שבח - האם יש לי סיכוי להבין את החוק? נדל"ן 24
Liron2035 מחפש להבין את זמינות הכסף אחרי המרה ב-IB שוק ההון 6
מוריארטי נסיון להבין את EDV שוק ההון 4
R ניסיון להבין את תוצאות המסלקה שלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
מ לא מצליח להבין את נתוני הקרנות הנאמנות שוק ההון 0
B אני יחסית חדשה בנושא ואני לא מצליחה להבין למה את אומרת שוק ההון 2
מ מנסה להבין את טבלת הדיבדנטים של וונגארד שוק ההון 30
ה מנסה להבין את העמלות של IB שוק ההון 3
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
H הייתי שמח להבין אחת ולתמיד על שחיטה כשרה אוף טופיק 60
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
C מקור טוב להבין משכורות? אוף טופיק 38
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
Y מנסה להבין על המלכודות שיש בפנסיה.... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 130
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
A לא מצליח להבין איך נגרם ההפסד שוק ההון 2
Y איני מצליח להבין איך בקרנות סל יש פער בין מה שהמדד עשה למה שהקרן עשתה שוק ההון 5
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
נ אזרח אמרקאי מנסה להבין שוק ההון 3
S אני מנסה להבין מה המטרה הראשית של העוצר והסגרים (תעזבו שניה פוליטיקה בצד) אוף טופיק 9
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
X עזרה להבין כמה עמלות אני משלם שוק ההון 0
Rio להבין מהעו"ש בבנק איזה כרטיס אשראי ספציפי מחייב? צרכנות פיננסית 13
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
G מנסה להבין כמה דברים בסיסיים שוק ההון 5
Y מנסה להבין שורה לדוגמה שמתארת מחיר אופציה על הSPY שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה