• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל

oferM

משתמש בכיר
דירוג
870

פשוט מפחיד שאדם כזה מנהל את המלחמה...

ובדיעבד, גם כאן מדובר בהונאה כי בזמן אמת הוא לא הסכים לפשרה וחוקק הנוסח הקיצוני ביותר.
אבל עכשיו אסור לבקר כי "אחדות" וממילא הוא אחראי רק על העתיד ולא על העבר

ובדיעבד, גם כאן מדובר בהונאה כי בזמן אמת הוא לא הסכים לפשרה וחוקק הנוסח הקיצוני ביותר.
אבל עכשיו אסור לבקר כי "אחדות" וממילא הוא אחראי רק על העתיד ולא על העבר
נתניהו ידע שהוא פוגע במדינה, בכלכלה ובביטחון וניצל את זה ע״מ לסחוט את מי שאכפת לו מהמדינה. את אילו שרצו להתגייס כשהאזהרות התממשו, אילו שהקימו מערכי סיוע במקום נתניהו וממשלתו.

אבל מה שקרה לא מזיז לנתניהו וממשלתו ולא גורם להם לשנות משהו מהדברים שהביאו אותנו לכאן. באותה צורה שסחטו קודם את לפיד סחטו אחכ את גנץ, שניכנס לממשלה ללא תנאי ע״מ למנוע את הרס המדינה בניהולם. מנצלים את האסון לתעמולה נגד כל מי שהזהיר מתוצאות ההפיכה, מזלזלים בדם הציבור המנוצל, ממשיכים במינויי מקורבים, ממשיכים לחמוס כספים, וממשיכים בקידום ההפיכה.

אה, כן. שקט. עכשיו נלחמים. הרי אחים אנחנו.

נתניהו ידע שהוא פוגע במדינה, בכלכלה ובביטחון וניצל את זה ע״מ לסחוט את מי שאכפת לו מהמדינה. את אילו שרצו להתגייס כשהאזהרות התממשו, אילו שהקימו מערכי סיוע במקום נתניהו וממשלתו.

אבל מה שקרה לא מזיז לנתניהו וממשלתו ולא גורם להם לשנות משהו מהדברים שהביאו אותנו לכאן. באותה צורה שסחטו קודם את לפיד סחטו אחכ את גנץ, שניכנס לממשלה ללא תנאי ע״מ למנוע את הרס המדינה בניהולם. מנצלים את האסון לתעמולה נגד כל מי שהזהיר מתוצאות ההפיכה, מזלזלים בדם הציבור המנוצל, ממשיכים במינויי מקורבים, ממשיכים לחמוס כספים, וממשיכים בקידום ההפיכה.

אה, כן. שקט. עכשיו נלחמים. הרי אחים אנחנו.
ומה אתה חושב על סמרטוט הרצפה?

ומה אתה חושב על סמרטוט הרצפה?
איזה מהם...

לפיד כן שמר, בסופו של דבר, על קוים אדומים.
גנץ - לזכותו יאמר שכניעה לסחטנות עדיפה למדינה על פני הפקרת הלחימה בידי ממשלת החידלון, ושהוא הקריב את הקריירה הפוליטית שלו למען המדינה. אבל בשורה התחתונה - שוב תומרן בהצלחה.
ליברמן הסכים להכנס לממשלה, אם רק היו מזמינים אותו. התנאים שהוא היציב היו מקובלים על הממשלה כבר מראש, כלומר מבחינתי הוא הסכים ללא תנאים.

אישית אני מקווה למועמד רביעי.
מרץ קיצונית עלי אבל יאיר גולן אכן ראה והזהיר מהמצב הנוכחי כבר לפני שבע שנים, יש לו תוכניות* הגיוניות, הוא אומר -ואמר - דברים נכונים **, והוא הפגין במלחמה את כל היוזמה, האומץ, הדאגה לאחרים וההחלטיות שמצופים ממנהיג. אולי הוא ישתלב במפלגה קצת פחות הזויה עם אנשים קצת פחות גרועים.
-- אני צופה השמצות על יאיר גולן בקרוב מאד. עוד לפני סיום המלחמה.

הצעות ? רעיונות ? פתרונות קצת יותר מעשיים מאשר לקוות שהמדינה תשאר דמוקרטית בעוד שלוש שנים ?

------------------
* ״השגיאה הייתה שהותרנו את האחריות הביטחונית בידי חמאס. היינו צריכים לייצר התנתקות באופן שמצד אחד נפסיק להסתובב בתוכם, אבל גם נבודד אותם מגבול מצרים, לא נאפשר כניסת אמל"ח, נחצה את הרצועה במסדרון או שניים. ויכולנו לעשות את זה".
** "אני משתגע מזה שאנשי המחנה שלי מדברים איתי על סגנון. אתם לא מבינים שאנשי הצד השני עושים לנו כל הזמן דה־לגיטימציה? במקום לדבר על המהויות מדברים על הסגנון. כאשר אנחנו מדברים יפה ומנומס, רומסים אותנו. כשאנחנו מדברים יותר בוטה, מעירים לנו על הסגנון. תפסיקו עם השטויות האלה וצאו להילחם על הבית".

נערך לאחרונה ב:
דיברתי על גנץ.

לגבי ליברמן, לא נראה לי שהתנאים שלו מקובלים על הממשלה, אני חושש מאוד שכאשר תיגמר המלחמה, הרצועה לא תהיה מפורזת לגמרי ולכן גם לא הזמינו את הליברמן לקבינט, כדי שלא יוכל להזהיר את הציבור מפני הרפיסות הממשמשת ובאה.

לגבי ליברמן, לא נראה לי שהתנאים שלו מקובלים על הממשלה, אני חושש מאוד שכאשר תיגמר המלחמה, הרצועה לא תהיה מפורזת לגמרי ולכן גם לא הזמינו את הליברמן לקבינט, כדי שלא יוכל להזהיר את הציבור מפני הרפיסות הממשמשת ובאה.
החמאס צריך לעוף, ראשי החמאס צריכים לעבור לעולם אחר, אבל פירוז מוחלט של הרצועה זה לא תנאי הכרחי.
ועדיין נשאר חיזבאללה.

בכל מקרה - עתיד ישראל מדאיג אותי הרבה יותר מעתיד הרצועה.

החמאס צריך לעוף, ראשי החמאס צריכים לעבור לעולם אחר, אבל פירוז מוחלט של הרצועה זה לא תנאי הכרחי
זה לא? מה עשית בזה שיישאר שם ארגון טרור אחר עם יכולות רקטיות וכו..?

ועדיין נשאר חיזבאללה
פרה פרה

בכל מקרה - עתיד ישראל מדאיג אותי הרבה יותר מעתיד הרצועה
האופן שבו נסיים את עניינינו ברצועה ישליך באופן משמעותי על עתיד ישראל.

מה עשית בזה שיישאר שם ארגון טרור אחר עם יכולות רקטיות וכו..?
המטרה היא להשמיד את אירגון הטרור.
זה לא זהה לפירוז מוחלט של כל הרצועה.
מאחר ורוב האוכלוסיה שם גדלה על שטיפת מח של החאמס מטרה ראלית יותר היא להשמיד את מנהיגי החמאס - וגם זה רחוק מלהיות פשוט אם בכלל ולו רק בגלל שחלקם נופשים בבתי פאר בארצות אחרות.

בכל מקרה - חשוב מאד לדייק בהגדרת המטרה.

נערך לאחרונה ב:
ובנתיים מחוקקים חוקים על צפיה בתכני טירור,
הגדירו כבר את המחאות נגד הממשלה כטירור בתקווה שלא יעצרו מפגינים

במחשבה שנייה זה לא אמור להפחיד אף אחד כי התקדמות בהפיכה המשטרית רק תגרום לעוד מלחמות הרסניות יותר מהנוכחית.

ובנתיים מחוקקים חוקים על צפיה בתכני טירור,
הגדירו כבר את המחאות נגד הממשלה כטירור בתקווה שלא יעצרו מפגינים

במחשבה שנייה זה לא אמור להפחיד אף אחד כי התקדמות בהפיכה המשטרית רק תגרום לעוד מלחמות הרסניות יותר מהנוכחית.
החוק הזה הולך לחול בתוך גבולות ישראל ? בשביל מה, אין לנו פה בעייה יותר מדי גדולה של טרור פנימי.
לגבי השטחים ועזה, אני מניח שהחוקים/נהלים שחלים שם שונים באופן מעשי, לא ?

המטרה היא להשמיד את אירגון הטרור.
זה לא זהה לפירוז מוחלט של כל הרצועה.
מאחר ורוב האוכלוסיה שם גדלה על שטיפת מח של החאמס מטרה ראלית יותר היא להשמיד את מנהיגי החמאס - וגם זה רחוק מלהיות פשוט אם בכלל ולו רק בגלל שחלקם נופשים בבתי פאר בארצות אחרות.

בכל מקרה - חשוב מאד לדייק בהגדרת המטרה.
המטרה היא להשמיד את ארגון הטרור ויכולותיו. אני מוסיף שאם לא יושמדו כלל היכולות ברצועה, זה חסר פשוט לא מספיק ואם יושמדו רק ראשי החמאס וחמאס ישרוד עם יכולות מסוימות - מבחינתי, ומבחינת רוב הציבור לדעתי זה ייתפס כהפסד/פספוס (ויש לכך השלכות)

נערך לאחרונה ב:
המטרה היא להשמיד עת ארגון הטרור ויכולותיו. אני מוסיף שאם לא יושמדו כלל היכולות ברצועה, זה חסר פשוט לא מספיק ואם יושמדו רק ראשי החמאס וחמאס ישרוד עם יכולות מסוימות - מבחינתי, ומבחינת רוב הציבור לדעתי זה ייתפס כהפסד/פספוס (ויש לכך השלכות)
תשכח מזה. החמאס מחופר עמוק בכל עזה, עם זרועות בכל העולם הערבי. אין סיכוי להרוג כל מי שמריע, תומך או מקבל משכורת מהחמאס.
צריך להשיג ניצחון משמעותי -- וההקבלה ההיסטורית היא הניצחון על הנאצים. לא השמידו את כל הנאצים - להפך, האנשים שהיו בעמדות הכח הם אילו שבנו את גרמניה מחדש - אבל כן השמידו את ראש הנחש.

בכל מקרה -- החמאס מטופל על ידי הצבא, גנץ והעם, שכבר התגייס, ולא על ידי הממשלה, להוציא אולי גלנט. הקואליציה ואנשיה מנצלים את המלחמה בכל צורה שהם יכולים. מחלוקת נשק לכל מי ששרת במסלול המקוצר של הכיפות הסרוגות (שנה בצבא או בשירות לאומי), ״גיוס״ בכאילו בשביל לקחת נשק מהחיילים שבגבול, המשך קידום ההפיכה והעברת חוקים דיקטטורים שלא היו עוברים בשקט אילמלא המלחמה
ובנתיים מחוקקים חוקים על צפיה בתכני טירור

נערך לאחרונה ב:
תשכח מזה. החמאס מחופר עמוק בכל עזה, עם זרועות בכל העולם הערבי. אין סיכוי להרוג כל מי שמריע, תומך או מקבל משכורת מהחמאס.
צריך להשיג ניצחון משמעותי -- וההקבלה ההיסטורית היא הניצחון על הנאצים. לא השמידו את כל הנאצים - להפך, האנשים שהיו בעמדות הכח הם אילו שבנו את גרמניה מחדש - אבל כן השמידו את ראש הנחש
השמידו גם את כל היכולות של הצבא הגרמני (והיפני), זה מקביל לפירוז הרצועה. הכוונה היא לא להרוג כל חמאסניק, אלא להרוג את האחראים, ראשי הארגון וכל לוחם שלא נכנע. מעבר לכך - יש להשמיד את יכולת הלחימה ע"י כך שלא יישאר בעזה אפילו אקדח קפצונים.
כל דבר פחות מזה הוא הפסד בעיני.

השמידו גם את כל היכולות של הצבא הגרמני (והיפני)
אתה צודק שיפן וגרמניה נכנעו. ביפן אכן אספו את הנשק - בהצלחה עם איסוף כל הסכינים מעזה, שלא לדבר על צינורות המיים + דשן שהופכים לפצצות. בגרמניה הקימו, תוך שבע שנים, צבא חדש ובו גם אנשי צבא ״מנוסים״.

אבל עזה תטופל - ולא על ידי הממשלה. לא זו הבעיה העיקרית. חייה חולה מושכת טורפים. אני לא מזלזל באיום המיידי שמהווה להקת הצבועים שתוקפת אותנו, אבל כל עוד לא מטפלים במחלה יבואו טורפים אחרים.

אתה צודק שיפן וגרמניה נכנעו. ביפן אכן אספו את הנשק - בהצלחה עם איסוף כל הסכינים מעזה, שלא לדבר על צינורות המיים + דשן שהופכים לפצצות. בגרמניה הקימו, תוך שבע שנים, צבא חדש ובו גם אנשי צבא ״מנוסים״.

אבל עזה תטופל - ולא על ידי הממשלה. לא זו הבעיה העיקרית. חייה חולה מושכת טורפים. אני לא מזלזל באיום המיידי שמהווה להקת הצבועים שתוקפת אותנו, אבל כל עוד לא מטפלים במחלה יבואו טורפים אחרים.
גם ביהודה ושומרון יש צינורות ודשן. לא יורים משם טילים. אין משם מגה פיגועים. למה אי אפשר להשיג את אותו מצב בעזה?

למה אי אפשר להשיג את אותו מצב בעזה?
אני חושב שאפשר.
גם ביהודה ושומרון יש צינורות ודשן. לא יורים משם טילים. אין משם מגה פיגועים.
יש שם נשק לא חוקי אבל יש שיתוף פעולה עם הראשויות הערביות, ופעילות צבאית נגד קיני מחבלים.
״נבודד אותם מגבול מצרים, לא נאפשר כניסת אמל"ח, נחצה את הרצועה במסדרון או שניים.״
חלוקת הרצועה לאזורים עם שילטון מקומי - בתיקווה לא לגמרי עויין - תקשה על התארגנות פח״ע. מזדרונות יאפשרו לצה״ל גישה מהירה כשתידרש התערבות, ובידוד הגבול עם מצריים יקשה על הברחת נשק לרצועה.

נערך לאחרונה ב:
גם ביהודה ושומרון יש צינורות ודשן. לא יורים משם טילים. אין משם מגה פיגועים. למה אי אפשר להשיג את אותו מצב בעזה?
להזכירך, בגזרת ג'נין כבר יש ניסיונות שיגורים.
כושלים בינתיים ב"ה.
ו...
למה אי אפשר להשיג אותו מצב בעזה?
כי אין שם צבא מאז 2005 משום מה.

א. פשוט מגוחך איך הפכתם האשמה נגד לפיד להאשמה נגד נתניהו. יכולות מדהימות.
ב. לגוף הטענה בכתבה - זה שיש חשש למלחמה זה דבר שכולנו ידענו בחודשים האחרונים.
דיברו על זה כל הזמן.
ההפתעה הייתה העיתוי, המיקום... (חשבו שיתחיל מהצפון)

להזכירך, בגזרת ג'נין כבר יש ניסיונות שיגורים.
כושלים בינתיים ב"ה.
ו...
למה אי אפשר להשיג אותו מצב בעזה?
כי אין שם צבא מאז 2005 משום מה.
היו הרבה הזדמנויות ויוזמות מאז לנקות את חמאס, נתנמיהו טירפד את כולן אז לומר שכל זה קורה בגלל ההתנתקות זו שטות גמורה.

א. פשוט מגוחך איך הפכתם האשמה נגד לפיד להאשמה נגד נתניהו. יכולות מדהימות.
ב. לגוף הטענה בכתבה - זה שיש חשש למלחמה זה דבר שכולנו ידענו בחודשים האחרונים.
דיברו על זה כל הזמן.
ההפתעה הייתה העיתוי, המיקום... (חשבו שיתחיל מהצפון)
ידעו שיש סיכון לעימות רב זירתי, ברור שעזה חלק מזה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הסולידית עידן פוסט-נתניהו אוף טופיק 1618
P חבילות טיפול - התחייבות ותשלום מראש. צרכנות פיננסית 1
3 תשלום שכר דירה לשנה מראש - רעיון טוב? נדל"ן 15
י רשות ני"ע מקדמת הקמת קרנות כספיות שיבטיחו תשואה מראש שוק ההון 2
A תשלום מראש על שירותים/מוצרים כגידור מאינפלציה פוסטים מאיכות נמוכה 11
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
י תשלום ארנונה מראש לשנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
C הודעה מראש על סיום העסקה ועזיבה התפתחות אישית 14
T הערכת סיכון - תשלום 100% מראש בדירה על הנייר נדל"ן 18
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
ל האם אין דרך לדעת מראש כמה עמלות תשלם? שוק ההון 17
ס השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש נדל"ן 70
נ הוצאה מתוכננת מראש המגיעה בזמן טלטלה בשוק שוק ההון 15
פ מתנצלת מראש על חוסר הפרודוקטיביות של השרשור הזה יומני מסע אישיים 39
M מה נכון לעשות שמתקרב זמן מוגדר מראש למשיכת החסכונות שוק ההון 6
Fitch תשלום הארנונה על כל השנה מראש - רעיון טוב? צרכנות פיננסית 29
מ כמה זמן מראש מודיעים על שינוי בדמי הניהול? שוק ההון 3
amidar כשהחיים קופצים לבקר בלי להודיע מראש... אוף טופיק 70
H הודעה מראש על עזיבת מקום עבודה צרכנות פיננסית 46
Jane Doe העלאת עמלות ללא הודעה מראש צרכנות פיננסית 39
amit האם ניתן להמיר קרן פנסיה בקופת גמל IRA ? /להפקיד את כספי הפנסיה לקופ"ג IRA מראש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4

נושאים דומים

Back
למעלה