• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק )

shabtay

משתמש סולידי
דירוג
9
שלום לכם

עברתי פה בפורום על מספר שאלות בסגנון הזה , אבל עדיין מרגיש צורך לשאול כי כל אחד והמצב שלו , אשמח לתובנות.

אז אני כרגע בשלב שמנסה להבין מה לעשות הלאה
בן 31 נשוי (בלי פלוס) , סיימתי תואר בהנדסת בניין עם התמחות בקונסטרוקציה לפני כשנה וחצי , מאז עובד במשרד תכנון כקונסטרוקטור כרגע בשכר 9k ברוטו (ותכף כנראה יעלה ל 10k , ותכלס עם הנוספות כל חודש יוצא סביבות עוד 1k ברוטו ).

די נהנה מהמקצוע אם כי חושב שבאותה מידה אוכל להנות גם מדברים אחרים.
בחודשים האחרונים מתחיל להצטבר אצלי תסכול בגלל השכר שביחס להשקעה ולכמות האחריות הגדולה מרגיש נמוך
ולאט לאט מרגיש שאני מתחיל לפזול (כמו כולם) לכיוון ההייטק.

**מצרף לינק לסקר שכר בתחום
https://www.civileng.co.il/תוצאות-סקר-השכר-של-ענף-הבנייה-לשנת-2019
יוצא מתוך הנחה שאהיה בסביבות הממוצע בשכר בכל טווח זמן בתחום התכנון.

הכי קרוב שלי בתואר לתחום המחשבים היה קורס יחיד באונ' (matlab) וקצת מעבר על סרטונים ומדריכים לשפת python , על פניו כן משך אותי , אם כי אחרי התנסויות כאלה קצרות קשה באמת לדעת.

מבחינת אפשרויות:
---יכול לעשות תואר במדעי המחשב יש מצב שאוכל לקצר לשנתיים עקב ציונים גבוהים בתואר הקודם (עדיין מרגיש לי הרבה ביחס לגילי הזקן (?) למרות שמבחינה כלכלית נוכל לעמוד בזה ).

---בוטקאמפ ( infinity labs או experis academy או itc או כל מקום מומלץ אחר ) הרבה יותר קצר, אך מן הסתם פחות נחשב מתואר , מנסיון שלכם האם מישהו בכלל מעיף מבט על חבר'ה אחרי בוטקאמפ?
מה השכר שניתן לצפות לו אם הגעתי בדרך זו ולא בתואר ?

האם בהתחשב בשכר בלינק שצירפתי העניין הזה משתלם לדעתכם? אם הייתם במקומי הייתם הולכים על זה? (בעיקר בעניין של הייטק בוטקאמפ מציאת עבודה בעתיד הרחוק יותר בגיל זה (מן הסתם אסיים מה שזה לא יהיה בסביבות 32).

האם יש הבדל מבחינת המעסיקים בין בוטקאמפ לתואר ראשון (בדגש על השכר ואפשרות להכנס למקומות עבודה גדולים יציבים ומוכרים?)

בבחירת בוטקאמפ , האם ישנם כאלה הנחשבים יותר ואתם יותר קל להתברג לעבודה ? (מותר שמות?)

ו... זהו , אשמח לקצת עזרה לצאת מהבלבול שלי
תודה רבה!

---בוטקאמפ ( infinity labs או experis academy או itc או כל מקום מומלץ אחר ) הרבה יותר קצר, אך מן הסתם פחות נחשב מתואר , מנסיון שלכם האם מישהו בכלל מעיף מבט על חבר'ה אחרי בוטקאמפ?
מה השכר שניתן לצפות לו אם הגעתי בדרך זו ולא בתואר ?
כן. מסתכלים עליהם. השכר יהיה נמוך יותר משל בוגר תואר ראשון במדעי המחשב, אך גבוה ממה שאתה מקבל כיום. סדר גודל של 15K ש"ח לבוגר של הקורסים הללו.
כך בחשבון שהם קורסים עמוסים ושסביר שלא יהיה לך זמן לעבוד במקביל במקצוע הנוכחי.

כן. מסתכלים עליהם. השכר יהיה נמוך יותר משל בוגר תואר ראשון במדעי המחשב, אך גבוה ממה שאתה מקבל כיום. סדר גודל של 15K ש"ח לבוגר של הקורסים הללו.
יותר. השוק משווע לידיים עובדות. אתה יודע תכנות? יש לך דופק? = תרוויח מלא כסף.

לא חושב. החוזה עם בתי הספר הללו הוא שהעבודה בשנתיים לאחר התואר היא דרכם, וזה הסכום שהן משלמות.
התכוונתי לאחר מכן.

האם הגיל (עד סיום הקורס - סביבות 32) הוא פקטור משמעותי ?
והאם לדעתכם עצם הלימוד בקורס כזה ולא תואר מסודר משפיע על התעסוקה העתידית הרחוקה (מקטין את הסיכוי להצליח ללמוד לבד תחומים שיהיו רלוונטיים בעתיד הרחוק יותר עקב חוסר בידע שנלמד רק בתואר ולא בקורסים קצרים אלו , וכך לצאת לאט מהרלוונטיות ) ?

דבר שמאד גורם לי לחשוש הוא עצם עזיבת מקצוע שנחשב יציב יחסית בעיקר בגיל מבוגר (קונס' -שם משתבחים עם השנים אם כי תקרת הזכוכית לשכירים היא באיזור ה 20k ) למקצוע שעל פי השמועות הגיל מאד מקשה ככל שעוברות השנים

תודה על ההתייחסות

תשמע, יש לך מקצוע מעולה, עם כושר השתכרות מטורף.
אולי במקום הסבות דרך מכללות מפוקפקות ניסיונות ומה לא, פשוט תפתח, אולי אפילו מהצד עסק עצמאי.
בהחלט ניתן לאחר שעות העבודה. קונסטרוקטור ממוצע מקבל 7000 פלוס מע"מ לבית פרטי.
זו העבודה שלך, לכן אתה ודאי יודע שבגדול התכנון זניח דרך התוכנות מחשב, פלוס להגיע לאתר בכמה נקודות מפתח.
חבל לך לעזוב את התחום. (אני לא מהנדס).
באמת אל תעשה את הטעות הזו.

תראה, לא מכיר מה השאיפות שלך לגבי משפחה וכו...
מקצועות ההיטק דורשים המון עבודה לפעמים גם בבית.
בכל מקרה, השנקל שלי בנוסף למה שזלמן אמר מעלי,
זה שיש מהנדסים שגם עושים בדק בית. שזאת יכולה להיות הכנסה נוספת.
אני לא יודע מה צריך בשביל זה אבל תברר.
מכיר מישהו שיש לו חברה כזאת אם תרצה תוכל לשאול אותו מה התהליך והדרישות.

תשמע, יש לך מקצוע מעולה, עם כושר השתכרות מטורף.
אולי במקום הסבות דרך מכללות מפוקפקות ניסיונות ומה לא, פשוט תפתח, אולי אפילו מהצד עסק עצמאי.
בהחלט ניתן לאחר שעות העבודה. קונסטרוקטור ממוצע מקבל 7000 פלוס מע"מ לבית פרטי.
זו העבודה שלך, לכן אתה ודאי יודע שבגדול התכנון זניח דרך התוכנות מחשב, פלוס להגיע לאתר בכמה נקודות מפתח.
חבל לך לעזוב את התחום. (אני לא מהנדס).
באמת אל תעשה את הטעות הזו.

תודה על התשובה !
לגבי עסק עצמאי אני עדיין לא שם מבחינה מקצועית - כל עוד לא עושים את מבחן הרישוי (לאחר 3 שנות התמחות) ניתן לחתום רק על מבנה "פשוט" , שמוריד די הרבה ממה שהייתי יכול להשיג כרגע בעצמאי .
לגבי השכר , קח בחשבון שכל תכנון כזה למרות שהתכנון עצמו זניח הוא לוקח זמן בקיר מבחינת שרטוט (יכול להגיע למעל פי 2 זמן מהתכן עצמו) , כך שזה הרבה פחות ממה שזה נשמע , מה שכן אני מניח באמת שככל שמתמקצעים הזמן הכולל יורד (מעניין , אשאל חבר'ה שמעל עשור במקצוע כמה זמן לוקחת להם וילה פשוטה )

תראה, לא מכיר מה השאיפות שלך לגבי משפחה וכו...
מקצועות ההיטק דורשים המון עבודה לפעמים גם בבית.
בכל מקרה, השנקל שלי בנוסף למה שזלמן אמר מעלי,
זה שיש מהנדסים שגם עושים בדק בית. שזאת יכולה להיות הכנסה נוספת.
אני לא יודע מה צריך בשביל זה אבל תברר.
מכיר מישהו שיש לו חברה כזאת אם תרצה תוכל לשאול אותו מה התהליך והדרישות.

תודה על התשובה !
אכן גם אצלנו במקצוע יוצא לי לעבוד בממוצע סביבות 9-10 שעות ביום , זה שונה ממקצועות ההייטק ?

כרגע אני יותר נהנה מהצד של לעבוד במשרד מאשר הצד של השטח , כך שמניח שהצד של בדק הבית פחות ידבר אלי
אבל האמת לא חשבתי על הכיוון הזה עד היום , פתחת לי עוד כיוון חדש , תודה

נ"ב מקווה שהבנתי איך מצטטים פה

אכן גם אצלנו במקצוע יוצא לי לעבוד בממוצע סביבות 9-10 שעות ביום , זה שונה ממקצועות ההייטק ?
תלוי איזה.
גם באדריכלות/הנדסה יש נישות שאתה לוקח את העבודה הביתה.
גם אם אתה עובד 9-10 שעות ביום, ובסוף היום אתה פנוי ואף אחד לא מדבר איתך? זה בסדר.
כי אחר כך יש לך 100% זמן למשפחה.
בחלק מההייטק אחרי ה9-10 שעות הם חוזרים הביתה ורוב הסיכויים שהם יפתחו את המחשב שוב בשביל עבודה.
אז אתה לא באמת בבית ב100%
אח שלי עובד בהייטק. לא פעם ולא פעמיים היינו בעל האש, והוא אומר לי תהיה על המנגל, יש לי ישיבה/תמיכה עם לקוחות מחו"ל. ונעלם לכמה זמן עם הטלפון.
אבל כמובן שהשכר בהתאם.
אני לא מבין גדול בתחום ההייטק, אבל אני כן מגיע מעולם האדריכלות.

הנקודה הראשונה מבחינתך הנה, האם אתה עובר מקצוע שאתה גם לא באמת יודע לאן תגיע ואיזו עבודה תמצא.
לחלופין להשקיע את האנרגיה שחשבת להוציא על מקצוע חדש, בלפתח את עצמך במקצוע הנוכחי.
תעשה קצת מחקר על אתרי אינטרנט של מהנדסים, אלו שירותים הם מציעים?
תשאל אנשים, תברר.
אל תרים ידיים, חבל.
אני לא עובד בהייטק, עוסק בייעוצים וכו' (חופף בגדול לתחומים שהציעו לך פה), ברוך השם גם יותר פנוי מאיש הייטק (עבד מודרני, מבלי לפגוע),
ובנוסף מרוויח יותר.
אם תרצה, מוזמן ליצור איתי קשר לצורך קבלת עבודות "מהצד" בתחום ההנדסה (מבלי להתחייב)
עלה והצלח!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ הרהורים לגבי ההתנהלות בשנים הקרובות, ואיך נכון לבנות הלאה יומני מסע אישיים 3
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
A הצמדת גג מאפשרת לבנות מגדל? נדל"ן 30
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
R התלבטות האם למכור מגרש או לבנות נדל"ן 60
ה כמה זמן לוקח לבנות בניין נדל"ן 3
גיא הראשון איך לבנות אסטרטגיית קנייה? שוק ההון 2
O שטחים "מתים" בנגב\צפון הארץ - כיצד ניתן לבנות בהם? נדל"ן 5
יהודה שוורץ למכור או לבנות? נדל"ן 15
A האם משתלם לבנות בית בשביל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
C מתחיל לבנות תיק מחדש: פרק 1 שוק ההון 12
ע כיצד לבנות תיק השקעות כאשר צריך את הכסף נזיל? שוק ההון 15
J בניה להשקעה - כמה יחידות דיור מקסימום ניתן לבנות ? נדל"ן 15
J בהינתן שיש לי מגרש, האם קנית דירה (לא לבנות על המגרש) תחייב במס דירה שניה? נדל"ן 12
ע דעתכם בנוגע לאסטרטגיה שאני רוצה לבנות שוק ההון 63
S מנסה לבנות סימולציה על שוק המניות האמריקאי אוף טופיק 0
Y איפה כדאי לבנות תיק השקעות ועוד כמה שאלות שוק ההון 13
P מתחיל לבנות תיק - tracker עולמי שוק ההון 6
V כמה עולה לבנות בית (קרקע) על מגרש קיים? נדל"ן 26
c881 למי שמחפש לבנות לעצמו חדר כושר אוף טופיק 9
לבארי האם לגור על גלגלים ו/או לבנות בית במושב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
Lag בניית הכנסות צדדיות כפרילנסר- בניית אתרים, עיצוב גרפי, e-commerce וכן הלאה התפתחות אישית 3
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
S אתרים שימושיים אוף טופיק 5
P אתרים חלופיים ל-yad2? אוף טופיק 1
ה באילו אתרים אתם קונים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
Lemonade צריך את הערכתכם למשך זמן הדרוש ללימוד פיתוח, שדרוג ועיצוב אתרים התפתחות אישית 4
V אתרים ופורומים להייטק אוף טופיק 15
O קורסרה לR\ פייתון או אתרים אחרים התפתחות אישית 5
ביולוג ירושלמי אתרים מרחיבי דעת ואופקים ששווה לבקר בהם! התפתחות אישית 26
K המלצות לבלוגים או אתרים להשקעות בארץ? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות אתרים עם כל החומר ללימוד יחידות בגרות - בחינם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
bobby אתרים מומלצים למידע יבש אוף טופיק 2
דויד91 אתרים מומלצים למניות שוק ההון 1
לא חשוב שמות אתרים ללימוד מתמטיקה ואנגלית. התפתחות אישית 8
משקיע מתחיל אתרים עם מידע על תשואת דיבידנד שוק ההון 3
הקוקיה מי מכיר אתרים טובים להורדת audio books בחינם? אוף טופיק 14
ש האם כדאי ללמוד בניית אתרים? התפתחות אישית 47
Shekel Shtaim אתרים או בלוגים בתשלום שוק ההון 8
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 13
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5

נושאים דומים

Back
למעלה