• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אתרים עם כל החומר ללימוד יחידות בגרות - בחינם?

לא חשוב שמות

משתמש רגיל
דירוג
381
ערב טוב,

כיוון שאני צפוי להנות מקצת יותר זמן פנוי בתקופה הקרובה, רציתי להקדיש אותו לניקוי עורבות וללמידה של יחידות בגרות במקצועות הבאים: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה וביולוגיה.

מחיפוש מקורות בעברית בגוגל, נתקלתי רק באתרים הגובים מחיר יקר של כמה מאות שקלים עבור כל יחידת לימוד, ואין לי שום יכולת לאמוד את איכות התוכן ולברר האם המחיר משתלם. אני בטוח שיש בעולם אנשים וגופים טובים המאמינים בהנגשת הידע, לכל ובחינם, ובחשיבות של יצירת דור משכיל. תהיתי האם אתם מכירים מקורות מידע מקיפים בנושא אשר יכולים לאפשר למידה עצמאית לגמרי, ללא הוצאות מיותרת, של המקצועות הריאליים אותם ציינתי מעלה?

תודה :)

איך האנגלית שלך?
קריאה וכתיבה טובים, דיבור קלוקל.

הרגשתי לרגע כמו כל המהנדסים, הרופאים והמנהלים שאני מראיין :roll:

ספרי לימוד עדכניים?
מיותרים כמעט לגמרי. כמעט בכל דף אני נתקל בעובדות, חוקים או הוראות שאין לי שמץ של מושג למה המשורר התכוון והאינטרנט גם הוא לא מסייע הרבה במקרים כאלו.

לדעתי אנו חיים בעידן בו קיים פער משמעותי מאוד בין ידיעותיהם של כותבי ספרי לימוד, לידיעותיהם של קוראי הספרים הללו, ברמה כזאת שלא ניתן לגשר עליו ללא מורה צמוד (שוב, גם האינטרנט לא יעיל מספיק על מנת לגשר על הפער).

תודה על ההתייחסות חברים :)

אגב, כבר זמן-מה אני משתמש במקורות שסיפקו בפוסט ישן יותר שפתחתי והוא מעט קשור:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/אתרים-ללימוד-מתמטיקה-ואנגלית.3989/

ערב טוב,

כיוון שאני צפוי להנות מקצת יותר זמן פנוי בתקופה הקרובה, רציתי להקדיש אותו לניקוי עורבות וללמידה של יחידות בגרות במקצועות הבאים: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה וביולוגיה.

מחיפוש מקורות בעברית בגוגל, נתקלתי רק באתרים הגובים מחיר יקר של כמה מאות שקלים עבור כל יחידת לימוד, ואין לי שום יכולת לאמוד את איכות התוכן ולברר האם המחיר משתלם. אני בטוח שיש בעולם אנשים וגופים טובים המאמינים בהנגשת הידע, לכל ובחינם, ובחשיבות של יצירת דור משכיל. תהיתי האם אתם מכירים מקורות מידע מקיפים בנושא אשר יכולים לאפשר למידה עצמאית לגמרי, ללא הוצאות מיותרת, של המקצועות הריאליים אותם ציינתי מעלה?

תודה :)
מה מטרת השלמת הבגרויות? אם המטרה היא להרשם לתואר אקדמי אז בפתוחה אפשר בלי בגרויות...

מה מטרת השלמת הבגרויות? אם המטרה היא להרשם לתואר אקדמי אז בפתוחה אפשר בלי בגרויות

לא סגור לגבי המטרה, אך בכל מקרה היא תהיה מורכבת ממספר סיבות:

- לייצר עבורי את האפשרות ללמוד תארים בשביל הנפש גם בגיל מתקדם, לא בשביל הכנסה או יוקרה. רצון זה קינן בי לאחר שמצאתי את עצמי צופה בהרצאות וקורסים שלמים מהאקדמיה, באתרים שונים, בחלק דיי גדול מהזמן שלי. עם עניין רב חשוב לציין. בין השאר, גם לאחר שדיי אהבתי ללמוד באקדמיה בעבר.

- רצון להבין כיצד היקום המוזר והלא הגיוני סביבי עובד, זה מכניס אותי לפרופורציות נכונות יותר לגבי החיים עצמם.

- זו מטרה פחות חשובה אך גם היא מעט מציקה לי, מתנצל מראש אם לא אדע כיצד להביע את העניין בצורה וורבלית וברורה מספיק - אני פוגש ומדבר עם לא מעט אנשי אקדמיה לשעבר או אנשים שלמדו 5 יחידות במקצועות הריאליים בתיכון, חלקם ממש הצטיינו בהם. מסיבה שעדיין אינה ברורה לי, קו החשיבה של הרבה מהם מוזר בעיניי, הרי שהם מאוד חזקים מבחינה אנליטית אבל מאוד מוזרים (בלשון עדינה) בכל קו חשיבה או תחום אחר אשר לא מהווה את קו החשיבה המיינסטרימי שלהם, לעתים גם באופן שדוחק באחרים לחשוב כמותם שלא בצדק וללא שום תועלת לכך. לכן, אני מעוניין להתחקות במעט אחר קו החשיבה שלהם, לפני שאוכל להבין אותם ובהמשך אף להציע להם אלטרנטיבת חשיבה אחרת באינטראקציות מסוימות שלי איתם. אחת הדרכים לעשות זאת היא להבין היטב את מקצועות הלימוד בהם הם חזקים כלכך ולהפגין מידה יחסית של בקיאות בהם. אגב, מצחיק שהשתמשתי בגוף שלישי, הרי שכמה מהאנשים הללו פעילים כאן בפורום :]

- קראתי מעט מחקרים המציינים יתרונות מסוימים כנגד מחלות קוגניטיביות של גיל הזקנה עבור אנשים שטורחים ללמוד בגיל מבוגר.

- ללמוד זה כיף, לאחרונה אף יותר מסקס ומשחקי מחשב.
אסתייג ואומר שזה כיף כל עוד אתה מבין את החומר, מאורע נדיר יחסית עם כלי הלימוד שהחברה שלנו מציעה.

- מפעם לפעם אני נזכר בעוד סיבות המדרבנות אותי לבצע למידה "אוטודידקטית" במקצועות הריאליים, אותן איני זוכר כרגע.

נערך לאחרונה ב:
ייצר עבורי את האפשרות ללמוד תארים בשביל הנפש גם בגיל מתקדם, לא בשביל הכנסה או יוקרה. רצון זה קינן בי לאחר שמצאתי את עצמי צופה בהרצאות וקורסים שלמים מהאקדמיה, באתרים שונים, בחלק דיי גדול מהזמן שלי. עם עניין רב חשוב לציין. בין השאר, גם לאחר שדיי אהבתי ללמוד באקדמיה בעבר.
אתה יכול להירשם לכל קורס שבא לך באוניברסיטה כשומע חופשי (כלומר לא תקבל נקודות זכות לקראת תואר מסוים). כל מה שאתה צריך זה דופק.

לא סגור לגבי המטרה, אך בכל מקרה היא תהיה מורכבת ממספר סיבות:

- לייצר עבורי את האפשרות ללמוד תארים בשביל הנפש גם בגיל מתקדם, לא בשביל הכנסה או יוקרה. רצון זה קינן בי לאחר שמצאתי את עצמי צופה בהרצאות וקורסים שלמים מהאקדמיה, באתרים שונים, בחלק דיי גדול מהזמן שלי. עם עניין רב חשוב לציין. בין השאר, גם לאחר שדיי אהבתי ללמוד באקדמיה בעבר.

- רצון להבין כיצד היקום המוזר והלא הגיוני סביבי עובד, זה מכניס אותי לפרופורציות נכונות יותר לגבי החיים עצמם.

- זאת מטרה פחות חשובה אך גם היא מעט מציקה לי, מתנצל מראש אם לא אדע כיצד להביע את העניין בצורה וורבלית וברורה מספיק - אני פוגש ומדבר עם לא מעט אנשי אקדמיה לשעבר או אנשים שלמדו 5 יחידות במקצועות הריאליים בתיכון, חלקם ממש הצטיינו בהם. מסיבה שעדיין אינה ברורה לי, קו החשיבה של הרבה מהם מוזר בעיניי, הרי שהם מאוד חזקים מבחינה אנליטית אבל מאוד מוזרים (בלשון עדינה) בכל קו חשיבה או תחום אחר אשר לא מהווה את קו החשיבה המיינסטרימי שלהם, לעתים גם באופן שדוחק באחרים לחשוב כמותם שלא בצדק וללא שום תועלת לכך. לכן, אני מעוניין להתחקות במעט אחר קו החשיבה שלהם, לפני שאוכל להבין אותם ובהמשך אף להציע להם אלטרנטיבת חשיבה אחרת באינטראקציות מסוימות שלי איתם. אחת הדרכים לעשות זאת היא להבין היטב את מקצועות הלימוד בהם הם חזקים כלכך ולהפגין מידה יחסית של בקיאות בהם. אגב, מצחיק שהשתמשתי בגוף שלישי, הרי שכמה מהאנשים הללו פעילים כאן בפורום :]

- קראתי מעט מחקרים המציינים יתרונות מסוימים כנגד מחלות קוגניטיביות של גיל הזקנה עבור אנשים שטורחים ללמוד בגיל מבוגר.

- ללמוד זה כיף, לאחרונה אף יותר מסקס ומשחקי מחשב.
אסתייג ואומר שזה כיף כל עוד אתה מבין את החומר, מאורע נדיר יחסית עם כלי הלימוד שהחברה שלנו מציעה.

- מפעם לפעם אני נזכר בעוד סיבות המדרבנות אותי לבצע למידה "אוטודידקטית" במקצועות הריאליים, אותם איני זוכר כרגע.
אופציה נוספת במקום להשלים בגרויות יכולה להיות פשוט לעשות קורסים רלוונטיים בפתוחה, משהו בסגנון של:
- חדו"א לכלכלנים (עדיף לא של מתמטיקאים).
- מבוא לביולוגיה של התא
- כימיה כללית ואנליטית
וכו.
היתרונות הם לימוד ברמה גבוהה יותר וגם אפשרות להשתמש בנקז האלו בתארים עתידיים.

נערך לאחרונה ב:
מתמטיקה:
מה שתחת הכותרת "ספרים נוסים" :
https://www.bennygoren.co.il/services

פיזיקה:
מכניקה - יורם אשל
מכניקה ניוטונית - עדי רוזן
פרקי חשמל ומגנטיות א' (וגם ב') - של מכון וייצמן
חשמל - יורם אשל

אם המטרה היא אקדמית, אז האוניברסיטה הפתוחה לשרותך. אפשר להשיג ספרים יד שנייה בחינם...
הנושאים שמעניינים אותך זה: מתמטיקה בדידה/ דיסקרטית (תסתכל על הרכב הקורס, עדיף הישן יותר), לינארית, ואינפי (עדיף הספרים של הקורס החדש)

gool אחלה אתר ללמידה, בהחלט יכול לספק את המטרה שלך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Lag בניית הכנסות צדדיות כפרילנסר- בניית אתרים, עיצוב גרפי, e-commerce וכן הלאה התפתחות אישית 3
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
S אתרים שימושיים אוף טופיק 5
P אתרים חלופיים ל-yad2? אוף טופיק 1
ה באילו אתרים אתם קונים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
Lemonade צריך את הערכתכם למשך זמן הדרוש ללימוד פיתוח, שדרוג ועיצוב אתרים התפתחות אישית 4
V אתרים ופורומים להייטק אוף טופיק 15
S לבנות אתרים או לבנות באתרים ? (או עוד פוסט הסבה להייטק ) התפתחות אישית 10
O קורסרה לR\ פייתון או אתרים אחרים התפתחות אישית 5
ביולוג ירושלמי אתרים מרחיבי דעת ואופקים ששווה לבקר בהם! התפתחות אישית 26
K המלצות לבלוגים או אתרים להשקעות בארץ? אוף טופיק 1
bobby אתרים מומלצים למידע יבש אוף טופיק 2
דויד91 אתרים מומלצים למניות שוק ההון 1
לא חשוב שמות אתרים ללימוד מתמטיקה ואנגלית. התפתחות אישית 8
משקיע מתחיל אתרים עם מידע על תשואת דיבידנד שוק ההון 3
הקוקיה מי מכיר אתרים טובים להורדת audio books בחינם? אוף טופיק 14
ש האם כדאי ללמוד בניית אתרים? התפתחות אישית 47
Shekel Shtaim אתרים או בלוגים בתשלום שוק ההון 8