• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חזרה לארץ - חודש ראשון

• פותח הנושא tpr
  • פורסם בתאריך

tpr

משתמש רגיל
דירוג
47
קצת רקע למי שפספס, חזרתי משש שנים בלונדון באמצע אפריל.
התחלתי עבודה (עוד באפריל) כעוסק מורשה דרך חברת הייטק (חיוב שעתי, משרה מלאה מובטחת בחוזה).
בגלל שחודש אפריל היה קצת מבולגן אני חיכיתי למאי ע"מ לעשות סיכום ראשון של הוצאות. המטרה היא לחיות מ-8000 ש"ח בחודש, אני עדיין לא שם (פירוט בהמשך) אבל הנה הסטאטוס עד כה (אני מרשה לעצמי להוציא את הסיכום עכשיו כי לא יהיו עוד הוצאות עד סוף החודש):

הוצאות קבועות:
שכירות + עלויות קבועות (אינטרנט, ועד בית וחברים) - 4370
טלפון - 50
מים / חשמל - לא ידוע (יחרוג מהתקציב החודשי)
סופרמרקט - 450 (יש עוד 120 ש"ח שקיבלתי על הצטרפות ליינות ביתן)
סה"כ - 4870 (אני מניח שבסוף זה יהיה קרוב יותר ל550 עם מים, חשמל והתוספות לסופר).

הוצאות אופציונליות (בערך)
דלק - 300 - אני משתדל לרכב על אופניים לעבודה, אבל לפעמים זה לא אפשרי + יש נסיעות אחרות (ביקור משפחה, טיול וכו')
מוניות - 200
תספורת - 45
מתנות - 100
ביגוד - 310 - (חלק חוזר חודש הבא דרך חברות בפוקס)
בילויים - 1170 - (כולל מספר יציאות לאכול עם העבודה, משתדל להביא אוכל מהבית אבל לא תמיד אופציה (לדוג' יומיים במשרד בצפון) צריך להוריד למקסימום 1000 ש"ח בחודש.
טיסה ביולי - 1125 ש"ח אני טס לכנס ביולי
סה"כ 3250

סיכום
סה"כ - 8120 בלי חשמל ומים ועם תחושה שפספתי כמה הוצאות במהלך החודש נעגל ל9000 ש"ח.

מסקנות:
1. ההוצאות הקבועות שלי גבוהות ולא נראה שיש מה לעשות בנידון (והשכירות / שכ"ד עומדים לעלות באוגוסט כשאני יעבור לת"א). אני כרגע יוצא מנקודת הנחה שההוצאות הקבועות יעמדו על סדר גודל של 5500 ש"ח לחודש. זה משאיר לי 2500 ש"ח לכל השאר. בגדול אמור להספיק אבל...
2. סופרמרקט - נסיעה לסופרמרקט ע"מ להוזיל עלויות מתקזזת עם דלק ונראית לא כדאית (אני רווק, כמות האוכל שאני רוכש בקניה מוגבל). במקביל אני מחפש מקום לקנות קטניות זולות (באיזור גבעתיים) המלצות יתקבלו בשמחה.
3. אופניים לעבודה - חוסך סדר גודל של 10 ש"ח ליום אבל אני עדיין מוצא את עצמי משתמש ברכב די הרבה (להגיע לת"א מיוזע לדייט זה לא אופציה, לבקר משפחה ברעננה דורש רכב וכו'). האופניים מכסים את העלות שלהם תוך 3 חודשים בערך אז עדיין השקעה מוצלחת אבל לא מספק את הפיתרון שקיוויתי.
4. קשה לחסוך ביציאות - אין חניה באיזור גבעתיים (לידי) מה שמקשה על הבאת חברים אלי מה שמשאיר יציאה לחברים (דלק במרבית המקרים) או יציאה לפאבים.
5. מכיוון שאני עצמאי יש החזרים על הוצאות (דלק, טיסה) - אני עדיין לא יודע לחשב אותם מה שיוצר עיוות מסויים.

שאלות:
1. יש המלצה לאפליקציה טובה (אייפון) למעקב אחרי הוצאות? אני משתמש בwally שלא רע, אבל לקח לי זמן להבין אך לתייג הוצאות וזה יצר לי הרבה בלאגן
2. רכישת אוכל - איפה מוצאים מתכונים "זולים"? יש סופרים סבירים באיזור גבעתיים / רמת גן שאפשר להגיע ברגל / אופניים? איפה אתם רוכשים קטניות? מה לגבי בשר? אני מגביל את עצמי לרכישת בשר בעד 30 ש"ח לקילו מה שלא משאיר יותר מידי אופציות כרגע...
3. מה דעתכם על אופניים חשמליות (יד שניה) ? אני מתחיל לחשוב שזו אופציה מוצלחת יותר מהאלטרנטיבות כי אופניים כרגע לא מספקות פיתרון בהרבה מקרים.

זהו לחודש הנוכחי. אני אנסה להעלות בחודש הבא סיכום של תיק השקעות כדי לתת קצת יותר רקע.

לגבי מעקב הוצאות, אני משתמש ב
Wallet - Personal Finance Tracker
By WalletApp s.r.o
מאוד נוח ומראה גרפים כדי להבין איפה אני מוציא ועל מה

לגבי הדלק, 45% הוצאה מוכרת לצורכי מס, לגבי הטיסה והשהייה בחו"ל, גם זה מוכר לצורכי מס, תזכור לשמור את כרטיסי הטיסה, בית המלון, ישנו גם תקציב מחיה יומי שניתן לקזז כהוצאה.

לגבי הרכב, אם אתה רוצה לבדוק רק תזרים ולא לקחת בחשבון ירידת ערך (פחת) אתה עדיין צריך לחשב עלות ביטוח, טסט, טיפול שנתי, בערך 500 שח בחודש אצלי.
לגבי בשר, ב30 שח לקג אתה יכול לקנות עוף מעל הסוגים. אני במקומך כן הייתי קונה מדי פעם בשר קצת יותר יקר בעיקר מכיוון שאתה רווק והכמויות שאתה צורך לא גדולות כל כך ומכיוון שאולי תרגיש צורך לאכול בחוץ אוכל שאין לך בבית ושכרך יצא בהפסדך.

למה זה טוב?
זו שאלה מצויינת שאני עדיין בודק.

בגדול אתה מחליף את ההפרשות של המעסיק (ימי חופש, פנסיה וכו') במשכורת גבוהה יותר (סדר גודל של 30 אחוז ע"פ בדיקה ראשונית), יכולת ניהול יותר טובה של הכסף ותמריצי מס מסויימים (החזרים מלאים על תחבורה ציבורית והחזרים חלקיים על רכב פרטי, החזרים על טיסות בהנחה שאתה מוכיח שיש קשר לעסק וכו')

בכנות אני עדיין לא יודע אם זה החלטה נכונה, אני אנסה לעשות את החישוב בסוף השנה ונראה אם השתלם. בכל מקרה לא נראה שההפרשים משמעותיים

רכישת אוכל - איפה מוצאים מתכונים "זולים"
יש כאן בפורום את הדף "מתכונים בריאים, פשוטים וזולים" ויש את האתר הוותיק "בישול בזול".
לגבי בשר, המחירים בארץ גבוהים ו-30 ש"ח לק"ג זה באמת רק לעוף.
מה שאפשר לעשות זה לקנות מגוון של בשרים אבל לאכול רק חלק מהשבוע בשר ולא כל יום.

יש כאן בפורום את הדף "מתכונים בריאים, פשוטים וזולים" ויש את האתר הוותיק "בישול בזול".
מה שאפשר לעשות זה לקנות מגוון של בשרים אבל לאכול רק חלק מהשבוע בשר ולא כל יום.
30 ש"ח לקילו זה גם בקר טחון בקצביה, בשר זרוע וצלעות\אוסובקו. לפחות בברקת.

זו שאלה מצויינת שאני עדיין בודק.

בגדול אתה מחליף את ההפרשות של המעסיק (ימי חופש, פנסיה וכו') במשכורת גבוהה יותר (סדר גודל של 30 אחוז ע"פ בדיקה ראשונית), יכולת ניהול יותר טובה של הכסף ותמריצי מס מסויימים (החזרים מלאים על תחבורה ציבורית והחזרים חלקיים על רכב פרטי, החזרים על טיסות בהנחה שאתה מוכיח שיש קשר לעסק וכו')

בכנות אני עדיין לא יודע אם זה החלטה נכונה, אני אנסה לעשות את החישוב בסוף השנה ונראה אם השתלם. בכל מקרה לא נראה שההפרשים משמעותיים
עבדתי ככה תקופה, מכיר אחרים שעבדו. אלא אם כן אתה מגיע למשכורות של 30~ זה נע בין לא משתלם, לגבולי. ואז זה לא שווה את זה בגלל הכאב ראש... ואל תשכח שאתה מוותר על יחסי עובד מעביד, ואם יש חילוקי דעות, אתה בבית משפט אזרחי, ולא בבית הדין לעבודה.

עבדתי ככה תקופה, מכיר אחרים שעבדו. אלא אם כן אתה מגיע למשכורות של 30~ זה נע בין לא משתלם, לגבולי. ואז זה לא שווה את זה בגלל הכאב ראש... ואל תשכח שאתה מוותר על יחסי עובד מעביד, ואם יש חילוקי דעות, אתה בבית משפט אזרחי, ולא בבית הדין לעבודה.

אני אמור להגיע לטיפה מעל 30, אבל בוא נראה שזה קורה, עד עכשיו עם כל החופשים לא הגעתי קרוב...

30 ש"ח לקילו זה גם בקר טחון בקצביה, בשר זרוע וצלעות\אוסובקו. לפחות בברקת.

אפשר גם למצוא דגים קפואים במבצע (אם יש מזל) וכן זה משאיר בשר טחון ועוף. אני חושב שבסה"כ זה נותן גיוון סביר ואני מחפש עוד אופציות אם יש מבצעים. זה לא נורא, סתם שינוי די גדול.

תודה, אני אחפש עכשיו

סדר גודל של 30 אחוז ע"פ בדיקה ראשונית
אתה צריך להגיע ל 40% כדי להיות שווה ערך לשכיר באותה המשרה
תמריצי מס מסויימים
אל תשכח את החדר בבית שהוא המשרד שלך והוא אמור להחזיר לך 25% מההוצאות עבור חשמל, מים, ארנונה (לא בכל המקרים) ציוד משרדי, צנצנת קפה שחור וכו' (כולל הקפה והעוגיות)
תבדוק אם רכישה של אופניים חשמליים זאת הוצאה מוכרת ובכמה אחוז מזכים אותך כל שנה

אני יכול לומר לך איפה לא לקנות בגבעתיים - בקניון, סופר ממש יקר. באופן כללי גבעתיים יקרה מאוד. יש חנות תבלינים בויצמן, יש חנות תבלינים ברחוב ביאליק ברמת גן ויש בכצנלסון בכל אחת מהן לפעמים יש מוצרים בהנחה / זולים יותר מאשר באחרות.

לגבי זה שאין חניה בגבעתיים ולכן חברים לא יכולים להגיע, יש בכל מתחם בגבעתיים רחובות שבהם יש יותר חניה, ואפשר להכווין, מה גם שאם חברים שלך / אתה גרים בתל אביב, אז מגבעתיים זה קו אוטובוס אחד. אני לא נוסע ברכב לתל אביב אלא מעדיף אוטובוס / לקחת אופניים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 משפחה מטיילת חזרה לארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
א חזרה ללוח השרטוטים יומני מסע אישיים 24
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
F חזרה לדרך הישר יומני מסע אישיים 47
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
A קניית דירה על הנייר לפני חזרה מרילוקיישן נדל"ן 18
ד חזרה ללימודים -רלוונטי היום אפילו לשקול דבר כזה??? התפתחות אישית 13
S האם יש דרך חזרה? נדל"ן 20
שלי חזרה לשגרה - עבודה אוף טופיק 56
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
הסולידית אי התייצבות לטיסה חזרה אוף טופיק 21
א תקופת אכשרה בקרן פנסיה לאחר חזרה מויתור על שארים צרכנות פיננסית 5
Liron2035 עמלת העברת כסף מ-IB חזרה לחשבון בנק בארץ? שוק ההון 2
Y הדרך המשתלמת ביותר למשוך כסף חזרה מIB צרכנות פיננסית 1
כ חזרה לגיל 20 יומני מסע אישיים 10
Mamaof היתרון בקרן שמשקיעה חזרה את הדיבידנדים שוק ההון 21
B חזרה לשיגרה מאוזנת יומני מסע אישיים 54
V האם בקרנות מחקות אג"ח ממשלתי הקופונים מושקעים חזרה בקרן? שוק ההון 3
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
A העברת מטח לארץ- לא שאלה על עמלות צרכנות פיננסית 3
D מחיר למשתכן + בעלות בדירה או ירושה מחוץ לארץ נדל"ן 3
T מע״מ על עלות שילוח לארץ מיסים 51
א חשבון השקעות בארה״ב כשחוזרים לארץ שוק ההון 16
העברת מיליון יורו לארץ צרכנות פיננסית 4
S העבת מט"ח מארה"ב לארץ שוק ההון 1
M העברת דולרים מארצות הברית לארץ באופן קבוע צרכנות פיננסית 26
D שינוי אסטרטגי בתיק ההשקעות בעקבות כניסת BlackRock לארץ שוק ההון 4
ד הדרך הכי זולה להעברת כסף מארהב לארץ צרכנות פיננסית 21
D לפני מעבר מארה״ב לארץ - השקעה בדולרים צרכנות פיננסית 28
E העברת כסף מארה"ב לארץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
E העברת כספים מרוסיה לארץ צרכנות פיננסית 3
tpr חוזרים לארץ, בדרך לפנסיה מוקדמת יומני מסע אישיים 53
tpr חוזר לארץ וצריך קצת עזרה אוף טופיק 39
oz1987 לא הכל אמריקה: הישראלים שחוזרים מעמק הסיליקון לארץ אוף טופיק 8
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B כמה לשים בקרן הפנסיה כמובטל בכל חודש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
א לא מצליח למכור כבר מעל חודש - אין היענות נדל"ן 33
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
ש דירה להשכרה באמצע חודש נדל"ן 3
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
ת האם יש לי דרך כלשהי לדעת, בערך, מה יהיה מחיר הדלק בכל חודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
P חשוב לשייך הפקדת פנסיה לכל חודש וחודש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19

נושאים דומים

Back
למעלה