• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש דרך חזרה?

Spinier

משתמש רגיל
דירוג
55
השנה 2017 ואני ילד בן 22.
באותו תקופה לא היה לי שום ידע לא בהשקעות ולא בנדל"ן ובמבט לאחור, כנראה שזה היה הצעד הכי מטומטמם שעשיתי בחיים שלי - וקניתי קרקע להשקעה ב-105 אש"ח (גם היום אין לי שום מושג בהשקעות נדל"ן ולכן אני כותב את הפוסט הזה)

ועכשיו הגיע הזמן (לנסות) לתקן את המצב אם זה אפשרי ולבחון מה האפשרויות שלי.
הצעד הראשון שאני מתכנן הוא לדבר עם החברה דרכה קניתי את הקרקע ולשאול מה בכלל האפשרויות שעומדות בפני.

ואני ממש אשמח לקבל קצת עזרה או הכוונה מאנשים שיותר מנוסים פה בפורום מה אני אמור לעשות עכשיו לעזאזל.
האם אני יכול למכור את הקרקע עכשיו ובכמה? אם אני יכול אז האם אני עושה את זה דרכם או צריך לעשות זאת באופן עצמאי?
אולי שווה לי כבר להמשיך להחזיק אותה או שבכלל להשלים אולי אם העובדה שכנראה את ה-105 אש"ח אני לא אראה יותר לעולם?

אולי בכלל הייתם ממליצים לי להיפגש ולשלם למישהו? למי אני בכלל פונה? לעו"ד? קצת אבוד.

* אין לי בעיה לפרט עוד דברים כמו מי החברה, איפה הקרקע וכו' אם זה עוזר במשהו, אני פשוט לא רוצה להפר את חוקי הפורום.

הצעות, עזרה, סקילה באבנים או מילים כמו כמה מפגר הייתי במהלך הבחירה הזאת יתקבלו בברכה.

השנה 2017 ואני ילד בן 22.
באותו תקופה לא היה לי שום ידע לא בהשקעות ולא בנדל"ן ובמבט לאחור, כנראה שזה היה הצעד הכי מטומטמם שעשיתי בחיים שלי - וקניתי קרקע להשקעה ב-105 אש"ח (גם היום אין לי שום מושג בהשקעות נדל"ן ולכן אני כותב את הפוסט הזה)

ועכשיו הגיע הזמן (לנסות) לתקן את המצב אם זה אפשרי ולבחון מה האפשרויות שלי.
הצעד הראשון שאני מתכנן הוא לדבר עם החברה דרכה קניתי את הקרקע ולשאול מה בכלל האפשרויות שעומדות בפני.

ואני ממש אשמח לקבל קצת עזרה או הכוונה מאנשים שיותר מנוסים פה בפורום מה אני אמור לעשות עכשיו לעזאזל.
האם אני יכול למכור את הקרקע עכשיו ובכמה? אם אני יכול אז האם אני עושה את זה דרכם או צריך לעשות זאת באופן עצמאי?
אולי שווה לי כבר להמשיך להחזיק אותה או שבכלל להשלים אולי אם העובדה שכנראה את ה-105 אש"ח אני לא אראה יותר לעולם?

אולי בכלל הייתם ממליצים לי להיפגש ולשלם למישהו? למי אני בכלל פונה? לעו"ד? קצת אבוד.

* אין לי בעיה לפרט עוד דברים כמו מי החברה, איפה הקרקע וכו' אם זה עוזר במשהו, אני פשוט לא רוצה להפר את חוקי הפורום.

הצעות, עזרה, סקילה באבנים או מילים כמו כמה מפגר הייתי במהלך הבחירה הזאת יתקבלו בברכה.
שיעור אולי יקר, אבל יעזור לך בעתיד.
לצערי, בשביל להציל חלק מזה כנראה תצטרך להעביר ל-spinier2020 צעיר אחר :( למרות שזו קארמה רעה ואני מקווה שלא תמצא מישהו כזה.
מדוע אתה חושב שהחברה שמכרו לך ירצו לקנות זאת חזרה? אחרת למה נפטרו מזה ? [בהנחה שהמעמד של הקרקע לא השתנה].

זה מסוג האדמות שאו-טו-טו יופשרו לבנייה במקום מרכזי ומטורף?

שיעור אולי יקר, אבל יעזור לך בעתיד.

אין ספק שבסופו של יום, אני עדיין מודה למצב שאני נמצא גם אם מדובר ביחס לאנשים אחרים בגילי וגם בהתקדמות האישית שלי (בכל מה שקשור להשקעות והעולם הפיננסי) אז גם אם אני אפסיד את ה-105 אש"ח אני פשוט אנסה ללמוד מזה כמה שיותר והיום אני באמת מנסה להתמודד עם זה.

כנראה תצטרך להעביר ל-spinier2020 צעיר אחר
ברור שדבר כזה אני לעולם לא אעשה.

זה מסוג האדמות שאו-טו-טו יופשרו לבנייה במקום מרכזי ומטורף?

אכן מדובר בקרקע שהיא חקלאית ברחובות אבל ייאמר לזכותם שהם לא זרקו לי הבטחות ואמרו שגם אם היא כן תופשר זה יקח זמן.
אבל עדיין, תן לי את ה-105 אש"ח האלה היום ואני הייתי עושה איתם משהו אחר לגמרי אבל קל להיות חכמים בדיעבד.

אשמח לשמוע רעיונות האם כדאי לפנות לגורם מומחה ואם כן אז איזה או אולי דברים שכדאי לבדוק מול החברה שהשקעתי בה.

ברור שדבר כזה אני לעולם לא אעשה.
אז איך אתה חושב שתוכל לקבל חזרה את כספך?
לא שאני חלילה בעד להעביר למישהו אחר שהוא זב חוטם, אבל ממה שאני מכיר:
רק מישהו אחר שיודע בוודאות שזה יופשר בקרוב וזו עסקה טובה יסכים לקנות.

אמרו שגם אם היא כן תופשר זה יקח זמן.
תתקשר תשאל אם משהו התחדש מאז, מנהל, מקרקעין וכו'

אשמח לשמוע רעיונות האם כדאי לפנות לגורם מומחה ואם כן אז איזה או אולי דברים שכדאי לבדוק מול החברה שהשקעתי בה.
@אורי ג.
@רוני
אולי הם יוכלו לתת רעיונות נוספים.

בהצלחה חבר

ק מישהו אחר שיודע בוודאות שזה יופשר בקרוב וזו עסקה טובה יסכים לקנות.
זה ממש לא נכון,אני מכיר מישהו שקנה בידיעה שלא יופשר בכמה שנים אחרי שהוא קנה,זה השקעה לטווח ארוך(מאוד לפעמים)
כול מקרה לגופו.

הקרקע בבעלות החברה שמכרה לך או שיש להם אופציה והם סיחרו את האופציה?
מה החוזה אומר? יש אפשרות למכור את החלק שלך?

עברתי עליו עכשיו אבל לא ראיתי סעיף ספציפי על מכירה. ממה שזכור לי יש לי בעלות מלאה על החלקה שקניתי אבל זאת נקודה שאני הולך לאמת מול החברה.

יש לי בעלות מלאה על החלקה שקניתי
אם יש לך בעלות, למה אתה לא הולך לברר אצל הועדה המקומית ברחובות? תבדוק מה התכניות לשטח הזה והערכת זמן. מה יש לך לבדוק אצל מי שמכר לך?
אגב, קניית שטח חקלאי, מתוך תקווה לשינוי יעוד, צריכה לקרות רק אחרי שעושים בירורים על הגוש/חלקה ברשות המקומית. בכל מקרה, ברוב הפעמים מדובר על שנים עד שיש שינוי יעוד (אם יש) וגם אז יש סיכון שדווקא החלקה שלך תהיה מיועדת למדרכה/כביש/גינת משחקים בסופו של דבר.

תמיד אפשר למכור, או לפחות לנסות. אתה יכול למכור דרך מי שבא לך וגם לבד, זה קרקע שלך (בהנחה שהיא באמת שלך).
אתה תוכל למכור אותה בכמה שהיא שווה, הסכום שהיא שווה לא קשור במאומה לכמה שילמת עליה.
תלוי בקרקע כמובן. לפי המחיר כנראה שזוהי אדמת טרשים שלא שווה הרבה.
תלוי מה אתה רוצה לעשות בדיוק.

תוכל אולי למצוא קצת אינפורמציה פה:
http://karkarank.co.il/
תוכל גם לבדוק מה האופק התכנוני בתוכנית מתאר של רחובות שעושה רושם שהפסיקו את העבודה עליה כיוון שהעדכון האחרון הוא מ2010:
https://www.rehovot.muni.il/90/
תוכל גם לנסות לבדוק מה קורה עם זה במחלקת ההנדסה שם.
התוכנית המתאר הקיימת התקיפה היא מ1979 ולא נראה לי שמשם תגיע הישועה.

איך אני יודע כמה היא שווה?
היא שווה כמה שיהיו מוכנים לשלם לך עליה.
מושג כללי תוכל לקבל אולי ביד-2 אם יש פרסומים כאלה, בעזרת מתווכים ברחובות שמתעסקים עם דברים כאלה או בעזרת שמאי מקרקעין.
כאן אפילו החלקה שכתובה לי בחוזה אפילו לא מופיעה באתר.
אז תסתכל על הגוש. בכל מקרה אין באתר הזה את כל הגושים בארץ.
ברפרוף קל באתר קרקע חקלאית ברחובות ללא צפי הפשרה שווי כ100 עד 200 ש"ח למר.
במקרה הכי אופטימי של הפשרה כמעט ודאית עוד 2-3 שנים שווי קרקע כ3200 ש"ח למ"ר.

נערך לאחרונה ב:
אז אולי כן שווה לבדוק אם המכירה היתה לא חוקית או שהיה בה פגם אצל עו"ד שמתעסק בתחום (אולי אפילו מרחובות שמכיר את האזור). אבל קודם כל לפנות לעיריית רחובות ולברר על הגוש/חלקה הזה סוף סוף. עושה רושם שיש בבעלותך כבר 3 שנים נכס שאינך מכיר אותו לעומק. הגיע הזמן להעמיק את ההיכרות :)

איך אני יודע כמה היא שווה?

אני אנסה לעזור לך.

חשוב שתבין שאף אחד לא יכול להגיד לך היום מה הדבר הנכון ביותר לעשות.
יכול להיות שאם תחזיק את הקרקע שנים בודדות, תוכל למכור אותה ב 4 מליון ש"ח,
ויכול להיות שגם בעוד 20 שנה היא לא תהייה שווה יותר מ 80,000 ש"ח.
אני לא יודע מה יקרה מחר, וגם כל מי שמבטיח לך הבטחות לא יודע מה יקרה מחר.

אבל יש לי קצת ניסיון בנדל''ן ואני מוכן לעזור.
שלחתי לך הודעה פרטית, אם אתה מוכן לקבל עזרה, תענה בבקשה בהודעה פרטית.

עושה רושם שיש בבעלותך כבר 3 שנים נכס שאינך מכיר אותו לעומק. הגיע הזמן להעמיק את ההיכרות
כן אני אידיוט גמור... והאמת עכשיו שאני מתחיל לבדוק זה נהיה יותר כואב וכואב... במיוחד שמסתבר שהטעות הזאת אולי תעלה לי ב105 אש"ח ובתשואה פוטנציאלית... :(

אבל קודם כל לפנות לעיריית רחובות ולברר על הגוש/חלקה הזה
באתר שלהם אין אופציה? זה צריך להיות פיזי?

היי, אתה לא לבד, גם ידידה שלי השקיעה בקרקע לפני כמה שנים ולא ראתה מזה כלום בינתיים.
יש לי גם חברה שמושקעת בפרויקט של קנית קרקע בארה"ב בסכום בערך פי 2. הבניה התעקבה בגלל בירוקרטיה כמה שנים, ועכשיו בגלל הקורונה לך תדע מתי היא תראה את הכסף חזרה.
אני לא מזלזל בסכום הזה בכלל, אבל זה סך הכל כסף וכל הכבוד שאתה לוקח אחריות ומנסה להוציא את המוץ מן התבן.
כרגע המצב הנתון שיש לך נכס שאתה לא יודע את טיבו.
אני מצטרף להצעה של @בת העמק להכיר אותו טוב יותר. מה שאתה הכי צריך עכשיו הוא מידע.
לאחר שיהיה לך מידע תוכל לדעת מה ערך הקרקע שבבעלותך.
אני לא שותף להרגשה שאם תמכור את זה למישהו אחר אתה בהכרח מפיל עליו רעה חולה.
כל עוד אתה שקוף, הגון, לא מציג את זה כמו מה שזה לא, לא מוכר חלומות לאף אחד - הכל בסדר.
קנית קרקע והתחרטת ועכשיו אתה מעוניין למכור אותה. זאת זכותך המלאה ואתה בסדר גמור.
אתה לא מוכר אותה במובן בסליזי של המילה, לא עובד על אף אחד. אתה מציע אותה למכירה.
לך תדע, אולי למישהו אחר האדמה הזאת שווה יותר משהיא שווה לך. אולי היא רלוונטית יותר לצרכיו. אולי היא תעלה יום אחד. אתה צריך להכיר את הנכס כדי להבין מהן הפונקציות שעליהן הוא עונה ולדעת מי קהל הקונים הפוטנציאלים שלך.

אתה צריך לבדוק מה המחיר של הקרקע היום. 50 אלף? 100 אלף? מאתיים אלף? אין לנו מושג. עליך לעשות את הבירורים האלה.
ממש רוצה למכור? אז תמכור בפחות מהמחיר. זאת זכותך. אתה בטח שלא עובד על אף אחד בהצעת הקרקע למכירה.
אני ממליץ לך בחום לא להלקות את עצמך בעולם העסקים. גם אני, וגם רוב תושבי הפורום הזה נכוו בעסקאות בעבר. מי יותר ומי פחות. יש פה גם כאלה שזה הדבר הכי טוב שקרה להם.
בעולם העסקים אנחנו מתעסקים בקניות ומכירות בסופו של דבר (אני אוהב לקרא לזה המרות - ממזומן לנכס למניות למט"ח- הכל המרות). אין פה שום דבר אישי. לפעמים יוצאים מהמרות מורווחים ולעיתים מופסדים. כל עוד אתה לא משקר או מציג תמונת שווא או מסתיר פרטים - הכל טוב. רק בדיעבד יודעים איזו מכירה היתה מוצלחת או לא.
אז בקיצור ארבעה שלבים
1. למידת לקח
2. השגת מידע והערכת הנכס
3. החלטה האם למכור, או להתלונן מול החברה במידה וקרה משהו לא כשר
4. פעולה.

ולחייך בין כל אחד מהשלבים. הכל טוב. רק כסף.

נערך לאחרונה ב:
במיוחד שמסתבר שהטעות הזאת אולי תעלה לי ב105 אש"ח ובתשואה פוטנציאלית... :(
אתה בן 25 ראבאק, זה סכום שאתה משתכר תוך שנה-שנתיים ויש לך עוד עשרות שנות עבודה לפניך אז תפסיק להלקות את עצמך.
באתר שלהם אין אופציה? זה צריך להיות פיזי?
כל עירייה והשטויות שלה. תיכנס לאתר שלהם, דבר איתם ותברר אם אפשר לעשות מרחוק או צריך להגיע.

היי, אתה לא לבד
תודה רבה על המילים האלה :)
אין ספק שזה עזר ואני אתחיל לחקור.

כשאני חושב על זה באמת יכול להיות שלמישהו ההשקעה הזאת תיהיה עם הרבה יותר VALUE וכן יהיה מוכן להשקיע סכום מסויים.

והאמת שאפילו אם אני יוכל למכור אותה בסוף רק בחצי מהמחיר אני עדייף אעדיף 50K עכשיו שלדעתי הרבה יותר חשוב לי במיוחד בגיל שהוא יחסית צעיר-25 (מבחינת שנים שהוא יוכל להיות מושקע בתיק סולידי) מאשר שיהיה תקוע עוד 10 שנים במיקרה הטוב. (וכמובן שגם בתיק השקעות או בכללי בחיים שום דבר לא מובטח אבל עדיין, ניראלי שאפשר להבין למה אני מתכוון)

נערך לאחרונה ב:
אתה בן 25 ראבאק, זה סכום שאתה משתכר תוך שנה-שנתיים ויש לך עוד עשרות שנות עבודה לפניך אז תפסיק להלקות את עצמך.

כל עירייה והשטויות שלה. תיכנס לאתר שלהם, דבר איתם ותברר אם אפשר לעשות מרחוק או צריך להגיע.

אין ספק שאני גם מודה למצב שאני חיי בו היום והידע שרכשתי פה בפורום.
ואני יכול להגיד בלב שלם גם אם יהיה לי עכשיו עוד 100K או 100K פחות לא ישנה יותר מדי כי אני באמת חוסך את מרביתו ומשקיע את מרביתו...
אבל עדיין... אני אף פעם לא אתנגד לעוד 100K בחשבון חח..

היי
השקעה בקרקעות יכולה להיות מאוד מתגמלת, אך היא נכונה יותר למקצוענים בתחום, ברוב המקרים אלו עורכי דין
מתחום הנדל"ן או מתווכים שזה תחום ההתמחות שלהם, בדיוק כמו אותם מתווכים שמכרו לך את הקרקע.

בשלב זה מומלץ להבין מה הן האופציות מבחינתך,
במידה ואתה נישאר עם האדמה, תתייחס אל זה כאל השקעה לטווח ארוך, למזלך אתה צעיר.

לפני מספר שנים הייתה לי שיחה עם עו"ד המשקיע בקרקעות, הוא טען שהוא אוסף קרקעות בין גדרה לחדרה,
לאורך הזמן זה מוכיח את עצמו ומיצר עליית ערך (בטווח הקצר סביר להניח ששילמת מחיר יקר ממחיר השוק).

להבא תבין את ההשקעה לפני שאתה לוחץ על ההדק, תנסה לבין האם היא מתאימה לך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
בובין חוט-השני איך מבטיחים שכר קבוע בעסק? (ספוילר: לא דרך שותפות) יזמות והגדלת הכנסות 6
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
B לירות שטרלינג (GBP) המרה לשקלים דרך BI שוק ההון 2
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
L קניית קרן בלאקרוק ביורו בבורסה באירופה דרך IB שוק ההון 0
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 5
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
mudale222 האם יש דרך לסגור פוזיציה על RSX? שוק ההון 8
L השקעה ב-S&P 500 דרך פפר אינווסט שוק ההון 30
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
M השקעה בסנופי דרך פפר. שוק ההון 3
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
L האם מסחר דרך חברה בע"מ נחשב PFIC לאזרח אמריקאי? שוק ההון 19
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
SolidBixby השקעת במדדים דרך חברה ישראלית שוק ההון 5
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
O קרן/פוליסה של בלאקרוק דרך הפניקס שוק ההון 17
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 37
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
L השקעה דרך ברוקר זר שוק ההון 13
Wonko רילוקיישן יחיד לארהב דרך גאמפא יומני מסע אישיים 68
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A השקעת במתחם האלפיים/אלף דרך יזם נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה