• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצעות לשיפור

בעמוד של פורום כלשהו, מתחת לכותרת של כל דיון אפשר לראות מי פתח את הדיון. מקובל במערכות פורומים רבות שמוצג שם גם מי המגיב האחרון בדיון, ובאופן זה קל יותר לשים לב האם מישהו כבר הגיב אחרי בדיונים שבהם הגבתי מבלי להיכנס לכל אחד מהם ולבדוק. אם זו לא מגבלה של הפלטפורמה אלא פשוט איזשהו דגל שצריך להדליק בקונפיגורציה של הפורום אז כדאי.

בעמוד של פורום כלשהו, מתחת לכותרת של כל דיון אפשר לראות מי פתח את הדיון. מקובל במערכות פורומים רבות שמוצג שם גם מי המגיב האחרון בדיון, ובאופן זה קל יותר לשים לב האם מישהו כבר הגיב אחרי בדיונים שבהם הגבתי מבלי להיכנס לכל אחד מהם ולבדוק. אם זו לא מגבלה של הפלטפורמה אלא פשוט איזשהו דגל שצריך להדליק בקונפיגורציה של הפורום אז כדאי.
בפרופיל האישי שלך יש אופציה להפעיל מעקב אחר דיון שנפתח על ידך וגם אם אתה רוצה לקבל התראה במייל.

אבל אני לא רוצה לקבל התראה על כל תגובה ותגובה. אני רק רוצה במבט אחד על הפורום לראות באיזה נושאים הגיבו אחרי ובאיזה לא.

אבל אני לא רוצה לקבל התראה על כל תגובה ותגובה. אני רק רוצה במבט אחד על הפורום לראות באיזה נושאים הגיבו אחרי ובאיזה לא.
אז תבטל את ההתראות לדואר, תפעיל רק את ההתראות 'השקטות' ז"א שהנעץ בעמוד הבית בצד שמאל למעלה יהיה אדום במקום לבן כשמגיעות תגובות או נושא שלא נקרא, תלחץ עליו ואז תופיע רשימה. אין מה לעשות, זו הפלטפורמה...

לרוב בפורומים מסויימים יש נעוצים, הכוונה לפוסטים חשובים שהיו ומציגים אותם.
לדעתי צריך לקחת את זה צעד אחד קדימה ואולי במובן מסויים ליצור פורמט של איך צריך להתנהל דיון כדי שיפיקו ממנו את המירב
אם בכל זאת משאירים דיון חופשי לחלוטין אז ברגע שיש פוסטים עם הרבה תגובות, בעיקר אם הם רלוונטיים להמשך אז יהיה נחמד אם בכל פוסט יהיה לפני הפוסט הראשון מעין סיכום שלו ולמעשה את התכלס שלו, אפשר לעשות את זה כחלק מנקודות בקהילה או כל גישה אחרת שאת חושבת עליה, כמובן רק לפוסטים חשובים שיש להם ביקוש לזה.(בעיקר בפוסטים ארוכים ושנעשים ניתוחים כאלה ואחרים למקרים מסויימים, נניח השאלה אם כדאי ללמוד תואר אקדמאי בישראל של 2015).
שאני מדבר על סיכום הכוונה לניתוח המכיל מה הדרישות, מה השיקולים, מה האופציות, וכו..

ליצור פורמט של איך צריך להתנהל דיון
הפורום הצעיר הזה התברך בגולשים נבונים מאוד שמייצרים מידע ערכי במיוחד. לא הייתי רוצה להגביל את הדיון מעבר לחוקים הדיקטטורים שכבר החלתי כאן (ע"ע הגבלת קישורים חיצוניים למשתמשים חדשים, איסור על קבלת/מתן ייעוץ השקעות ועוד). אני גם לא חושבת שזו דרישה מעשית כל כך, הרי מי יסכם כל דיון ודיון?

הפורום הצעיר הזה התברך בגולשים נבונים מאוד שמייצרים מידע ערכי במיוחד. לא הייתי רוצה להגביל את הדיון מעבר לחוקים הדיקטטורים שכבר החלתי כאן (ע"ע הגבלת קישורים חיצוניים למשתמשים חדשים, איסור על קבלת/מתן ייעוץ השקעות ועוד). אני גם לא חושבת שזו דרישה מעשית כל כך, הרי מי יסכם כל דיון ודיון?
תאמת חשבתי על משהו אבל אני לא יודע אם אפשר לעשות את זה על הפלטפורמה של הפורום.
אם בדיונים חשובים היה פוסט שכמעט כולם יכולים לערוך אותו ולתקן לפי פורמט מסוים זה היה פותר את זה.(בעיקר אם היה לו פורמט קבוע מסוים)
מצד שני את יכולה להגיד שאם מישהו רוצה לכתוב עוד משהו הוא יוסיף עוד תגובה פשוט.

@הסולידית - מה ש @kongi הציע הזכיר לי רעיון אחר...
אולי תתני מדיי פעם לגולשים האדוקים בפורום אפשרות להשפיע על בחירת הנושאים שלך לפוסטים בבלוג? זה יהיה נחמד אם תאפשרי לנו לבחור ממספר נושאים שאת שוקלת לכתוב אודותיהם בעתיד, את מה שמעניין אותנו. אני בטוח שלחלק מקוראייך האדוקים שגם כותבים בבלוג זה יסב סיפוק :)

@חתול זה עלול להיות מעט מלחיץ... אני כותבת מה שעובר לי בראש, וכשיש לי מספיק אנרגיה יצירתית. ניסיתי לנהל פעם רשימה של נושאים לפוסטים, אבל בכל פעם שחזרתי לעיין בה זמן מה אחרי שזיק הכתיבה הראשונה התעורר, הנושאים תמיד נראו לי טיפשיים. יש דיונים בפורום שבהחלט מעוררים השראה לכתוב פוסטים, אבל מצד שני הם ממצים ברובם ואין לי הרבה מה להוסיף מעבר.

חתול , חלק מהקוראים הותיקים מעדיפים להשאיר את העבודה של כתיבת הפוסטים ל הסולידית מהסיבות הבאות
א.) היא הרבה יותר יסודית.
ב.) היא בין כה לא עובדת אז שיהיה לה מה לעשות.
ג.) השפעה מוערכת ביתר ו"אנחנו" מעדיפים להיות מופתעים.

:$

חתול , חלק מהקוראים הותיקים מעדיפים להשאיר את העבודה של כתיבת הפוסטים ל הסולידית מהסיבות הבאות
גמאני לא עובד :) :)

yossik,

This is the real secret of life -- to be completely engaged with what you are doing in the here and now. And instead of calling it work, realize it is play.

Alan W. Watts

yossik , כמובן שאני לא מצליח להיזכר בזה כל פעם אבל בפעמים שאני זוכר , זה שווה.
בכל מקרה גם אם אתה לא "עובד" אתה מייצר פה ערך.

זה ממש בסדר, פשוט היה לי רעיון נחמד בהיבט חיזוק הקהילה שחשבתי לשתף. גם אני קורא ותיק, וגם אני אוהב להיות מופתע. לא היתה לי כל כוונה לרמוז ש@הסולידית לא עושה עבודתה נאמנה. זה רעיון בלבד, וגם אם נדחה על הסף - אני מבטיח שאשאר בחיים ;)

הצעה נוספת (נייטרלית למדיי) לשיפור - נושא תחת "כל השאר" של שוק קח-תן בין קוראי הפורום. בטוח יש דברים שאנשים כאן מעוניינים לתת, ואחרים שמעוניינים לעשות בהם שימוש מחדש. דברים שעולים לי בראש: מחשבים וטלפונים ישנים, ספרי ייעוץ לחיסכון שכבר קראנו / יש לנו בגרסה אלקטרונית, וכו'.

זה מקיים שניים מהעקרונות עליהם אני מקפיד בחיי הפרטיים: א) מעט חפצים גשמיים. ב) למחזר / להשתמש מחדש - ולא לזרוק...

מה דעתכם?

דורין, הפורום הפך להיות העמוד הראשי של האתר שלך- הייתי מוסיף חלונית עם "הפוסט האחרון בבלוג" .
ליד "תגובות אחרונות בפורום"'

דורין, הפורום הפך להיות העמוד הראשי של האתר שלך- הייתי מוסיף חלונית עם "הפוסט האחרון בבלוג" .
ליד "תגובות אחרונות בפורום"'
בוצע! תודה

הייתי מוסיף אפשרות להוסיף תיוג לנושאים (כמו נגיד ב-stackoverflow) כדי שיהיה קל יותר למצוא דברים שכבר נידונו בעבר. נדמה לי שיש כבר כמה וכמה שרשורים על, נגיד - קרנות השתלמות/גמל, דמי ניהול ועמלות בבנקים ובתי השקעות, סוגיות מיסוי, השקעות בני״ע זרים.

הייתי מוסיף אפשרות להוסיף תיוג לנושאים (כמו נגיד ב-stackoverflow) כדי שיהיה קל יותר למצוא דברים שכבר נידונו בעבר. נדמה לי שיש כבר כמה וכמה שרשורים על, נגיד - קרנות השתלמות/גמל, דמי ניהול ועמלות בבנקים ובתי השקעות, סוגיות מיסוי, השקעות בני״ע זרים.
אוקי, זה קצת מורכב לעשות, אבל בינתיים התקנתי תוסף של "שרשורים דומים" שיסייעו לאנשים למצוא אוטומטית דיונים שכבר עלו בעבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S הצעות לשיפור תמהיל משכנתא נדל"ן 11
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א הצעות לסיכון נוסף שוק ההון 7
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
Mose השוואת הצעות של בתי השקעות ישראליים שוק ההון 26
O הצעות לביטוח חיים לאישה כבת 45 פוסטים מאיכות נמוכה 5
always.smile קבלת הצעות מהבנקים עבור הלוואה מול קרן השתלמות צרכנות פיננסית 15
C מחפש הצעות לפיתוח אישי התפתחות אישית 5
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
E הצעות מקורות מידע למשקיע המתחיל? שוק ההון 6
P הליך קבלת הצעות מחיר מכמה קונים? נדל"ן 70
מ הצעות למשקיע מתחיל שוק ההון 56
D אקסל להשוואות הצעות ira אוף טופיק 0
J שתי הצעות משכנתא לבדיקה נדל"ן 10
מ נושא להצעה- הצעות להקמת עסק מהצד התפתחות אישית 6